Besitęsiant Covid-19 pandemijai ir dėl to gilėjant neapibrėžtumui dėl ekonominės ateities, Finansų ministerija skaičiuoja, kad šiųmečiame valstybės biudžete atsivers didesnė skylė nei per prieš dešimtmetį išgyventą krizę. Dėl to gyventojai atsargiai žiūri į savo ir šalies finansinę padėtį ateityje bei skuba taupyti. Vis dėlto ekonomistai ir Vyriausybė skatina gyventojus nesiveržti diržų ir atvirkščiai – remti vietinius verslus, perkant jų prekes ir paslaugas, nes vieno gyventojo išlaidos – kito pajamos.

Lietuvoje – naujas karantino švelninimo etapas: kas vyksta gatvėse (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Lietuvoje – naujas karantino švelninimo etapas: kas vyksta gatvėse (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Gamintojai, vartotojai ir investuotojai Lietuvos ekonomika balandį pasitikėjo mažiausiai per visą dešimtmetį. Mažesnis šis pasitikėjimo rodiklis buvo tik 2009-aisiais. 

Gyventojai puola taupyti

Būtent dėl šios priežasties, kaip sako banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas, gyventojai nuosaikiau žiūri į neplanuotas išlaidas ir suskumba taupyti.

„Didžiausias priešas šiuo metu yra ne tiek pati viruso pandemija, bet neapibrėžtumas, kurį sukuria ta pandemija. Juolab, kad nėra aišku, kada mes jį galutinai įveiksime ir ar jis negrįš rudenį. Ir taip pat neapibrėžtumas, kurį sąlygoja nežinomybė dėl ekonominės ateities. Dėl to žmonės susiveržia diržus, pradeda kaupti santaupas juodai dienai ir tai lemia didelį prekybos kritimą“, – tv3.lt kalbėjo Ž. Mauricas.

REKLAMA

Tokia vartotojų reakcija į nežinią dėl savo finansinės ateities ekonomikai turi daugiau įtakos nei tiesioginis karantino poveikis. Ir, kaip prognozuoja ekonomistas, šis taupymo vajus gali tęstis bent iki rudens, o blogesniu atveju – iki metų pabaigos ar kitų metų pradžios.

Žygimantas Mauricas

Žygimantas Mauricas

Geriausias vaistas nuo krizės – vartojimas

Vis dėlto, anot Ž. Maurico, gyventojų taupymas bendrai šalies ekonomikai ir verslo padėčiai gali kaip reikiant atsirūgti.

„Jeigu visi sėdėsim ant savo pinigų maišelio, kaip šuo ant šieno, tai tada visiems bus blogiau, nes greitai taupymas smogs antru galu. Kapitalistinė sistema nėra sutverta pertekliniam taupymui. Sakyčiau, perteklinis taupymas daro dar didesnę žalą negu perteklinis vartojimas, čia yra paradoksas“, – sakė Ž. Mauricas.

Jo teigimu, jei gyventojai mėgsta tam tikras įstaigas ar parduotuves, turėtų pirkti jų prekes ir paslaugas, kad padėtų jiems, o ir visai šalies ekonomikai, išgyventi sunkų etapą.

„Reikia prioritetą teikti būtent vietos verslams, ypač smulkiajam ir vidutiniam. Nes jis turi, kaip taisyklė, sukaupęs mažai rezervų. Taip pat jį kamuoja didesnis neapibrėžtumas, nes tai dažnu atveju yra šeimos verslas. Jeigu vartojimas kris labai ženkliai – artimiausi pora mėnesių, manau, yra kritiniai, realiai vasara, – tai dalis tų verslų gali paprasčiausiai nuspręsti pasitraukti iš rinkos“, – prognozavo Ž. Mauricas.

Iš rinkos pasitraukus dideliam skaičiui verslų, Ž. Mauricas teigia, kad šalyje išaugtų nedarbo lygis, bankrotų skaičius, pablogėtų kriminogeninė situacija bei augtų emigracija iš Lietuvos, be to, augtų tam tikrų prekių ir paslaugų kainos.

REKLAMA

„Ir ilgesnėje perspektyvoje sumažėtų ir konkurencija rinkoje, dėl to tai dalinai kiekvieno Lietuvos piliečio pareiga turėti bent jau omenyje, kad kiekvieno žmogaus išlaidos yra kito žmogaus pajamos“, – pastebėjo Ž. Mauricas.

Pasiruošimas kavinės atsidarymui. Fotodiena/Justinas Auškelis

Pasiruošimas kavinės atsidarymui. Fotodiena/Justinas Auškelis

Svarbiausia – negąsdinti gyventojų

Paklaustas, kokiomis priemonėmis vartojimą valstybės viduje geriausiai galėtų paskatinti Vyriausybė, ekonomistas teigia, kad pirmiausia svarbu suvaldyti emocijas, o tuomet – nekartoti 2009 m. padarytų klaidų. Ž. Mauricas siūlo įsiklausyti į Nobelio ekonomikos premijos laureato Roberto Šilerio akcentuotą naratyvų aspektą.

„2009 m. buvo du naratyvai. Pirmas, kad mes gyvename diržų veržimosi sąlygomis. Ir kitas – kad mes didiname savo tarptautinį konkurencingumą, mažiname darbo užmokestį. Tokiu būdu įvyko užburtas ratas, nes diržų veržimasis pagilino mūsų ekonomikos nuosmukį ir taip pat išaugino šešėlį. O tarptautinio konkurencingumo naratyvas mažino užmokestį vidaus rinkos sektoriuje, o ne tiems, kam to konkurencingumo reikia“, – sakė Ž. Mauricas.

Būtent dėl šių priežasčių „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas siūlo Vyriausybei komunikuoti, kad šiuo metu valstybės diržas nebus veržiamas ir nesiimti mažinti įvairių išmokų.

„Tos pajamos, ypač viešojo sektoriaus darbuotojų, pensininkų, ir nedarbo išmokos, tikrai neturi būti mažinamos ir tai turi būti aiškiai ir nuolat komunikuojama. Nes jeigu įsivyraus lūkesčiai, kad galimai pajamos kris ir viešajame sektoriuje, tada ir viešasis sektorius pradės veržtis diržus. 

REKLAMA

Antras dalykas, aišku, reikia kažką daryti su darbo užmokesčiu privačiame sektoriuje, kad vėlgi neįsivyrautų lūkestis, kad darbo užmokestis bus mažinamas. Tai vienas iš sprendimų – mažinti darbo jėgos apmokestinimą bent laikinai krizės laikotarpiu. Be abejo, taip pat nemažinti atlyginimų viešojo sektoriaus darbuotojams. Ir galbūt galimai spręsti problemą didinant nedarbo išmokas, kas ir buvo padaryta, skiriant 200 eurų papildomai“, – siūlė Ž. Mauricas.

Lietuvoje – naujas karantino švelninimo etapas: kas vyksta gatvėse

Lietuvoje – naujas karantino švelninimo etapas: kas vyksta gatvėse

Negali apsipirkti Lenkijoje – apsipirks Lietuvoje

Paklaustas, kokiomis priemonėmis Vyriausybė ketina skatinti būtent vartojimą valstybės viduje, premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad tam galėtų padėti valstybės investicinių projektų ir lėšų iš Europos Sąjungos suaktyvinimas – investavimas į tvarius sektorius.

„Mes turėsime sekantį etapą, kalbant apie dalinai vartojimo skatinimą ir tam tikrų labai svarbių mums paslaugų teikimą, kalbant apie kultūros sektorių, viešus renginius, renginių organizatorius, tai taip pat tokie sprendimai bus priiminėjami atskirai pagal etapus. 

Ir, aišku, pagrindinis dalykas, ko mes tikimės, kad visgi tos papildomos priemonės, kurioms sekantį trečiadienį bus pritarta – tiek valstybės investicinių projektų, tiek Europos Sąjungos pinigų suaktyvinimas, – duos grąžą, pajamų ir tuo pačiu turbūt skatins vartojimą“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį kalbėjo premjeras.

Saulius Skvernelis

Saulius Skvernelis

Taip pat S. Skvernelis mano, kad apribojimai gyventojams susisiekti su kitomis šalimis gali paskatinti vartojimą Lietuvos viduje.

REKLAMA

„Natūralu, kad režimas, kuris yra šiuo metu yra aplink Lietuvą ir Lietuvoje, vidinį vartojimą turėtų paskatinti. Kas buvo įpratę apsipirkinėti Lenkijos Respublikoje, tokios galimybės neturi. Tai dabar yra puiki galimybė tą daryti Lietuvoje“, – teigė premjeras.

Ilgesnis savaitgalis

Taip pat S. Skvernelis ketvirtadienį užsiminė apie poreikį pradėti diskusijas dėl 2,5 dienų savaitgalio įvedimo. Anot premjero, ilgesnis savaitgalis galėtų būti taikomas toms darbuotojų grupėms, kurios patiria didelį psichologinį spaudimą – medikams, socialiniams darbuotojams.

„Tikrai diskusija gali prasidėti, ir kalbant tiek apie darbo efektyvumą, ko gero, pusdienis poilsio padėtų. Tai būtų galimybė efektyvinti patį darbą, ir, galiausiai, jei atskiruose sektoriuose reikėtų, valstybė galėtų ir pasamdyti daugiau darbuotojų“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Kiek anksčiau Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė yra minėjusi, kad Kinija svarsto pusdieniu prailginti savaitgalius, kad taip būtų skatinamas vartojimas.

Krito vartotojų pasitikėjimas

Bendras gamintojų, vartotojų ir investuotojų pasitikėjimas Lietuvos ekonomika balandį, palyginti su kovu, sumažėjo 27 proc. punktais ir sudarė minus 26 proc., praneša Statistikos departamentas.

Balandžio ekonominių vertinimų rodiklis buvo mažiausias per dešimtmetį, mažesnis jis buvo tik 2009 m. Tam įtakos turėjo susidariusi situacija dėl Covid-19 pandemijos: 38 proc. respondentų nurodė, kad jų įmonės veiklą apribojo karantinas.

Portalas tv3.lt neseniai rašė apie finansų ministro Viliaus Šapokos prognozę, jog šiųmečiame biudžete atsivers didesnė skylė nei 2009 m.

REKLAMA

petras
2020-05-04 16:02:35
nu ekonomistai irgi jau grybaut pradejo kaip ir seimas lietuvoi karantinas darbo nera algos zemiau skurdo ribos ir sako netaupykit taskykit pinigus i visas puses tai asiliukai pirma duokit tu bapkiu o tada prasykit kad zmones netaupytu kad taskyt visu pirma reik turet ka taskyt 300 euriuku per menesi duoda ir sako taskykit durnei susimokojus mokescius dar keli euriukai lieka ant maisto nei ant taupymo nei ant taskymo niekas neturi tu pinigu
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gintaras 2020-05-05 03:13:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Remiame verslus pakankamai. Vandens žarną prieš tris metus pirkau už 2,75€, dabar identiška jau 6,04€... Taip kad remiame prekeivius net nepelnytai per daug.   ATSAKYTI
Aliosa 2020-05-04 22:20:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Svarkelio biznis klesti.suka su trikojais bizni.greit tokie bizniai ir beliks,nes pastebejau kaip zmones soko i zemes uki i darzus ir sodus.pize kaze kaip sakoma.gales greit su trikojais babas gaudyt,kad darze greicio ravejant nevirsytu..   ATSAKYTI
apgailetina 2020-05-04 21:08:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
jei maziau sedetumet forumuose ir skustumetes savo sudinais gyvenimais, o vietoj to bandytumet uzsidirbti gal net ir skustis nebutu del ko. Jei visa gyvenima prasedejot prie TV alu gerdami ir nieko neturit, tai patys kalti. Niekas neliepe savo gyvenimo svaistyti, valstybe del to nekalta, ji kaip tik suteike jums galimybe mokytis, tobuleti, gauti nemokama moksla, stoga virs galvos mokantis, studijuoti uzsienyje, rasti praktikos(darbo patirties, jei koks ubagas nesupranta), papildomai atitarnavus kariuomeneje 9 men net nuolaidu mokslui ir darbui susirasti. Nusileiskit ant zemes, jus nieko nedavet aplinkiniams, kodel aplinka turetu duoti jums? Esat pasikele nevykeliai ir nebrendylos. Statistiskai daugiau gyvenime pasiekia tie, kurie maziau turejo todel galit nesiskust savo bloga pradzia. Duhai esat ir niekas be jusu paciu jums nepades   ATSAKYTI
Fiona 2020-05-06 11:27:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O man tiek nedaug reik tik artimo žmogaus.  
Ausra 2020-05-04 20:25:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visi ponais nebusime,bet ponu yra,tai bus ir ubagu   ATSAKYTI
z 2020-05-04 19:26:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
jeigu jus dirbat uz minimuma reiskias patys esat kalti. buk protingesnis ir dirbk uz 1000. tie kurie temoka griovius kasti ir verkslena del to minimumo   ATSAKYTI
:D 2020-05-04 19:37:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
pats laikas butu tau pasidomet kas kiek uzdirba, nes kvailai atrodai reiksdamas nuomone pagal savo asmeninias nuostatas, kurios pagristos pasikelimu ir savo pacio isgalvota socialine darbo pobudzio verte.  
Žmogau 2020-05-04 20:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne visi tokie protingi, gudrūs, ir apsukrūs gali būti kaip. Puiku, ir dėkok Dievui, jei esate toks šaunuolis. Ir nesiįaipykit iš kitų. O griovius irgi kažkam reikia kast.  
:| 2020-05-04 20:49:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
esu is nepasiturincios alkoholiku seimos, pats pirmas darbas, kuri gavau buvo griovius kasti, tuo metu man buvo 13 metu. Jokio apsukrumo ir gudrumo neturiu, is tikro visi mane duhina kas netingi, viska ka turiu, turiu del to, kad nuosirdziai tas visas man skirtas darbo valandas dirbdavau kaip ir priklauso. Gero darbuotojo niekas nemeta lauk ir neskriaudzia, o griovius kasant tarp alkoholiku, kurie su kvapeliu atsikalbineja ir issisukineja kodel vieno ar kito darbo nepadare, tikrai nesunku buvo gero darbuotojo varda igauti.  
Jūs esate neteisūs! 2020-05-04 19:07:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai didelis spaudimas žmonėms. Eik su kauke-nes privaloma ir nesvarbu kad tu dūsti negali kvepuoti, jei nusiimsi- viskas tau jau kaput, administracine atsakomybe. Nesiburiuok, neivaikščiok, mokėk, pirk, maldauk kad gautum kažkokias išmokas kad pragyventum. Depresija- vaistai,alkocholis, smurtas ir agresija.Taupyk nes nėra kaip išgyventi bet privalai leisti pinigus kad išgyventų verslai ir atsistatytų ekonomika. Gal užtenka su žmonėm taip elgtis? taip, sunku visiems, bet šitaip negalima elgtis su žmonėmis ir įvairyti baimes. Mūsų šalyje tikrai nėra jokios tolerancijos- tik sudraskyti ir sunaikinti visus.   ATSAKYTI
:( 2020-05-04 19:55:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jei neturi ka isleisti tai ir neisleisi, niekas neliepia imti vartojimo paskolos. Yra vidurine zmoniu klase, kurie daugiau ar maziau visi turi pasitaupe ir galetu 1-5 metus isgyventi be darbo ir tam, kad ilgiau isgyventu riboja vartojima, bet butent per juos vyksta didziausia pinigu cirkuliacija ekonomikoje, jei jie visi nustos pirkti, daug imoniu nebetures klientu, imone neturinti klientu uzsidarys, imoneje dirbantys darbuotojai taps bedarbiais ir prades taip pat taupyti, zlugs daug prabangos prekiu teikianciu imoniu, atsiras dar daugiau bedarbiu, prasides zaidimas kas nori dirbti uz mazesni atlyginima. Mazi atlyginimai, vel reiks, kad bus taupoma ir imoniu pajamos vel mazes, netures uz ka jum atlyginimus moket. Vel bedarbiai, kas nores isgyvent ims paskolas, paskolas reikes atiduoti, imone mokes bankams, o ne darbuotojams, vel neturesit pinigu, vel taupysit. I krize sesti galim greitai, uztenka 5-8 menesiu kai visi taupo, jau daug imoniu susidurtu su problemomis, prasideda grandinine reakcija ir sokam i krize, ilgai uztruksim kol isidrasinsim vel pradeti leisti pinigus todel ilgiau sedesim duobej, nes isidrasinsim kai pasitaisys situacija, bet situacija nuo musu vartojimo ir priklauso, nebus paklausos niekas nesirupins pasiula, tai reiskia niekas nadarys verslo, nekurs darbo vietu, nebus kur dirbti, nebus kaip uzsidirbti. Uzburtas ratas ir jis priklauso nuo paprastu zmoniu. Mes, kuriam paklausa, verslas turi proga kurti pasiula.  
:D 2020-05-04 20:19:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai aisku, kodel tureciau leisti savo lesas verslui, kuris zlugs, nes nebus klientu. Pasiemu visus savo imones pinigus, visus atleidziu ir uzsidarau. Patys sau duobe kasates.  
LLL 2020-05-04 18:21:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lai remia vietinius verslus tie, kurie vagia is tautos bei legaliai sau priedus prisimoka. Turi is ko vartoti. Prie ko cia mes - paprasti zmones, gala su galu vos suduriantys?   ATSAKYTI
LLLigente 2020-05-04 20:25:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
1 zmogus turintis milijona maziau itakos verslui turi nei 2 milijonai zmoniu turintys po 1 eura, asile. Paskaiciuot kadanors bandei? Kiekvienas gyventojas duotu man po 1 Eur i menesi, mano pajamos butu apie 30 milijonu per metus, kiek yra tokiu, kurie galetu kiekvienam verslui duoti po 30 milijonu? ir kiek yra zmoniu, kurie kiekvienam verslui galetu duoti po 1 eura?  
ix 2020-05-04 17:53:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kaip galima kalbeti tokias nesamones, kai zmones neturi ko valgyti, vaikai be maisto, kad reikia pirkti, pirkti, kaip dristate , kai like be pajamu, su lizingais, su mazais vaikais, kai motinos gauna tik uz dekreta, vyrai be darbo like, kas tai per zombinimas zmoniu,   ATSAKYTI
nesijaudink 2020-05-04 20:30:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
niekas i tave asmeniskai nesikreipe. Puikiai visi zino, kad yra zmoniu, kurie gyvena ant arba zemiau skurdo ribos. Cia kalbama apie zmones, kurie turi santaupu ir pakankamai uzdirbdavo, kad galetu Vilniaus centre gert kiekviena savaitgali. Skatinama ir toliau tuos atliekamus pinigus kurnors isleisti, o ne pradeti taupyti. jei niekad neturejai atliekamu pinigu pragerti, niekas tau nieko ir nesako, kad viska turetum isleisti.  
Inga 2020-05-04 17:01:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apie koki pinigu taskyma eina kalba kada zmones masiskai atleidinejami?? Kur ir uz ka pirkt? Kokias pievas sneka ekonomistai? Uz minimuma daug galima prisipirkti?? Gal Jums ponai ir yra kur taskyti euriukus, bet toli grazu ne likusiems valstybes gyventojams.    ATSAKYTI
xxL 2020-05-04 16:35:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kur valstybė? Mokesčius sumokėjęs verslas turėętų sulaukti paramos ne iš žmonių asmeninių pinigų bet iš valstybės. Čia gryna rusiško varianto propaganda - skvernelis viską daro tik gerai na o visas problemas palieka Lietuvos žmonėms.   ATSAKYTI
:| 2020-05-04 20:42:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o uz ka yra mokami atlyginimai dirbantiems valstybinese institucijose? uz ka yra mokama pareigunams? gaisrininkams? daktarams? ka kalbet apie ju darbui skirtas priemones? uz ka tiesiami keliai? uz ka tvarkomos valstybinio, rajoninio ir savivaldybes masto problemos? is kur imami pinigai moketi uz elektra, kad nakti gatves butu apsviestos? uz ka jusu prievartautojai ir zudikai uzdaryti laikomi? kas sienas priziuri? pamastykit is kur viska gavot? nei pirsto nepakrutinai, kad vandeni is krano gerti galetum, o dabar nepasitenkinimas atsiranda? apgailetini nesubrendeliai taip masto, kurie augo viska turedami ir yra atsilike, del ko nesupranta kas is kur atsiranda ir kaip butu jei vldzios neturetum. Net padekot negalit uz tai ka turit, o skustis patys pirmi, islepinti darzelinukai esat. UZAUGIT!  
euras 2020-05-04 16:34:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
taupykit, taupykit, o mes taskysim i kaire ir i desine...viruso prekems 77MILIJONAI isleista, siaubas, kazkokioms kinietiskoms ir ne- kaukems, pirstinems, kuriu nauda didziai abejotina, kazin kiek tilpo lovu ir degonies aparatu i tuos milijonus??? turbut dabar kiekvienas lietuvos gyventojas tures sau po gera lova ir deguonies aparata, turint galvoje, kad lietuvoje tik pora milijonu gyvena, tai brangieji seimunai ir pons Veryga, rudeni kai bus antra banga, prasyciau man priklausancius milijonus atiduoti asmeniskai, as jau kaip nors uz tuos milijonus pats gydysiuos, izoliuosiuos, ne 14 paru, o keliems metams, o jus taskote vejams pagrinde, dieve kur plaukia musu pinigeliai...   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-05-04 16:29:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Praeiti metai buvo kiaulės metai, šie priklauso žiurkei- bet tai kaip sutapo su mūsų vyriausybe šie du gyvūnai!?.... Bakgsteriui noriu pasakyti- nedumk ponuli akių, tu su aukštuoju neprilygsi paprastam lietuviui, gal tidėl ir naikinat mūsų mažytę tautelę?!   ATSAKYTI
Pluke 2020-05-04 16:22:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Didziausia pandemija siuo metu yra veryga su skverneliu.    ATSAKYTI
Saulė 2020-05-04 16:22:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kazin už ka jie pirks jei visus uzsidarysi ir nebus darbo.   ATSAKYTI
Vytas 2020-05-04 16:18:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ar Lietuvoj nebėra daigiau ekonomistų kaip tik bankininkai .Vienas neiš lindo iš žiniasklaidos tapo prezidentu ,tai dabar kitu du pastoviai vaidenasi .   ATSAKYTI
petras 2020-05-04 16:02:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
nu ekonomistai irgi jau grybaut pradejo kaip ir seimas lietuvoi karantinas darbo nera algos zemiau skurdo ribos ir sako netaupykit taskykit pinigus i visas puses tai asiliukai pirma duokit tu bapkiu o tada prasykit kad zmones netaupytu kad taskyt visu pirma reik turet ka taskyt 300 euriuku per menesi duoda ir sako taskykit durnei susimokojus mokescius dar keli euriukai lieka ant maisto nei ant taupymo nei ant taskymo niekas neturi tu pinigu    ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-05-04 15:56:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Įdomu kam čia reikėtų susivežti ekonomiste? Ar tiems kurie gavėse ,ar tiems kurie prio lovio tokiu laikotarpiu keliasi sau algas.Juk kiaulės metai praėjo,bet žiurkės atėjo.Pabūk tu ekonominis matuokli pesininko ar kitoj.Įdomu,kiek trauksi?Giedosi kita giesme...pamastyk mulkindamas   ATSAKYTI
Papua-Naujojoje Gvinėjoje 2020-05-04 18:00:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tokį ekonomistą pagautų, iškeptų ir suvalgytų.  

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Moterys sovietmečiu (asociatyvi nuotr.) (nuotr. „YouTube“)
Visiems gerai pažįstama tezė, kad sekso sovietmečiu nebuvo, seniausios pasaulyje profesijos atstovėms tuometinėje Lietuvoje greičiausiai išspausdavo ironišką šypseną ...
Raimondas Šukys Fotodiena/Dmitrijus Radlinskas
Buvęs ministras Raimondas Šukys apskundė Vilniaus apylinkės teismo sprendimą, kuriuo atmestas jo ieškinys Valstybės saugumo departamentui (VSD) dėl garbės ir orumo ...
Patikrinimas (nuotr. Sauliaus Žiūros)
Rengiantis galimai antrai koronaviruso bangai, Vyriausybė šią savaitę skyrė 57,7 tūkst. eurų grupinio testavimo galimybėms Lietuvoje įvertinti ir parengti planą, kaip tokie ...
Alkoholis parduotuvėje (nuotr. 123rf.com)
Pastaraisiais metais rinką užkariavo itin populiariu alkoholio pakaitalu tapę nealkoholinis alus, vynas, sidras ir kiti panašūs gėrimai. Vis dėlto gydytojai tokio pasirinkimo ...
Senjorė (nuotr. stop kadras)
Prezidentas Gitanas Nausėda su Tarptautinio valiutos fondo atstovais tariasi, koks Lietuvoje bus valstybinis bankas. Siekdami valdžios valstiečiai žadėjo sukurti banką ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų