Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis kelia klausimą, kodėl 2011–2012 metais audituoti „Klaipėdos naftą“ parinktas „niekam nežinomas žmogus“ per kiek daugiau nei metus sugebėjo užsidirbti 13 mln. litų (3,76 mln. eurų).

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

„Kas pažįstat Ole? arba kaip prie R. Masiulio konsultantams su ofšorais tekėjo „Klaipėdos naftos“ pinigai? Esu už Lietuvos energetinę nepriklausomybę ir suprantu, kad turime vystyti strateginius energetikos projektus, tačiau energetinė nepriklausomybė bei strateginiai valstybės projektai negali tapti prieglobsčiu abejotinos reputacijos ar abejotinos vertės sandoriams“, – savo „Facebook“ įrašą pradėjo R. Karbauskis.

Jis kelia klausimą, kaip „praktiškai niekam nežinomas žmogus“ – Ole Valdemar Agerndal – tapo AB „Klaipėdos nafta“ auditoriumi. 

„Viešai prieinami duomenys kelia pagrįstų įtarimų dėl asmens, dėl jo teiktų paslaugų ir jam išmokėtų milžiniškų sumų pagrįstumo. Kur iškeliavo milijonai niekas šiandien pasakyti negali, nes tai norėję tirti prokurorai buvo užtildyti. Nereikia daug pastangų įdėti, norint išvysti viešai prieinamą informaciją apie AB „Klaipėdos nafta“ sudarytas sutartis tuo metu, kuomet jai vadovavo Rokas Masiulis“, – toliau dėstė R. Karbauskis.

REKLAMA

Jo teigimu, 2011–2012 metais buvo sudarytos didelės vertės sutartys dėl konsultacinių, teisinių ir auditorių paslaugų teikimo.

„Tarp jų, pavyzdžiui, yra dvi labai „įdomios“ auditoriaus paslaugų teikimo sutartys su ponu Ole Valdemar Agerndal. Viena pasirašyta 2011 spalio 14 d. ir joje numatyta auditoriui suma beveik 12 mln. litų (11 877 632,20 Lt), kita – 2012 m. lapkričio 21 d. – dar už daugiau nei 1 milijoną litų (1 187 763,20 Lt)“, – rašė valstiečių lyderis.

Jis tvirtina, kad sutarčių turinys nėra aiškus, neaišku, kodėl įmonė pasirinko „praktiškai nežinomą žmogų“, o ne žinomą audito paslaugas teikiančią įmonę.

„Nepaisant to, kad auditoriaus pasirinkimo aplinkybės yra miglotos, su Ole Valdemar Agerndal, kaip su privačiu asmeniu, sudarytos net dvi sutartys, kurių bendra vertė daugiau kaip 13 mln. litų už paslaugas, kurios suteiktos per labai trumpą laikotarpį! Ponas Ole du 13 mln. litų vertės sandorius užsidirbo per vienerius metus ir vieną mėnesį!“ – stebėjosi R. Karbauskis.

Partijos vadovas teigia, kad daugiau apie nežinomą auditorių daugiau galėtų papasakoti jį atrinkusios Viešųjų pirkimų komisijos tuometinis pirmininkas Mantas Bartuška, šiuo metu vadovaujantis AB „Lietuvos geležinkeliai“.

„Ole Valdemar Agerndal tuo metu, kai teikė paslaugas „Klaipėdos naftai“, vadovavo Kipro mokesčių rojuje įsisteigusiai PESUGA HOLDINGS LIMITED įmonei, kuri buvo likviduota 2014 metais. T. y. tuoj po to, kai minėtas ponas gavo 13 mln. litų iš „Klaipėdos naftos“. Taip pat toks visiškas atsitiktinumas, jog 2014 rugsėjo 22 d. Rokas Masiulis pasitraukia iš „Klaipėdos naftos“ direktoriaus pareigų ir paskiriamas energetikos ministru, o ponas Ole uždaro savo holdingą Kipre ir dingsta iš Lietuvos taip pat tyliai, kaip ir atsirado“, – rašė R. Karbauskis.

REKLAMA

Internete, anot R. Karbauskio, apie Ole Valdemar Agerndal tėra vos keli įrašai.

„Tačiau apie jo aplinką yra šiek tiek daugiau. PESUGA HOLDINGS LIMITED, kuriai sandorio su AB „Klaipėdos nafta“ metu vadovavo ponas Ole, yra teisiniais saitais susijusi su kitu ofšoru – TRIDENT TRUST COMPANY (CYPRUS) LIMITED, kuri garsi anaiptol ne pačia geriausia reputacija.

Su šiomis paminėtomis įmonėmis siejama dar viena įmonė – DRAAP TRADING LIMITED. Pastaroji, kartu su savo akcininke įmone HERMES GUARDIAN LIMITED, 2013 metais pagarsėjo visoje Europoje sukėlusi „arklienos skandalą“, kai Rumunijoje supirkta kuinų mėsa, suklastojus dokumentus, Europos rinkoje buvo prekiaujama kaip jautiena. Viešoje erdvėje prieinama informacija ir apie pono Ole įmonės sąsajas su kitais ofšorais, kurie pasaulio žiniasklaidoje nuskambėjo dar kitų nusikaltimų fone“, – teigiama įraše.

Anot R. Karbauskio, Ole Valdemar Agerndal šiuo metu „sukasi kažkur Afrikoje, konsultuoja Ganos, Nigerijos politikus ir ten užsiima suskystintų dujų terminalo statyba“.

„Gal atvyks vėl į Lietuvą pakonsultuoti ar audituoti Vilniaus šilumos tinklų, kur dabar po truputį renkasi Roko Masiulio pakeleiviai, drauge žygiavę per energetikos ir susisiekimo įmones?“ – retoriškai klausė R. Karbauskis.

Leo
2020-02-07 15:27:31
Dabar aišku kodėl Nausėda ir Grybė intensyviai globoja tą machinatorių...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Jonas 2020-02-19 12:29:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Po antivalstybinio atominės sustabdymo ir " nusikalstamo "monkės biznio" Mažeikiuose ir Lietuvos kuro "pardavimo už 1 litą", jau didesnio nusikaltimo .atrodė net nesugalvosi, bet SD terminalo statyba parodė , kad šitam klanui ribų nėra! Jis tiesiog dorai gyventi jau negeba!   ATSAKYTI
Ryta 2020-02-17 21:59:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na gerai, kad paciesino daug kas uzpyko, yvardinti šitokie ditektoriai bet jau lt zinoma kat turim daudausiai milijonierių, nevestai ne latvei tiek simtu milijonierių neturi kiek lietuva. Nor ne gėda pries europa kad visi ubagai, milijonieriu turim. Vat o sako nieko ner to lt yra turtuolių nors šikna esk   ATSAKYTI
Debylas 2020-02-17 14:45:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai tuos pinigus uždirbo ožio tvarto ir balkonėlio samdytas vadybininkas kapitaliniam remontui atlikti   ATSAKYTI
svarbiausia 2020-02-09 13:03:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kad visos sios aferos neyziuri nei VSD nei STT ,nei gen.prokuroras ....nei pats Nuoseda... matomai, visiems taip pat , masiuliu rokutis vogtais milijonais, akis apklijavo    ATSAKYTI
Ryta 2020-02-17 22:03:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
STT tikrai nieko negali giliai kapstyt, kapstys kapstys vagis ogi ziuri kas iki saves dasikapste, jug juos tuos STT nupirke visos neygalumo komisijos, na visi, kas zino kaip pirkti teikia  
Lietuvis 2020-02-08 20:35:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Greiciausiai ardomaja veikla vykdo paslepta istatymu visur isiskverbusi kgb agentura. Ne is paprasto ji slepiama istatymu ir dabar. Matomai labai galinga ta agentura ir labai aukstai sedi ir neleidzia ja paviesinti. Uzslaptinimo istatyma prastume konservatoriai matomai labai suinteresuoti buvo matomai ju tarpe jau buvo labai daug tos agenturos kuriai zutbutinai buvo reikalingas toks istatymas sudarantis salygas pasislepti ir toliau kenkti Lietuvai   ATSAKYTI
Mm 2020-02-08 20:28:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Protu nesuvokiama kaip isvaistomi tokie dideli pinigai visokiems konsultantams is kuriu realios ekonomines naudos nebuna net o tik kazkam kisene papildantis patarimai ir tais patarimais remiantis priimami valstybei nuostolingi sprendimai vaizduojant kad tokie sprendimai pagristi konsultantu isvadomis kaip vienintelemis teisingomis. O jiems ismokamos didziules pinigu sumos visu pirma prie nebutinumo tokiu brangiu konsultantu kelia minti kad tokie konsultantai per osforus grazina dali pinigu i asmenines slaptas saskaitas asmenis prastumusiems toki dosnu mokejima. Musu valstybeje aiskiai negerai su daugeliu mokejimu, pinigai isvaistomi o isvaistymai neleidzia mazinti mokesciu nastos gyventojams ir vercia ta nasta vis didinti. Svaistytoju apetitai vis auga, kontroles jiems nrra isvis, niekas asmeniskai neatsako uz permoketus pinigus. Nera nei kontroles, nei baudziamos atsakomybes nei irsavo asmeniniu turtu, neuzdrausta turet mokejimu osforinems bendrovems ir su osforais susiejamais verslininkais ir konsultantais. Va idomu kol gausis vis svaistyt valstybes pinigus ir prie ko taip prieis pati musu valstybe kazkam sitaip tikrai geroves valstybe. Labai nedaugeliui kurie skirsto ir naudoja mokejimams valstybes pinigus. Tiems kurie turi galia spresti kiek ir kam moketi ir nera atsakingi uz tokius savo sprendimus. Juk taip anksciau ar veliau prieisime gala. Kai baigsis paramos ir jokie uzsienio bankai ir fondai nebeskolinsLietuvos valstybei pinigu, viskas kai bus isparduota net miskai iskirsti plynai, o teritorija verciama atvezamu radioaktyviu ir cheminiu atlieku kapinynu. Tai jau bus paskutinis dalykas uz ka valdantieji dar gaus pinigu svaistymui tai yra isisavinimui. Nuo dideles mokesciu nastos begs gyventojai   ATSAKYTI
Tikrai 2020-02-08 16:31:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kodėl neatlikus šių faktų patikrinimo? Gal klydo ir mūsų neklystancioji ir klaidų nedarancioji? Gal ir ją kažkas apgavo? Gal savo klastingumu, artistiniais sugebėjimais kas nors ir ją įtikino priimti kai kam naudingus nutarimus? Argi visi nekaltų veideliu ir akeliu savininkai iš tikrųjų nekalti ir sąžiningi? Ir velniai, ino kas dar likę galvoje KGB mokyklas praejusiems?    ATSAKYTI
2020-02-08 16:27:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekas neatsakys   ATSAKYTI
besmegenis 2020-02-08 15:46:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Karbauski užtikrintai manau, jog paties partijos gretos prieš rinkimus gerokai padidės. Didėja žmonių simpatija tau ir Skverneliui. Gaidys dėl "retingų", nieks nepatvirtins ir nepaneigs, meluoja.   ATSAKYTI
Va. 2020-02-08 14:05:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
O iš kur karbauskis žemės tiek įsigijo?Niekas nenori patikrinti?   ATSAKYTI
Terese 2020-02-09 04:17:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei Karbauskio zemes butu supirktos neteisetai,ji jau seniai butu gyva suvalge  
Mes 2020-02-08 13:04:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Šaunuolis Karabauskas, dabar reikia kad prokuratura dar užsiimtu   ATSAKYTI
Zigmantas Grikšelis 2020-02-08 11:22:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Lb blogai... Nes čia viršija arba tiek pat... ko gero karbauskio metines pajamas.....tokio feodalo ir žinomo.....kur taip matyta.....    ATSAKYTI
Kt 2020-02-08 11:13:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išgamos seime   ATSAKYTI
Tadas Blinda 2020-02-08 11:11:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Karbauskis    ATSAKYTI
Mažeikietis 2020-02-08 08:02:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
Ei, karbauski, pakalbėkim kaip įsigijai tiek žemės. Iš kur pas tave pradinis milijoninis kapitalas? O kaip ten su trašų bizniukas su Rusija vystosi? ar rankos nuo rusiškų trašų maišymo neužpūliavo? Kaip tau negėda??   ATSAKYTI
uhu 2020-02-08 12:38:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geriau pakalbėk su Čijausku, kaip jis žemes grobė, bet liko nenubaustas, kaip ir visi vagiai  
Argi? 2020-02-08 15:54:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aš čia pražiopsojau ką nors? Ar prekyba su Rusija uzdrausta? Ar tai jau nusikaltimas? Ir trąšomis, kurių Lietuvoje negamina?   
Terese 2020-02-09 04:19:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ne tokiems zinot  
Leonardas 2020-02-16 06:09:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar paklausk kaip Raselės broliui sekasi maklės su kremliumi  
Vinculis 2020-02-08 00:05:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Labai aktualu. Bet ar nebūtų dar įdomiau, jei paklaustų, kaip Lietuvoje itin gerai žinomas žmogus įsigijo apie 37000 ha žemės.   ATSAKYTI
Forijonas 2020-02-07 22:51:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Kuo pats kvepia tuo ir kitus tepa.   ATSAKYTI
dainius 2020-02-07 21:22:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ramūnai, gal apie broilerio valstybės šelpiamą "verslą" epizodų turi???   ATSAKYTI
petras 2020-02-07 21:09:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
nei delfi , nei lrytas, (15 min man nebeegzistuoja) neskelbė šito karbauskio posto.   ATSAKYTI
Rokas 2020-02-07 20:40:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Idomu, kiek nukrito milionu paciam masiuliui?
Karbauski viesink visu situ biudzetiniu "patriotu", situ svolaciu pardavusiu Lietuva darbus. Jei musu korumpuota teisesauga atsisakys tirti siuos faktus, reikia kreiptis i ES. Sitokios korumpuotos valstybes ir ziniasklaidos, tikriaus nera pasaulyje. Na, gal dar Ukrainoj.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Remigijus Šimašius (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Nors koronaviruso atvejų Lietuvoje ir daugėja, Vilniaus miesto savivaldybės meras pasidalijo, kokie pokyčiai laukia sostinės gyventojų, tačiau pabrėžė, kad vis dar kyla ...
Linkevičius susitiko su Lenkijos užsienio reikalų ministru (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Pervežant kovai su koronavirusu reikalingus medicinos reikmenis ir įrangą, turėtume sulaukti NATO orlaivių pagalbos, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Man ...
Vytautas Kasiulevičius (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvoje ir toliau augant užsikrėtusiųjų koronavirusu žmonių skaičiui, Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Kasiulevičius perspėja, kad dėl to gali kilti rimtų sunkumų ...
(asociatyvi nuotr.) (nuotr. stop kadras)
Latvijoje ketvirtadienio vakarą dėl atvykstantiesiems matuojamos temperatūros nusidriekė 12 kilometrų laukiančių atvykti į Lietuvą automobilių eilė. Valstybės sienos apsaugos ...
Seimo narys pasitikrinęs laisvai vaikšto, o grįžę iš užsienio negauna testo (nuotr. stop kadras)
Parlamentarai vos prieš pora dienų palaimino karantino taisyklių griežtinimą, bet numatytos tvarkos patys laikosi ne visi. Panašu, kad saviizoliacijos nepaiso ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų