Širvintose – koronaviruso detektyvas. Infekcija užsikrėtusi pacientė apkaltino rajono merę Živilę Pinskuvienę liepus greitajai net su policija išvežti ją į Vilniaus Santaros klinikas, nors moteris sunkių simptomų nejaučia ir norėtų ramiai gydytis namie. Merė atkerta, kad šeima nesilaikė saviizoliacijos. Tuo metu Lietuvoje COVID-19 nusinešė jau 13 gyvybių, o susirgusiųjų skaičius perkopė 800-us.

Širvintų miestelis dėl karantino ištuštėjęs, tačiau apie pirmąjį čia fiksuotą koronaviruso atvejį greitai išgirdo ne tik vietos gyventojai, bet ir visa Lietuva. Dėmesio centre vėl atsidūrė rajono merė Živilė Pinskuvienė. Kaip TV3 žinioms pasakoja šiuo metu Santaros klinikų palatoje gulinti COVID-19 užsikrėtusi Loreta Savarauskienė, apie teigiamą testo rezultatą ji sužinojo tik penktadienį. O jau šeštadienį viskas pakrypo labai keista linkme. Pirmiausia, kaip ir pridera, šeimai paskambino pareigūnas pasitikrinti, ar ji laikosi saviizoliacijos. O po pokalbio ramybė truko neilgai.

„Gal pusvalandis, gal ir tiek nepraėjo, sulaukėm policijos skambučio, kad „stovim po jūsų langais, gavom iškvietimą, kad neįsileidžiat į namus“. Mes su vyru pakraupę: ko mes neįsileidžiam, kas norėjo įeiti į namus? Sako, atvažiuoja greitoji išvežti manęs“, – pasakojo L. Savarauskienė.

REKLAMA

Pasirodo, pokalbio su pacientės vyru atgarsiai greitai pasiekė merės ausis, ir greitąją moteriai iškvietė pati Ž. Pinskuvienė. Ji paaiškina, kodėl.

„Vyras pasakė: žmona pasikelti negali, pamojuoti negali, jaučiasi blogai, dūsta, jai labai blogai. Padėjo ragelį ir pasakė nesikišti. Sakykit, ką tokiu atveju jūs darytumėt mūsų vietoje?“, – patikino Širvintų merė Ž. Pinskuvienė.

Pacientė atkerta, kad politikė negali žinoti pokalbio, kuriame nedalyvavo, detalių.

„Tikrai taip nesakė. Merė iš viso tokių dalykų išvis neturėtų traktuoti, nes ji negirdėjo“, – kirto pacientė L. Savarauskienė.

Pacientė pasakoja dar bandžiusi atšaukti iškvietimą, nes nesijautė taip blogai, kad reikėtų važiuoti į ligoninę Vilniuje. Norėjo likti ir ramiai sveikti namie.

 „Aš pati skambinausi greitajai, kai sužinojom, kad čia taip. Sakau – man greitosios nereikia, atšaukit iškvietimą. Sako – mes atšaukti negalim. Bet, sakau, aš tas ligonis ir man nereikalinga jokia pagalba. Sakė – aiškinkitės su mere. Gali žmogus sveikas tapt ligoniu, kai šitokie dalykai“, – akcentavo L. Savarauskienė.

L. Savarauskienė sako dėl patirto streso tik dar labiau susigadinusi sveikatą. O naudos – jokios.

„Man Santarose – tas pats, kas namuose. Vaistų jokių, tik gulėjimas. Viskas“, – pasakoja moteris.

Merė Ž. Pinskuvienė tikina turinti žinių, kad šeima nesilaikė saviizoliacijos, tačiau pacientė aiškina, kad izoliavo save net savaite anksčiau nei priklausė.

„Ir parduotuvėje buvo matyti, ir kieme, ir šiukšles nešančius. Mes nereaguoti negalime“, – kalbėjo merė. 

REKLAMA

„Mums saviizoliuotis niekas neliepė. Nei skambino iš Ukmergės, kad tie, kas turėjo kontaktą, turi saviizoliuotis. Nei ta pati merė nepasirūpino“, – tęsia pacientė.

Paklausta, ar dažnai informaciją apie pacientus sužino anksčiau už greitąją pagalbą, Pinskuvienė atsako šitaip.

„Aš jaučiuosi už tai atsakinga. Visiškai nesvarbu – ar ekstremalių situacijų vadovė, ar administracijos direktorė – kas pagal popieriukus atsakingas. Aš esu rajono meras“, – tvirtai teigė Širvintų merė.

Pačių širvintiškių nuomonės apie šią istoriją išsiskiria.

„Pasielgta per daug drastiškai, turėjo būti atsižvelgta į žmogaus norą likti namuose.“

„Pasielgė labai gerai, nes jinai saugo visus gyventojus Širvintų.“

O medikai tvirtina, kad sunkių simptomų nejaučiantys pacientai išties sveikti gali namie, be to, taip neapkraunamos ligoninės.

„Lengvai sergantiems pacientams jokios priežasties nėra būti toje įstaigoje. Esmė tokia, kad specifinio gydymo nėra, svarbiausia yra izoliacija, kontaktų vengimas“, – akcentavo Medikų sąjūdžio viceprezidentė Jurgita Sejonienė.

Tiesa, J. Sejonienė pabrėžia, kad, jeigu asmuo gyvena ne vienas ir šeimoje nepavyksta išvengti kontaktų, savivaldybės turi pasirūpinti, kur pacientą izoliuoti. Tai gali būti specialiai tam numatytos patalpos arba vietos ligoninė, tačiau tikrai ne darbo į valias turinčios Santaros klinikos.

Tuo metu koronavirusas per parą nusinešė dar tris tautiečių gyvybes. Taigi iš viso Lietuvoje jau fiksuota 13 mirčių nuo COVID-19. Vėlų šeštadienio vakarą vienas pacientas mirė Kauno klinikinėje ligoninėje. Sekmadienį dar viena gyvybė užgeso Šiaulių Respublikinėje ligoninėje. Žiniasklaida skelbia, kad koronavirusas pasiglemžė 61-erių Šeduvos malūno savininko Zigmo Daukšos gyvybę. Taip pat 13 koronaviruso auka mirė Santaros klinikose Vilniuje. Visi tyrsasmenys priklausė rizikos grupei. Per parą šalyje užfiksuota 40 naujų ligos atvejų, tai mažiau nei užvakar, tiesa, ir ėminių ištirta maždaug šešiais šimtais mažiau. Registruotų užsikrėtusiųjų Covid-19 mūsų šalyje jau 811.

Žurnalistams
2020-04-05 21:16:49
Jus aklai perrašinėjat kas ką pasakė. Gal galite normalų tiriamąjį darbą padaryti? Nuvažiuokite pakalbėkite su kaimynais, su Ukmergės medikais, degalinių (Širvintose 3) parduotuvių(didesnės 3) darbuotojais. Parodykit kas teisus.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Būtina 2020-04-06 09:10:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visą darba parciją su agurkihu priešakyje reikia sodinti į griežtą karantiną nes jie tikrų tikriausi Lietuvos parazitai.    ATSAKYTI
Stanislavaa 2020-04-05 22:29:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aciu dievui kad daugiau tokiu meru. Ligas maziau platintu   ATSAKYTI
Zosee 2020-04-06 08:33:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lauki nekantriai, kad tave su policija ir greitąja nuvežtų į Santaros ligoninę ir paguldytų šalia sunkiai sergančio mikrobo.  
Ela 2020-04-05 22:23:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šioms dienomis aiškiai trūksta žmogiškųjų faktorių tiek vieniems, tiek kitiems.    ATSAKYTI
jo 2020-04-05 21:30:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
bet ir vargsta jie nuo tos bobos Pinskuvienes ,Sirvintu siaubas gal jai paciai jau specialistu pagalba reikalinga?   ATSAKYTI
Straipsnis 2020-04-06 12:47:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ar ta Seimo narį duos Teisman už šmeižimą?Butų negerai palikti be atsakomybes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)  
Nulis 2020-04-05 21:24:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Merė pasiuntė ligonį tiesiai į mirtį. Šiuo metu ligononės yra pati pavojingiausia vieta. Ligoniai užsikrečia vieni nuo kitų ir net nuo tų pačių medikų. Todėl be pačio ligonio sutikimo jokių ligoninių išskyrus izoliacijos patalpas. Nuo gripo vaistų nėra, gydymo taip pat nėra. Merė ko gero tai puikiai žino ir supranta o už pasekmes gerai būtų kad ir atsakomybe pakviptų   ATSAKYTI
Pasikartosiu 2020-04-05 21:32:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cituoju dukrą:„Sloguoja, nuovargis, silpnumas ir pakosti su dusuliu. Kadangi turi problemų su plaučiais, tas dusulys yra ne naujiena.“ Pridėkite virusą.   
To Nuliui 2020-04-06 20:25:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerb. Nuli, šiandieną jau aišku, kad abu šeimos nariai infekuoti, o kai kas iš šios šeimos narių dar šeštadienį vaikštinėjo Širvintų gatvėmis kitose Širvintiškių lankytinose vietose, nors puikiai žinojo, kad vienas iš šeimos narių jau infekuotas ir antrajam saviizoliacija būtina ir privaloma (abu su medicininiais išsilavinimais), tačiau elgėsi nusikalstamai lengvabūdiškai (netiesioginė tyčia). O čia jau turėtų padirbėti prokurorai, ir apie atsakomybe turėtų prabilti su kaltinimais tie, kuriuos šie medikai galbūt "pavaišino" šiuo "karališku" virusu. Aš kitaip neįsivaizduoju, kaip veikimą tyčia prieš aplinkinius - jie suprato ką daro.  
Jurgita 2020-04-08 21:51:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai pasielgė,jeigu nesilikė taisyklių. Nelinkėk kitiems blogo, nes lazda turi du galus  
Dzuke 2020-04-05 21:20:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ką čia šneka ta sąjūdžio atstovė, svarbu tik paniekinti mere, 0nes ji ne konservatore, kur tai girdėta kad serganti moteris gyvena šeimoj ir dar nesilaiko karantino, vienareikšmiškai teisingai pasitelkta, nėra ko verkt dėl vietų trūkumo ligoninėj, nes labai maža dalis sergančiųjų guli stacionariuose, per visą Lietuvą virš 100 ligonių,o kurie gydosi namie, jais niekas nesidomi   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-04-05 21:48:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir tų nėra ir nebuvo.  
Kodėl taip daroma? 2020-04-05 21:18:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kam per prievartą vežti žmogų be simptomų, ar su lengvais simptomais ir guldyti į ligoninę kartu su ligoniais sunkiai sergančiais, kad susirgtų sunkia forma, o gal netgi ir mirčiai pasmerkti žmogų. Manyčiau, kad tai nusikaltimas padarytas prieš žmogaus valią.    ATSAKYTI
Pasakykit 2020-04-05 21:29:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cituoju dukrą:„Sloguoja, nuovargis, silpnumas ir pakosti su dusuliu. Kadangi turi problemų su plaučiais, tas dusulys yra ne naujiena.“ Pridėkite virusą.  
Asta 2020-04-05 21:44:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Todėl , kad mes taip mastydami niekada epidemijos neišvengsim. Jei pasakyta izuoliuotis tai izuoliuotus be šeimos narių viena ,kur dar šeimos narys lankosi Ukmergės ligoninej ir dar sako vaikščiodiu kur norėju lik tipo aš neužsikretes.... Jus ką juokaujat miestelis mažas dar reikėtų žinoti kur jis lankėsi
  
Rima 2020-04-06 12:50:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
,,po to"ištirs ir ras ,,ko nori virirusą",tik gali nieko nei noreti,nei reiketi.  
Dzuke 2020-04-05 21:17:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ką čia šneka ta sąjūdžio atstovė, svarbu tik paniekinti mere, nes ji ne konservatore, kur tai girdėta kad serganti moteris gyvena šeimoj ir dar nesilaiko karantino, vienareikšmiškai teisingai pasitelkta, nėra ko verkt dėl vietų trūkumo ligoninėj, nes labai maža dalis sergančiųjų guli stacionariuose, per visą Lietuvą virš 100 ligonių,o kurie gydosi namie, jais niekas nesidomi   ATSAKYTI
Žurnalistams 2020-04-05 21:16:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus aklai perrašinėjat kas ką pasakė. Gal galite normalų tiriamąjį darbą padaryti? Nuvažiuokite pakalbėkite su kaimynais, su Ukmergės medikais, degalinių (Širvintose 3) parduotuvių(didesnės 3) darbuotojais. Parodykit kas teisus.    ATSAKYTI
Kaimynai 2020-04-06 18:23:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rekomendacija żurnalistams- pasidomėti ir darbovietej, kaip ten iš tikrųjų buvo su saviizoliacija.  
Ona 2020-04-05 21:12:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tokie dvasios ubagai tik ir platina virusą, kaip nesuvokia, kad be požymių mums visiems išneša visusą.    ATSAKYTI
Klausimas 2020-04-05 21:11:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Medikai abu ir ligonė, ir jos vyras. Jie nesupranta, kad po kontaktų (3 kartus per savaitę į ligos židinį) reikia izoliuotis?   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-04-05 21:50:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai kad žino, esmė, o ne nusimanėlės reikalas. Nėra jokio viruso, štai ką jie žino.  
Klausimas 2020-04-05 21:09:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ligonės citata:„Mums saviizoliuotis niekas neliepė. Nei skambino iš Ukmergės, kad tie, kas turėjo kontaktą, turi saviizoliuotis. Nei ta pati merė nepasirūpino“.
Dukra citata: „visuomenės sveikatos centrai nieko nepranešė apie gresiančią riziką, saviizoliaciją ir pan. Ai, nors ne, meluoju. Pranešė. Vieną kartą po savaitės skambino, kitą kartą po dviejų savaičių.“ Tai kuo tikėti?   ATSAKYTI
Loreta 2020-04-09 10:53:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kodėl praleidot kad saviizoliavomės patys. Labai blogai kad vadovaujamės turgaus bobučių princypu. Labai norėčiau kad būtų patikrintos parduotuvių vaizdo kameros kur tariamai lankėmės tik ar tada užteks merei drasos atsiprašyti už šmeižtą  
2020-04-05 21:02:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl maišoma liga su politika? Brangieji visi esam žmonės gal nepraraskim žmoniškumo ligos atveju.   ATSAKYTI
Jurgis 2020-04-06 12:53:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal pro lektuvo langa iskrito  
2020-04-05 21:00:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Be sutikimo net alkoholikų negydo,o čia merei pamaišė,paėmė ir išvežė. Viršūnė!    ATSAKYTI
Jurgis 2020-04-06 12:55:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia pradzia.Melskites,kol turit daugiau laisvo laiko....  
Cccp 2020-04-05 20:52:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai daba kas bemirsta degnoze aiski virusas daugiau neko ,nusautum sakytu virusas ispiso su tuo virusu daugiau neiko negirdesi    ATSAKYTI
V 2020-04-05 22:07:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei diabetikas eina per perėją ir jį nukerta mašina, ko pasekmėje jis miršta. Pagal jus turėtų konstatuoti, jog mirė nuo diabeto, o ne žuvo.  
Audra 2020-04-05 20:51:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neee nu čia viršūne!!!!! Atlsirado pasaulio karaliene? Nu dvasios ubage totali!!! Kas ji tokia iš vis,matau pirmą ir paskutinį kartą !!    ATSAKYTI
Asta 2020-04-05 21:46:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Patilėčiau geriau  
Solidarus 2020-04-06 12:57:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tylek kol nelaime neaplanke  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Perspėja dėl biologinio ginklo panaudojimo: teroristai gali pasimokyti iš pandemijos (nuotr. shutterstock.com)
Pasibaigus koronaviruso pandemijai, ar vienam iš jos etapų, gali išaugti ekstremistinių grupuočių biologinio ginklo panaudojimo galimybė, nes dabartinė situacija parodė ...
Vaistai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Nuo „Covid-19“ mirė daugiau nei 350 tūkst. žmonių, tačiau vis dar nėra įrodyta, kad kokie nors vaistai padėtų gydyti šią ligą. Nepaisant to, medikai ieško būdų, kaip bent jau ...
Mokslininkai virusą aptiko net pas pasveikusius ir išrašytus iš ligoninės (nuotr. SCANPIX)
Kinijos mokslininkai nustatė, kad jau pripažinti sveikais ir iš ligoninės paleisti pacientai net ir praėjus 2 savaitėms nešiojo virusą. Medikai pažymi, kad nėra aišku: ar ...
Lėktuvai (nuotr. Fotodiena.lt)
Paskelbtas birželio 8-14 d. galiosiantis sąrašas valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš kurių  atvykusieji privalo izoliuotis. Taip pat nustatyta, kad, atsižvelgiant ...
Koronavirusas
Net ir XXI amžiuje, kai medicina dideliais žingsniais vis bėga į priekį, vis dar yra nuo seno žinomų infekcinių ligų, nuo kurių nėra sukurtų vakcinų. Pavyzdžiui, maliarija ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų