Tauragės apylinkės teismas paskelbė, kad per moksleivių vakarėlį sodyboje žiauriai paauglę sužalojęs dabar jau 18-metis jurbarkiškis yra kaltas. Tiesa, jam paskirta su realiu laisvės atėmimu nesusijusi bausmė.

Teisėja Gražina Gudžiūnienė paskelbė, kad jaunuolis pripažįstamas kaltu dėl įvykdytų nusikaltimų ir jam paskiriama 5 metų laisvės atėmimo bausmė, kuri, dėl pagreitinto proceso tvarkos, iškart sutrumpinama trečdaliu. Galutinė subendrinta bausmė – 3 metai ir 4 mėnesiai, o jos vykdymas atidedamas 3 metams.

Tai reiškia, kad jei per šį laikotarpį nuteistasis mokysis, įsidarbins, nekeis gyvenamosios vietos, taip pat metus nevartos alkoholinių gėrimų bei atlygins likusią dalį priteistos neturtinės žalos, tai jis išvengs įkalinimo.

Tokį žiauriam užpuolikui palankų nuosprendį paskelbusi teisėja pabrėžė, kad nuteistasis atsiprašė nukentėjusiosios ir jos artimųjų, gailėjosi dėl savo poelgio, yra charakterizuojamas teigiamai. Pabrėžta, kad nukentėjusiai jau buvo atlyginta 5 tūkst. eurų žala. Teismas įpareigojo merginai sumokėti dar 5 tūkst. eurų, o jos tėvui – 2 tūkst. eurų.

REKLAMA

Nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas tv3.lt teigė, kad toks nuosprendis – nei pagrįstas, nei teisingas:

„Paskirta bausmė yra akivaizdžiai per švelni. Maža to, ir civilinis ieškinys yra visiškai nepatenkintas.

Manau, kad toks teismo sprendimas netenkins nei nukentėjusiosios, nei jos artimųjų. Nežinau, kas turėtų atsitikti, kad toks nuosprendis būtų neskundžiamas.

Būtinai patarsiu tą padaryti. Tam turime 20 dienų laikotarpį, o kol nuosprendis neįsiteisėjo, tol nuteistajam galioja anksčiau paskirtos kardomosios priemonės.“

M. Vasiliauskas taip pat suabejojo ir nuteistojo nuoširdumu: „Kai asmuo prisipažįsta padaręs nusikaltimą verčiamas įrodymų, tai nereikėtų to vertinti kaip gailėjimosi dėl savo veiksmų...“

Anot jo, visas kortas sumaišė prokurorės prašymas šią bylą nagrinėti pagreitinto proceso tvarka: „Viskas atsiremia į sutrumpintą įrodymų tyrimą, kuris atvėrė galimybę teismui taikyti lygtinę bausmę.

Šioje istorijoje Tauragės teismas ne kartą klydo ir apeliacinės instancijos teismas taisė tas klaidas. Tikiu, kad ir šiuo atveju apeliacinės instancijos teismas ištaisys šią klaidą.“

Liejo ašaras

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad į teismą sausio 23-ąją kaltinamasis atvyko su tėvais. Matėsi, kaip jam timpčioja lūpa bei rieda ašaros. Jaunuolio tėvai pasistengė savo kūnais uždengti kaltininko veidą nuo žurnalistų kamerų.

Kaltinimus palaikanti Klaipėdos apygardos prokurorė Edita Mikalainienė prieš posėdį paprašė nagrinėti šią bylą pagreitinto proceso tvarka. Juolab, kad teisiamasis savo kaltės neneigia. Pagreitinta tvarka reiškia, kad kaltinamajam automatiškai bausmė bus sutrumpinta trečdaliu.

REKLAMA

Nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas teigė, kad jį nustebino prokurorės prašymas daryti posėdį pagreitinta tvarka:

„Jis (kaltinamasis – aut. past.) atsiprašė nukentėjusiosios, bet, mano nuomone, tokiu veiksmu siekta palengvinti savo padėtį. Kaltinamasis viską pripažįsta. Tiesa, atsakinėja į klausimus tik „taip“ arba „ne“, apie detales nekalba.

Mergaitė neseniai išėjo iš gydymo įstaigos. Dar matomi fiziniai ir psichologiniai sužalojimai. Bus reikalaujama moralinės kompensacijos, bet nukentėjusiosios artimųjų prašymu suma yra neviešinama.“

Po pirmojo ir vienintelio teismo posėdžio trumpą komentarą pateikusi prokurorė E. Mikalainienė patvirtino, kad kaltinamajam pasiūlė skirti 5 metų laisvės atėmimo bausmę.

Trys kaltinimai

Naujienų portalas tv3.lt praėjusių metų lapkritį rašė, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė, vadovavusi ikiteisminiam tyrimui, kurio metu buvo nustatinėjamos įvykių kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone aplinkybės, bylą su kaltinamuoju aktu perdavė Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmams.

17 metų jaunuoliui iš Jurbarko kaltinimai pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo, rašoma Generalinės prokuratūros pranešime spaudai.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2019 metų gegužės 26 dieną, kuomet kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone buvo sumušta 16 metų mergina. Per pusę metų, kuomet truko ikiteisminis tyrimas, atliktos trys dešimtys apklausų, kurių daugumoje turėjo dalyvauti ir psichologas, atlikta ne viena ekspertizė, surinkti ir išanalizuoti būtinieji duomenys.

REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo metu gautose teismo medicinos bei psichiatrijos ekspertų išvadose nurodyta, kad nukentėjusios merginos patirti sužalojimai ir dėl jų kilusios pasekmės jos sveikatai, vadovaujantis teisės aktuose nustatytais kriterijais, kvalifikuotini kaip nesunkūs, todėl 17 metų jaunuoliui buvo pareikštas kaltinimas pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalį – nesunkus sveikatos sutrikdymas. Kiti kaltinimai pareikšti dėl sunkių smurtinių nusikaltimų padarymo. 

Kaltinamasis savo kaltę pripažįsta.

Šiuo metu kaltinamajam galioja anksčiau skirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra su apykoje, rašytinis pasižadėjimas neišvykti, atidavimas tėvų priežiūrai ir asmens dokumento paėmimas.

Dangutė
2020-02-27 12:02:21
Skųskit tokį nuosprendį, nes nėra nė lašo teisingumo ! Matyt tėvai gerai "pašėrė " teisėjus. NĖRA TEISYBĖS, VISKĄ VALDO PINIGAI. Žiauru nukentėjusios mergaitės atžvilgiu...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Bene fene 2020-03-18 07:46:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ot tvarka trg teisme zoles rukymas baisiau nei smurtas ir prevartavimai   ATSAKYTI
Bene fene 2020-03-18 07:46:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ot tvarka trg teisme zoles rukymas baisiau nei smurtas ir prevartavimai   ATSAKYTI
Bene fene 2020-03-18 07:46:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ot tvarka trg teisme zoles rukymas baisiau nei smurtas ir prevartavimai   ATSAKYTI
Bene fene 2020-03-18 07:45:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ot tvarka trg teisme zoles rukymas baisiau nei smurtas ir prevartavimai   ATSAKYTI
Bene fene 2020-03-18 07:45:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ot tvarka trg teisme zoles rukymas baisiau nei smurtas ir prevartavimai   ATSAKYTI
Košmaras 2020-03-16 20:31:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tą parazitą "nuteisė"? Jį reikėtų iškastruoti. O ir tėvai parazitai. Parazituojanti ir darbo partija, jei tyli ir laiko savo gretose tokį parazitą - šio nusikaltėlo tėvą. Šlykšti motina
tai sustabdė savo narystę partijoje. Na bet ir teisėjai parazitai. Nejaugi Lietuvoje tikrai nėra tikro teisingumo, teisybės ???
Kvailas klausimas - aišku, kad nėra. Aiškiai parodė dabartinio, neteisingo teismo neteisingos išvados.
Kaip ten bebūtų, bet mergaitę taip sužaloti gali tik siaubingas niekšas !!!
Nelinkim ir neduok Dieve, bet gali Icikevičių anūkam bumerangu grįžti toks pats likimas. Tada jie prisimins ir kruvinom ašarom verks ne tik tas parazitas, bet ir jo šlykštūs tėvai. Ir kaip tokių parazitų esti žemėje ?! Tikrai gal juos valdo blogosios jėgos ???!!! Iš kokių blogųjų planetų ?! Gal ta visa šeima kokie blogieji, šlykštieji antžmogiai , neigiami ateiviai ?
Nors vis tik - neduok Dieve, neduok Dieve !!!
   ATSAKYTI
Algis 2020-03-06 09:03:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip. Prezidentas savo pažado, kol kas nevykdė. Tarsi pritaria teisėsaugai, kuri nenubaudė šio nusikaltėlio !!?? Tikrai nesitiki. "Gailėti nusikaltėlio, nes kalėjimas jį pagadins" , kaip, kad rašo viena moteriškė. O jis dar nepagedęs ???
PRIVALĖTŲ teismas, prokuroras atnaujinti bylą ir TINKAMAI įvertinti nusikaltimą. O tokius teisėjus griežtai įspėti, pažeminti .
Kaip tėvai, "įtakingi partiniai"( Darbo p.) nesigėdydami gali vaikščioti Jurbarko gatvėmis ? Turi kiaulės akis ? Ir kiaulė įsižeistų, jei ją palygintų su "gerb." Icikevičiais.
Šiurpu, kai sviete gyvena, daugėja iškrypėlių ir juos dangstančių.   ATSAKYTI
2020-03-01 20:24:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Graudžiai gėda del tokių teisinių sprendimų    ATSAKYTI
Queen Margo 2020-02-29 22:09:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jis yra kinkreciai pavojingas visuomenei, ir ji reikia kuo greiciau izoliuoti!!!   ATSAKYTI
As 2020-02-29 20:37:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir tevus pasodinti toki uroda isauklejo, pinigai dar ne viskas!!!atsirugs gyvenime ir teisejai, ir tevams issigimelio !!!kaip nebijoti imti kysio kai visa lietuva stebi ir viska zino,baisu ji tik I zona kad normalus vyrai ten sedintys paaiskintu jam gerai koks turi buti vyras arba padarytu is jo pacio mergina!!!!   ATSAKYTI
Kriste 2020-02-29 10:15:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kodel pagreitinto proceso tvarka neisnagrineja Garliavos byla.....Nebera teisines institucijos lietuvoje,viska daro pinigai,pinigeliai.
   ATSAKYTI
Vadas 2020-02-29 07:10:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Į kilpą tokį išgama , tikras vaikinas tas kuris gina mergina ir saugo , patarimas darikit savo teismą bus geriausias teisingumas   ATSAKYTI
Nijolé 2020-02-28 17:53:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visa ta teisma vyti velniop   ATSAKYTI
Taspac 2020-02-28 16:45:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valstybė tikisi teisėtumo iš savo piliečių, kai pati to teisingumo principo nesilaiko.
Visi lygūs, tik kai kurie lygesni! Ypač, jei tėvelis partinis   ATSAKYTI
nuomonė 2020-02-28 16:33:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kaip pirmam kartui - gana, gal bus pamoka, o vyras juk jaunas. Gaila labai ir merginos, bet gaila ir jo, kalėjimas tik sužlugdytų, vis lieka viltis, kad bus ateityje žmogumi.   ATSAKYTI
ČikiPiki 2020-02-28 21:10:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Bent vienas normaliai mąstanyid žmogus atsirado. Nemanau kad puikiai pats jaučiasi tai padaręs. O komentatoriai kai šakalai, kraujo laukia ...  
Kestutis 2020-02-28 15:47:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idomu prokurore ! JEI jusu vaikui butu taip nutike ??? Jis butu supuves kaleime .Ne gedos ne sazines prokurore neturi !!!!   ATSAKYTI
As 2020-02-28 15:32:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai didziausia suda sumale teisejai juos reiketu irgi baust kazin kaip butu kad jiem nutiktu taip pat reaguotu baisiau negu gyvunu teisme ten ir galetu dirbt.Cia siaip turetu isnagrinet ar nebuvo papirkinejami ir BAUST   ATSAKYTI
garis 2020-02-28 12:03:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bekit is sitos skyles, nes cia rujysi-sedesi, o tavo dukra prievartaus ir laisvej vaikscios. sudo salis   ATSAKYTI
Juze 2020-02-28 09:19:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prezidentas toki teseja turi atleisti arba pats atsistatydinti.Nes jis pats atsakingas uz ju skirima   ATSAKYTI
Arunas 2020-02-28 08:58:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prezidentas toki teiseja privalo atleisti    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Žvakutės (Fotobankas)
Sekmadienį, apie 17:00 val., iš namų Klaipėdos m., Taikos pr. išėjo ir negrįžo gim. 1960 m. moteris. Policija pirmadienį paskelbė asmens paiešką. Antradienį ...
Pinigai (Fotobankas)
Seimas antradienį po pateikimo pritarė griežtinti bausmes karantiną pažeidusiems asmenims. Jei Seimas galutinai pritars pataisoms, baudos fiziniams asmenims už taisyklių ...
Karantinas netrukdo deginti žolės: išdegė apie 130 ha teritorijų, užsiliepsnojo namas (nuotr. stop kadras)
Antradienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) pranešė kartu su Lietuvos policija pradedantis vykdyti aktyvią žolės gaisrų prevenciją.  Pasak PAGD, ...
Policija Vygintas Skaraitis/Fotobankas
Pirmadienį šalies policija sulaukė 143 pranešimų dėl galimų karantino režimo ir saviizoliacijos pažeidimų.  Pasak Lietuvos policijos atstovo Ramūno Matonio didžioji dalis ...
Nužudymas Vilniuje (nuotr. Policijos)
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su prokurorais kaltinamuoju aktu perdavė į Vilniaus apygardos teismą ikiteisminį tyrimą dėl didelį ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų