Vos Klaipėdos pareigūnams pradėjus miesto keliuose dirbti su mobiliaisiais greičio matuokliais, daugelio tiesiog vadinamais „trikojais“, feisbuke netruko susikurti bendruomenė, kurioje įspėjama apie pareigūnų buvimo vietą. Tačiau tai buvo tik pradžia.

policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)

policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Praėjusią savaitę susibūrę asmenys prieš „trikojus“ pradėjo protesto akciją - apie greičio matuoklius įspėjama savadarbiais įspėjamaisiais plakatais. Tokie veiksmai policijai ne itin patinka.

Protestas prieš „trikojus“

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) prieš savaitę pranešė, kad nuo šiol pareigūnai greitį matuos keturiais mobiliaisiais greičio matuokliais.

Per keletą dienų buvo užfiksuota daugiau nei 100 greičio viršijimo atvejų. Per valandą buvo fiksuojama 14 pažeidėjų. Vietose, kur buvo leistinas 50 km/val. greitis, kai kurie pažeidėjai važiavo net 100 km/val. greičiu.

Pareigūnai akcentavo, kad apie šiuos mobiliuosius greičio matuoklius ženklai neįspės - lazerinės technologijos automatiškai fiksuoja ir automobilius, ir motociklus. Beje, matuokliai patys suformuoja protokolą, o baudos vairuotojus pasiekia elektroniniu arba paprastu paštu.

REKLAMA

Tad vos pareigūnams pradėjus darbuotis su naujais darbo įrankiais, feisbuke buvo sukurta speciali grupė, kurioje nuolatos įspėjama apie vietas, kur su „trikojais“ dirba pareigūnai.

Maža to, atsirado keletas aktyvių piliečių, kurie savadarbiais ženklais įspėja vairuotojus apie būtinybę mažinti greitį: „50. Trikojis“. Savaitgalį vienas bandymų užkliuvo pareigūnams. Kaip teigia vienas protesto akcijos iniciatorių Tomas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), pareigūnai už neleistinoje vietoje paliktą automobilį surašė protokolą ir nubaudė 15 eurų bauda.

Lietuvių išradingumui ribų nėra: atspausdino milžinišką ženklą, įspėjantį apie „trikojus“ (nuotr. Reidas Vilniuje)

Lietuvių išradingumui ribų nėra: atspausdino milžinišką ženklą, įspėjantį apie „trikojus“ (nuotr. Reidas Vilniuje)

Tačiau tai entuziastų nesustabdė - atsirado pasiūlymų tokius plakatus kabinti ant dviračių. 

„Bandome kasdien užsiimti, kai tik žmonės informuoja, kur yra „trikojai“. Sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų, daug žmonių siūlo padovanoti dviračių, kad jų būtų kuo daugiau.

Pareigūnai į mus žiūri piktai. Savaitgalį buvo atvažiavę keli ekipažai, galvojo, kaip prisikabinti. Po ilgo stovėjimo sugalvojo privažiuoti ir užsirašyti mūsų kontaktus, nors manome, kad pareigūnai neturi teisės rinkti tokių duomenų nepadarius nusižengimo“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Tomas.

Beje, prieš „trikojus“ akcijas organizuojantys asmenys, pasinaudodami platforma „Patreon“, ragina bendraminčius jiems skirti paramą, kad galėtų toliau tęsti vykdomą veiklą. 49 asmenys iki pirmadienio pietų tokiai akcijai spėjo skirti 176 dolerių paramą.

Ragina pagalvoti apie pasekmes

Klaipėdos AVPK Kelių policijos vadas Mindaugas Džermeika tokią piliečių sugalvotą akciją vertina neigiamai. Jis priminė, kad pareigūnai pažeidėjus fiksuoja ne dėl biudžeto papildymo, o dėl saugumo keliuose.

REKLAMA

„Vadinasi, šie žmonės remia vairuotojus, kurie, kalbant netiesiogiai, sukelia karą keliuose ir žudo žmones. Mokslininkų grupė aiškiai pasakė, kad didžiausią įtaką žūtims keliuos lemia net ne alkoholis, o greitis.

Galbūt asmenys neįsiklausė į informaciją, kad tokia vairuotojų kontrolė vykdoma ir kitose šalyse. Ypač Lietuvoje situacija dėl greičio nėra itin gera. Tad toks kai kurių piliečių elgesys sukelia abejonių. Suprantame, kad tokie asmenys save pateisina iš pažeidėjų pusės - skuba ir panašiai. Bet tikrovė kaip ir Europoje - nori skubėti, susimokėk už prabangą„, - sakė M. Džermeika.

Jis neslėpė, kad pareigūnai sulaukė neigiamos reakcijos dėl vykdomų greičio mažinimo priemonių mobiliaisiais greičio prietaisais. Pasigirsta replikų, neva pareigūnai nieko neveikia.

„Labai gaila, kad vyksta toks pasipriešinimas. Jeigu kelyje dėl kažkurio vairuotojo greičio viršijimo žūtų besipriešinančio asmens vaikas? Tikriausiai pirmiausia paklaustų, kur buvo policija? Kodėl nematavo greičio?

Pasipriešinimas vyksta tol, kol susiduriama su realia situacija. Tokiems žmonėms palinkėsime nekariauti prieš teisėtvarką ar prieš tai, kad norime išsaugoti jų pačių sveikatą ir gyvybę. 

Susidaro įspūdis, kad susivienijama tam, jog tų žūčių ar susižalojimų kelyje būtų kuo daugiau“, - teigė Klaipėdos AVPK Kelių policijos viršininkas.

Ar tokios akcijos legalios? Pasak M. Džermeikos, tam tikru atveju tokie veiksmai gali būti traktuojami kaip neteisėti. Kaune jau pasitaikė atvejis, kai greičio matuoklis buvo sąmoningai užstotas transporto priemonės.

REKLAMA

„Tokiems matuokliams ženklų nereikia. Jie priskiriami prie nestacionarių greičio matuoklių. Tokie yra ir rankiniai greičio matuokliai. Jis yra sertifikuotas, patvirtintas Policijos departamento.

Pažeidėjus fiksuojame ne tam, kad pasipinigautume, o tam, kad keistume vairuotojų supratimą. Reikia vadovautis Kelių eismo taisyklėse nustatytu greičiu. Pasakysiu hipotetiškai - jeigu visi vairuotojai laikytųsi leistino greičio, keliuose įskaitinių eismo įvykių sumažėtų apie 90 procentų„, - tikino M. Džermeika.

Ruošiasi vasarai

Artėjančią vasarą mobilieji greičio matuokliai nemalonia staigmena taps ir greitį mėgstantiems motociklininkams. Pasak M. Džermeikos, anksčiau pareigūnams nubausti motociklų vairuotojus buvo sunku. Šįkart problemą išspręs „trikojai“, pažeidėjus fiksuojantys iš abiejų pusių.

„Savaitgalį su „trikojais“ greitį matavome nakties metu. Naktį transporto priemonių mažiau, užfiksavome tik keletą pažeidėjų. Tokią praktiką naudosime vis dažniau. Artėja vasara, o tuo metu netrūksta ir greičio, ir nelaimių. Sulaukiame Taikos prospekto gyventojų priekaištų. Dabar turime reikiamas darbo priemones, galėsime fiksuoti ir greitį viršijančius motociklininkus“, - sakė M. Džermeika.

Jis priminė, kad greitu metu pradės veikti automatizuotas protokolų surašymo procesas - pareigūnui nebereikės fiziškai nagrinėti kiekvienos nuotraukos.

„Anksčiau vieną pažeidimą sutvarkydavome per mėnesį ar mažiau, o dabar žmogus baudos sulauks galbūt jau kitą dieną. Procesas bus gana greitas“, - teigė Klaipėdos AVPK Kelių policijos vadas M. Džermeika.

Šaltinis: www.ve.lt

Esmė
2020-01-18 20:23:06
ne policijos rūpestis žmonių saugumu,bet duota komanda su nuline tolerancija kuo daugiau baudų išieškot.Niekas nepalaiko lakstančių,bet jei netyčia keliais km viršyji lygiam sausam kely,mokėk baudą ir girk valdžią.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
DRAUDIKAMS :) 2020-01-19 23:57:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šiemei Klaipėdoje keliuose žuvo, jei neklystu 2 žmonės. Gaila. Klausimas - kur ten buvo greitis: vienas tamsoje tarp 2 šviesoforų ėjo ??? kitas ne taip pasuko??? (abu metuose).
O kvpk vadovo žodžiai " ...Bet tikrovė kaip ir Europoje - nori skubėti, susimokėk už prabangą„, - sakė M. Džermeika." - kosmosas. Prieštarauja pats sau, turiu b... ių varau kaip noriu???
O kaip žadama kovoti su tais, kurie vairuoti nemoka arba neskuba, pvz. nuo šviesoforo per 2 min. įsibegėja iki 40-45 km/h ir iš paskos visi velkasi, nervinasi. Tie ASAI užmiestyje ir neskuba, velkasi nelenkia traktorių, stabdo eismą, o kiti rizikuoja bando lenkti. Dėl tokių stabdžių irgi įvyksta daug nelaimių.
Jei visi mieste važiuotų kaip įmanoma greičiau iki 50 km/h ir nesiblaškytų (SMS, FB, el. pašfas ar tel.), o dirbtų prie vairo, tai manau tik tada būtų saugiau keliuose.
Nekalbu apie mūsų miesto kelių kokybę, amžini apkasai, kiemuose ratus pamesi, kai kurios sankrižos ????
O draudimais toli nenujosi .....   ATSAKYTI
As 2020-01-19 10:55:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laiko mus durniukais. Pakartota tekste bent keleta kartu ir visur kitur ta pati kartoja, kad ne del pasipinigavimo stato trikojus. Jo, tikrai, tik kazkodel visada buna pastatyti tokiuose atkarpose, kur drasiai galima +10, +20 nuo leistino greicio vaziuoti, nes niekada nebuna avariju. Poto kaip
siauliuose giriasi, kad per pora valandu beveik 100 pazeideju prisaude, o paklausus kiek ivyko eismo ivykiu, jeigu visi taip lakste, tai tyli.
Nesupraskit klaidingai, trikojai tikrai gera prevencija, bet reiktu statyti ten, kur yra avaringos - pavojingos atkartos, o ne ten kur zenklas 70, visi vaziuoja 80 - 90 ir avariju niekada nebuna. O jie mat prevencija vykdo ir saugo mus pasislepw krumuose idiotai!   ATSAKYTI
Teisybe 2020-01-19 10:16:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pigu ismonijinas!! Ziauru!! Be zmoniu labui!! Girtuokliu reikia bausti!!o greitis jai normos ribose .I CIA nesuprasi is kur tos baudos ateis.??   ATSAKYTI
Teisybe 2020-01-19 10:16:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pigu ismonijinas!! Ziauru!! Be zmoniu labui!! Girtuokliu reikia bausti!!o greitis jai normos ribose .I CIA nesuprasi is kur tos baudos ateis.??   ATSAKYTI
tai 2020-01-19 09:47:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Klp.trikojis statomas ten kur trys juostos,,baltijos pr,, jokiu gyvenamu namu,uztektu zenklu atlaisvinti pirma juosta,kad lengviau isilietu i eisma ir greitis 80km/h.......statomas autobusu stoteleje!!!!!!!!!Ten turetu stoveti zmones pasirinke kelione autobusais-dabar ziurek autobuso belaukdamas bauda gausi,kad spindulius uzstoji........   ATSAKYTI
tai 2020-01-19 09:52:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
sutinkame jokios tolerancijos-padarei pazeidima atsakai....bet iki to panaikinti policininku kalejima -viezbuti,priimti istatyma,kad pareigunas atsako dvigubai,o su aukstesnemis pareigomis 5 kartus didesne bausme ir gyvename pagal istatymus............  
Gal neverkim 2020-01-19 09:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Visi ŽĄSINAI ir BLONDINĖS laikykitės kelių eismo taisyklių ir lieti ašarų dėl trikojų nereikės.   ATSAKYTI
ss 2020-01-19 09:33:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
eik naxui
  
As 2020-01-19 09:13:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lupikautoju,draudeju valstybe,kur tos laisves?   ATSAKYTI
Ko 2020-01-19 06:29:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Knysa gyvenima trikojai jei teisingai važiuoji pagal taisykles tai kas čia yra blogo bet pradėjo staugt greičio megėjai bauda gaus ir gerai gana užmušinėt žmones kai ištaško net sunku atpažint. Seniai reikėjo trikoju mažiau užmuštu būtu buve.   ATSAKYTI
As 2020-01-19 03:14:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai tegul stato juos avaringuose ruozuose, o ne ant tiesiosios kur gyvenime avariju nera buve..    ATSAKYTI
Dfsa 2020-01-19 01:32:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paziurekim i dabartine situacija is kitos puses ir pagalvokim ar tikrai tie milijonai yra taskomi irangai del zmoniu geroves, saugumo ar del kiauro biudzeto pildymo:
1.Daktarai pinigu neturi. Medicinos studentai emigruoja nes cia blogos algos.
2.Mokytoju mazeja, nes nera pinigu is ko algas moket. Jauni zmones po vidurines iskart varo lauk nes nemato cia perspektyvu.
4.Emigracija didziule, nes algos ir socialines garantijos nesamoningos. LT pensijos tragedija isvis...
5.Sumoketi mokesciai taskomi belekur. Seimas savo islaidas didina saldainiam. Keliai iki valdininku namu tiesiasi. Imones desimtmeciais uz atkatus gamta tersia. Valstybe neturi normalaus pasirengimo spec situacijom
6.Gaisrininkai isvis sedi be normalios darbo kokybes nes jiem nera pinigu.

BET visada atsiranda is mokesciu moketoju paimtu pinigu irangai, kuri skirta is mokesciu moketoju dar paimt daugiau pinigu.

Atsikratykit to ubagu mentaliteto. Ne del zmoniu cia viskas. Butu del zmoniu - butu sutvarkyta simtai kitu salies problemu pradziai.   ATSAKYTI
Dfsa 2020-01-19 01:41:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ir kurie sakysit kad policija cia mus gelbsti tai paziurekit i kriminalistus. Jie pridetines vertes nekuria. Etatu truksta, bylu vienam tyrejui tenka perdaug, smulkus nusikaltima neaiskinami, daugelis problemu tyliai vilkinamos ar ziurima pro pirstus, o daug kas jei nepasiektu ziniasklaidos nebutu ir sprendziama visai. Vagystes ir uzpuolimai demesio sulaukia mazai, kol mes tuo pat metu keliu policijoj islaikom po du etatus kad veziotu viena radara ir ale visus saugotu su nezymeta masina? Nebejuokaukit...  
As 2020-01-19 00:13:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei lemta but pakartam nenuskesi   ATSAKYTI
Emigrantas 2020-01-19 00:13:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nesu pries visus greicio matuoklius. Nepritariu ir nekenciu kurie laksto. Bet visos kameros pazymetos turi buti!!!!! Ir jei nera informacinio zenklo kad yra greicio fotoaparas privalo stabdyti iskarto o ne kad bauda po menesio ar pusmecio ateitu.....   ATSAKYTI
Jūs su tais 2020-01-18 23:57:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Trikojais esate įteisinta mafija..nuo žmonių paskutinį kailį lupat..alkani amžinai   ATSAKYTI
daryk ka sako 2020-01-18 22:53:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
тише едешь, дальше будешь   ATSAKYTI
O 2020-01-18 22:16:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Norit kad kely žūtu artimas žmogus kai kelyje siautėja gaideliai tai džiaukimės kad atsirado galimybė juos drausminti. Kuo daugiau bus trikoju tuo mažiau nelaimiu keliuose.   ATSAKYTI
as 2020-01-19 09:32:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
asilu asilas esi jai taip mastai,pazeidejas turi buti sustabdytas po pazeidimo!! o ne nufotkintas jis praleks ant150/h nestabdomas ir uz posukio nudauz kazka,uz tat po dienos gaus BAUSME eurais bet zmogaus nebus ,ka tu i tai????  
Wolfas 2020-01-18 22:08:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Laikykitės eismo taisyklių, važiuokite leistinu greičiu ir '' trikojai'' Jūsų negasdins, . O kelių ''gaidiams'' galiu pasakyti: pro' '' trikojus'' jums privalu važiuoti 110 km/val.    ATSAKYTI
Gintaras 2020-01-18 22:43:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ar tikrai greitis žudo? Briedas.
Girtas už vairo, blondinė už vairo, pensininkas kartą metuose išvažiuojantis, automobilis 20 metų senumo-tai yra blogis.
Viršija greitį 70 procentų žmonių ir net pamokslaujantys ne kartą yra viršiję. Tiek pažeidėjų ir tik tiek eismo įvykių TIKRAI DĖL GREIČIO.
Grynas pasipelnymas   
Zbignevas 2020-01-18 22:06:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Mentų žudikų daugiau keliuose vien Skuodo rajone tris vaikus nužudė, jis laisvėj o vaikų nėra kiek skausmo tėvams giminaičiams.   ATSAKYTI
Vacys 2020-01-19 08:46:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir kiek ilgai sėdėjo tas paulikas.girtas pareigūnas užmušė tris vaikus, pabėgo iš įvykio vietos, slapstėsi kol girtumas išgaravo,ir kiek sėdėjo.Štai ir Lietuvos teismų teisingumas.Ubagas neturėdamas pinigų už tokius darbelius kalėjime suputu  
Pilietis 2020-01-18 22:00:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pries kiekviena greicio matuokli turi buti zenklas, tad atsakymas aiskus i si straipsni.   ATSAKYTI
anis 2020-01-18 21:21:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
komercinė policija   ATSAKYTI
melas 2020-01-18 20:39:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
tikras biudžeto pildymas ,žaliukai netgi metiniam biudžete numąte kiek surinks baudų ,
visais įmanomais budais siekiama kvailinti žmones ,jei ne dėl baudų dirbat tai ,kodėl
įvesta nulinė greičio viršijimo tolerancija už vieną viršytą km/h ,bauda turėtu būti
gėda kurti tokia gerovės Valstybę   ATSAKYTI
2020-02-10 01:30:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikra tiesa,dar vienas būdas skurdinti . liaudį,seimo kvailiai nebesugalvoja kito būdo,kaip užlopyti tą kiaurą biudžetą,o kad policija rūpinasi piliečių sveikata,briedas.  

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Asociatyvi (nuotr. stop kadras)
Dėl koronaviruso tirto iš šiaurės Italijos grįžusio vyro mėginiai buvo neigiami, patvirtino sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. „Visi mėginiai, kurie buvo ...
Pomidorai  (nuotr. 123rf.com)
Kaip ir žmogus, prabudęs netinkamu metu, jaučiasi sulūžęs ir sudirgęs, todėl augalai gali irgi jaustis prastai, jei yra pasodinti netinkamame etape. Sodininkai žino, kad ...
Oro uostas (nuotr. stop kadras)
Koronavirusui toliau sėjant mirtį Kinijoje, lietuviai masiškai atšaukia keliones ne tik į šią šalį. Gerokai mažiau, kaip sako kelionių organizatoriai, norinčiųjų vykti į ...
Priekabiavimu viešai kaltinamas profesorius: kaip aš turėsiu gyventi? (nuotr. stop kadras)
Bręsta dar vienas seksualinio priekabiavimo skandalas. Buvusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto praktikantė tikina, kad darbą anksčiau laiko ten privertė nutraukti ...
Nerijus Mačiulis (nuotr. Organizatorių)
Koronavirusas smogia ne tik žmonėms, bet ir ekonomikai. Šio viruso pasekmes mes dar tik pajusime. Kadangi Kinija vadinama pasaulio fabriku, jau dabar daug kam pasaulyje pradeda ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų