Antradienį Sveikatos apsaugos ministerijos surengtoje trumpojoje spaudos konferencijoje naujausią epidemiologinę COVID-19 situaciją pristačiusi vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė pranešė, kad išvis šiuo metu ligoninėse gydoma 19 sunkia infekcijos forma sergančių pacientų.

Ji informavo, kad šiuo metu Lietuvoje yra 104 hospitalizuoti sergantieji COVID-19, iš kurių – 19 atvejų sunkių, o vienas yra ypač sunkus, jam reikalingas gydymas su deguonies kaukėmis

„Turime 64 medikus, kuriems yra diagnozuota koronaviruso infekcija. Dėl šios infekcijos taip pat turime izoliuotus 263 medikus. Medikų sergamumas bendroje statistikoje sudaro apie 12 proc.", – sakė ji.

Loreta Ašoklienė

Loreta Ašoklienė

Jos teigimu, ypač sudėtinga situacija yra Ukmergėje, kur protrūkis yra gerokai išplitęs.

„Iš viso Ukmergėje yra nustatyta 43 atvejai, iš jų 4 – mirties. 22 atvejai nustatyti medicinos darbuotojams, 14 – ligoninės pacientams. Taip pat nustatyta 370 kontaktinių asmenų“, – kalbėjo ji. 

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 533 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

REKLAMA

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 533, per vakar dieną ištirti 1389 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 11280 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Kol pasveiksta, užtrunka

Paklausta, kada būtų galima pasiekti sergamumo piką, epidemiologė pabrėžė, kad esama kelių prognostinių metodų.

„Kai kurių modelių teigimu, didžiausią piką pasieksime per artimiausias dvi savaites, remiantis kitais modeliai, tai būtų 10 savaičių nuo pirmojo nustatyti atvejo, tai būtų balandžio pabaiga–gegužės pradžia, apie ką mes ir kalbame“, – sakė L. Ašoklienė.

Portalas tv3.lt primena jau rašęs, kada galima tikėtis didžiausio protrūkio šalyje.

Pasiteiravus apie vidutinę pasveikimo trukmę, epidemiologė sakė, kad tokių tikslių duomenų neturinti: „Bet ką stebime iš kitų šalių patirties, tai susirgusiems pasveikti laiko užtrunka. Pacientas pakankamai ilgą laiką išskiria virusą į aplinką, tam prireikia keletos savaičių, jei ligos eiga sunki, tai gali užtrukti ir ilgiau."

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga anksčiau pranešė, kad antradienį žada supaprastinti algoritmą, kada asmenį laikyti pasveikusiu nuo koronaviruso.

„Šiandien bus pasirašytas algoritmas, kaip bus galima labiau, plačiau taikyti tas tvarkas, kitų šalių praktikas“, – Seime sakė ministras.

Anot jo, viena tokių praktikų ir tvarkų yra laikyti žmogų pasveikusiu net ir be testo atlikimo, praėjus daugiau nei mėnesiui po užsikrėtimo, jeigu asmeniui nėra jokių simptomų.

REKLAMA

Šiuo metu, kad būtų patvirtinta, jog viruso organizme nebėra, būtina du kartus atlikti tyrimus dėl koronaviruso ir šie turi parodyti neigiamus rezultatus.

Kviečiame žiūrėti tiesioginės transliacijos įrašą:

Visuomenės informavimo grupės vadovui Giedriui Surpliui prabilus apie dezinfekcijai naudojamą stiprią degtinę, L. Ašoklienės taip pat buvo paprašyta pakomentuoti, ar tai efektyvi priemonė.

„Dezinfekcijai reikėtų naudoti arba autorizuotus biocidus, arba dezinfekcinius skysčius, kurių koncentracija alkoholyje ne mažesnė nei 60 laipsnių“, – pabrėžė SAM atstovė.

Epidemiologinė situacija pasaulyje

Kartu epidemiologė palygino Lietuvos sergamumą su kitomis šalimis.

„Pasaulyje vakar dienos duomenimis turėjome daugiau nei 700 tūkstančius užregistruotų naujojo koronaviruso COVID-19 atvejų, iš 33,5 tūkst. – mirties atvejų. Daugiausiai susirgimų registruota JAV, daugiau kaip 143 tūkst., Italijoje – daugiau 97 tūkst., Kinijoje, kur protrūkis jau yra besibaigiantis – daugiau nei 82 tūkst., Ispanijoje registruota daugiau nei 78 tūkst.", – informavo epidemiologė.

Atitinkamai daugiausiai mirties atvejų registruota Italijoje – daugiau nei 10 tūkst., Ispanijoje – daugiau nei 6 tūkst. Kinijoje buvo registruota daugiau nei 3 tūkst. mirties atvejų.

„Tai yra absoliutūs skaičiai, kad galėtume palyginti, Italija, Ispanija Ispanija išsiskiria pagal sergamumo rodiklius – jis ten siekia daugiau nei 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Kitose šalyse, kaip ir Baltijos valstybėse, sergamumo rodiklis yra daugiau nei 10 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Lietuvoje šios dienos duomenimis jis yra apie 18 atvejų 100 tūkst. gyventojų", – kalbėjo ji.

REKLAMA

Palyginimui su Baltijos šalimis – šiuo metu Lietuvoje yra nustatyti 533 koronaviruso atvejai, Estijoje – 679, Latvijoje – 376, pranešė L. Ašoklienė.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

Susirūpinus
2020-03-31 13:50:43
Čia ne gasdinimas,o reali tiesa,ką tikėjosi valdžiažmogiai gal taip ir praslys viskas,kaip jų padaryti visi nusikaltimai.Mažiau tuščiažodžiaukit ,o darykit kuo skubiau ,kas būtina.
Pats laikas kuo skubiau paruošti ,kuo daugiau gydymo įstaigų,ir pasirūpinti ventiliavimo aparatais.Negalvokit ,kad aplenks KORONA SEIMŪNUS..dabar pats laikas galvoti ir apie save ,bei kitus.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
V. I. Leninas 2020-03-31 21:45:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiekvienas valstietis gali valdyti valstybę, draugai!!!   ATSAKYTI
Nikas 2020-03-31 15:56:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Uzdarykit visa ziniasklaida 2 menesiams, jiems praejus bus sekmingai susidorota su siuo virusu, tai bus sveikiau ir kainuos maziau negu visa ekonomika sugriauti.   ATSAKYTI
Spiglys 2020-03-31 14:04:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš to kad susirgo medikai , galim spresti, kad nebuvo laiku suteikta informacija ir priemonės padedančios kovai su virusu. Taip pat nepašalinti žmonės kurie atlaidžiai žiūri į savo pareigas. Pasekmes tuoj pamatysit. Be griežtų reikalavimu, kova su virusu pralaimėsit.   ATSAKYTI
Susirūpinus 2020-03-31 13:50:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia ne gasdinimas,o reali tiesa,ką tikėjosi valdžiažmogiai gal taip ir praslys viskas,kaip jų padaryti visi nusikaltimai.Mažiau tuščiažodžiaukit ,o darykit kuo skubiau ,kas būtina.
Pats laikas kuo skubiau paruošti ,kuo daugiau gydymo įstaigų,ir pasirūpinti ventiliavimo aparatais.Negalvokit ,kad aplenks KORONA SEIMŪNUS..dabar pats laikas galvoti ir apie save ,bei kitus.   ATSAKYTI
Vida 2020-03-31 13:40:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nustokite gasdinti jautrius musu tautiecius, SANTURUMAS ir PAGARBA zmonems dabar turi buti svarbiausia, o ne sensaciju vaikymasis -Ieskokite POZITYVO. Gana pilti zibala i ugni!   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Elektroninės cigaretės (nuotr. stop kadras)
Viešai vykdo nusižengimą, bet pažaboti verslininkų nepavyksta. Štai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti internetu yra uždrausta, tačiau prekyba vyksta pilu tempu. Maža to, ...
Mediena (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
Dažnas lietuvis savo privačiame sklype užsiima sodininkyste, taip pat neretai, norėdami padailinti aplinką, griebiasi pjauti medžius. Visgi, už ...
Vagystė (nuotr. stop kadras)
Teisingumo ministerija siekia dar labiau dekriminalizuoti smulkias vagystes. Jei iki šiol prekių iki 150 eurų pavogę ilgapirščiai atsipirkdavo bauda, tad dabar siūloma šią sumą ...
Asociatyvi (nuotr. SCANPIX)
Lietuvoje šeštadienį daugiau nei 50 iš savanorių suburtų komandų valė 20 vandens telkinių – tokiu būdu vyko pasaulinė švarinimo iniciatyva „River Cleanup“. „Lietuva šiemet ...
Kretingos rajone į senjorės lauką nusileidęs sklandytuvas atnešė jai gyvenimo nuotykį (nuotr. stop kadras)
Netikėtiną nuotykį patyrė viena Kretingos rajone gyvenanti senolė. Kai lyg iš giedro dangaus jos žirnių lauke nusileido sklandytuvas, moteris vos galėjo patikėti. Tačiau kai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų