Veryga liko be žado, išvydęs komisijos atsakymą dėl žmonos darbovietės

Praėjusią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pranešė, kad priimdamas sprendimus dėl žmonos darbovietės sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nenusišalino ir taip pažeidė įstatymą. Pats jis tokį sprendimą tuomet įvertino kaip eilinį komisijos politikavimą, o penktadienį sulaukęs VTEK atsakymo išvis stebėjosi, kaip gali dirbti ministru, mat turėtų nepriiminėti jokių sprendimų, susijusių su gydymo įstaiga, kurioje dirba jo žmona.

„Sudėtinga, ką nors ir komentuoti! Po pastarųjų dienų VTEK sprendimų, kreipėmės prašydami išaiškinimo, kokius sprendimus aš kaip ministras galiu priimti dėl gydymų įstaigų, tarp kurių yra ir mano žmonos darbovietė.

Dėkoju VTEK už greitą atsakymą. Jei trumpai ir apibendrintai, jis reiškia, kad negaliu priimti JOKIŲ sprendimų. O dar paprasčiau kalbant, negaliu priimti jokio sisteminio sprendimo, kuris paliestų ir tą gydymo įstaigą.

Pavyzdžiui, jei didinamos algoms medikams visoje šalyje, tarp jų – ir medikams Kauno klinikose, negaliu pasirašyti jokio su algų didinimu susijusio įsakymo. Negaliu pasirašyti "žalos be kaltės" įgyvendinamųjų aktų, nes jie palies šią įstaigą ir t.t. Arba pasirašydamas turiu išskirti, kad tai galioja visoms įstaigoms, išskyrus minėtos gydymo įstaigos medikus.

Žinoma, po tokio sprendimo, tikėtina, kad sektų šios įstaigos kreipimasis į teismą dėl diskriminacijos. Įdomu, kokia būtų teismų nuomonė tokiais atvejais?

Tai reiškia, kad praktiškai negaliu priiminėti didžiosios dalies savo kuruojamos srities sprendimų.

O dar paprasčiau kalbant, VTEK konstatavo, kad sveikatos apsaugos ministras negali turėti artimų giminaičių, dirbančių gydymo įstaigose, nes jų turėdamas negalės dirbti jam tiesiogiai pavesto darbo ir daugeliu atvejų turės nusišalinti bei reikiamus dokumentus nuolatos vežti pasirašyti kitiems ministrams.

Po tokių išaiškinimų pasidaro dar neaiškiau", – savo socialinio tinklo paskyroje rašė A. Veryga. 


Rašyti komentarą...
Z
Zosė
2020-01-25 07:10:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol kas tik nelabai ką ir nuveikiai, tik atimei teisę laisvai pasirinkti vaistus, kişi visiokius generinius ir keli šaršala kai tave patį liečia. Esi neįgslus būgi ministru, tai eik gstvių şluoti
Atsakyti
-7

k
keista
2020-01-24 14:35:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prieisime prie visisko apsurdo su tokiu VTEKo poziuriu.Kas galetu paneikti kad komisijoje nesedi nariai prijauciantys konservam ???????
Atsakyti
-4

s
s
2020-01-25 19:22:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
:D susidaro įspūdis, kad ministru gali būti tik pilnas našlaitis :D :D :D LOL
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų