Rusija dėl koronaviruso imasi griežtų bausmių: už melagingą informaciją grės iki 5 metų kalėjimo

Rusijos įstatymų leidėjai antradienį priėmė teisės aktus, numatančius griežtas bausmes, įskaitant laisvės atėmimą iki penkerių metų už melagingos informacijos apie naująjį koronavirusą skleidimą.

Jei asmuo bus pripažintas kaltu dėl netyčinio gyvybės atėmimo ar kitų rimtų padarinių skleidžiant „žinomai melagingą“ informaciją apie pavojų gyvybei keliančias aplinkybes, jam grėstų bauda iki 2 mln. rublių (18 tūkst. eurų) arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Taip pat buvo įteisinta bausmė, įskaitant iki 1,5 mln. rublių (17,4 tūkst. eurų) baudą ir laisvės atėmimą iki trejų metų, už padarytą žalą asmens sveikatai skleidžiant melagingą informaciją.

Šie siūlymai yra dalis įstatymų projektų paketo, taip pat numatančių grietas bausmes, tokias kaip laisvės atėmimas iki septynerių metų, dėl koronaviruso pandemijos įvesto karantino pažeidėjams.

Rusijos baudžiamojo kodekso pataisas pasiūlė Valstybės Dūmos, parlamento žemųjų rūmų, pirmininkas Viačeslavas Volodinas ir kitas aukšto rango įstatymų leidėjas iš valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ Pavelas Krašeninikovas, todėl iniciatyvos buvo greitai patvirtintos.

144 mln. gyventojų turinti Rusija lig šiol pranešė apie 2 337 užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir apie 17 aukų, tačiau manoma, kad tikrasis infekuotųjų skaičius šalyje yra didesnis.

Dar 121 žmogus pasveiko, antradienį skelbia Rusijos kovos su koronaviruso plitimo operatyvinis štabas.

Siekiant apriboti užkrato plitimą Maskvoje, kur gyvena daugiau nei 12 mln. žmonių, pirmadienį buvo paskelbtas karantinas, o keliolika šalies regionų pradėjo įgyvendinti panašias priemones.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-03-31 12:53:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir ka dabar skelbs demokratijos myletojai. Kaltins Putina - palaikys viruso plitima, nieko nesakys - palaikys Putina.
Atsakyti
0

A
Anas
2020-03-31 16:55:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tvarka.visa.
laiką.yra.rekalinga.be.tvarkos.birdakas.
Atsakyti
0

S
Spiglys
2020-03-31 17:00:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar rusyja ,,koronos vardu,, galės bauduoti ir sodinti į kaliūzę visus kuriems nepatnka liliputino politika. Užuojauta rusijos tikintiesiems, ištvermės jums. Jūs esate pirmas taikinys.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų