Veryga pasidalino pacientams vilčių teikiančia žinia: grįš dar daugiau paslaugų

Nesiliaujant pacientų skundams, kad jų dar net neregistruoja vizitams pas gydytojus arba tenka stoti į didžiulę eilę, o medikams pykstant dėl perteklinių, nelogiškų sprendimų, sveikatos apsaugos ministras penktadienį suteikė vilties, kad situacija gali pagerėti. Pateikdamas naujausią informaciją apie COVID-19 infekcijos suvaldymą spaudos konferencijos metu jis užsiminė ir apie planus atšaukti daug chaoso medikų bendruomenėje sukėlusią rekomendaciją dirbti ciklais.

„Taip, kai kurių rekomendacijų atšaukus karantiną planuojama atsisakyti, tarp jų – ir rekomendacija dėl ciklinio darbo organizavimo. 

Tikrai suprantame pacientus ir girdime jų nusiskundimus dėl registracijų problemų. Neatsitiktinai ir tam tikrus sprendimus esame priėmę tiek dėl 1/12 mokėjimo, tiek, kaip minėjau, kad jau vėliau, nuo liepos 1 d. bus keliami reikalavimai pasiekti tam tikrą buvusių paslaugų procentą ir nebeapsiribojimą tik bendru reikalavimu atnaujinti planinių paslaugų teikimą. 

Taigi girdime pacientus, matome tą situaciją, stengiamės maksimaliai greitai reaguoti. Raginame įstaigas maksimaliai greitai prisitaikyti, greičiau priiminėti sprendimus tam, kad nereikėtų ilgai laukti, kad gautų jiems reikiamas paslaugas“, – kalbėjo A. Veryga.

Jis informavo, kad šiuo metu su Valstybinės ligonių kasos atstovais derinama, kokiu greičiu ir kaip bus atnaujinamos paslaugos. 

„Taigi grįžtame prie kiek įprastesnio režimo. jau yra aišku, kad įstaigoms teks atnaujinti tam tikrą procentą paslaugų norint gauti ne mažiau nei 1/12 apmokėjimą už paslaugas. jau esu minėjęs, kad įstaigoms, kurios nori gauti 1/12 apmokėjimą, iki birželio 8 turėjo atnaujinti planines paslaugas, o nuo liepos 1 d. turės pasiekti tam tikrą paslaugų teikimo procentą. Aišku, tai nebus 100 proc., bet nepasiekus tam tikro lygio bus mokama už paslaugų suteikimo faktą", – sakė jis.

Portalas tv3.lt primena, kad daug pasipiktinimo tiek medikų, tiek pacientų bendruomenėje sukėlė ministro rekomendacija keliose įstaigoje dirbantiems medikams laikytis tam tikrų ciklų. Taip siekta mažinti viruso plitimo galimybes. Tačiau tai sukėlė daug nerimo dėl to, kad gali sumažėti tam tikrų paslaugų prieinamumas pacientams.  

REKLAMA

Per parą – 4 nauji atvejai

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad per paskutinę parą užfiksuoti 4 nauji koronaviruso atvejai. Viso patvirtintų atvejų nuo epidemijos pradžios susirgo 1756 žmonės. 

NVSC informuoja, kad trys iš keturių per praėjusią parą patvirtintų naujų koronaviruso atvejų užfiksuoti Vilniaus, vienas – Kauno apskrityje.

„Vilniaus apskrityje – trys, vienas – Kauno apskrityje“, – BNS penktadienį sakė R. Lingienė.

Koronavirusu šiuo metu serga 272 žmonės, pasveiko – 1400, izoliacijoje šiuo metu yra 309 asmenys. Nuo koronaviruso mirė 75 žmonės, dar dešimt koronavirusu užsikrėtusių asmenų mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio pirmos dienos šalyje registruoti 15 įvežtinių atvejų.

Praėjusią parą ištirti 5274 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras tyrimų skaičius siekia 356 tūkst. 62.

 


Rašyti komentarą...
V
Vilija
2020-06-20 14:17:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pandemija apnuogino ir taip nuoga medicinos paslaugas.Zmones todel kaupia vaistus, pasikliauja vadinama liaudies medicina.Pas mus didziausias gydytoju skaicius pagal gyventojus, tai reiskia, kad netinkamas mediku paruosimas ir tarybiniai standartai neleidzia kokybiskai vykdyti ir sveikatos prevencija ir gydyma
Atsakyti
0

N
Nera
2020-06-21 16:23:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip krutai turbut dar nebuvo ir tokia betvarke per pastaruosius metus manau kad nebuvo dar pasiekta ir dar noti pinigu manau kad juos reiktu dar ir sumazint uz tokias paslaugasir pusvalandukas pradelsimo apie 10%nuo atlyginimo
Atsakyti
0

D
DinAs
2020-06-22 05:22:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau seniai turėjo būti grįžę,mažinti medikams algas!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų