Oficialu: šventinį savaitgalį ribojamas patekimas į miestus ir miestelius

Lietuvoje nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. įvedamas gyventojų judėjimo apribojimas – asmenims draudžiama vykti į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius be būtinos priežasties. Tokį sprendimą trečiadienį posėdyje patvirtino Vyriausybė.

Spūstys

Numatomos išimtys tiems žmonėms, kurie į kitus miestus keliaus dėl artimųjų mirties, sunkios ligos, nelaimės, turėdami atlikti būtiną darbą ar suteikti būtinąją medicininę pagalbą. Tiesa, draudimas negalios tiems, kurie vyks į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.

Vyriausybė taip pat nusprendė, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai privalo į šalį neįleisti tarptautinių komercinių reisų ekipažų ar įgulų narių, kuriems nustatomi Covid-19 simptomai. Išimtis taikoma tik tuo atveju, jei asmenys yra Lietuvos Respublikos piliečiai arba turi teisę gyventi Lietuvos Respublikoje.

Ragina nelankyti šeimos narių

Apribojimo laikymąsi šalyje užtikrins policija, esant reikalui bus pasitelkiami kariai. Savivaldybės bus prašomos techniškai apriboti visus nebūtinus įvažiavimus į miestus ir miestelius.

„Visi esame pasiilgę atskirai gyvenančių senelių, tėvų, kitų šeimos narių. Tačiau geriausia, ką šiandien galime padaryti dėl jų ir dėl savęs pačių, – nevažiuoti sveikinti ir lankyti jų per Velykas“, – pirmadienį savo „Facebook“ paskyroje rašė S. Skvernelis. 

Pasak premjero, bus griežtai tikrinami tie asmenys, kurie privalo laikytis saviizoliacijos, prekybos centrai prašomi užtikrinti tinkamą pirkėjų srautų reguliavimą.

Policija pradeda ruoštis 

Paskelbus, kad šventinį savaitgalį bus ribojamas patekimas į  šalies miestus ir miestelius, policija teigia, kad ruošiasi gerokai sustiprinti patruliavimą. 

REKLAMA

„Policija kuria planus dėl kito savaitgalio, kaip sustiprinti patruliavimą, tačiau detalių kol kas nepasakysiu, nes planuoju priemonių planą pristatyti Vyriausybei“, – pirmadienį BNS sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. 

„Skaičiuojamės, ruošiamės, dėliojamės, bet galutinį vaizdą kažkur apie savaitės vidurį turėsime“, – pridūrė jis.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 27-osios. Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas įvestas kovo 16 dieną. Jo metu uždarytos mokyklos, darželiai ir universitetai, draudžiama daugumos parduotuvių, kavinių veikla.


Rašyti komentarą...
D
Du
2020-04-08 14:10:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
iš tų protų jau pasisakė komentaruose prieš tave. Važiuokit kur norit niekas jūsų nesulaikys, bet neverkit kai susirgsit. Nes paskui būna visi kalti tik ne aš. Kiekvieno reikalas saugotis. Nenori pirmyn. Varyk link viruso. Tik gaila, kad gali nukentėti kiti neišdrįsę nebendrauti...
Atsakyti
-1

v
vidutisss2
2020-04-08 13:49:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas isduos leidima vaziuoti i kito miesto buta--juk nepatikesit seip kad vaziuoju--ar pas sunkiai sergancius ar laidotuves--kas isduoda pravaziavimo leidima
Atsakyti
-2

N
Nustebusi
2020-04-08 14:03:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Penktadienį iki 20 val. dauguma jau bus išvažiavę ten, kas kur norėjo. Kokie "protai" nusprendė apriboti išvykimą tik po 20 val.?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų