Po tragedijos Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime, Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius tv3.lt teigė, kad pareigūnai ir ugniagesiai dirba įvykio vietoje. Pareigūnai šalia nieko neprileidžia, o ugniagesiai kasa namo nuodegulius ir ieško, ar galimai ginkluotas įtariamasis, kuris nušovė pareigūną, Stasys Brasas, nėra ten pasislėpęs, ar nėra daugiau aukų kūnų.

Pagal naujausią informaciją, gaisro vietoje rastas galimai apdegęs žmogaus kūnas, šalia jo buvo ginklas. Įtariama, kad tai gali būti pareigūną nušovęs įtariamasis. Kol nepatvirtinta asmens tapatybė, pareigūnai toliau tęsia įtariamojo asmens paieškos priemones.

„Policija dabar ten nieko neprileidžia. Kiek turiu informacijos, ugniagesiai dabar perkasa namą, kasa degėsius, nes gal jis pats ten gali būti pasislėpęs, galbūt dar yra kokių aukų.

Jis galėjo pabėgti į mišką, nes tas namas yra tarp miškų, o jis juos tikrai žino kaip penkis pirštus. Jei jis iš tikrųjų pabėgo į mišką, tai policijos pareigūnams bus tikrai sudėtinga jį surasti, nes jis puikiai juos žino.

REKLAMA

Kas jam atsitiko? Kažkas su psichika turėjo suveikti, čia kito kelio nėra“, – svarstė seniūnas.

Telšių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas teigė, kad kol kas nepatvirtinta informacija ir aiškinamasi, ar tai žmogaus kūnas.

„Šiuo metu negalime pasakyti, ar tai yra žmogaus, ar tai – gyvūno kūnas. Nes nerandame šuns. Dabar pakeliui vyksta ekspertas, kad galėtumėme nustatyti. Yra žinių, kad jis (įtariamasis – BNS) gali būti pasišalinęs“, – BNS sakė R. Rudminas.

Anot jo, įtariamojo penktadienio popietę ieško apie 150 pareigūnų. Policijos departamentas informuoja, kad šalia rasto apdegusio galimai žmogaus kūno taip pat rastas ginklas.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mažeikių raj. nušautas policijos pareigūnas, atvyksta „Aras“

Buvusią žmoną gąsdino ginklu, vėliau padegė namą

Viekšnių seniūnas K. Kryžius teigė, kad asmeniškai bėglio nepažįsta, bet yra apie jį girdėjęs.

„Aš asmeniškai bėglio nepažįstu, bet girdėjau apie jį. Jis pas mus nedeklaruotas. Čia gyvena jo žmona, o jie kartais gyvena kartu, kartais negyvena. Jis atvyko pas ją gyventi iš Mažeikių rajono, jie išsiskyrę.

Šis vyras mūsų seniūnijoje neturėjo jokių reikalų ir į seniūnijos akiratį nebuvo pakliuvęs. Dėl žmonos būklės nieko negalėčiau atsakyti, dabar nieko nežinau apie ją. Vėliau ieškosime galimybių, jei reikės ją apgyvendinti“, – sakė pašnekovas.

Paklaustas apie alkoholio vartojimą, seniūnas teigė, kad apie pabėgusį vyrą negali pasakyti, bet tikrai nepastebėta, kad moteris išgėrinėtų.

Mažeikių rajono savivaldybėje taip pat kalbėjo apie tragediją.

„Tai yra Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnas. Antras pareigūnas yra sužeistas. Namo savininkas ieškomas miške. Konfliktas kilo, kai ginklu gąsdino žmoną. Ji pranešė tai policijai ir jie atvažiavo. Namo savininkas keršydamas turbūt padegė pastatą. Atvažiavus pareigūnams vieną jų nušovė, kitą pašovė. Atvažiuoja VRM ministrė. Tarybos vardu reiškiame užuojautą pareigūno šeimai, artimiesiems ir visam pareigūnų kolektyvui, nes žmonės, galima sakyti, eina į mūšį.

REKLAMA

Seniai buvo toks atvejis, kada reikia pradėti saugotis žmogui žmogaus. Nuoširdi užuojauta. Jei reikės palaikymo – mes tikrai susivienysime ir visą reikalingą pagalbą suteiksime. Prašau tarybos narių atsistoti ir žuvusį pareigūną pagerbti tylos minute. Gaila, kad posėdį reikia baigti tokia nata“, – kalbėjo Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius.

„Sauliui buvo 40 metų. Jį gerai pažinojau. Jis buvo aukštas, tvirtas vyras, labai geras draugas, medžiotojas, linksmuolis. Jis buvo labai labai geras žmogus. Gaila, užuojauta šeimai, draugams ir visam kolektyvui“, – netvardydama ašarų kalbėjo Mažeikių rajono vicemerė Lina Rimkienė.

Nušovė pareigūną, o kitą sužeidė

Prieš pabėgdamas S. Brasas nušovė Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnas, kuriam buvo 40 metų.

„Žinau, kad nušautas policininkas. Tas yra faktas. Pats asmeniškai pažinojau tą policininką. Jis yra seniūnijos gyventojas, neseniai susitvarkė namą.

Policija dabar yra užblokavusi dabar visus kelius ir išvažiavimus. Tas blokavimo ratas, ko gero, dar didėja. Aplink dabar skraido sraigtasparniai, ieško bėglio“, – seniūnas K. Kryžius.

Policijos departamento atstovai patvirtino, kad šaudynės Mažeikių rajone pareikalavo policijos pareigūno gyvybės.

„Patiksliname, kad įvykio vietoje buvo nušautas Telšių apskr. VPK Mažeikių r. policijos komisariato pareigūnas (40 metų). Kita pareigūnė sužalota į koją, jos gyvybei pavojus negresia. Ji šiuo metu yra operuojama. Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla visos policijos bendruomenės vardu reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusio pareigūno artimiesiems“, – teigiama policijos departamento pranešime.

REKLAMA

Ieškomas galimai ginkluotas įtariamasis: Stasys Brasas, gimęs 1968 m., anksčiau neteistas, iki šiol policijai nežinomas.

Mažeikių rajono socialinio tinklo „Facebook" grupėse žmonės dalijasi žinutėmis, kad rajone yra uždarytų išvažiavimų, mašinas tikrina pareigūnai.

Policijos atstovai patvirtino, kad yra įvestas planas „Sulaikymas“. Šio plano esmė yra tam tikrose vietose išdėstyti policijos ekipažus. Taip pat yra užtveriami visi numatomi pabėgimo keliai. Šis planas gali būti vykdomas konkretaus regiono arba visos šalies mastu. Planas „Sulaikymas" efektyvus trumpą laiką, kol turima informacijos, kad ieškomas asmuo yra konkrečioje teritorijoje.

Pranešta apie smurtą ir gaisrą

Prieš tai buvo pranešta, kad tarnybos metu sunkiai sužaloti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai.

Tikrindami gautą informaciją apie Mažeikių r., Viekšnių sen., Birbiliškės kaime smurtaujantį vyrą į jo namus atvykusius patrulius įtariamasis pasitiko šūviais.

Įtariamasis (gimęs 1968 m.) galimai pasišalino į šalia esantį mišką, jis gali būti ginkluotas, todėl raginame gyventojus pamačius šį asmenį, nesiartinti prie jo ir kuo skubiau informuoti policiją.

Dėl šio išpuolio buvo įvestas specialus planas, į įvykio vietą išsiųstos gausios Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių apskr. pareigūnų pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės ARAS pareigūnai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė sakė, kad degantis medinis namas šiuo metu yra gesinamas trijų autocisternų. Ji patvirtino, jog įvykio vietoje ugniagesiai susidūrė su grasinusiu žmogumi.

Telšių apskrities policijos atstovė Greta Frajerytė sakė, kad pareigūnai tebedirba įvykio vietoje ir detalesnės informacijos apie įvykį kol kas neturi. Pranešimas Bendrajame pagalbos centre gautas 10.28 val., įvykio vietoje dirba policija, ugniagesiai, greitoji medicinos pagalba.

Trrr
2020-05-29 14:36:33
Isprotejimas, protu nesuvokema kas daros, su kekviena diena vis naujiena tai vaikus palieka tai per langus sokineja tai per langus sunis meto o dabar tai dar graziau, baisu pagalvot kas bus toliau.
Atsakyti
(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mažeikių raj. nušautas policijos pareigūnas, atvyksta „Aras“
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vida 2020-06-01 18:09:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kokiu kvailu yra " saru". Tai negi 2.men laikys mirusi zmogu, bukaproti tu ...   ATSAKYTI
Sara 2020-05-31 21:22:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kai Policininkas nusautas ekspertize buvo tuojau padaryta net Corona nesutrugde,o eilinei lauke atsakymu jau du menesius.   ATSAKYTI
davė 2020-05-31 19:22:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
durniams kelią ir valią.   ATSAKYTI
jura 2020-05-31 15:07:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gaila zmogaus gaila seimos vaikuciai augs be tecio kuris jiems rode gera pavyzdi reikia grieztesniu bausmiu kaip amerikoje po 20 po 30 metu kad sedetu o dar geriau grazinti mirties bausme nes jau girtuokliai ir vagys suizulejo reikia pravalyti visuomene nuo padugniu   ATSAKYTI
Saulius 2020-05-31 09:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Imkit pavyzdi iš amerikos policininku. Reiskia musu policininkai nera tinkamai paruosti jei juos nušauna kazkoks girtas valkata.    ATSAKYTI
Bet kryze 2020-05-30 18:10:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Yra uzvalde visa mazeikiu regijona valdzia,kur tik koks ssvivaldybes klerkas tuoj kryzius,plati gimine,giminiu krastas.   ATSAKYTI
Ce gryna 2020-05-30 18:08:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Abudu mire nuo koronos,tik streles nukreipia ant iesmininko.   ATSAKYTI
Jo geras zmogus buvo 2020-05-30 18:04:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Juk nebutu ta jo boba sutuo vieksniu joberiu prasidejusi nieko nebutu buve,bet kiek gali but zmogus zeminamas,kai joberio uzsinori paskambina atvaziuoja policija zmogu isveza,kiek tai galejo testis vot ir yra dabar kas yra,ar bent susimastydavo kodel zmogu isveza ne,yra skambutis ir vezam.   ATSAKYTI
Aloyzas 2020-05-30 13:52:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geras žmogus buvo, per gėrimą viskas......   ATSAKYTI
Laikas 2020-05-29 22:00:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Leidot bobom isigsleti   ATSAKYTI
Raimis 2020-05-29 21:56:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pazinojau ji puikus buvo zmogus   ATSAKYTI
Jonas 2020-05-29 19:45:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tegul ministre papasakoja kaip ji dar paime teisėjai už plaukų ir deda veidą į žemę jau teisėja buvo negyva kaip taip reikėjo padaryti pirma nužudyti o paskui paimti už plaukų ir veidą dėti į žemę bet dar teisėja Onutė pavaišino žudikus arbata bet teisėja ne nutolę kad paskutinės minutės gyvena o puodelius kur jie gėrė arbatos išmetė kad nebūtų įkalčių todėl ministre apsirengę taip jį demonstruoja kad ji yra ziauri   ATSAKYTI
Mm 2020-05-29 17:13:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Būtų pats laikas į tokius iškvietimus siųsti du vyrus policinikus. Jau prieš porą metų buvo panašus įvykis kai su kolege į iškvietimą nuvykęs pareigūnas buvo nudurtas. Ne moteris siųsti į tokius iškvietimus, nemanau jog jos yra tam tinkamai parengtos.   ATSAKYTI
Aa 2020-05-31 08:58:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sutinku su jumis, tos moterys ne tokiem iskvietimam lai maivosi kitur.    ATSAKYTI
Iona 2020-05-29 16:17:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
kulka tik salutinis poveikis,o mire nuo coronos
   ATSAKYTI
Tadas 2020-05-29 16:00:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Aiškintis reikia, visokių policininkų būna, gal žmogus gynėsi nuo policininko. Gal policininkas viršijo savo įgaliojimus, kaip pvz. dabartiniai įvykiai JAV. Jeigu nušovė puldamas tada kitas reikalas.   ATSAKYTI
Mes 2020-05-29 15:25:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Bereikalo nesaus tik dar pistu kulku stribui ir ukininkui iir ramu bytu   ATSAKYTI
Arnas 2020-05-29 15:03:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai kur ta zmona jo??   ATSAKYTI
Urte 2020-05-30 09:23:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Su seserimi spėjo pabegti   ATSAKYTI
Andzelmutė 2020-05-29 14:51:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ka Lietuvos valdzia privercia darti net korona taip nemoka   ATSAKYTI
Hrhdhw 2020-05-29 14:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Eh dulketas kelias i dangu   ATSAKYTI
Juzas 2020-05-29 14:49:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kokius vėjus spangstat?    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Kauno policija pristatė naują ginklą kovoje su greičio megėjais ir pažeidėjais (nuotr. stop kadras)
Kauno policija pristato naujausią savo ginklą kovoje su greičio mėgėjais bei kitais pažeidėjais, nepaisančiais kelių eismo taisyklių. Jau greitai į apskrities kelius išriedės ...
Pirmą kartą Lietuvoje atlikta nervo sujungimo operacija panaudojant implantą (nuotr. stop kadras)
Šiauliuose pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse panaudojant implantą atlikta rankos riešo nervo sujungimo operacija aštuoniolikmečiui vaikinui. Po operacijos praėjus ...
Lietuvoje išaugo saulės energijos vartotojų, tačiau įspėja – daromos klaidos gali brangiai kainuoti (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje saulės jėgainių elektros energiją naudojančių vartotojų per metus patrigubėjo. Energetikos ministerijos atstovai aiškina, kad tokį šuolį lėmė  kompensacijos ...
Žaibo nutrenktas klaipėdietis savo poilsio prie ežero nepamirš visą likusį gyvenimą (nuotr. stop kadras)
Dažnėjant audroms, daugėja ir žaibo sukeltų nelaimių ir nuostolių. Ugniagesiai ir fizikai perspėja – žaibams marginant dangų, jokiu būdu nerekomenduojama bandyti kartais ir ...
Algirdas Monkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius penktadienį apsisprendė dėl naujojo Lietuvos kino centro vadovo, tačiau konkurso laimėtojas neskelbiamas, kol laukiama ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų