Pirmadienį visos Lietuvos švietimo įstaigos perėjo prie nuotolinio ugdymo. Ir nors absoliuti dauguma mokyklų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai teigė esančios pasiruošusios tokiems ugdymo pokyčiams, turbūt mažai jų buvo pasiruošusios sistemos trikdžiams. Mokytojai ir tėvai skundžiasi, kad nuo pat pirmadienio ryto stringa darbas su elektroninio dienyno sistema „Tamo“, todėl mokytojams reikia ieškoti kitokių būdų pasiekti savo moksleivius.

„Galiu oficialiai patvirtinti, kad vaikas pamokų metu „Youtube“ sėdi ir nieko neveikia. Tikiuosi, kad atšauks tuos mokslo metus, nes parodija bent jau kol kas atrodo. „Tamo“ vos kraunasi, o dabar ir išvis lūžo“, – laiške portalui tv3.lt rašė vilnietis šeštoko tėvas Dmitrijus.

Lūžtanti elektroninio dienyno sistema tampo ir pedagogų nervus. Daugybė jų skundais užplūdo „Faceboko“ pedagogus vienijančias grupes. Jų teigimu, neveikia ir kitos mokytojams skirtos elektroninės platformos – manodienynas.lt bei „Eduka“.

Tenka sukti galvą

Vilniaus Balsių progimnazijos geografijos 6–8 klasių mokytojas Mantas Karanauskas portalui tv3.lt patvirtino, kad nuo pat ryto nepavyksta prisijungti prie „Tamo“ sistemos, todėl tenka sukti galvą, kaip rasti būdą bendrauti su klase.

REKLAMA

„Iš ryto neveikė „Tamo“ visiškai. Vakar vakare irgi neveikė. Tai mokiniai rašė, kaip jiems būtų galima prisijungti. Tie mokiniai, kurie turėjo „Messenger“ [programėlę], tiems surašiau, kurie neturėjo, tai nežinau, po dešimties minučių pabandysime prisijungti ir pasižiūrėsime, kokia situacija. 

Bandome per „Meet“ daryti, čia yra tokia programėlė, taip pat „Google Classroom“ ir pažiūrėsime, ar tenai viskas veikia. Nes šiaip buvom suplanavę, kad į „Tamo“ surašysime užduotis, bet bandysime, nežinau, realiai suktis iš padėties kažkaip“, – tv3.lt sakė M. Karanauskas.

Jis pripažįsta, kad pirmąją nuotolinio mokymo dieną aplankė šioks toks chaosas, tačiau tikisi, kad tokiu būdu pavyks pabaigti mokslo metus.

„Reikia tikėtis, kad viskas kuo anksčiau [susitvarkys], bet manau, kad pirma savaitė bus susipažinimui su nuotoliniu mokymusi, o kitą savaitę bus darbas rimtesnis šiek tiek. Manau, taip (baigs mokslo metus su nuotoliniu mokymusi – aut. past.), tik žinios nukentės, nes tikrai tai nėra tas pats mokymas, kaip kad būtų realus“, – svarstė pedagogas.

Vaikai nemoka naudotis elektroniniu paštu

Elektrėnų „Ažuolyno“ progimnazijos 5–8 klasių istorijos mokytojas Audrius Jurgelevičius taip pat patvirtina, kad nepavyksta prisijungti prie „Tamo“, todėl tenka ieškoti kitokių būdų bendrauti su mokiniais.

„Jau vakar vakare buvo aišku, kad „Tamo“ ir visos kitos platformos neveiks ir jos iš tiesų neveikia. „Tamo“ nuo 8 val. lyg buvo pradėjęs veikti, bet vėl nulūžo. Aš su mokiniais susitariau iš anksto, kad bendrausime elektroniniu paštu. Bet jie ir šito nelabai moka. Tai bus ne tik istorijos mokymas, bet ir tam tikro raštingumo. Kad elektroniniu paštu nemoka – taip, be abejo. Etiketas, visa kita, jokio supratimo apie tai. Manau, pozityvas, kad bent prisidės prie šito, kad reikia atsakyti į laišką, pasirašyti ir panašiai“, – tv3.lt sakė A. Jurgelevičius.

REKLAMA

Paklaustas, kaip planuoja organizuoti ugdymo procesą, mokytojas teigia, kad jis per daug nesiskirs nuo įprasto darbo klasėje, nes moksleiviai pripratę dirbti savarankiškai.

„Aš stengiuosi, kad jie daugiau dirbtų savarankiškai, kad išmoktų naudotis vadovėliu, rasti tekste reikalingus dalykus. Užduotys būna formuluojamos probleminės. Neypatingai daug pasakaičių pasakoju, nes nemanau, kad istorija pasakaitė. Tai mokiniai yra pripratę dirbti savarankiškai, tai manau, kad nebus problemų. Nes užduotys iš esmės nesiskiria“, – kalbėjo A. Jurgelevičius. 

Tiesa, pedagogas neatmeta galimybės, kad nuotolinis ugdymas nesitęs ilgai ir greitai bus nuspręsta nutraukti mokslo metus.

„Manau, kad po dviejų savaičių bus paskelbta, kad nutraukiami mokslo metai. Nemanau, kad nuotolinis mokymas truks ilgai. Sąnaudos labai didelės ir laiko, ir organizacinės. Mokyklų vadovai labai panikuoja, kuria visokius kontrolės mechanizmus, ar mokytojai darbo vietoje darbo laiku. Manau, nespėsime mes įsibėgėti“, – svarstė A. Jurgelevičius.

7,8 proc. mokyklų mokymasis nuotoliniu būdu būtų didelis iššūkis, o 92 proc. mokyklų yra susidūrusios su nuotoliniu mokymu konsultuodamos mokinius, taikydamos mokymą per elektroninius dienynus, rodo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atlikta mokyklų apklausa, kaip jos pasirengusios įgyvendinti nuotolinį mokymą.

10 kartų didesnis srautas

„Tamo“ teigimu, pirmadienį tinklas  susidūrė su 10 kartų didesniais nei įprasta srautais, taip pat patyrė trikdžių, tačiau jie – jau sprendžiami.

REKLAMA

„Atsiprašome vartotojų – daliai jų šįryt nepavyko prisijungti prie sistemos – už patirtus nepatogumus. Buvome pasiruošę 4 kartus didesniems nei įprasta vartotojų srautams. Porą pastarųjų savaičių sistemą labai rimtai ruošėme netipiškai didelėms apkrovoms – atlikome visus įmanomus pačios sistemos optimizavimus, iki maksimumo padidinome serverių resursus. 

Visgi daugeliui startavus nuotolinį mokymą vienu metu, pirmadienio ryto srautas buvo didesnis, nei planavome. Tad šiuo ieškome papildomų sprendimų greitai situacijos korekcijai, optimizuojame sistemos greitaveiką“, – išplatintame pranešime rašė TAMO grupės vadovas Edgaras Jasalinis.

E. Jasalinis sakė, kad kokybiškam sistemos darbui svarbu kaip įmanoma tolygenis srautų pasiskirstymas. Pirmadienio 10 val. ryto, sumažėjus iš pačio ryto buvusiai ypač didelei apkrovai, sistema jau funkcionavo daug optimaliau. Vienu metu sistema gali naudotis iki 20 tūkst. vartotojų, tačiau rytinės apkrovos ženkliai viršijo limitus, todėl sistemoje atsirado trikdžių.

Įspėjo iš anksto

Kaip pirmadienį BNS sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič teigė, kad mokykloms penktadienį buvo išplatintos Ryšių reguliavimo tarnybos rekomendacijos, kaip išvengti tokių situacijų.

„Viena iš jų – tvarkaraštį sudėlioti taip, kad apkrovimas išsidėstytų per visą dieną, ne tik ankstyvą rytą“, – sakė viceministrė.

Pasak jos, pirmos dienos mokantis nuotoliniu būdu bus skirtos bandymams, darbotvarkės suderinimui. 

„Visuotinis nuotolinis mokymas visiems kol kas yra naujiena, prie šito reikės įprasti, išmokti, suderinti sistemas. Tai tikrai didelė permaina, ir reikia laiko, kad visas mechanizmas pradėtų veikti sklandžiai“, – teigė J. Urbanovič.

Ele
2020-03-30 13:16:41
Tas pirmas blynas dažnai būna prisvilęs. Vienoms mokykloms bus lengviau, kitoms sunkiau, bet manau pasimokiusios vienos iš kitų galiausiai sukurs kažkokią tai normalią sistemą. Galima ir gerų dalykų įžvelgti, visi išmoks naudotis išmaniosiomis technologijos mokymo ir mokymosi tikslais, nuotoliniam mokymuisi :) Aš žiūriu optimistiškai, viskas bus gerai, duokime bent savaitę apsiprasti, o paskui jau nepasitenkinimą liekime. Pokyčiai visada pradžioje atrodo sunkūs ir sudėtingi, bet žmonės prie visko pripranta ir daug ko išmoksta iš pasikeitusios situacijos. Apsišarvuokime kantrybe, sėkmės visiems.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Mokytoja 2020-04-01 07:46:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponas A.Jurgelevičius neteisus Jei jis nesusitvarko kaip mokytojas, metas susimąstyti ką ten veikia. Man kaip mokytojai darbas vyksta sklandžiai, mano mokiniai užduotis gauna laiku, nuolat bendraujame, gaunu atgalinį ryšį. Mano sūnus pradinukas taip pat dirba kaip priklauso. Ponas A.Jurgelevičius gal nesinaudoja nei zoom nei messenger, nei google classroom? Tada ne mūsų vadovai, bet jo paties vadovas gal ir nuogąstauja dėl jo kaip mokytojo galimo nedarbo. Ar jis suvokia, kad nutraukus mokslo metus dabar, kitais mokslo metais vaikams krūvis dvigubės? Psichinių ligonių padaugės. Jam svarbu nebedirbti... Gėda už tokį kolegą, kuris dar ir yra sudedamoji dalis tarp tų, kurie vadovauja švietimo "gerinimui" bei mokytojų "gerove" neva rūpinasi. Pats kai per 2 sav. neišmoko naudotis naujomis platformomis, už visus teigia, kad nebeįmanoma dirbti. Didelė svetima gėda aplanko...   ATSAKYTI
Mociute 2020-03-31 11:43:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
,,Nuotolinis mokymas prasidejo chaosu,, o jis ir negalejo prasideti kitaip ,nes kaip prasideda karas ?Turbut dziaugsminga svente .Mus uzpuole nezinomas virusa.,valdzia ir medikai kovoja su juo .kaip gali, o kad vaikai nesimokins ,tai cis mazausia beda,tegu tik islieka gyvi ir sveiki , ne taip jau karstai jie skuba mokintis ir normaliomis salygomis ,o kas nores tai pasimokins ir veliau, o kas tingejo ,tai tiems dabar malonios atostogos.   ATSAKYTI
Svaika 2020-03-31 10:49:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daugiau lėktuvu ,ko kitos šalys nedaro   ATSAKYTI
Onutė 2020-03-30 21:27:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kurgi šįryt, pusė dienos neveikė tamo, pavyko prisijungti tik apie 15val.   ATSAKYTI
Linas 2020-03-30 17:18:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveiki. Viską pasidarė ir įdomu buvo, tiesiog reikėjo kantrybės, ir noro tobulėti ir vaikams padėti. O šiaip puikus dalykas   ATSAKYTI
Birutė 2020-03-30 16:30:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laba diena visiems, nuotolinis mokymas sujungė beveik visus Lietuvos žmones į bendrą darbą. Viskas gerai, šią savaitę tik mokomės dirbti. Nauja, bet įdomu. Tobulėjame visi. Esu įsitikinusi, kad sunkumai laikini ir mes juos įveiksime tik bendromis jėgomis. Linkiu kantrybės ir optimizmo, daugiau savarankiškumo ir atsakomybės. Sėkmės   ATSAKYTI
ptksŠ 2020-03-30 15:03:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ką bepasakysi - vištakumas, ir tiek. Bent šiek tiek mąstančiam buvo aišku, kad internetas "nepaveš". Daug kas perspėjo, jog tai - absurdiška. Bet Šv. ministerijos "strategams" ir kai kuriems ištikimiems tų instrukcijų vykdytojams švietėsi kitaip. Keista tik, kad jų šviesiems protams nepasipriešino interneto tiekėjai.    ATSAKYTI
Simona 2020-03-30 14:29:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tik jau nenutraukit mokslo metu... vistiek vaikams kazkokios uzduotys, kazkokia dienotvarke, atsakomybe. Gal nevyks viskas sklandziai ir kaip noretu mokiniai, tevai ir mokytojai... bet juk yra ir geru dalyku.. pasimokins elgtis su technologijomis, taisiklingai rasyti laiskus... gal ir nebus toks kokybiskas bet vis geriau nei nieko neveikti iki rugsejo....
   ATSAKYTI
Gintaras 2020-03-30 13:31:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viena yra, kai nuotoliniu būdu veikia viena kita mokykla ir visai kas kita, kai tas daroma visos valstybės mastu. Sistemos tam neparuoštos, tinklo srauto apimtys nepakankamos ir jų apdorojimas ribotas. Tai reikia čia daug kur taisyti, investuoti į pajėgumus ir apdorojimą. Pasirinkti mažesniais resursais veikiančias programas ar dar kažką sugalvoti. Kitu atveju niekas ir po mėnesio nesikeis. Pati savaime problema neišsispręs.   ATSAKYTI
Gintaras 2020-03-30 13:18:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Giedre, ne pas visus internetas pavelka. Čia ne raštingumo klausimas. Jei užlūžta net pasijungimas prie Tamo... apie video konferencijas nekalbu. Džiaukis, jei šiandien pavyko. Tikėkis ir rytoj pavyks...   ATSAKYTI
Mokytoja 2020-04-01 07:51:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kur per video Jums neaiseka? Aš rinkausi tas programas, kurios nestringa ir vaikai viską gauna laiku. Atgalinis ryšys taip pat savalaikis. Nesuprantu ko purkštauti. Tarkitės su kolegomis ir klausinėkite apie sėkmes.  
Ele 2020-03-30 13:16:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tas pirmas blynas dažnai būna prisvilęs. Vienoms mokykloms bus lengviau, kitoms sunkiau, bet manau pasimokiusios vienos iš kitų galiausiai sukurs kažkokią tai normalią sistemą. Galima ir gerų dalykų įžvelgti, visi išmoks naudotis išmaniosiomis technologijos mokymo ir mokymosi tikslais, nuotoliniam mokymuisi :) Aš žiūriu optimistiškai, viskas bus gerai, duokime bent savaitę apsiprasti, o paskui jau nepasitenkinimą liekime. Pokyčiai visada pradžioje atrodo sunkūs ir sudėtingi, bet žmonės prie visko pripranta ir daug ko išmoksta iš pasikeitusios situacijos. Apsišarvuokime kantrybe, sėkmės visiems.   ATSAKYTI
Nijole 2020-03-30 12:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nenuostabu. Dar neatsirado telekomunikacinė UAB, kuri siūlytų brangias paslaugas švietmiečiams. Kai atsiras, susitvarkys ir problemos. Tačiau įsivaizduokime, kad tokia situacija vyksta abitūros egzaminų metu. Todėl būtų racionalu,kad abiturientai galėtų būti į universitetus priimami pagal dviejų paskutinių metų mokymosi rezultatų metinius vidurkius (11 ir 12 klasių metinių vidurkius arba 3 ir 4 gimnazijos klasės metinius vidurkius). Tai siūlau, remdamasi tokiais argumentais:
1) daugumas Europos universitetų abiturientus atsirenka būtent remdamasi paskutinių dviejų metų mokymosi procesą atspindinčiais rezultatais. Baigiamųjų abitūros egzaminų rezultatai nėra lemiami; dviejų paskutinių metų rezultatai, tikėtina, pakankamai objektyviai atspindėtų būsimų studentų kompetencijas.
2) esant elekroniniams dienynams, net ir galimai pakelti paskutinio trimestro/semestro pažymiai neturėtų didelės įtakos bendram vidurkiui. Priešingai, staigus pažangos šuolis paskutinį semestrą bylotų apie galimus neobjektyvius pažymius. Nemanau, kad mokytojai tam ryžtųsi;
3) nuotoliniu būdu organizuojami iš namų abitūros egzaminai gali sukelti abejonių dėl atsakymų autentiškumo. Sutikime, kad kontroliuoti, kaip abiturientai atlieka egzaminui skirtas užduotis namuose, bus tikrai sudėtinga. Tokie egzaminai neatspindės realių žinių, bus ministerijai nerentabilūs. Taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, kad kiekvienais metais abitūros egzaminus lydi didesni ar mažesni skandalai, be to, kiekvienais metais skiriasi jų sudėtingumas - užduotys tai lengvesnės, tai sunkesnės, o šių metų abiturientai laikytų egzaminus ypatingu stresu pasižyminčio socialinio konteksto sąlygomis. Pabaigai apie bendrą požiūrį į šių metų egzaminus: visos amžiaus grupės atleidžiamos nuo egzaminų, išskyrus abiturientus, kurie tik dviem metais vyresni už dešimtokus.   ATSAKYTI
Memelgebiet 2020-03-30 12:53:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
"Nuotolinis ugdymas prasidėjo chaosu..."
-----------------------------------
Ir ne tik dabar ir ne vien šioje srityje , tai genetinis paveldas.   ATSAKYTI
Kristina 2020-03-30 12:53:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip galima nesijaudinti, kai tokie dalykai vyksta? Tik gal reiktu ramiau reaguoti   ATSAKYTI
!!! 2020-03-30 12:51:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Liepti- ne programa. Reikia vieningos programos tokiam mokymui, o ne padrikos saviveiklos.   ATSAKYTI
??? 2020-03-30 12:46:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi komentatorių minimi tėvai užaugo jau laisvoje Lietuvoje, juos mokė jau laisvos Lietuvos mokytojai. Tai kodėl jie tokie tamsūs? A?   ATSAKYTI
Pensininkė 2020-03-30 12:43:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užduočių surašymas į TAMO tai joks nuotolinis mokymas. Kodėl vaikai nemoka naudotis elektroniniu paštu? Penktokai tai laisvai gali. Pradžiai naudokit ir FB. Yra mokyklos, turinčiis gerą įdirbį dirbant su nuotoliniu. OZO MOKYKLA. Tai gelbėjmosi šiaudas Lietuvai galėtų būt. Bet mokytojų laukia laaabai nelengvas etapas. Kas nemėgsta IT, duokit kelią jaunesniems. Na va, ir vėl ačiū virusui. Mokykla atsijaunins. Užteks tom moteriškėm kalbas ir intrigas mokyklose varinėti.   ATSAKYTI
Vaiva. 2020-03-30 12:47:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mes jau 5metai mokomes nuotoliniu budu.Siauliu Sandoros progimnazijoj.Viskas vyksta sklandziai.Tik daug reikia mokytis savarankiskai.O iskilus problemoms mokytojai ir mokyklos vadovybe reaguoja greitai.Noriu pasakyti aciu kad esat nuostabus kolektyvas.  
Je je 2020-03-30 12:39:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar prie tos kompanijos reikia pridėti gydytojus. Kiekvienas privalo dirbti tą darbą kurį gerai išmano, o ne tą kur didesnę naudą gauna   ATSAKYTI
Giedrė 2020-03-30 12:38:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pamokos abiems vaikams praėjo puikiai ir sklandžiai, tvarkaraščiai protingai sutvarkyti - aš nustebusi ir patenkinta tokiu darbu. O kaip visada verkiantiems - būkite raštingi, išmokite dirbti kompiuteriu, o ne tik instagrame nuotraukas talpinti ir jums viskas pavyks - juk 21 amžius už lango :)   ATSAKYTI
zmogus 2020-03-30 12:33:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man patiko pirma citata "vilnietis šeštoko tėvas Dmitrijus" matot jo vaikas vietai to, kad mokintusi sedi youtube. Nu tai matot blogai isauklejot vaika jeigu jis nesupranta, kad mokintis reikia. O jus pats irgi geras leidziat sedeti jam ir daryti nieko vietai to, kad lieptumet susikaupt. Vat tegul tevai pamato kokie debiliukai ju vaikai neisaukleti yra gal nuspres pakarpyt jiems sparnelius   ATSAKYTI
Tomas 2020-03-30 14:11:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tu žiūrėk , ką debiliukais vadini!?  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba renkasi Naisiuose (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)
Valstiečių partijos taryba ir premjeras Saulius Skvernelis penktadienį renkasi Šiaulių rajone, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio ...
Rita Tamašunienė (Fotobankas)
Priėmus sprendimą atverti išorines Europos Sąjungos (ES) sienas, izoliacijos reikalavimai atvykstantiesiems iš jų turėtų būti nustatomi įvertinant epidemiologinę situaciją, ...
G. Landsbergis ir R. Karbauskis (tv3.lt fotomontažas)
Paskelbus skandalingus įtarimus politikai ėmė komentuoti ir ieškoti galimų kaltininkų. Politologai pastebi aiškų susikirtimą tarp valstiečių ir konservatorių, kurie jau ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kitą savaitę bus atkurtas laisvas judėjimas tarp Lenkijos ir Baltijos šalių, penktadienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis. „Šiandien kalbėjausi su kolega Lenkijos premjeru ...
Oro uostas (nuotr. stop kadras)
Nacionalinė vartotojų konfederacija kviečia nukentėjusius turistus jungtis prie grupinių ieškinių. Grupės ieškinio procedūra bus pradėta, kai bus gauta ne mažiau kaip 20 ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų