Lietuvoje nerimsta kalbos dėl galimai Vilniuje, Karoliniškių mikrorajone, pagrobtos mergaitės. Dėl šio įvykio ant kojų sukeltos ne tik visos tarnybos, bet kasdien atsiranda ir nauji liudininkai, pateikiantys savo versijas apie galimą nusikaltimą.

Plintanti informacija apie pagrobtą mergaitę – melas: pateikė įrodymus

Plintanti informacija apie pagrobtą mergaitę – melas: pateikė įrodymus

Dar tą patį vakarą, po policijos pranešimo apie galimą pagrobimą, socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti informacija apie galimai pagrobtą mergaitę, kuri galėjo būti įsodinta į aukso spalvos automobilį ir net išvežta iš Lietuvos.

Pasidalijo išsamiu liudijimu 

Viena aktyvi lietuvė pasidalijo ilgu liudijimu bei nuotraukomis apie tai, kad galimai matė panašų automobilį Lenkijos pasienyje, degalinėje. Pasak jos, ten, esą, mieguista mergaitė pliktelėjusio vyro buvo perkelta iš vieno automobilio į kitą.

Socialiniame tinkle ji rašė: „Dėmesio, ką tik iš mano vaizdo registratoriaus foto įkeliu – užmačiau prieš 40 minučių. Aš pati apie 20 valandą iš Vilniaus pajudėjau link Varšuvos ir nusprendžiau važiuoti pro Balstogę ir pamačiau šias dvi mašinas: sidabrinę BMW, o juodo džipo UA prirašyta yra, kadangi vilkausi jo gale.

REKLAMA

Tai va, aš kartu su sidabrine mašina važiavau 30 kilometrų, kai paskui jis sustojo prie „Rybniki“ – Lenkijos kelyje.

Sustojo automobilis parkingo gale, aš sustojau užsipilti degalų, tačiau akies krašteliu mačiau pliktelėjusį vyrą (apie 30 metų) už alkūnės laikė mergaitę ir jis ją perkėlė iš sidabrinės mašinos į juodą džipą.

Aišku, prievartos nesimatė, bet mergaitė atrodė gana mieguista. Paskui abu nuvažiavo link Balstogės (Bialastoko).“ Ši informacija buvo perduoda policijos pareigūnams, kurie dirba su šiuo galimu nusikaltimu.

Nuotraukos publikuotos Singapūro naujienų portale 

Vis dėlto, internautams ir akyliems lietuviams pro akis neprasprūdo ir nuotraukomis, kuriomis buvo pasidalinta. Kartu su šiuo įrašu moteris su „Facebook“ vartotojais dalijosi ir kadrais iš automobilio vaizdo registratoriaus, kuriame matyti galimų pagrobėjų automobilis. 

Vis dėlto penktadienio rytą socialiniame tinkle ėmė plisti informacija su nuorodomis į praėjusių metų balandį publikuotą straipsnį viename Singapūro naujienų portale. Šios identiškos nuotraukos, kuriomis tariamai, kaip naujomis, dalijosi lietuvė, yra klaidinančios ir neatitinkančios realybės, mat jos darytos dar praėjusių metų balandį.

Vykdoma paieška 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kaip vyksta galimai dingusios mergaitės paieškos.

Policijos pareigūnai toliau vykdo aktyvią Vilniuje galimai pagrobtos 11-12 metų mergaitės paiešką. Nors prabėgo jau daugiau kaip 12 val. nuo pranešimo apie įvykdytą nusikaltimą, bet iki pat šios akimirkos neatsiliepė nė vieni tėvai, kurių vaikas praėjusį vakarą nesugrįžo namo. Kviečiame pasidairyti, kaip atrodo galimo nusikaltimo vietos apylinkės.

REKLAMA

Nežinomybė apsunkina paieškas, tačiau policijos pareigūnai toliau ragina žmones būti aktyviais – pranešti pastebėjus kažką neįprasto, o vairuotojai, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), raginami pasidalinti vaizdo registratorių įrašais.

Policijos atstovai pripažįsta, kad šiuo metu informacijos yra labai daug, tad tikrinamos visos įmanomos versijos – nuo pagrobimo iki melagingo pranešimo apie nusikaltimą. Pateikiame įvykių chronologiją pagal šiuo metu turimą viešai prieinamą informaciją.

Apie 19 val. prie vyriškio einančio Sausio 13-sios gatve prisiartina du apie 11 metų berniukai, kurie pareiškia, kad iš šalia televizijos bokšto esančios žaidimų aikštelės buvo pagrobta ir prievarta į automobilį įsodinta mergaitė, kuriai gali būti apie 11-12 metų.

19.14 val. policijos pareigūnai sulaukia, tikėtina, to paties vyriškio skambučio, kuris praneša, kad Vilniuje, Sausio 13-osios g., į nenustatytos markės automobilį (sidabrinės arba auksinės spalvos), užsienietiškais numeriais, galimai buvo įsodinta 11-12 metų nepilnametė.

Kelios minutės po gauto pranešimo, įvykio vietoje jau dirba gausios policijos pareigūnų pajėgos. Ieškoma galimai įvykdyto nusikaltimo pėdsakų, įvykio liudininkų. Apklausiami netoli įvykio vietos gyvenantys ar pro šalį einantys žmonės.

Imamasi ir kitų aktyvių veiksmų. Tikrinamos iš Vilniaus miesto išvažiuojančios transporto priemonės.

21.13 val. policijos atstovai paviešina tokią informaciją: „Pastebėję sidabrinės ar auksinės spalvos automobilį su užsienietiškais numeriais arba įtartinus asmenis, prašome nedelsiant apie tai pranešti tel. 112. Tėvai, kurie neturi duomenų, kur yra jų vaikai, prašome kuo skubiau paskambinti 112. Socialiniuose tinkluose pastebėję bet kokią, galimai su įvykiu susijusią informaciją, pasidalinkite su mumis.“

REKLAMA

22.56 val. pareigūnai dėkoja visiems, kurie dalijasi informacija ir toliau ragina pranešti bet kokią, su įvykiu susijusią, informaciją. Pareigūnai pabrėžia, kad vos tik mergaitė bus rasta, visuomenė bus nedelsiant apie tai informuota. Policijos atstovų teigimu, socialiniuose tinkluose sklando labai daug netikrų gandų, kurie susiję su šiuo įvykiu.

Apie 23 val. socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodo informacija, jog netoli galimo įvykio vietos rasta mergaitės piniginė. Patikrinus šią versiją paaiškėjo, kad piniginės savininkė yra saugi savo namuose. Naujienų portalui tv3.lt Vilniaus VPK Komunikacijos poskyriaus vedėja Julija Samorokovskaja patvirtina, kad netoli įvykio vietos rastas angliškų cigarečių pakelis – pareigūnų akiratyje. Tikrinamos visos įmanomos versijos.

23.42 val. policijos pareigūnai dar kartą prašo visų tėvų, kurių vaikai negrįžo namo ir jie neturi informacijos apie jų buvimo vietą, paskambinti 112.

00.12 val. Policija kreipiasi į visuomenę ir prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai. Prašome vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir susisiekti su policijos kontaktiniu asmeniu. Pareigūnai susisieks su pranešėjais.

Kontaktinis policijos asmuo: Eglė Šut, tel. Vilniuje 271 5060, arba el. paštu: [email protected]. Jūsų suteikta informacija gali labai pagelbėti tiriant šį rezonansinį atvejį. Iš anksto dėkojama už pagalbą.

REKLAMA

6.56 val. pareigūnai patvirtina, kad visą naktį intensyviai vykdyta paieška kol kas nedavė užčiuopiamų rezultatų. Maža to, į policiją iki šiol nesikreipė tėvai, kurie pasigestų savo vaiko, policija taip pat nėra gavusi oficialios informacijos apie Lietuvoje dingusį vaiką. Tyrimo metu iškelta daug versijų, visos jos nuodugniai tikrinamos.

Policija gavo šimtus piliečių pranešimų, informacijos, visa gaunama informacija stropiai tikrinama, pareigūnai dėkoja žmonėms už pilietiškumą.

Taip pat informuojama, kad Vilniaus apskr. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pagrobimo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato iki 8 metų laisvės atėmimo bausmę.

Į pagalbą pasitelkti ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaujama su kitomis institucijomis. Peržiūrėta daugybė įvairiose vietose įrengtų vaizdo kamerų, medžiaga analizuojama ir bendrinama su turimais duomenimis.

Policijos pareigūnai taip pat prašo Sausio 13-osios g. gyvenančių asmenų, kurie turi bet kokios su įvykiu galimai susijusios informacijos, kurie sausio 15 d. nuo 18:50 iki 19:15 val. buvo toje vietoje kreiptis į policiją. Svarbi bet kokia informacija.

8.23 val. pareigūnai dėkoja už pagalbą, tačiau labai prašo visų, kurie siunčia jiems privačias žinutes, neklausinėti, kaip sekasi, ar yra naujienų, ar atliko tam tikrus veiksmus, ar peržiūrėjo visas kameras, ar apklausė visus liudytojus:

„Ačiū už aktyvumą, bet tokiame dideliame pranešimų sraute gali pasimesti tikrai naudinga ir svarbi informacija. Todėl praneškite, tik jei kažką pastebėjote ar pamatėte. Kai tik turėsime naujienų, būtinai informuosime. Ačiū už supratingumą ir informaciją.“

REKLAMA

10.15 val. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis tv3.lt patvirtina, kad yra tikrinamos visos versijos: nuo vaiko pagrobimo iki melagingo pranešimo. 

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai nuo išsamesnių komentarų susilaiko, tačiau žada suteikti papildomos informacijos per šį ketvirtadienį po pietų rengiamą spaudos konferenciją.

 

Ciunia
2020-01-17 11:53:55
Tevai st broliai nepaklusne mergaite nugabeno namo ir ramei jaučiasi,čia kaip versija
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Jonas 2020-01-19 17:48:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visus kas teikė neteisingą informaciją reik teisti. Kodėl, o todėl, kad dėl tokios informacijos buvo daug žmonių nekaltai išvežta į Sibirą. Šį metodą taikė ir dar kol kas taiko sovietinių laikų skundikai susidorojimui su jiems nenaudingais ar pavojingais, kurie juos gali išaiškinti, žmonėmis. Todėl nustačius tokius asmenis reikėtu nevertinti kur jie dirba, o juos teisti, neskleidžiant nesąmones, kad jie gal klydo. Principas turėtu būti toks - apšmeižei - atsakyk visu griežtumu.   ATSAKYTI
Ale 2020-01-18 10:43:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasisekė vaikams ir jų motinoms apdurninti visuomene, o vadinami liudininkai dar dadejo, atsakyt nėra kam, kaip tada tikėt kas rimtai nutiks?    ATSAKYTI
Daiva 2020-01-18 07:06:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Netikiu kad buvo pagrobimas, nes vaiko ieškotų tėvai, artimieji. Nebent ta mergaitė iš asocialioms šeimos, kur tėvams dzin kur vaikai. Tik keista, kad mokyklos tyli, kaimynai. Bent paskelbtų kaip atrodė ta mergaitė, kuo apsirengus buvo. Tuos berniukus papurtyti reikia, paaiškės visas jų melas.    ATSAKYTI
galto 2020-01-18 00:38:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kokia ce nesamone niekas nedingo o kazko iesko . neturi policija ka daugiau veikti ? kai pranes apie dingima is artimos aplinkos tadar kitas reikalas . vaikai pripasikoti bet ko galejo    ATSAKYTI
Deivune 2020-01-17 19:46:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Murzei jus tylekit dziaukites ,kad jusu vaikai namie nevisprociai padekit geriau kuom galit...   ATSAKYTI
nu 2020-01-17 14:35:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
butinai atsiras kokiu durniu platinanciu slykstu mela ...tfu ant tokiu!!!!   ATSAKYTI
Koka 2020-01-17 14:01:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tuos vaikus gerai pakratyti tai prisipažinti kad melavo, o tada nubauduoti kaip reikiant....    ATSAKYTI
jonas 2020-01-17 12:48:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
netikiu kad pagrobta cia kazkas melagingai pranese   ATSAKYTI
Lina 2020-01-17 12:33:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Durni skelbia dar durnesni iesko ko nepamete. Vaikai pamelavo ir visi tiki   ATSAKYTI
Zivile 2020-01-17 12:30:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aš manau kad dar reiktų apklausti tą mergaite kur dokumentą rado.gal ji slepia ką o beto ar berniukai paliudijo kad ne ji ten buvo   ATSAKYTI
Jonas 2020-01-17 12:18:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesamone....kur tevai......neturim ka veikti.......   ATSAKYTI
Ciunia 2020-01-17 11:53:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tevai st broliai nepaklusne mergaite nugabeno namo ir ramei jaučiasi,čia kaip versija   ATSAKYTI
Baisi tikra istorija 2020-01-17 11:48:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Karoliniškėse gyvena baisus drakonas-pedofilas. Jis kasdien suvalgo po mergaitę, kurias jam tiekia vietiniai gyventojai. Reikalingas karžygys, galintis susikauti su drakonu ir nukirsti jam kokią galvą, kad jam pakaktų 1 mergaitės per savaitę.   ATSAKYTI
Makaulė 2020-01-17 15:52:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O jeigu būtų ne karžygys, o karalienė Morda ant broilerio?   

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Olandų gatvėje moters vairuojamas „Renault“ perėjoje parbloškė pėsčiąją (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Nors pastarąsias savaites visoje Lietuvoje eismas ne toks intensyvus, keliuose apsieiti be eismo nelaimių nepavyksta. Po vidurdienio Vilniuje automobilis partrenkė pusamžę ...
Žvakutės (Fotobankas)
Sekmadienį, apie 17:00 val., iš namų Klaipėdos m., Taikos pr. išėjo ir negrįžo gim. 1960 m. moteris. Policija pirmadienį paskelbė asmens paiešką. Antradienį ...
Asociatyvi nuotr. (stop kadras)
Seimas antradienį po pateikimo pritarė griežtinti bausmes karantiną pažeidusiems asmenims. Pritarus pataisoms, baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą sieks ...
Karantinas netrukdo deginti žolės: išdegė apie 130 ha teritorijų, užsiliepsnojo namas (nuotr. stop kadras)
Antradienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) pranešė kartu su Lietuvos policija pradedantis vykdyti aktyvią žolės gaisrų prevenciją.  Pasak PAGD, ...
Policija Vygintas Skaraitis/Fotobankas
Pirmadienį šalies policija sulaukė 143 pranešimų dėl galimų karantino režimo ir saviizoliacijos pažeidimų.  Pasak Lietuvos policijos atstovo Ramūno Matonio didžioji dalis ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų