Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo šalyje suvaldymą pranešė, kad šiuo metu stacionare gydoma 116 infekcija sergančių pacientų, 5 iš jų yra sunkios būklės.

A. Veryga pranešė, kad stacionare šiuo metu gydoma 116 COVID-19 sergančių pacientų.

„4 yra reanimacijoje su deguonimi, vienas yra su plaučių ventiliacija, taigi iš viso 5 sunkesnės būklės pacientai. 22 pacientams reikalingas deguonis, bet jie nėra reanimacinėse palatose. 276 medicinos personalo asmenys yra karantine“, – kalbėjo jis.

Kartu jis informavo, kad iš užsakytų 0,5 mln. šalį pasiekė pirmieji 2 400 greitųjų testų. Pirmiausia jie pasieks Klaipėdą, ten iškeliauja 600 testų, nes ten dar parvyksta jūriniai keltai ir yra nustatyta tvarka, kad šie asmenys būtų testuojami.

Pasiteiravus, iš kur įsigyta šių testų ir priminus, kad kitose šalyse būta pranešimų, jog iš Kinijos gautus testus esą tenka mesti lauk, ministras sakė nenorintis skubėti daryti išvadų.

REKLAMA

„Ar jie tinkami, pamatysime, kai pradėsime naudoti. Dabar abejonių negalime avansu turėti, nes nei vienas testas nėra padarytas. Kinija, kaip įsigijimo vieta, automatiškai nereiškia ko nors blogo“, – paklaustas, iš kur Lietuva įsigijo šių testų", – sakė jis.

Ministras priminė, kad pačioms gydymo įstaigoms yra pavesta nuspręsti pasirinkti specialistų testavimo mastus.

8 val. duomenimis, Lietuvoje pirmadienį nustatyti dar 24 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai, bendras skaičius išaugo iki 484. Iš viso šalyje atliktas 9891 tyrimas, per sekmadienį – 1467. Lietuvoje mirė septyni koronavirusu užsikrėtę žmonės, vienas – pasveiko.

Protrūkis šalyje valdomas

Anot A. Verygos, dėl viruso plitimo yra ir gerų žinių.

„Nepaisant to, kad suminis nustatomų atvejų skaičius didėjantis, vertinant tai, kiek procentais yra nustatoma atvejų iš 100 tiriamųjų, tas procentas yra po truputį mažėjantis. Todėl yra ženklų, kad viruso plitimo kreivė yra gana plokščia, nešaunanti į viršų. Be abejo, tai vertinti reikėtų atsargiai. Jei viskas taip iš tiesų yra, tai galima būtų vertinti kaip pasiteisinančias karantino priemones. Tačiau nesinori prisikalbėti, nes ypač virusinės infekcijos, jų plitimas yra sunkiai nuspėjamas“, – sakė ministras.

Paklaustas, kokiomis sąlygomis galėtų būti griežtinamas ar švelninamas karantinas, A. Veryga pabrėžė, kad tai priklausys nuo sergamumo augimo.

„Jei matytųsi, kad staiga ima augti atvejų skaičius ar būtų matoma, kad jis sparčiai auga lokalioje teritorijoje, kokiame nors mieste, tada būtų galvojama apie priemonių griežtinimą. Tačiau kol kas šiu reiškinių nestebime", – sakė jis.

REKLAMA

Tačiau į klausimą, kiek dar galėtų tęstis karantinas, ministras nieko konkretaus atsakyti negalėjo. Jo teigimu, tai spręs Vyriausybė, atsižvelgdama į esamą situaciją.

Jo teigimu, remiantis preliminariomis prognozėmis, susirgimų pikas galėtų būti gegužės pradžioje. „Tačiau tai priklausys nuo daug kintamųjų, koks bus oras, keik žmonių išeis į gatves ir užsikrės ir pan.", – sakė jis.

Tirs visus su peršalimo simptomais

Ministras informavo, kad vėl pakeistas įtariamo COVID-19 atvejo apibrėžimas – nuo šiol bus tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

Taip pat Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti, o kai kuriose jau atvėrė vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

„Nuo šiol vyresni nei 60 metų amžiaus, lėtinėmis ligomis sergantys pacientai bus pristatomi GMP į didžiąsias šalies ligonines. Šie asmenys turėtų kreiptis 112. Kiti jaunesni pacientai bus nukreipti į karščiavimo klinikas“, – dar anksčiau yra informavęs A. Veryga.

Ministro aiškinimu, nuo šiol šie rizikos grupės pacientai, pajutę šaltkrėtį, galvos skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą, atsiradus kosuliui ar temperatūrai pakilus iki 37,8 laipsnių Celsijaus bus vežami į numatytas tokius pacientus priimti ligonines.

REKLAMA

A. Veryga sakė, kad iki pirmadienio darbo pabaigos savivaldybės turi pateikti prašymą, kurias poliklinikas siūlo padaryti vadinamosiomis karščiavimo klinikomis.

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – jau veikia mobilūs punktai, kuriuos pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. 

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami. 

Plečiamos tyrimų galimybės

Siekiant plėsti atliekamų tyrimų apimtis ministerija pranešė, kad Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai (NVSPL) pavesta įvertinti, ar dar keturios laboratorijos – UAB „Baltic Medics“, UAB „Diagnostikos laboratorija, UAB „Medicina practica laboratorija“, UAB „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“ – turi tinkamas sąlygas atlikti koronavirusinei infekcijai (COVID-19) nustatyti reikalingus tyrimus.

Teigiama, kad laboratorijos darbą gali pradėti jau šiandien.

Šiuo metu tyrimai atliekami šešiose laboratorijose: NVSPL, Santaros klinikose, Kauno klinikose, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, taip pat Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) laboratorijoje.

SAM specialistai eina į darbą

Ministro paprašius paaiškinti situaciją, kad dauguma SAM specialistų eina į darbą, jis patvirtino, kad ministerijoje nuotoliniu būdu dirbama tik išimtiniais atvejais, jei yra padidinta rizika.

REKLAMA

„Mes esame viena iš pagrindinių įstaigų, kur darbo krūvis yra labai didelis – daug tvarkų, sprendimų reikia parengti. Todėl priimti sprendimai, kad nuotolinį darbą taikyti tik išimtinais atvejais“, – kalbėjo jis.

A. Verygos teigimu, stengiamasi pasirūpinti darbuotojais – yra rankų dezinfekcinis skystis, pasirūpinta kaukėmis.

„Gal jų nėra tiek, kiek gydymo įstaigoje, pasirinkimo nelabai turime, privalome dirbti“, – sakė ministras.

Apsaugos priemonių pardavimo ribojimai

Taip pat pranešama, kad nuo šiol visose prekybos vietose rekomenduojama pagal galimybes riboti vienam gyventojui parduodamą dezinfekcinių priemonių, taip pat apsaugos priemonių – medicininių kaukių, respiratorių, pirštinių – kiekį taip, kad jos būtų prieinamos didesniam gyventojų skaičiui. 

Parduotuvėse ir kitos prekybose vietose vienam pirkėjui vieno apsipirkimo metu rekomenduojama parduoti ne daugiau nei 50 vienetų medicininių kaukių, ne daugiau nei 1 litrą dezinfekcinio skysčio, ne daugiau nei 10 vienetų respiratorių ir ne daugiau nei 50 porų apsauginių pirštinių.

„Dabar visi turime būti solidarūs ir suprasti, kad, jei nusipirksime, pavyzdžiui, kelis įpakavimus pirštinių, kurių tokio kiekio mums dabar nereikia, tai reiškia, kad kitas žmogus jų išvis negalės įsigyti. Juolab, kad apsaugos priemonės pandemijos akivaizdoje tapo tikrąja to žodžio prasme – aukso vertės“, – teigia A. Veryga.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

REKLAMA

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

Ukmergietis
2020-03-30 14:25:40
Valdzia suklydo!!!!!!
Nors matesi kas dedasi svetur..
Dalbajobai...Svarbu pinigai..O zmones ble*..
Atsakyti
(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vycka 2020-03-30 23:14:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paskaičius jūsų komentarus graudu darosi. Kokie visi ereliai kol nesusidūrė su tokiom problemomis.Kas nedirba tas neklysta.O fotke negi speceliai pozavo šiam straipsniui.   ATSAKYTI
Ona 2020-03-30 16:23:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol tokį vadovaus Lietuvai , su karvės pizes šypsena tisiok žemina žmonis tokį nesutupeto proto verygos šypsena ir tokem tipui tinka ir skursta galva ir melo daugiau kaip pas karbausky nū vadovas Lietuvo numeris pirmas TAIP PONAS PRAZIDENTE AR NE GITANAI TURIM KĄ TUIM IR PAKEISTI NEGALIM PAJUOKOS OBJEKTAS NO 1 ..    ATSAKYTI
klausimas Onai 2020-03-30 17:22:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
kiek eu gauni už vieną komentarą ? konservai turtingi, pinigų turi, rašyk, rašyk.....   ATSAKYTI
Paulius 2020-03-31 01:57:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tamsta teisus. Smirda ziureti i ta snuki.   ATSAKYTI
Birutė 2020-03-31 08:44:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tu Ona matyt daugiau nieko nesugebi kaip iš. žmonių šlykščiausiai išsidirbinet.Tu tarpu pati jauties labai mandri.Vargšele , mažai mokslo ragavusi pilį. purvą ant ministro. Gėdos turėk.   ATSAKYTI
Nuotrauka 2020-03-30 16:13:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Straipsnis apie 5 žmones kovojančius su mirtimi, o Sveikatos ministras nuotraukoje su tokia plačia šypsena....greitieji testai pirkti kinijoje, duok Dieve, kad jie nebūtų tie patys kokius pirko ispanai.   ATSAKYTI
vidutisss2 2020-03-30 15:34:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pirma rodykit patys pavyzdi seime--socdemai ereliai --sedi be kaukiu ir sypsosi--kur mums pavizdys--nera   ATSAKYTI
Vilnietis 2020-03-30 15:14:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Susitaikysyt su viskuo ane?Ryt lauziam viska..Ka bijot?Juk nk neprasim!ryt 10 val streikuokam...as busiu..
Kas nebus,tam laisve px    ATSAKYTI
Ukmergietis 2020-03-30 14:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Susitelkim,visi kam svarbi gyvensena,laisve,ryt 10val renkames prie seimo..
Zinot mane kaip ir save-uzpiso..
Keliam suma,darom savo..   ATSAKYTI
Ropke 2020-03-30 15:07:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Joa,darom savo..   ATSAKYTI
Ukmergietis 2020-03-30 14:35:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip su mokesciais ponai dalbajobai?   ATSAKYTI
Virginija 2020-03-30 14:35:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NEBEGALIU KLAUSYTI PLIURPALŲ. NIEKO NEDARO DĖL VISŲ EILINIŲ ŽMONIŲ. PARVYKELIAMS GERIAU, NEGU VISĄ LAIKĄ BUVUSIEMS LIETUVOJE   ATSAKYTI
Rima 2020-03-30 14:44:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
...o koks kontingentas grįžta!..velniam leidžia grįžti degradams, laukim žudynių, plėšimų ir...užkrėstų! Nekalbu apie kultūringus žmones, kurie įstigo, tokiuos įleisti, o ne grįžtančius girtus. Žiauru!   ATSAKYTI
Rokas 2020-03-30 15:09:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Blet tik rasot?ane?sukilsim?   ATSAKYTI
Rima 2020-03-30 14:27:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nusibodo tik kalbos! Kas daroma, kad suvaldyti situaciją!?...ar tik perkamos kaukės iš Kinijos, kurios, pasirodo, visai netinkamos. Gana maitinti pažadais!   ATSAKYTI
Ukmergietis 2020-03-30 14:25:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valdzia suklydo!!!!!!
Nors matesi kas dedasi svetur..
Dalbajobai...Svarbu pinigai..O zmones ble*..   ATSAKYTI
Rima 2020-03-30 14:38:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žvelgiant į nevaldomą situaciją, kyla abejonių ar čia nesužaidžia nešvarūs pinigai. Kas tie paprasti žmogeliai!?...tegu dvesia, norisi nusileisti   ATSAKYTI
Steponas 2020-03-30 14:23:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kadangi jūs ,atsiprašant,esate durneliai-tai pasakysiu kaip kovoti su tais,kurie bando pinigus daryti tokiais būdais..visų pirma skelbiu.lt administratoriams reiktų blokuoti visus skelbimus,kurie pardavinėja kaukes,pirštines ir skystį ..antra-rengti patikrinimus,trečia padidinti parduodamų prekių kiekį ir pastatyti prižiūrėtoją,kad jau ką tik nusipirkęs,negrįžtų į eilę......kaip vaikų darželyje,nesugebate sugaudyti lodorių,kurie naudojasi padėtimi,bet ruošiatės įveikti korona virusą.. .nejuokinkite....   ATSAKYTI
Morta 2020-03-30 14:23:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O šypsena pas verygą pilnos kelnės, kad žmonės serga ir miršta. Jos visus reikia naikinti kaip tos tarokonus.    ATSAKYTI
Rima 2020-03-30 14:33:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gal reikėtų ponui Verygai pasitikrinti pas psichiatrą!?...ta kvaila šypsena...juk kalbama, apie mirtiną ligą, jam kelia juoką!... nėra žodžių...   ATSAKYTI
Ana 2020-03-30 14:22:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodėl nedaromi valstybiniai užsakymai kaukėms siūti Lietuvoje, juk siuvyklos jau būtų patenkine paklausa kelis kartus. Kodėl remiate Kinija? O ne Lietuvos gamintojus. Galimai atkato dalis nenukris?   ATSAKYTI
Vilimantas 2020-03-30 14:54:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Su vietiniais greičiau iššifruos,o su kinais visi galai į vandenį.   ATSAKYTI
Domiuosi 2020-03-30 14:10:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai skykite' 1 asmuo pasveiko, o iš tų visų 484 dar vis serga ir nepasveiko nei vienas? ???   ATSAKYTI
Gal 2020-03-30 14:19:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
jie chroniniai?   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Šviesoforas (nuotr. 123rf.com)
Po koronaviruso krizės Lietuvos ekonomika atsigauna, tačiau kas šalies gyventojų laukia rudenį? Tikėtina, kad tikrieji koronaviruso pandemijos padariniai šalies ekonomikai ...
TV3 Žinios. Artimieji pasipiktinę: Vilniaus kapinėse žolės niekas nepjauna, nes niekas neprivalo (nuotr. stop kadras)
Didžiausiose Vilniaus Rokantiškių ir Karveliškių kapinėse artimųjų kapus lankantys žmonės širsta, nes kelią iki artimųjų kapų tenka skintis per nešienautą aukštą žolę, kurioje ...
Taršos mokestis sukėlė galvos skausmą: „Regitros“ atstovas pripažįsta, kad logikos – nėra (nuotr. stop kadras)
Nuo liepos registruojant automobilį tenka pakloti ir taršos mokestį. Žmonės skundžiasi, kad kai kurių automobilių „Regitros" duomenų bazėje nėra, o registruojant juos ...
Minint Žalgirio mūšio metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų (nuotr. stop kadras)
Priešais Trakų pilį šiandien susirinkę tautiečiai galimai tapo Gineso rekordo liudininkais. Minint Žalgirio mūšio 610-ąsias metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų. Ir ...
Karšto romano pabaiga – vyras panoro atgauti prarastus 12 tūkst. eurų
Meilės apakintas vyras dėl mylimosios paaukojo 12 tūkst. eurų. Petras neabejoja, kad naujoji draugė iš pat pradžių buvo sumaniusi planą, kaip ištraukti kuo daugiau pinigų iš jo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų