Prokuroras apie Venckienę: nėra jokio slėpimo

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis ketvirtadienį ryte atvykęs pas premjerą Saulių Skvernelį žurnalistams patvirtino, kad buvusi parlamentarė ir teisėja Neringa Venckienė šiuo metu yra laikoma Kauno tardymo izoliatoriuje, bet negalėjo pasakyti, ar byla toliau bus vykdoma Kaune, kur dar dirba buvę jos kolegos. Jis taip pat negalėjo paaiškinti, kodėl buvusi teisėja Lietuvai perduota dėl 4, o ne dėl 13 jai anksčiau inkriminuotų nusikaltimų. 

Evaldas Pašilis (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Prokuroras sakė, kad prokuratūra nemelavo apie N. Venckienės ektradiciją, nors dar prieš dieną ji buvo atsitvėrusi tylos siena, vengė komentuoti ar net aiškino, kad nieko nevyksta.

„Pervežimą vykdo ne prokuratūra. Ekstradicija yra daug didesnis procesas nei tik pervežimas. Veiksmai yra atliekami, visų pirma, perduodančios valstybės teritorijoje, taip, kad prokuratūra nieko neslėpė, pervežime dalyvavo, jei kalbant apie patį fizinį gabenimą – policija. Tai policijos veiksmai, jie turi būti konfidencialūs, kad apsaugotų ir patį gabenamą asmenį ir pareigūnus, užtikrintų viešąją tvarką, saugumą. Taip, kad jokio slėpimo. Ką turi žinoti visuomenė, aš manau, ji žino. Jokio klaidinimo nebuvo“, – žiniasklaidą tikino generalinis prokuroras. 

Neringa Venckienė

Jis aiškino nežinantis, kur toliau bus laikoma N. Venckienė.

„Tikėkime, kad kardomoji priemonė bus nagrinėjama Kaune, bet vėlgi, nenorėčiau užbėgti bylą kontroliuojantiems prokurorams už akių“, – sakė prokuroras, prasitaręs, kad, jo manymu, tai eiline byla, kurios nereikia sureikšminti. 

REKLAMA

„Kasmet mes turime apie 200 ekstradicijų, daug jų – daug rimtesnėse bylose. Tikrai nesureikšminčiau šios bylos, manyčiau, kad žmonės tikrai turėtų to nedaryti (protestuoti). Nepiketuoti teismuose ir prie prokuratūros, nes tą, ką turi žinoti visuomenė, prokuratūra ir teismas – užtikrins. Nebus vilkinimo atvejų“, – tikino E. Pašilis. 

Prokuroras aiškino, nežinantis, kodėl iš pundo įtarimų liko tik 4, esą taip gali būti dėl skirtingų teisinių sistemų vertinimo. 

Portalas tv3.lt primena, kad kad N. Venckienė iš Lietuvos išvyko 2013 metais. Ji Čikagoje suimta 2018 metų vasarį, o pargabenta į Lietuvą 2019 metų lapkričio 6 dieną. 


Rašyti komentarą...
A
Ada
2019-11-07 12:07:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tu su šėtonu pažįstama?
Atsakyti
0

A
Aldas
2019-11-08 08:45:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na neina tikėt tais prokurorais o juolab generaliniai. Paleist į laisvę Neringą suimti biologinę motušę, kad paaiškintų didelių pajamų kilmę.
Atsakyti
0

B
Be pykciu
2019-11-08 11:57:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nera cia jokiu gerybiu ir setonu, bet jai prasidejo kazkada visu klaidos, tai dabar is abieju pusiu ziurint ir ta kose gaunasi, kuria turi kazkas uzbaigti.
Ar bus teisingai išspręsta niekas nepasvers,
tik vienas dalykas idomu, kam reikia slapstytis, jei vistiek suras, dabar veltui praleista tiek gyvenimo akimirku be laisves ir dar neaisku kiek tampys!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų