Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į koronaviruso pandemiją pasaulyje, imasi griežtų priemonių viruso plitimo stabdymui. Nuo rytojaus iki šv. Velykų atostogų pabaigos uždaromos visos ugdymo įstaigos – darželiai, mokyklos, universitetai, atšaukiami visi renginiai, stabdoma kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veikla, rašoma savivaldybės išplatintame pranešime.

Vilnius (nuotr. stop kadras)

Vilnius (nuotr. stop kadras)

„Šiandien ėmėmės visos eilės gana griežtų priemonių dėl koronaviruso. Žiūrint į ateitį, mes tą virusą tikrai įveiksime, bet tai neatsitiks savaime“, – kalbėjo R. Šimašius.

Pasak Vilniaus mero, kitų šalių patirtis rodo, kad jei iš anksto imamasi griežtų priemonių, mirtingumas nuo koronaviruso gali sumažėti 10 kartų.

„Vilnius gana didelis miestas ir mums labiausiai pasireiškia aktualumas šitos informacijos“, – sakė R. Šimašius.

Sostinės vadovas ketvirtadienį susitiko su medicinos įstaigų vadovais, aptarė, kaip apsaugoti gydytojus. R. Šimašius kalbėjo ir su maisto pristatymo įmonių vadovais. R. Šimašius patikino, kad žmonėms, kurie save priverstinai karantinavo namuose, neturėtų kilti sunkumų gauti maisto į namus.

REKLAMA

„Jei kam nors atrodo, kad priemonės yra pernelyg griežtos, tegu dabar taip atrodo, negu po savaitės ar dviejų mes turėtume dešimtis mirčių, kurių šiandien galime išvengti“, – sakė R. Šimašius.

Remigijus Šimašius

Remigijus Šimašius

Administracijos direktorius Povilas Poderskis teigė, kad siekiama, kad maisto prekių parduotuvės dirbtų ir teiktų savo paslaugas. P. Poderskis sakė, kad tariamasi, kad dviračių ir paspirtukų sezonas prasidėtų anksčiau, kad būtų pralaisvintas viešasis transportas.

Kalbėdamas dėl barų, restoranų, kino teatrų veiklos, P. Poderskis pažymėjo, kad rekomendacija užsidaryti galios toms įstaigoms, kuriose gali rinktis virš 100 žmonių.

Uždarys mokyklas, stabdomos pramogos 

„Matome užsienio šalių pavyzdžius, kaip greitai virusas iš nematomo tampa masiškai plintančiu. Nors patvirtintų koronaviruso atvejų Vilniuje dar nėra, tačiau puikiai suprantame, kad tik laiko klausimas, kada ši situacija pasikeis, todėl negalime delsti, turime reaguoti siekdami apsaugoti vilniečius, ypač pažeidžiamiausias grupes. Tai sudėtingi sprendimai, nepatogumų ar nuostolių patirsime visi, tačiau be jų mes galime turėti gerokai sunkesnes pasekmes. O šiuo periodu kviečiu labiausiai vertinti medikų darbą ir saugoti juos – tik nuo jų kantrybės ir sveikatos priklausys, kaip mus palies virusas“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos vadovo, Savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio teigimu, pagrindinis tikslas – stabdyti viruso plitimą, todėl, įsigilinus į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas bei kitų šalių patirtį, bus imtasi visų priemonių, kurios gali sumažinti neigiamas koronaviruso pasekmes.

REKLAMA

„Suprantame, kad ugdymo įstaigų stabdymas sukels didelių nepatogumų tėvams, bet šiuo atveju turime galvoti apie žmonių gyvybių apsaugojimą – tiek dirbančių ugdymo įstaigose, tiek vaikų tėvų ir senelių. Laikini veiklos stabdymai Vilniuje galios ir visoms vietoms, kuriose dėl poilsio ar pramogų buriasi žmonės: muziejams, kino teatrams, sporto klubams ir kitiems. Verslą kviečiame solidariai atlaikyti viruso ataką – taip, šios priemonės griežtos, tačiau jos nepažeidžia ekonomikos, priešingai – jei nestabdysime viruso dabar, jis turės didžiulių neigiamų pasekmių ekonomikai ateityje“, – teigė P. Poderskis.

Savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu šiandien nuspręsta:

Švietimas:

•    Ugdymo įstaigų (darželių, mokyklų, aukštųjų mokyklų) veikla stabdoma nuo rytojaus (kovo 13 d.) penkioms savaitėms iki balandžio 17 d., į šį periodą įtraukiant ir šv. Velykų atostogas. 

•    Informuoti mokyklų direktorius ir mokytojus, kad ugdymosi procesas nenutrūktų ir būtų tęsiamas virtualiai – el. paštu ir per el. dienynus.

Renginiai, viešosios erdvės, susisiekimas:

•    Nuo rytojaus Vilniuje turi būti sustabdyti visi renginiai uždarose vietose, kuriuos dalyvauja daugiau nei 100 žmonių.

•    Nuo rytojaus Vilniuje atvirose vietose negali vykti renginiai, į kuriuos kviečiami žmonės.

•    Nuo rytojaus Vilniuje stabdyti visų viešų kultūros, poilsio ir pramogų vietų veiklą: muziejai, kino teatrai, sporto klubai ir kitos panašios veiklos erdvės.

REKLAMA

•    Prekybos vietų veikla nestabdoma, tačiau jų savininkams savivaldybė rekomenduoja imtis visų būtinų priemonių dėl efektyvaus patalpų dezinfekavimo, vėdinimo ir užtikrinti, kad būtų išvengta žmonių būriavimosi. Gyventojams rekomenduojama tokiose vietose lankytis tik dėl būtinų pirkinių, taip pat dažniau rinktis apsipirkimą internetu.

•    Vilniaus viešasis transportas nebus stabdomas, tačiau bus dažniau dezinfekuojamas, vėdinamas, taip pat keleiviai bus raginami laikytis atstumo vienas nuo kito. Jau tariamasi su dviračių bei paspirtukų dalijimosi bendrovėmis, kad jos kuo anksčiau pradėtų savo sezoną.

Įstaigų darbas:

•    Visoms Vilniuje veikiančioms įstaigoms ir įmonėms savivaldybė rekomenduoja atšaukti visas komandiruotes, kiek įmanoma darbą perkelti iš biurų į namus, atsisakyti nereikalingų susitikimų arba perkelti juos į virtualią erdvę.

•    Savivaldybė nuo pirmadienio vilniečius aptarnaus tik nuotoliniu būdu – el. būdu ir telefonu.

Vilniaus miesto savivaldybė dar kartą prašo visuomenės sąmoningumo, sumažinti socialinių kontaktų skaičių šiuo kritiškai svarbiu periodu, vykdyti griežtas saviizoliacijos sąlygas grįžus iš karštųjų taškų užsienyje, ir ypač saugoti viruso pažeidžiamiausias visuomenės grupes – vyresnius asmenis bei sergančiuosius lėtinėmis ligomis. Su telekomunikacijų bendrovėmis kalbamasi apie tiesioginį informavimą tų, kurie grįžta iš užsienio.

Vilniaus meras šiandien susitiko su Vilniuje veikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų atstovais siekiant užtikrinti operatyvų ir efektyvų situacijos valdymą. Taip pat šiandien vyksta mero susitikimas su maisto išvežiojimo bendrovėmis dėl galimybės bendradarbiauti šiuo periodu pristatant maistą tiems, kas negalės juo pasirūpinti patys. Taip pat tariamasi su privačiomis bendrovėmis dėl galimybės palankesnėmis sąlygomis vilniečiams suteikti galimybę naudotis išmaniąja televizija saviizoliacijos periodu. 

REKLAMA

Tam, kad šiuo periodu gyvenimas neapsiribotų keturiomis namų sienomis, Vilniaus miesto savivaldybė gyventojams rekomenduoja pagalvoti apie šias veiklas:

•    Sportą iš uždarų erdvių perkelti į gamtą;

•    Eiti pasivaikščioti – nebūtina užsidaryti namuose. Tačiau negalioja tiems, kurie dėl karantino turi saviizoliuotis namuose;

•    Šeimoje rasti bendrų veiklų – stalo žaidimai, filmai, serialai, kūrybinė veikla;

•    Lankytis gamtoje – aplink Vilnių tiek puikių vietų, išnaudokite šį laiką jų apžiūrėjimui;

•    Atrasti naujus patiekalus namuose;

•    Įveikti Vilniaus knygų mugėje nusipirktas knygas;Turint galimybę, daugiau laiko praleisti soduose, sodybose, atostogų apartamentuose;

Šie savivaldybės sprendimai gali būti papildyti paaiškėjus naujoms Vyriausybės rekomendacijoms.

Marija
2020-03-12 12:34:25
Kokie jie Šaunuoliai.ne nuo to galo pradeda...stabdyti reikia oro uosto veiklą iš ten,kur plinta židinys...o ne nuo mokyklų, darželių ir taip toliau...tai epidemijos nesustabdys,jeigu bus ir toliau važinėja iš kitų Europos šalių į Lietuvą ir iš Lietuvos į kitas Europos šalis...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Iiiiiii 2020-03-12 19:27:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O ape tolimui reisu vairotojus uzmirso jos savininkai siunca i Italija ir niekam galva neskauda.   ATSAKYTI
Daniil 2020-03-12 15:26:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nera ka veikti mala s.anksciau perspeti niekaip nagalima buvo kad zinotume ir jeika apsipirkti visko ko reik    ATSAKYTI
Evaldas 2020-03-12 15:24:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nera ka veikt. o anksciau niekaip perspeti perspeti negalima reikia specialiai ш malti.   ATSAKYTI
A 2020-03-12 14:27:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pilnatis   ATSAKYTI
pastebėjimas 2020-03-12 13:21:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Komentare išdėstyti pastebėjimai nėra kažkaip moksliškai visiškai patvirtinti ir negali būti laikomi panacėja nuo koronaviruso. Tačiau gali padėti psichologinę įtampą jaučiantiems žmonėms, ypač moterims. Ir tai nėra kažkokia paslėpta reklama. Pastebėjimas labai paprastas. Nuo seno žinoma, kad sidabras pasižymi dezinfekcinėmis savybėmis. Gango upė Indijoje vietos gyventojams yra ir tualetas, ir pramoninių atliekų kloaka, galų gale - ir laidojimo vieta. Tačiau upė apsivalo ir vanduo tampa švarus. Taip nutinka dėl to, kad Gangas daug kur teka per sidabro klodus. Ne veltui indai šią upę laiko šventa. Todėl, jei turite namie sidabrinių papuošalų, o kodėl gi nepradėti jų dėvėti? Grandinėlės, auskarai, žiedai. Galbūt dar močiutės dovanoti sidabriniai karoliai inkrustuoti gintaru.Net jei tai kažkaip ypatingai nepadės, bet padės jums jaustis tvirčiau psichologiškai. Ypač moterims. Auksinių papuošalų traukti neverta, nes auksas šiuo atveju yra visiškai bevertis ir tik pritrauktų vagis.
Jei manote, kad komentare parašyta kažkas naudingo, pasidalinkite pastebėjimu su įtampą jaučiančiais žmonėmis, galbūt tai palengvins jiems išgyvenimų naštą.   ATSAKYTI
Edvinas 2020-03-12 13:17:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kaip tai nera? 3 atvejai patvirtinti 1 izoliotas pnvz 2 kaune   ATSAKYTI
Vaikas 2020-03-12 13:14:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ot "vaikų teisės" prasineš per Vilnių... Kiek vienišų, "neprižiūrimų" vaikų atsiras...    ATSAKYTI
M 2020-03-12 13:11:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vilnius labiausia bijo. Gal ir protingai elgias.    ATSAKYTI
Audrius 2020-03-12 13:05:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tai tik vilniuje uždaro viską o kaip kitur reiškiasi galima sirgti   ATSAKYTI
Ed 2020-03-12 13:04:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vaiku sveikata brangiau   ATSAKYTI
JANINA 2020-03-12 13:03:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sveiki,į mokyklą vaiko neleisti kiek supratau iki 04-17 d   ATSAKYTI
Tai kaip 2020-03-12 12:58:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kaip Vilniaus savivaldybė susitarė su Vilniaus m darbdaviais -prichvatizatoriais,kaip jie privalo elgis su tėvais neturinčiais su kuo palikti mažamečių vaikų,ar vėl nukentės eilinis pilietis?   ATSAKYTI
Nezinomas 2020-03-12 12:52:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Visai jau ispizdejo. Debilu klanas.   ATSAKYTI
algimantas 2020-03-12 12:50:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip bus su atlyginimais kurie dirba mokykloje, darzeliuose   ATSAKYTI
Faniera 2020-03-12 15:27:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Už tas dienas negaus jug nedirbs.   
Medikas 2020-03-12 12:44:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dabar turiu priimti sprendimą dėl vaikų: likti su jais namie (darželiai uždaryti) ar vykdyti moralinę ir profesinę mediko pareigą? Brangi visuomenė, ką patartumėte?   ATSAKYTI
Koka 2020-03-12 15:32:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O kam vaikų prisidarei be reikalooooo.   
dzintaz 2020-03-12 12:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Salam aleikum, jaup, neegzistuojancio virusobaime visada yra didesne tu, kurie bando itikinti, jog jis egzistuoja, tai vadinasi, kas vyksta Vilniuje dabar, jie labiausiai to bijo ir teiginys, kad yra pasiruose, kaip rinkimu kalbos, taip ir sis teiginys yra grynas šlamštas, nes jei tikrai pasiruošta, tai kam tokie veiksmai? :) :) :)    ATSAKYTI
dzintaz 2020-03-12 12:41:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Salam aleikum, jaup, neegzistuojancio virusobaime visada yra didesne tu, kurie bando itikinti, jog jis egzistuoja, tai vadinasi, kas vyksta Vilniuje dabar, jie labiausiai to bijo ir teiginys, kad yra pasiruose, kaip rinkimu kalbos, taip ir sis teiginys yra grynas šlamštas, nes jei tikrai pasiruošta, tai kam tokie veiksmai? :) :) :)    ATSAKYTI
- 2020-03-12 12:41:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Absurdas, kai 10 ir 12 klasėm egzaminai ant nosies. Vis tiek jų sisburimo vietos bus prekybos centruose ir pan. vietose
   ATSAKYTI
Danguole 2020-03-12 12:39:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Geras sprendimas   ATSAKYTI
taip jau yra 2020-03-12 12:36:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tik Vilniuje?! O kaip Šiauliuose, Kaune? Čia ne Lietuva?   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Aiškėja, kaip kilo teisėjų ir advokatų korupcijos skandalas – minimas ir 1 kg kokaino (nuotr. stop kadras)
Šiaulių teismas atvertė narkotikų prekybos bylą. Tiriant šį nusikaltimą, buvo užčiuopti skandalingi advokatų ir teisėjų ryšiai, pasibaigę garsiąja teisėjų korupcijos byla. ...
TS-LKD (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Didžiausios opozicinės partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas antradienį pakoregavo anksčiau partijos narių reitinguotą kandidatų į Seimą ...
Į sostinės senamiestį įvažiavusiems vairuotojams – naujovės (nuotr. stop kadras)
Sostinės Vilniaus senamiestyje eismo revoliucija ir galvos skausmas vairuotojams. Nuo šiol čia važinėti kaip nori ir kirsti teritoriją tranzitu yra draudžiama – visas ...
Pamatykite, kaip lietuvius visame pasaulyje sujungė tautiška giesmė (nuotr. stop kadras)
Liepos 6-ąją Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną „Tautišką giesmę“ giedojo ir visa Lietuva, ir tūkstančiai lietuvių visame pasaulyje. Nuo Baltijos jūros iki sostinės, ...
Smiltynės paplūdimius nusėjo negyvi vabzdžiai (nuotr. stop kadras)
Smiltynės paplūdimius nusėjo negyvi masyvūs vabzdžiai. Net septynių kilometrų ruože gulintys vabalai vieniems poilsiautojams kelia šleikštulį, o kiti tai vadina natūraliu ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų