Nuo pūgos iki perkūnijos: sinoptikai ragina atidžiau planuoti ryto kelionę į darbą

Lietuvos pajūryje vėjas jau stiprėja. Šiąnakt čia jo gūsiai gali siekti net 25 m/s greitį, o tai reiškia, kad pajūris gali sulaukti itin stiprios audros. Kartu atkeliauja ir smarkus lietus. Slinkdamas nuo Žemaitijos vidurio į rytus jis virs šlapiu sniegu ir dėl stipraus vėjo primins seniai regėtą pūgą. Gali būti net ir perkūnijos.

Žiema (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Kauną, Uteną, Vilnių įsisiautėjęs ciklonas pasieks kaip tik rytinėmis piko valandomis, drėbs sniegą. Prognozuojami vėjo gūsiai iki 20 m/s, tad į darbus ryt verčiau išvažiuoti anksčiau ir atsargiau. Dieną vėjas silps, lis su pertraukomis iki vakaro.

Klaipėdoje žiemai būdinga audra, dieną šils iki 6. Šiauliuose naktį vos vienas laipsnis šilumos, dieną 5, smarkus lietus. Panevėžyje dieną sušils ne daugiau kaip iki 5 laipsnių. Kaune po rytinės audros termometrai rodys 6 laipsnius šilumos. Uteną stipriausi vėjo gūsiai pasieks iki vidurdienio. Vilniuje dieną sniegas vyraus iki pietų, po to atkeliaus lietus. Bus apie 5 laipsnius šilumos.

Artimiausios paros taip pat vėjuotos, bet ne taip smarkiai. Protarpiais krituliais, neturėtų nustebinti perkūnija, o oro temperatūra antradienį beveik visoje Lietuvoje sieks 4  laipsnius šilumos. Trečiadienį sulauksime vėsesnės nakties. Vilniuje apie 0, dieną Lietuvoje su pragiedruliais, 3–4 šilumos.

Naktį eismo sąlygas sunkins stiprūs vėjo gūsiai. Būkite atidūs.

Boforto skalė (nuotr. Vikipedija)


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų