Mokytojos, skleidžiančios keistas ir net prieštaringas idėjas savo mokiniams, byra tarsi ir gausybės rago. Nespėjus nutilti Klaipėdos Vydūno gimnazijoje kilusiam skandalui, kur rusų kalbos mokytoja su nostalgija kalbėjo apie sovietmetį ir Putiną, ir štai išlindo Kauno kolegijos dėstytoja, kuri studentams aiškina, apie netrukus ateisiančią apokalipsę, maisto stygių ir privalomą senukų eutanaziją.

paskaita (nuotr. Dovilės Pakalnytės)

paskaita (nuotr. Dovilės Pakalnytės)

Šios dėstytojos „teorijos“ neliko nepastebėtos. Kauno kolegijos studentai įrašė dėstytojos pasisakymus apie būsimą maisto stygių, prievartinį senukų žudymą ir tikrąją tiesą, iš kur atsirado koronavirusas. Šis įrašas, kaip ir Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinių įrašas, pasirodė žurnalistės Ritos Miliūtės „Facebook“ paskyroje. Studentai pasitikėjo žurnaliste ir atsiuntė jai dėstytojos paskaitos įrašą. 

„Kažin, o kas Jus verstų manyti, kad Lietuvoje turime vieną vienintelę laiku mokyklos neapleidusią mokytoją? Tą, kuri Klaipėdoje ilgisi žalesnės žolės iš savo jaunystės ir sugriuvusios SSRS?

REKLAMA

Susipažinkit, čia – perpus jaunesnė dėstytoja, kuri pilnu greičiu transliuoja apie senukus, kuriuos netrukus privalomai migdysim, nes, nu, laikyt neapsimoka.

Kauno kolegija, valstybinė aukštoji mokykla. Kada tokia „kompetencija“ mūsų švietimo ir mokslo sistemoje pasibaigs? Tuomet, kai studentai, kaip šitos švietėjos, nebeapsikęs ir mums visiems papasakos, už kokias žinias valstybė ir studentai moka“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė R. Miliūtė. 

Studentų atsiųstame įraše girdisi dėstytojos Žydronės Žarskienės žodžiai studentams paskaitos metu. Jie skamba gana kontroversiškai. 

„Maisto produktų gamyba bus pradedama labai griežtai kontroliuoti. Kas ir dabar po truputį vyksta, nes uždraudžia tuos atskirus ūkininkavimus. Mūsų ūkininkai negali laikyti kiaulių, negali laikyti po vieną karvytę, ūkinės bendrijos yra. 

Be abejo, didelių miestų gyventojai bus priverstinai iškeldinti į regionines teritorijas. Didžiųjų miestų gyventojų skaičius negalės viršyti jau numatyto skaičiaus, jeigu viršija, jie iškart išsiunčiami“, – paskaitoje kalbėjo dėstytoja. 

Vėliau dėstytoja studentus tikino, kad artimiausiu metu senukams priverstinai bus atimama gyvybė, nes jie ekonomikai yra nenaudingi. 

„Po truputį bus įvedinėjama eutanazija. Eutanazija bus privaloma mirtinai sergantiems ir senukams. Ta prasme, kad neleis, nes ekonomikai tai yra nenaudingi žmonės. Man tas yra įdomu, aš tuo domiuosi, aš tuo tikiu, nes aš matau akivaizdžius pokyčius. Mokiausi veterinarijos akademijoje, šiek tiek domėjausi medicina. Virusai šiaip neatsiranda iš niekur. Jie yra sukuriami. Kaip ir šitas koronavirusas buvo sukurtas“, – studentams aiškino Ž. Žarskienė. 

REKLAMA

Dėstytoja prieš įsidarbindama Kauno kolegijoje dirbo Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre, ten buvo išrinkta metų mokytoja. Ji yra baigusi Veterinarijos akademiją. 

Kauno kolegijos atstovė Smiltė Juraitė pakomentavo situaciją, tikindama, kad jiems šis nutikimas buvo netikėtas. 

„Žinia apie nutekintą paskaitos įrašą ir informacijos turinį dėstytojos Ž. Žarskienės paskaitos metu, mus nustebino ir buvo netikėta. Iki šiol jokių nusiskundimų dėl dėstytojos darbo, vedamų paskaitų turinio nei iš studentų, nei iš fakulteto administracijos nėra užfiksuota“, – rašė S. Juraitė. 

Anot jos, dėstytojų asmeninė nuomonė neturėtų daryti įtakos paskaitos turiniui. Jie turi laikytis taisyklių ir dėstytojo darbą reglamentuojančių dokumentų. 

„Vakar buvome susitikę su dėstytoja, kuri patvirtino, kad paviešintas garso įrašas buvo padarytas jos vedamos paskaitos metu. Dėstytoja pripažino, kad nukrypo nuo paskaitos plano ir pateikė nepagrįstus faktus bei savo asmeninę nuomonę aptarinėtais klausimais. Įvykiui ištirti sudaryta komisija, kuri analizuos susidariusią situaciją ir dėstytojos elgesį. Po tyrimo bus priimti atitinkami sprendimai“, – tikino Kauno kolegijos atstovė. 

Portalui tv3.lt, kol kas nepavyko susisiekti su dėstytoja Ž. Žarskiene, pavykus, tekstą papildysime komentaru. 

Portalas tv3.lt primena, kad žmogaus eutanazija – sąmoningas žmogaus gyvybės atėmimas kiek įmanoma švelnesnėmis priemonėmis, atliekamas vien marinamojo labui. Tai – pagalba nusižudyti.

REKLAMA

Savanoriška eutanazija dažniausiai taikoma nepagydomiems ligoniams, kurių likęs gyvenimas praeitų skausmuose, ir tik jiems patiems norint.

Paciento sąmoningas atsisakymas gydytis, dėl ko sutrumpėja gyvenimo trukmė lyginant su trukme taikant gydymą, vadinama pasyviąja eutanazija, (aktyvių priemonių užbaigti gyvenimą nesiimama). Dalyje valstybių, tarp jų ir Lietuvoje, tai yra uždrausta. Nuo 2008 metų tam tikros eutanazijos formos leidžiamos Belgijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Šveicarijoje, Oregone (JAV), ir Tailande.

DEmokratija
2020-02-12 14:06:42
Vien sovietinių tecnikumų pavertimas aukštuoju mokslu demonstruoja valstybės ekonominį, socialinį ir kultūrinį lygį. Stipri valstybė neturėtų drebėti išgirdusi Putino ar panašių į jį kalbų ir nekreipti dėmesio. Baimė - reiškia, kad valstybėje ne viskas tvarkoje su laisve. Stiprioje valstybėje žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Reikšti, o ne įgyvendinti. Blogai kai studentėlės nežino savo teisių ir pareigų. jos jų nedomina. O kas jas domina, turint po du ''smarfonus'' rankose? Fizinė meilė?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
vilma 2020-02-16 15:23:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
destytoja neturi sveiko proto arba papirkta rusu isprotejo tokias diestytojas priristi vilniaus aikstej ir paciai supilti nuodu gal kiti destytojai nebekalbetu apie senuku numarinima apie rusu garbinima skaiciau tikra istorija kas vyko nuo karo laiku as esu pasiurpusi man truksta zodziu baisu   ATSAKYTI
V 2020-02-14 16:33:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai juos nuomone ir uz tai bausti??? Tegul plepia toliau.va kai seimo nariai vejus nesa tai.tikrai idomu kodel juos laiko darbe ir uz juos balsuoja???
   ATSAKYTI
Genovaite 2020-02-14 00:48:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visa tiesa mokytoja isdesti savo mintis, zmoniu naikinimo programa vyksta jau nuo 1970 metu, ir tasi dauguma zmonijos zino, o ka tie studenteliai isskyrus savo smartfonu nieko ir nezino, kuris vaikas dabar skaito knygas, is milijono vienas, dabartiniam jaunimui rupi pinigai , duok jiems viska iskart , bet kad nedirbti, o algos eitu seimuniskos, slykstu klausytis ka daro studentai, ka jie nemato., kad parduotuvese jau pienas yra nebe pienas, negali isvirti nei sriubos, nei koses, piena vadinama sutraukia i barske, o vanduo baltas lieka kaip kreida, sti jau nusipirklti is bobuciu negali, nes isgraibsto, jai ji turi karvute dar. o kad mes nurasyti normalus zmones tai tiesa, susirgus i ligonine nepapulsi, vaistai kosminiu kainu, o maista sukele taip. kad nezinai ka pirkti, kad zmogus nemirtu is bado. o siems vaikams atsirugs, kai atsises ant savo siknos, tada prisimins mokytojos zodzius.
   ATSAKYTI
Teisybė 2020-02-13 08:18:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebūtinai ji čia kalba nesamones,galbūt taip ir vyks ,juk negali žinoti ką privers vykdyti ,vadovaujančius žlunganti ekonomika ar pasikeitę įsitikinimai ir eskaluojamos naujos tiesos,o kas privertė vokiečius kurti žmonių naikinimo lagerius...niekada negali sakyti niekada.Juk virusai yra kuriami ir kas pasakys kaip jie išbandomi ir ar( nepabėga) iš laboratorijų ir neįsitvirtina kurtai tyčia ar ne tyčia.Farmacija juk verslas ir ekonomika...   ATSAKYTI
BJAURYBĖ STR. AUTORĖ 2020-02-13 01:41:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
KAS PER IŠGAMA PAKEITĖ PRASMĘ-NE DĖSTYTOJA SIŪLO MARINTI, O MŪSŲ VALDŽIOS POLITIKA PENSININKŲ , IR INVALIDŲ ATŽVILGIU, IR AŠ KAIP INVALIDAS TĄ PUIKIAI JAUČIU.   ATSAKYTI
Gontaras 2020-02-12 22:40:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau dabar pamažu tai vyksta paštas, geležinkeliai, mokyklos, po to prasidės gyventojai. Jau prieš 8 metus atvežiau močiutę į Marijampolės ligoninę su ģręsiančiu insultų. Man atsakė "jo norit jai jau 85" dėl šuns ar katės sužalojimo visos televizijos rodo, o žmogus net ne šuns vietoj....   ATSAKYTI
Palmira Ruikaitė, "Klinika tau" direktor 2020-02-12 19:00:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Skleisti tokius dalykus neetiška ir nemandagu.   ATSAKYTI
As 2020-02-12 17:37:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O studentai smegenu neturi?..tai buvo puiki proga jiem gincytis nesutikti su destytojos nuomone.    ATSAKYTI
Milda 2020-02-12 16:49:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Teisybę ir pasakė, tik ne ateities vizija, bet jau ir dabar yra. Veryga taupo pinigus sergančiųjų sąskaita, bet vaistų neleidžia kompensuoti ne tik senukams, bet ir jauniems susirgusiems. Reiškia sergi sunkia liga, belieka kaip gyvūnėlį užmigdyti. Dėstytoja realistė.   ATSAKYTI
kur 2020-02-12 16:43:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
komentaras ? Ir čia jau atranka, kas turi teisę rašyti, o kas ne ?   ATSAKYTI
Kuk 2020-02-12 15:40:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kalba vėjus, tik kad plepėti!    ATSAKYTI
Taiip 2020-02-12 15:32:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Apie ką kalbėjo taip ir bus ateityje.    ATSAKYTI
taigi, 2020-02-12 16:31:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
ateityje...... O ta dėstytoja nepagalvojo, kad ta ateitis gali ateiti , kai ji pati pasens , ar ji , būdama sąmoninga , norės tokios mirties, gal tie patys vaikai ir padarys tai ?
Manau, kad tokiai ''dėstytojai'' ne vieta bendrauti su jaunimu. Ar tai toks jaunimo auklėjimas ? Baisu...  
Yra tiesos 2020-02-12 15:16:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Beje, dėl privačių mažųjų ūkių yra tiesos: kiek girdėjau jau negalima pasidalinti sėklomis, o ką jau kalbėti apie savo karvę ar paršiuką, net vištų tuoj neleis laikyti dėl paukščių gripo, kol kas tik į lauką negalima išleisti. Na apie nenaudingus senukus matomai ji pasakė menamą ateitį, o ne skatino tai daryti, dėl Karonaviruso irgi dalis tiesos, net Kiguolis antivakseris apie tai kalbėjo. Bet, pasirodo, su jaunimu negalima pasidalinti jokiomis prognozėmis, nes tuoj bus viskas įrašyta ir užstukalinta tvarto stukačiams - milei, jakylai ir kt. globalistų globojamiems sorošiniams.   ATSAKYTI
K 2020-02-12 14:53:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai ir dabar taip vyksta kaip pvz paguldai senelį y slauga pastiprinti o po kelių dienų skambina numirė ir dabar vyksta senukų eutonazija legali    ATSAKYTI
As 2020-02-12 14:51:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Išleidžiam moksleivius, studentus mokytis, tobulėti, o pasirodo kokias nesąmones jiems “kiša” vaikams į galvas. Nu ir nusivažiavo švietimas   ATSAKYTI
Regina 2020-02-12 14:45:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Iš dalies dėstytoja teisi... Matomai ji , taip galvojo , laike savo mintys savyje , bet tam tikros aplinkybes privertė , žmogų pasakyti , apie ką galvoja . Būna gyvenime situacija , kai tu jau negali tyleti , net jeigu ir žinai , kad gali sau pakenkti . Bet aš pritariu jai . Deja žmogus ne visada gali pasakyti , apie ką galvoja . Va tau ir laisve .    ATSAKYTI
Virginija 2020-02-12 14:38:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nieko baisaus čia nematau, ji nemokino tai daryti, paprasčiausiai iš pokalbio išėjo jos asmeninė nuomonė, juk pas mus - žodžio laisvė. Nereikėtų iš adatos daryti dramblį, be to ne dėstytoja kuria įstatymus, juk mūsų ponai ir kaip jie nutars, taip ir bus.    ATSAKYTI
Pasaka 2020-02-12 14:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Vaikučiai - busimieji politikai, jums reiktų komentuoti vaikiškuose laikraštukuose su pasakomis, kurių, deja, Laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvos respublikoje nėra. Jie apolitiški,todėl ir nepelningi.   ATSAKYTI
DEmokratija 2020-02-12 14:31:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas ir ką Lietuvoje neprašomi atstovaudami ar gindami lobsta"? Tai pelningas užsiėmimas. Ginant ir į Seimą galima pakliūti. O dabar, prieš rinkimus, prasideda patriotinių gynėjų sezonas: ėjimas į Seimą.    ATSAKYTI
H 2020-02-12 14:31:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Teko skaityti komentarą vienos mergynos,kada streikavo mokytojos?! Kažkas lipo per langą? Ką tuo metu daro kiti? Palaikė!!. Buvo sumokėta mokytojoms už streiką. Mūsų mokesčių pinigų viskam uztenka. Ar ne laikas išėjusi į pensiją - dirbti tik 0.5e.
Duokim kelia jauniems. Ar tai būtų mokytoja, ar jauną vedėją. Vadovai prieš pensija dirba 1,5 e
Turi gerą pensiją. Tsi kodėl biudžete trūksta pinigų. Pradekim jauniems rasti darbą! Baigus mokslą priversti išvažiuoti ir palykti savo šalį. Siunčia pinigus tėvams.
Laikas pagalvoti? Ką norim savo vaikams?! Gero mokslo. Dėkui žurnalistams už gerą darbą!!!    ATSAKYTI

Top Video

Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
REKLAMA
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien Lietuvoje patvirtinta vienuolikta mirtis nuo koronaviruso (COVID-19). Žmogus buvo gydomas Kauno klinikinėje ...
Ramunės gyvenimo Australijoje akimirkos (nuotr. asm. archyvo)
Australijoje daugiau kaip pusmetį studijavusiai 20-metei Ramunei Vilkoitytei buvo likę kiek daugiau kaip du mėnesiai iki išsvajotų atostogų po šią egzotišką šalį. Bet visus ...
Mobilus patikros punktai Vilniuje (fotodiena.lt nuotr.)
Nors koronavirusas ne tik šimtus tautiečių guldo į ligos patalą, bet ir toliau šienauja gyvybes, sveikatos apsaugos ministras užsimojo sumažinti tyrimų apimtis. Vilniuje ir ...
Remigijus Šimašius su žmona (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius šeštadienio vakarą tiesioginėje „Facebook“ transliacijoje papasakojo, kad penktadienį žmonai Agnei pakilo temperatūra, bet vėliau ...
Vilkaviškiečiui kurti stebuklus netrukdo ir 30 metų negalios sukaustyta apatinė kūno dalis (nuotr. stop kadras)
Vienam vilkaviškiečiui ištvermės, jėgų ir kantrybės galėtų pavydėti daugelis. Vyras jau 30 metų nepasikelia iš lovos – apatinė kūno dalis sukaustyta negalios. Tačiau ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų