Šedbaras apie VTEK išvadas dėl Narkevičiaus: paaiškinimai turėtų būti išsamesni

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė įstatymą, pietavęs pavaldžių įstaigų ir įmonių sąskaita, visai neseniai konstatavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Pats J. Narkevičius sako, kad pažeidimas yra mažareikšmis, ir žada svarstyti galimybes skųsti sprendimą teismui. Įstatymas neleidžia valstybės tarnautojams priimti dovanų, jeigu dėl jų gali kilti interesų konfliktas, teigta VTEK organizuotame posėdyje.

Apie VTEK išvadas, kad ministras J. Narkevičius pažeidė įstatymą TV3 studijoje kalbėjo žurnalistas Vladimiras Laučius ir Seimo narys Stasys Šedbaras.

Po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo dėl ministro Jaroslavo Narkevičiaus paaiškėjo naujų detalių. Šią savaitę komisijos narė Evelina Matulaitienė paaiškino, kad politikams ir tarnautojams negalima priimti jokių dovanų ar paslaugų, o dovana yra ir politiko pakvietimas, tarkime, į konferenciją, kurią organizuoja privatus verslas. Kaip dabar suprasti? 

Paties teksto neturime. Yra tik pranešimas visuomenei. Būtų gerai jį paanlizuoti. Gerai būtų, kad būtų ir teismo išaiškinimas, tačiau tikimės, kad jis bus. Žiūrint į privačių interesų derinimo įstatymą ir tarptautinę praktiką pagrindinis principas turėtų būti toks, kad pareigūnas, kuris turi priimti sprendimą konkretaus asmens atžvilgiu, negali priimti paslaugos ar dovanos, nuo kurios jam būtų nepatogu prieš tą asmenį pradėti tarnybinį patikrinimą.

Čia, turbūt, yra pagrindinis dalykas. Jeigu yra bendro pobūdžio konferencija, kurioje kartais nori parlamentarai dalyvauti, tai labai abejočiau, kad ta kavos pertrauka būtų tokia, kad parlamentaras ar ministras žinotų, kieno kavą geria. Čia reikia žiūrėti sveiku protu ir paaiškinimai turėtų būti išsamesni.

Sakoma, kad yra tarptautinė praktika, kad negalima vaišintis privataus sektoriaus organizuojamose konferencijose ir panašiai. Ar galite patvirtinti, kad tokia yra tarptautinė praktika ir visa Europa, visas pasaulis taip elgiasi?

Asmeniškai tokio tipo privataus sektoriaus renginiuose užsienyje nesu buvęs. Esu buvęs tik Europos Parlamento, atskirų komitetų organizuojamuose renginiuose, o čia problemų nekyla. Nelabai galėčiau pakomentuoti, tačiau yra vienas klausimas. Ar privataus sektoriaus organizuojama konferencija nėra susijusi su, tarkime, elektrines statyba, kokių nors pirkinių pirkimu? Ar tai nėra tų verslo sričių atstovai, kurie greitu metu gali aplikuoti viešuosiuose pirkimuose? Kiekvienas politikas turėtų pagalvoti, į kokią erdvę jis pakliuvo. Galbūt jis gali ateiti, pakalbėti, pabūti ir gražiai atsisveikinęs išeiti.

REKLAMA

Privataus sektoriaus atstovė Jolanta Blažytė socialiniuose tinkluose parašė apie tai, kad Pasaulio Ekonomikos Forume pasaulio lyderiai vaišinosi. Kaip suprasti? Pagal tarptautinę praktiką jie neturėjo vaišintis? Tai yra privačios organizacijos organizuotas renginys. 

Manyčiau, kad tai neturėtų būti iki tiek šaržuojama ir iki tokio lygio nusileidžiama. Ten dalyvavo ir įvairių valstybių lyderiai, ir įvairių verslų atstovai, kurie galėtų pretenduoti į kažkokią naudą. Reikia skirti tam tikrus dalykus. Gali būti tam tikras privatus renginys, į kurį gali būti kviečiami ir mūsų vadovai. Jei tai yra protokolinis renginys, įprasta tarptautinė praktika, jam turėtų būti daroma išimtis. Jei čia problemos nedaro JAV, Prancūzijos, Vokietijos vadovai, tai problemos neturėtų daryti ir mūsų vadovai.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
R
Rokas
2020-01-29 00:30:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul sedbaras pasipasakoja apie vojazus ir isnaudota benzina, o ne pliurpia apie Narkeviciu.Biudzeto patriotas...
Atsakyti
-1

O
O?
2020-01-29 10:17:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip suprasti Gabrieliuko suėstas "austres " Stiklių restorane su Kurlianskiu? Beje, už jas pastarasis ir sumokėjo!
Atsakyti
0

I
Idomu
2020-02-01 17:48:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kada Sedbaro vazinejimo po Lietuva su dviem moterim??
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų