Klaipėdos apygardos teisme ketvirtadienį apeliacine tvarka ketinta pradėti nagrinėti bylą dėl merginos iš Jurbarko sumušimo ir jos seksualinio prievartavimo. Vis dėlto, bylą teko atidėti, nes nuteistojo advokatas apie kelias dienas jau sergantį 18-metį pranešė paskutinę akimirką.

Didelį rezonansą visuomenėje sukėlusioje byloje aštuoniolikmetis Tauragės apylinkės teismo pripažintas kaltu, jam skirta lygtinė trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Jos vykdymas buvo atidėtas trejiems metams. Nuteistasis įpareigotas toliau mokytis ir dirbti, nekeisti gyvenamosios vietos bei 12 mėnesių nevartoti alkoholio. Vaikinas taip pat turi atlyginti 5 tūkst. eurų žalą nukentėjusiajai, 2 tūkst. eurų nukentėjusiosios tėvui ir padengti bylinėjimosi išlaidas. Šį nuosprendį apskundė ne tik nukentėjusiosios atstovai, prokurorai, bet ir pats nuteistasis.

Šios dienos posėdis prasidėjo 13.30 val. Jis vyko už uždarų durų. Prieš posėdį nuteistojo advokatas išsisukinėjo nuo žurnalistų klausimų ir nuo komentarų susilaikė.

REKLAMA

Posėdis tęsėsi tik pusvalandį. Paaiškėjo, kad per posėdį nuteistojo advokatas netikėtai pranešė, jog nuteistas 18-metis susirgo.

Tokia įvykių eiga papiktino nukentėjusiąją atstovaujantį advokatą Mindaugą Vasiliauską: „Akivaizdu, kad liga buvo nustatyta gegužės 19 d., o apie ligą pranešta tik per teismo posėdį. Aiškiai nesirūpinama proceso greitumu. Būtų galėję anksčiau pateikti informaciją dėl ligos ir būtų be problemų suderinta kita data.“

M. Vasiliauskas po posėdžio dar kartą pakartojo, kad bausmės tikslas gali būti pasiektas tik paskyrus realią laisvės atėmimo bausmę.

Dar prieš posėdį savo poziciją išsakė Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Aurelijus Stanislovaitis:

„Teismo sprendime pasigesta įvykdytų sunkių seksualinių nusikaltimų pobūdžio ir pavojingumo analizės, aukos valios palaužimo būdo – brutalaus fizinio smurto, sukėlusio skausmingą ir ilgalaikį aukos sveikatos sutrikdymą, įvertinimo bei argumentų pripažinti kaltininko gailėjimąsi nuoširdžiu, kas turi esminės reikšmės sprendimui, ar paskirtos bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo.“

Pridurta, kad mergaitė jaučiasi geriau, nes medikai atliko didelį darbą. Tiesa, su psichologais per karantiną ji nebendravo, tačiau šių specialistų konsultacijų reikės.

Sprendimas priimtas greitai

Naujienų portalas tv3.lt anksčiau rašė, kad per moksleivių vakarėlį praėjusių metų gegužę sodyboje žiauriai sužalotos paauglės istorija Tauragės apylinkės teisme buvo išnagrinėta vos per vieną posėdį. 

Merginą sunkiai sužalojęs tuomet nė 18 metų neturėjęs jurbarkiškis sulaukė lygtinės bausmės. Šį nuosprendį iškart apskundė tiek nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas, tiek prokuratūros atstovai.

REKLAMA

Vėliau paaiškėjo, kad savo skundą apeliacinei instancijai pateikė ir nuteistojo jurbarkiškio advokatas. Šiuo skundu siekiama išteisinimo dėl kaltinimų merginos išžaginimu.

Nukentėjusiosios šeimą atstovaujantis M. Vasiliauskas teigė, kad toks oponentų žingsnis pasirodė keistas:

„Tikrai, keista situacija. Asmuo per teismo posėdį nuoširdžiai gailėjosi ir prisipažino dėl to, ką padarė, o jo gynėjas dabar jau dėsto priešingus dalykus.“

M. Vasiliauskas pabrėžė, kad apeliacinėje instancijoje toliau bus siekiama griežtesnės bausmės šiuo metu išsisukti bandančiam jaunuoliui. Anot advokato, tik realus laisvės atėmimas padėtų pasiekti bausmės tikslus.

Primename, kad per teismo posėdį į klausimą, ar prisipažįsta kaltu, jurbarkiškis atsakė teigiamai. Tai reiškia, kad teisme jis prisipažino kaltu dėl visų jam pateiktų kaltinimų. Tuo pačiu ir dėl išžaginimo.

Nuosprendžio motyvai

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad rezonansinėje byloje, kurioje 16-metės sumušimu, jos seksualiniu prievartavimu kaltinamas neseniai 18 metų sulaukęs Jurbarko gyventojas, vasario 27-ąją buvo paskelbtas nuosprendis.

Į posėdį buvo atvykęs ir kaltinamasis su tėvais, kurie sūnų atkakliai kūnais dengė nuo susirinkusių žurnalistų kamerų. Posėdžio pradžioje teisėja Gražina Gudžiūnienė paskelbė, kad jaunuolis pripažįstamas kaltu dėl įvykdytų nusikaltimų.

Jam paskiriama 5 metų laisvės atėmimo bausmė, kuri, dėl pagreitinto proceso tvarkos, iškart sutrumpinama trečdaliu. Galutinė subendrinta bausmė – 3 metai ir 4 mėnesiai, jos vykdymą atidedant 3 metams.

REKLAMA

Per šį laikotarpį nuteistasis privalo mokytis, dirbti bei nekeisti gyvenamosios vietos. 12 mėnesių jam uždrausta vartoti alkoholinius gėrimus.

Teisėja pabrėžė, kad nuteistasis atsiprašė nukentėjusiosios ir jos artimųjų, gailėjosi dėl savo poelgio, yra charakterizuojamas teigiamai.

Pabrėžta, kad nukentėjusiai jau buvo atlyginta 5 tūkst. eurų žala. Teismas įpareigojo merginai sumokėti dar 5 tūkst. eurų, o jos tėvui – 2 tūkst. eurų.

Jei visos šios sąlygos bus įvykdytos, tai jaunuolis realios laisvės atėmimo bausmės išvengs.

Liejo ašaras

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad į teismą sausio 23-ąją kaltinamasis atvyko su tėvais. Matėsi, kaip jam timpčioja lūpa bei rieda ašaros. Jaunuolio tėvai pasistengė savo kūnais uždengti kaltininko veidą nuo žurnalistų kamerų.

Kaltinimus palaikanti Klaipėdos apygardos prokurorė Edita Mikalainienė prieš posėdį paprašė nagrinėti šią bylą pagreitinto proceso tvarka. Juolab, kad teisiamasis savo kaltės neneigia. Pagreitinta tvarka reiškia, kad kaltinamajam automatiškai bausmė bus sutrumpinta trečdaliu.

Nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas teigė, kad jį nustebino prokurorės prašymas daryti posėdį pagreitinta tvarka:

„Jis (kaltinamasis – aut. past.) atsiprašė nukentėjusiosios, bet, mano nuomone, tokiu veiksmu siekta palengvinti savo padėtį. Kaltinamasis viską pripažįsta. Tiesa, atsakinėja į klausimus tik „taip“ arba „ne“, apie detales nekalba.

Mergaitė neseniai išėjo iš gydymo įstaigos. Dar matomi fiziniai ir psichologiniai sužalojimai. Bus reikalaujama moralinės kompensacijos, bet nukentėjusiosios artimųjų prašymu suma yra neviešinama.“

REKLAMA

Po pirmojo ir vienintelio teismo posėdžio trumpą komentarą pateikusi prokurorė E. Mikalainienė patvirtino, kad kaltinamajam pasiūlė skirti 5 metų laisvės atėmimo bausmę.

Trys kaltinimai

Naujienų portalas tv3.lt praėjusių metų lapkritį rašė, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė, vadovavusi ikiteisminiam tyrimui, kurio metu buvo nustatinėjamos įvykių kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone aplinkybės, bylą su kaltinamuoju aktu perdavė Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmams.

Tuomet 17 metų jaunuoliui iš Jurbarko kaltinimai pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo, rašoma Generalinės prokuratūros pranešime spaudai.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2019 metų gegužės 26 dieną, kuomet kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone buvo sumušta 16 metų mergina. Per pusę metų, kuomet truko ikiteisminis tyrimas, atliktos trys dešimtys apklausų, kurių daugumoje turėjo dalyvauti ir psichologas, atlikta ne viena ekspertizė, surinkti ir išanalizuoti būtinieji duomenys.

Ikiteisminio tyrimo metu gautose teismo medicinos bei psichiatrijos ekspertų išvadose nurodyta, kad nukentėjusios merginos patirti sužalojimai ir dėl jų kilusios pasekmės jos sveikatai, vadovaujantis teisės aktuose nustatytais kriterijais, kvalifikuotini kaip nesunkūs, todėl 17 metų jaunuoliui buvo pareikštas kaltinimas pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalį – nesunkus sveikatos sutrikdymas. Kiti kaltinimai pareikšti dėl sunkių smurtinių nusikaltimų padarymo. 

Kaltinamasis savo kaltę pripažįsta. Šiuo metu kaltinamajam galioja anksčiau skirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra su apykoje, rašytinis pasižadėjimas neišvykti, atidavimas tėvų priežiūrai ir asmens dokumento paėmimas.

taigi
2020-05-21 14:08:20
amzina geda tevams isauginusiems monstra atskira bausme turetu buti mamelei kuri kaip matyt is jos elgesio teisme visiskai pateisina savo iskrypeli suneli jai nusispjaut kad mergaite suzalota visam gyvenimui ir fiziskai ir dvasiskai
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Egis 2020-05-24 09:49:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi cia kietai kalba,bet tai paimkit susiraskit ir sulauzykit ta isgama ir bus geriausias jusu teismas.   ATSAKYTI
Tautietis 2020-05-22 20:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuteisti mamytes isgama ir teiseja kuri nezino baudzemojo kodekso ir skiria nuosprendi savo nuoziura vyt lauk tokia teiseja ka veikia teiseju preziura kiek tokiu bemoksliu milioneriu teiseju dirba ....oi oi koks teisingumas   ATSAKYTI
Londonietis 2020-05-22 16:59:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik kastruoti toki dauna,tada galima palikti ir laisvej.Bekiausis nieko nepadarys.   ATSAKYTI
Dovilė 2020-05-22 14:19:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atsiprašė? Vot nuopelnas! Reiškia vyrai gali pulti kaip žvėrys ant moterų,sugadinti joms gyvenimą, jas suluošinti fiziškai o paskui atsiprašyti ir viskas bus Okay? Neregėta Lietuva, tikrai!   ATSAKYTI
emigrantas ir tuo patenkintas 2020-05-22 12:54:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
uz kelis pakelius kontrabandos sodina.......o cia?
   ATSAKYTI
Papirkinėjimas 2020-05-22 11:36:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantu ir kur dingo STT su jo mamelės papirkinėjimais ir mamai jo bausme skirt kad teisėjus ir medikus korumpavo   ATSAKYTI
[email protected] 2020-05-22 06:13:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Vargšė mergaitė, NETURI tėvo.   ATSAKYTI
ass 2020-05-21 23:20:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tokiam isperai pasigailejimo nera-tik kartuves,o tokius tevus kastruot reikia,kad nepriperetu moasnstru,neturi but jiems vietos Lietuvoje,varykit i zemes pakrasti ir dveskit ten,ne vienas padorus zmogus su ta seima neturi bendraut,izoliuot juos nuo visuomenes,padugniu gildija   ATSAKYTI
Pilietis 2020-05-22 08:32:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu  
ass 2020-05-21 23:20:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tokiam isperai pasigailejimo nera-tik kartuves,o tokius tevus kastruot reikia,kad nepriperetu moasnstru,neturi but jiems vietos Lietuvoje,varykit i zemes pakrasti ir dveskit ten,ne vienas padorus zmogus su ta seima neturi bendraut,izoliuot juos nuo visuomenes,padugniu gildija   ATSAKYTI
Svetlana 2020-05-21 21:20:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gėda turi būti teisėjai. Būtent jį priimdama tokį palankų sprendimą sudaro sąlygas smurtautojui išsisukti nuo bausmės.    ATSAKYTI
Londonietis 2020-05-21 20:24:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ot,tvarius!Susirgtu sifiliu ar AIDS,tai gal nieko.Kiausai kad jam nudziutu tokiam debilui.O sako,kad lietuvoj yra teisejai.Nupirkti visi,tik duok euru,sprendima is karto pakeis.Sis tvarius turetu sedet,ir kad ji dar trauktu kiekviena diena i subine,bet jis laisvej.Valio,lietuvos teismams!   ATSAKYTI
Tiesa 2020-05-21 21:22:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip LT teisėjai yra perkami.,  
Wow 2020-05-21 19:05:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taigi sitas issigimelis jau po visko gyresi savo draugeliams,kad tevai ji VEL issuks.Ir ka? Buvo teisus,nes zinojo,kad vel sausas is balos islips.Cia jokiu irodymu net nereikia,kad pasodintum ji ilgam,buvo priciuptas liudininku akivaizdoje!!!! Padarytas ziaurus su sunkinanciomis aplinkybemis( buvo isgeres)nusikaltimas! Hello!!!!!!!!!    ATSAKYTI
Sigis 2020-05-21 19:02:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dešimt metelių kaliūzės ir visas bausmės laikas gaidyne ant laktos, giesmės giedoti. Verkia jis. Į kelnes dabar deda petūchas.   ATSAKYTI
KUNIGAS 2020-05-21 16:06:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
NUPJAUT JAM PIRMA KIAUŠA,DAR KARTAS,ANTRA KIAUŠA,TREČIA KARTAS NETURĖS JAU SU KUO,LIGUMA.   ATSAKYTI
CCCP 2020-05-21 15:16:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ka cia zaid su tokiu peimeniu nu pinigu tur ir zaid.sirks padarys ka durnas yra ir viskas toks keiras o slepes uz mamos ir krioke toks jis ir kovotojas merginu darzelio lygio   ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-05-21 15:13:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar korona virusu susirgo. Ar lengvinantti aplinkybė. Visiškai isteisins bet neistiesins. Oho. Tik Lietuvoje tokie stebuklai dedas   ATSAKYTI
Аlina 2020-05-21 15:10:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiktai bausti ir dar griežčiau reiketu   ATSAKYTI
Diora 2020-05-21 15:09:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visas pasaulis stebi,ir jeigu iseis sausas,lietuva apsijuoks prie visa planeta!!!!!!!!!!!   ATSAKYTI
Emg 2020-05-21 15:08:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kam tie posedziai?Atiduokit visuomenei ta issigimeli!!!   ATSAKYTI
Audrius 2020-05-21 15:02:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
teisybės nebus , lazda turi du galus   ATSAKYTI

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
Teisme (nuotr. Fotodiena.lt)
Vito Plytnyko pavardė ryškiai kruvinomis raidėmis pasaulio spaudoje nusidažė dar 2008-siais. Tuomet 41-erių V. Plytnykas su vos 20 metų sulaukusiu bendrininku itin žiauriai ...
Girtą dviratininką šokiravo paskirtos baudos dydis: to nesitikėjo
Patruliuojančių pareigūnų dėmesį patraukė keliu vinguriuojantis dviratininkas. Pareigūnams vyriškis pažįstamas – prieš kurį laiką jau buvo susimokėjęs baudą dėl to paties ...
Karoliniškėse girtas vairuotojas atsitrenkė į atitvarus ir užmigo (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Sekmadienį Vilniuje visiškai girtas vairuotojas perėjoje sukėlė avariją ir užmigo. Prieš 17 val. buvo pranešta, kad I. Šimulionio gatvėje automobilis atsitrenkė į atitvarus, ...
 V. Čiapo nuotr.
Šeštadienio vakarą neblaivi moteris peiliu sužalojo vyrą, jis paguldytas į ligoninę. Kaip skelbia Policijos departamentas, apie 23 val. Šalčininkų rajone, Zavišonių kaime, ...
Policija (nuotr. Fotodiena.lt)
Šeštadienio vakarą Kelmės rajone į ligoninę atvežtas miręs kūdikis su nubrozdinimais ir kraujosruvomis, policija sulaikė įtariamąją. Policijos departamentas skelbia, jog miręs ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų