Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Vyriausybė pranešė apie šalyje fiksuotą pirmąjį koronaviruso (COVID-19) atvejį. Užsikrėtė 39 metų moteris, kuri vasario 24 dieną grįžo iš Veronos miesto Italijoje. Aiškėja, kad moteris galėjo dirbti įmonėje „Redal“, kurioje, remiantis Sodros duomenimis, dirba 16 žmonių.

Oficialiai buvo skelbta, kad moteris iš Italijos grįžo lėktuvu per Kauną. Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Tvirtinama, kad koronavirusu 39 metų moteris užsikrėtė keliaudama su bendradarbiais.

Naujienų agentūros BNS kalbintas Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika teigė, kad šiaulietė išvengė kontakto su kolegomis darbe ir kitose viešose vietose, o jos šeimos nariai yra tiriami.

Aiškėja, kad moteris galėjo dirbti įmonėje „Redal“ ir su kolegomis praėjusią savaitę nuo trečiadienio iki šeštadienio lankėsi Veronoje.

Susisiekus su įmonės „Redal“ direktoriumi Edvardu Karžinausku, jis teigė kol kas negalintis nieko komentuoti.

REKLAMA

„Šiandien nieko negaliu komentuoti. Nieko jums negaliu pasakyti – visi mane jau atakuoja", – portalui tv3.lt teigė direktorius.

Įmonės feisbuko paskyroje pasidalinta nuotrauka, kurioje matoma, kad moterys viešėjo Veronoje.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas pabrėžė, kad šiuo metu pagal procedūras yra nustatinėjami visi kontaktai, bet ne visi bus vežami karantinuoti.

„Į komandiruotę šiaulietė vyko su savo kolegomis, jiems jau anksčiau yra atlikti tyrimai ir jie nėra teigiami.

Aišku, tas kontaktų sąrašas gali gausėti. Kol kas laukiami tyrimai, nežinoma, kiek iš dabar karantinuotų žmonių yra ligos atvejų", – kalbėjo S. Malinauskas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad moteris iš Italijos grįžo lėktuvu per Kauną. Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra. Tvirtinama, kad koronavirusu 39 metų moteris užsikrėtė keliaudama su bendradarbiais.

„Visos diagnostikos procedūros buvo reglamentuotos pagal rekomendacijas. Šiandien pateko į ligoninę pacientė, kuri 24 d. parskrido iš Veronos. Ji ne visai gerai pasijuto dar 25 d. Ji buvo labai gerai informuota, kaip elgtis grįžus iš epideminių vietų. Ji susitvarkė nedarbingumo pažymėjimą, taigą išvengė buvimo viešose vietose, kontaktų.

Moteris į ligoninę buvo atvežta išsikvietusi greitąją medicinos pagalbą, ji buvo pristatyta į ligoninę, pagal visas rekomendacijas paimtas tepinėlis ir nusiųsta tyrimams. Apie 1–1,30 val. gautas teigiamas atsakymas", – informavo Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad kitu greitosios pagalbos automobiliu buvo atvežti kiti šeimos nariai, jie taip pat buvo izoliuoti, kol kas jų būklė gera, piliečiai nėra karščiuojantys.

Ką tik ryte atvežtas paskutinis pilietis, kuris yra pacientės vyras, kuris turėjo artimą kontaktą, jo tyrimas taip pat išsiųstas į laboratoriją. Šiuo ligoninėje yra patvirtintas vienas koronaviruso atvejis, dar 4 stebimi", – sakė R. Mažeika.

Jo teigimu, moteris jaučiasi gerai, pirmieji simptomai buvo karščiavimas, kataro reiškiniai – kosulys, sunkumas krūtinėje. Labai gerai, kad moteris buvo atlikusi saviizoliaciją. Moteris kreipėsi pasidaryti tyrimą, personalas buvo pasiruošęs su reikiamomis apsaugos priemonėmis.

„Pasijutusi negerai, susitvarkė nedarbingumo pažymėjimą, išvengė kontakto su kolegomis darbe ir kitur viešose vietose“, – žurnalistams penktadienį sakė R. Mažeika.

Su moterimi bendravęs vyras yra atskirai izoliuotas ligoninės infekciniame skyriuje, „paimtas tepinėlis ir bus tiriamas, ar yra infekuotas, ar ne“, sakė ligoninės direktorius.

Į ligoninę taip pat pristatyti trys atskirai gyvenę šeimos nariai, jie simptomų neturi, tačiau taip pat yra tiriami. 

„Šiuo metu turime vieną nustatytą diagnozę ir keturis, kuriuos mes tiriame ir turėsime duomenis šios dienos bėgyje“, – teigė R. Mažeika. Ligoninėje paskelbtas karantinas, pacientų lankymas draudžiamas.

Ligoninės vadovo teigimu, gydymo įstaiga yra pasiruošusi priimti tokius pacientus.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas sakė, kad moteris jaučiasi gerai.

Medikai taip pat atliko tyrimus dviem kolegoms, kurie su apsikrėtusia moterimi kartu vyko į konferenciją Italijoje, jie buvo neigiami.

REKLAMA

Skirmantas Malinauskas pridūrė, kad papildomos priemonės – respiratoriai, kitos apsauginės priemonės bus suteikti medicinos darbuotojams.

„Kadangi personalas buvo informuotas, daug ruošėsi, tai viskas vyko pagal numatytas taisykles. Nuo šios dienos ligoninėje yra paskelbtas karantinas, kadangi šiuo metu tradiciškai yra gripo sezonas", – informavo jis.

„Šiuo metu dedamos visos pastangos, kad kuo greičiau būtų nustatyti visi su užsikrėtusiuoju bendravę asmenys. Tai leis pritaikyti numatytas prevencines priemones ir išvengti tolimesnio infekcijos plitimo. Savo ruožtu, prašau žmonių nepanikuoti, sekti oficialią informaciją ir laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių“, – pabrėžia sveikatos apsaugos viceministras, SAM Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Algirdas Šešelgis.

Pasak premjero patarėjo, moteris į Šiaulių ligoninę pristatyta, nes gyvena netoli Šiaulių, ji buvo stebima nuo pat grįžimo į Lietuvą ir laikėsi karantino sąlygų savo namuose.

Koronaviruso diagnozė moteriai patvirtinta 1 valandą nakties.

Penktadienio rytą Vilniuje renkasi Valstybės ekstremalių situacijų komisija. Apie patvirtintą koronaviruso atvejį plačiau informuoti žadama 9 valandą Šiaulių ligoninėje vyksiančioje spaudos konferencijoje.

Lietuvoje pirmasis koronaviruso atvejis užfiksuotas nepraėjus nė parai nuo pirmo ligos atvejo Estijoje. 

Pirminę naujieną 3:00 val. surengtoje skubioje spaudos konferencijoje pranešė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Komisijos naktinį pranešimą tv3.lt portalas tiesiogiai transliavo internete.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Lietuvoje trečiadienį buvo paskelbta ekstremali padėtis. Tuo metu buvo priimtas sprendimas, nors šalyje nebuvo užfiksuotas nė vienas koronaviruso atvejis.

Didžiausiu koronaviruso židiniu Europoje laikomas Šiaurės Italijos regionas.

Visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių Kinijoje, Šiaurės Italijoje – Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose, taip pat Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Singapūre prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Pasaulyje iš viso kol kas registruota kiek daugiau nei 82 tūkst. kiniško koronaviruso atvejų ir 2,8 tūkst. mirčių.

Lietuvoje patvirtinus pirmąjį koronaviruso atvejį valdžia ruošiasi, kaip atremti jo keliamas grėsmes. TV3 Žinių žurnalistai dalijasi reportažu iš neseniai duris atvėrusio Santaros klinikų Infekcinių ligų korpuso.

Tadas
2020-02-28 11:26:31
Jei nutiktų taip jog niekas nebegalėtų išeiti į gatvę kaip Kinijoje ar vyriausybė padengs komunalinius mokesčius, maisto išlaidas nes niekas nebedirbs. Ar bus priversti žmonės plėšykauti kad prasimaitintų ? Valdžia yra kalta manau dėl skylėtų oro uostų.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Julia 2020-02-29 07:54:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va is kart matos kaip neacakyngai elgesi zmones isvaziojuje kur ira virusas i parveza visai nekaltems lietuvem kur niekur nevazineje. Isvis dabar iseir baisu be maskos is namu. Ot kaip dievas mus baudze uz kazkutai.    ATSAKYTI
jo 2020-02-28 13:20:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Readal įmonės vadovas atsakingas už koronoviruso išplatinimą   ATSAKYTI
nesvarbu 2020-02-28 13:15:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
skelbiamos kažkokios nuotraukos su konkrečiais žmonėmis...įmonė...o kur duomenų apsauga? ar leista tą nuotrauką naudoti?   ATSAKYTI
Gintaras 2020-02-28 13:04:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Įdomu, kodėl ne visi buvę kontakte bus karantinuoti? Kad sparčiau paplistų virusas? Idiotų šutvė.   ATSAKYTI
Antanina 2020-02-28 12:34:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kaip taves reiktu natakuoti kiasyni tu grinas kiasynis vadovas mat dedasi. Ar negalejo suprasti anksiau koks virusas keliaujantis po pasauli bet mat pinigai svarbiau uz viska. Valdzia irgi miega ir miegos nera jokios kontroles. Vat paciu kol virusas nepaciupines taip ir toliau mus ramin deputatai mat su visto galvomis   ATSAKYTI
Antanina 2020-02-28 12:37:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiausynis grinas kiausyns atsiprasau uz klaideles skubedama  
JO 2020-02-28 12:19:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
valdžia kalta iš karto reikėjo neleist į Italiją skrist bent kelias savaites kol ligos pikas ten praeis,tiesiog nuimt reisus,o jei kas išskrido nebeileist atgal tegul ten ir sedi,o dabar kas nori eina kiaurai per visur,kurie neklauso uždėt baudas iš karto praeis noras važinėt   ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-02-28 12:13:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
O kaip Jus ponas Vadove neatakuoti,jeigu Jums nesvarbu savo seima,draugai ,ju sveikata ar netgi gyvybe,tai tikrai reiketu susilaikyti nuo tokiu kelioniu kur yra infekcijos zidiniai.Na o jeigu pinigas valdo prota tai jau niekas nei Jums nei Jusu darbuotojams nepades.Gaila kad yra tokiu zmoniu kurie negalvoja apie aplinkinius   ATSAKYTI
Dana 2020-02-28 12:09:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Visiskai sutinku suTadu, parsivezem corona dabar turim jai sugriestintu keliones butume gal dar kazkiek atsitvere, dabar neaisku kiek dar uzsikrete, o musu valdzia tik plos jai puse pensininku ismirs, nes jie neturi imuniteto ir turi puokstes chronisku ligu. Mieli ministrai paziurekit i savo metrikelius ne visi esat jaunikliai.   ATSAKYTI
Stefanija 2020-02-28 12:07:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vat klubas su savo visais fanais gali pridaryti klaidu. Jug yra sakoma kad pavojingas virusas keliauja po pasauli. Cia dar mat yra pasirenge metiti kamuoliuka. Kur verciau apgalvotu zmoniu sveikata bei gyvibes ir kas beko ir savo sveikatomis. Nes jug brangiausias turtas klubui pinigai nu mastysena nu gryni kiausiniai, nu idyjot.   ATSAKYTI
Sodint vadovus įmonės 2020-02-28 11:44:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai ko ten trenkėsi   ATSAKYTI
Demo+kratija 2020-02-28 11:30:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kas yra UAB REDAL, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys ir už kieno pinigus bendrovės panos gastroliuoja po Italiją? Gal prokuratūra galėtų paaiškinti, nes UAB REDAL savo įstatus slepia.   ATSAKYTI
Tadas 2020-02-28 11:26:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jei nutiktų taip jog niekas nebegalėtų išeiti į gatvę kaip Kinijoje ar vyriausybė padengs komunalinius mokesčius, maisto išlaidas nes niekas nebedirbs. Ar bus priversti žmonės plėšykauti kad prasimaitintų ? Valdžia yra kalta manau dėl skylėtų oro uostų.   ATSAKYTI
Stefanija 2020-02-28 12:10:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Situ komentaru pritariu 100%  
Nusiraminkit gyvūliai 2020-02-28 19:32:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neviduriuok visų pirma. Tokioje situacijoje reikia išlaikyti sveiką protą. Antra - elgtis atsakingai ir adekvačiai. Dauguma mūsų tautiečių ir taip nepasižymi loginiu mąstymu, jiems dangus griūva kiekvieną dieną. Ir tuos idiotus reiktų izoliuoti nuo visuomenės, kol kaip pats sakai, nepradėjo vogti ir kelti chaoso, kurį jau kelia. O jau tada galima suvaldyti šią beprotybę.  

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Spaudos konferencija dėl koronaviruso (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)
Aukščiausi šalies vadovai turėtų būti nuolat prevenciškai tiriami, ar neužsikrėtė koronavirusu. „Jie bus tiriami esant poreikiui, pasireiškus simptomams. Tai reiškia, kad ...
Daiva Razmuvienė (nuotr. stop kadras)
Trileris Vilniuje – koronavirusu užsikrėtusi, prostitucija besiverčianti bėglė pro langą iš Santaros infekcinių ligų skyriaus paspruko ir per visą miestą namo važiavo viešuoju ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Siekdamas suvaldyti užkrečiamųjų ligų plitimą, NVSC vykdo visų COVID-19 atvejų epidemiologinį tyrimą (apklausia atvejus, aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes, sąlytį turėjusius ...
Koronavirusas (nuotr. scanpix)
Respublikinės Panevėžio ligoninės Urologijos skyriaus darbuotojui nustačius koronavirusą, kitų skyriaus darbuotojų ir pacientų pirmieji tyrimai – neigiami. Ligoninė pranešė, ...
Tokio gydymo nuo koronaviruso ėmėsi ir Lietuva: pasveikę aukoja kraują (nuotr. stop kadras)
Koronavirusą įveikę ir pasveikę tautiečiai kviečiami paaukoti savo kraujo kitiems, dar sergantiems. Panašu, kad pasveikusių plazma gali palengvinti sunkiai sergančių būklę. ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų