Propaganda ir troliai tarpsta interneto platybėse ir, regis, yra nebaudžiami. Lietuvos okupacijos neigimas, politikų šmeižtas, melagingos reakcijos į kiekvieną jautresnį politinį įvykį, sovietinės praeities garbinimas ir viltis, kad atsikurs TSRS 2. Tai – ne fantazija, bet „Facebook“ platybėse kasdien platinama informacija, kurią mielai kuria ir dalijasi Lietuvos piliečiai, net ir kandidatavę į Seimą. Greta jų atsiranda ir bedarbių-trolių, atvirai savo paslaugas siūlančių komercinėms, o gal ir politinėms institucijoms. 

 Rusijos propagandos pavyzdžiai (nuotr. YouTube)

Rusijos propagandos pavyzdžiai (nuotr. YouTube)

Neigti sovietinę Lietuvos okupaciją mūsų šalyje draudžia įstatymas, šmeižti žmonės  taip pat. Bet tai nejaudina „Facebook“ tinkle siaučiančių dezinformacijos skleidėjų, kurie dėl savo įsitikinimų arba už tam tikrą atlygį kasdien meluoja, šmeižia ir kitaip dergia šalį, kurioje gyvena. Vienas tokių veikėjų yra buvęs kandidatas į Seimą, „Fronto“ partijos narys, teisininku prisistatantis Jonas Kovalskis.

Šis asmuo reiškiasi ne tik savo „Facebook“ paskyroje, bet ir internetiniame tokio paties vardo puslapyje, o taip pat – ekspertai.eu ar „Laisvo laikraščio“ puslapiuose. Buvęs valstybės tarnautojas ir kandidatas į Seimą atvirai šmeižia tam tikrus politikus, niekina Lietuvos istoriją, neigia okupacijos faktą, reaguoja ir savaip interpretuoja politinius ir socialinius įvykius. 

REKLAMA

Apie „Atviros Rusijos forumą“ jis rašo: „Lietuvos landsberginė chunta suteikia Marijos žemę trypti visoms pasaulio padugnėms, tačiau mokėti už landsberginių velniavą tenka visiems lietuviams, brangiai mokėti. Ar mums to reikia?...Kažin kodėl Rusija nerengia pas save panašių forumų, pavyzdžiui „Laisva Lietuva“, arba „NATO okupantai, šalin rankas nuo Lietuvos“, arba „Laisva Didžioji Britanija“, „Šalin Britanijos monarchiją“, arba „Jungtines Amerikos valstijas į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą“?, – savo „Facebook“ puslapyje plūstasi socialinių medijų propagandistas.

Partizanų atminimo niekinimas, pasak specialistų, itin mėgstama Rusijos samdytų trolių ir propagandistų tema, jos savo „Facebook“ paskyroje nevengia ir J. Kovalskis. 

Dezinformacija internete

Dezinformacija internete

„Suaktyvėjo „miško brolių“ šalininkai, kurie suokia apie „didvyrišką“ „laisvės kovotojų“ kovą vardan Lietuvos laisvės. Kokia iš tiesų buvo „laisvės kovotojų“ kovos su lietuvių tauta realybė, apie kurią taip nemėgsta prisiminti dabartiniai nacionalistų garbintojai, lentų kabintojai ir panašūs „patriotai"? Pažiūrėkime atidžiau..“, – rašo dezinformacijos skleidėjas.

Tokių įrašų šio žmogaus paskyroje – apstu. Jo įrašai ir pamąstymai patinka beveik tūkstančiui žmonių, jie dalijasi propagandiniu turiniu savo socialinės medijos kanaluose. 

O štai kitas interneto veikėjas sukūręs „Facebook“ puslapį ir pavadinęs jį „Lietuvos kramola“ ilgisi Sovietų Sąjungos, atvirai neigia Lietuvos okupaciją, tikindamas, kad tokios nebuvo ir skelbia naujosios TSRS susikūrimą, pasak jo, 2021 visi galės džiaugtis naujos valstybės susikūrimu. 

REKLAMA

„Rusai dar niekada nieko neužpuolė. Bet dabar prie Rusijos jau prisijungė daugiau kaip 60 proc. pasaulio. O TSRS-2 veikimas prasidės po 2021 metų kovo 26 dienos, kai baigsis Gorbačiovo ir Tetčer susitarimas“, – rašo vyras, galimai įkūręs „Lietuvos kramolos“ puslapį.

Dezinformacija internete

Dezinformacija internete

Tiesa, „Facebook“ erdvėje galima rasti ne tik dezinformaciją skleidžiančių žmonių, bet ir tokių, kurie siūlo savo paslaugas, ieško nelegalaus darbo ir siūlosi skleisti šmeižtą ir dezinformaciją už pinigus.

Troliai-bedarbiai atskleidžia, kad gali rašyti ne tik politiniais klausimas, pasak jų pačių – komerciniai pasiūlymai juos domina net labiau. Ir visa tai, pasak dezinformaciją tyrinėjančių specialistų, sunkiai baudžiama veikla, kuri visą laiką balansuoja ties žodžio laisvės draudimo riba. 

Trolius reikia palikti ramybėje?

Vilniaus universiteto dėstytojas, komunikacijos specialistas Viktoras Denisenko sako, kad kalbant apie dezinformaciją svarbu kalbėti ir apie žodžio laisvę, nes tai dažnai naudojama ginti melagingus pranešimus.

„Kai mes kalbame apie propagandą, reikia aiškiai žinoti ribą tarp žmogaus nuomonės ir laisvės ją reikšti. Tarkime, Lietuvoje viešas okupacijos neigimas yra draudžiamas, todėl čia galima būtų pritaikyti šį įstatymą, bet visada klausimas, kas tuo turi užsiimti? Kaip nustatyti, ar tai viešas ar privatus tinklapis, o gal, pasak propagandisto, tai –fantastinis apsakymas. Taigi, tai nelengva kova“, -– sakė V. Denisenko.

Anot jo, paprasčiau, kai informacija sklinda per žiniasklaidos kanalus, bet, jei žmogus rašo privačiai ar pusiau privačiai – kyla problema.

REKLAMA

Ieško darbo

Ieško darbo

„Lietuvoje yra buvę atvejų, kai buvo kreiptasi į teisėsaugą dėl anoniminių komentarų. Tai buvo komentarai, kurie pažeidė įstatymą, kurstė prieš vieną ar kitą etninę grupę. Tokiu atveju policija nustatydavo ir teismas bausdavo. Tuo pat metu buvo kilusios diskusijos ar tikrai policija darbas yra gaudyti tuos anoniminius komentuotojus“, – svarstė V. Denisenko. 

Specialistas įsitikinęs, kad kartais propagandos skleidėjus tiesiog reikia palikti ramybėje. „Prieš tai, žinoma, reikia informuoti visuomenę, kad jie – propagandistai. Taip daryti verta dėl to, kad Rusija kiekvieną mūsų veiksmą mėgina panaudoti savo tikslams. Tada prasideda kalbos apie žmogaus teisių ir žodžio laisvės pažeidimus ir kitus dalykus, kuriuos puikiai išnaudoja Rusija“, – sakė Vilniaus universiteto dėstytojas.

Anot jo, jei žmogus viešai skelbia, kad sovietinės okupacijos nebuvo, tai yra mūsų įstatymų pažeidimas. Šiuo atveju arba kažkas pasiskundžia, arba policija patys pastebi.

„Jei žmogus kažkur pokalbyje, neviešai neigia okupaciją – nieko nepadarysi. Bet jei, tai vyksta „Facebook“ ar kur nors viešai – tai jau vertinama kaip viešuma, nes pats „Facebook“ jau yra viešosios komunikacijos priemonė.  Taip pat, jei žmogus rašo tinklapyje, kuris yra viešai prieinamas, tai galima laikyti viešai skelbiama informacija“, – kalbėjo V. Denisenko. 

Jis taip pat svarstė, kad gana sunku pasakyti, kas yra trolis ir kiek jų prisiveisė lietuviškoje „Facebook“ erdvėje.

REKLAMA

 Trolį mes galime nustatyti tik tuo atveju, jei žinome, kad žmogui už tai sumokėta. Dažniausiai mes to nežinome. Vienas žmogus, jei jis yra trolis, gali turėti nuo 10 iki 20 paskyrų. Taigi, žmonių skaičius nerodo, kiek yra paskyrų. Taip pat yra specialios kompiuterinės programos, kurios gali generuoti tam tikrą primityvų turinį. Pagal mano asmeninius pastebėjimus, sakyčiau, kad trolių ir paskyrų skaičius nėra didelis. Kitas dalykas, kad ir pats „Facebook“ buvo uždaręs dalį netikrų paskyrų. Manau, kad Lietuvoje poveikis nėra didelis. Žiniasklaidos priemonės, kurios skleidžia propagandinius naratyvus Lietuvoje, taip pat nėra populiarios“, – sakė specialistas.

Dezinformacija internete

Dezinformacija internete

Jis atskleidė, kad beveik visi propagandos skleidėjai ir troliai kalba apie tas pačias temas.

„Pirmiausia, tai, žinoma, istorija ir 1940-53 metų įvykiai, okupacija, rezistencinės kovos. Bandoma   įtikinti, kad Baltijos valstybės savo noru įstojo į Sovietų Sąjungą. Taip pat aiškinama, kad nebuvo rezistencijos kovų, o partizanai tebuvo banditai. Na ir dar yra 1991 metų įvykiai ir „savi šaudė į savus“ leitmotyvas. Taip pat yra pasakojimų, kurie nukreipti prieš valstybę. Mėginama įrodyti, kad Lietuvoje yra nuolatinė krizė, kad šalis žlunga ir čia nėra nieko gero. Aiškinama, kad jei būtume likę su Rusija viskas būtų gerai“, – vardino V. Denisenko. 

Pasak jo, propaganda visada bando išnaudoti realiai egzistuojančias socialines įtampas, todėl reaguoja į visus įvykius.

Propagandistai už pinigus ir iš idėjos 

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dėstytojas Andrius Šuminas sako, kad propagandinio turinio, kuriuo siekiama antilietuviškų tikslų – daugėja. Problema matoma ir suprantama, bet nelabai yra kaip su tuo kovoti, nes atsiranda plona linija tarp cenzūros ir žodžio laivės.

REKLAMA

„Niekas nenori jokios cenzūros ir apribojimų, todėl manipuliacinio ir propagandinio turinio srautas vis didėja. O jei kalbėtume, kaip su tuo kovoti, tai atrastume, kad geriausias būdas – visuomenės, piliečių švietimas ir kritinis mąstymas. Žmonės privalo gebėti kritiškai atsirinkti informaciją, būti informaciškai raštingi, vertinti informaciją, kurią gauna per bet kokius kanalus, tiek socialinių medijų, tiek žiniasklaidos“, – vardijo komunikacijos specialistas. 

Pasak A. Šumino, kartais mes nežinome iš kur ir kaip informacija atsiranda, ji keliauja. Kitais atvejais yra aiškūs žmonės, kurie „sėdi“ kažkieno kišenėje ir daro akivaizdžius veiksmus.

„Jei tai yra akivaizdus melas, šmeižtas ir dezinformacija su tuo, žinoma, turėtų kovoti mūsų institucijos. Žodžio laisvė negali kirstis su kitų žmonių žodžių laisvėmis. Problema ta, kad informacijos srautas yra itin didelis, nors veiksmų imtis ir privalu. Iš kitos pusės, yra labai daug turinio už kurio nežinia kas stovi, arba stovi tie žmonės, kurių nėra Lietuvoje. Tai su tokio turinio kūrėjai nėra ką padaryti. Belieka tik kritinis mąstymas“, – svarstė specialistas. 

Propagandistus labiausiai traukia istoriniai naratyvai, jų neigimas, menkinimas. Kita mėgstama tema: NATO ir pasitikėjimą mūsų užsienio partneriais. Skelbiama melaginga informacija, apie neva  NATO karių sukeltas avarijas ir žuvusius vaikus arba Lietuvoje prievartaujamos moterys.

„Tai – nesibaigiantis srautas. Kita vertus yra temų, kurios nėra vienareikšmės. Tarkime generolo Vėtros tema. Štai čia atsiranda slidžios vietos, nes tas temas galima pakurstyti ir tokiu būdu kiršinti visuomenę, sėti nepasitikėjimą, neapykantos atmosferą. Tokios temos „užkabina“ emocijas“, – sakė Vilniaus universiteto dėstytojas. 

REKLAMA

Jis tikino, kad žiūrint į turinį, žinutes ir profesionalumo lygį, matosi, kad tų žmonių [propagandos kūrėjų], kurie kuria turinį lygis yra labai skirtingas. Vienais atvejais tai akivaizdžiai vaikiškas ir juoką keliantis turinys, o kitais atvejais – subtilios žinutės, kai kalbama apie tikrą įvykį ir aplink sukuriama papildoma istorija. Tikros ir netikros informacijos maišalynė yra pats sudėtingiausias komplektas, nes sunku atskirti, kas tikra ir netikra.

Pasak specialisto, propagandinio stiliaus turinį internete kuria žmonės, kurie tuo tiki, bet yra tokių, kuriems tai tėra būdas užsidirbti pinigų. 

Petras
2020-02-08 10:23:36
Ką kalbėti prisitaikėliškumas ,padlaižiavimas LR valdininkų yra ryškus bruožas.Iš vienos sąjungos į kitą ,nuo vilko ant meškos .Buvo beždžioniaujama rusiškai ,dabar angliškai ,užmirštama sava kalba ir papročiai.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gerd 2020-02-10 15:55:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kovalskis reiškiasi labai senai ir žiūrint į jo rašliavą, nepanašu, kad jis dirba vienas. Tai komandinio darbo rezultatas. pažiūrėkit į piešinįį, kur atseit Landsbergis veda per dykumą. Manau kad pats Kovaskis yra smarkiai per durnas sumontuoti tuos piešinius. Jis gali tik loti be perstojo. Jam rusai didžiausi taikdariai pasaulyje, niekad nieko neužkariavę. Ir dabar Sirijoj taikos karvelius žirniais lesina. Tas žmogus jei ir žino istoriją, tai jq ignoruoja, ir skleidžia tik Maskvai naudingą paistalą. Istorijos bėgyje, nuo Moskovijos atsiradimo laikų, kai jie išsivadavo iš totorių mongolų jungo, jie kariavo be perstojo, kas 30, kas 50 metų. Jų ekspasijai nebuvo galo. be perstojo puldinėjo Osmanų imperiją, kol pamažu užkariavo visą Kazachstaną ir vidurinę Aziją, be perstojo ėjo į rytus, kol užkariavo neskaitingas Sibiro tauteles ir jas naikono visais laikais iki šių dienų, kad visur būtų "iskonnyje russkije zemli".. Europiečius trėmė į Sibirą ir jei jie sutikdavo naikinti vietinius Sibiro gyventojus, tai trumpindavo bausmės laiką. Aliaskoje jau antras šimtas metų valdomoje Amerikos po šiai dienai randamos masinės aleutų kapavietės, kur rusai sušaudė. Visus aleutus masiškai naikino, visas jų moteris išprievartavo.
Tas pats buvo ir antro pasaulinio karo gale, kai jie ėjo į vakarus. Jie prievartavo visur ir visas, kur tik pagavo. O įėję į Vokietiją iš viso išprievaravo per 2 milijonus moterų.
Didesnių laukinių kaip rusai pasaulyje nėra. Antro pasaulinio karo gale atidarius antrą fromtą išprievaravimų irgi buvo, bet jų sąrašai tilpo ant kelių rašyminių lapų. Tai tie žmonės, kurios visaip tituluoja Kovaskis. Tai palyginkim vakariečių išprievartavimu skaičių su "raudonosios armijos".. Diena ir naktis.
O kai Kovalskis neranda ką rašyti, tai įdeda TSRS pijonieriaus priesaiką, arba liaupsina, kaip gerai buvo prie tarybų valdžios, kaip daug buvo pastatyta burų, kaip daug žmonės sportavo, o kad nebuvo ko valgyti, jis jau nemena. Kad vaikams žindukams tik pagal talonėlius buvo galima gauti pieno ir jo mišinių. Kad nebuvo ko apsirengti, Kovaskiui visi Jorkšyro šunys, NATO galvažudžiai ir t. t.
Tik Kovaskis ir jo artimieji niekaip nesupranta, kad dabartinėj Rusijoj nebėra socializmo. Ir to rato atgal nepasuks niekas. Tikiu, kad rusų caras dabartinis Putinas nori išplėsti valdas iki Oderio arba iko Atlanto pakrantės, bet kad jis norėtų socializmo šitiek prisivogęs, tai tuo gal tik Kovaskis ir gali patikėti.
   ATSAKYTI
Odiotui gerdui 2020-02-10 16:32:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kad tavo ligos istorija stato į keblią padėtį visus psichiatrijos atstovus, visiems yra gerai žinoma. Rusijoje gyvena 190 tautybių. visos jos Rusijos sudėtyje išliko savo istorinėse erdvėse, išaugo, vystėsi pačios, puoselėjo savo tradicijas ir savo etninę kultūrą. Lietuva taip pat. Rusijos pastangų dėka mažoms tautelėms buvo sukurtas raštas ir jų iki tol turėta žodinė kultūra tapo rašytine, išliko ateities kartoms. Tik toks idiotas kaip gerdas gali svaigti apie Vakarų "civilizatorius", kurie išnaikino ištisas tautas, kultūras, valstybes civilizacijas, kas apiplėšė. gerduk, gal mokykloje nesilankei arba pamokas praleidinėjai, akd tokį š... galvoje nešioji? Kaip tu išgyveni? Gyvi organizmai gamtoje su tokiu intelekto koeficientu maisto savarankiškai nesusiranda. Delfio kanalizacijos gyventojau gerdai, į tave net kojas valytis neįdomu, o tu dar raides dėlioji. Kas darosi su Lietuvos švietimu, kai tokias daržoves kaip gerdas iš mokyklų išleidžia vaikščioti laisvai, be sanitarų priežiūros?!...  
to Odiotui 2020-02-10 18:46:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
kaip rašai, toks ir esi. Rosieja per per kelis šimtmečius išnaikino daug tautų. Vien Krymo Chanate gyveno apie 4 mln(tai ne vien Krymas bet ir artimiausios žemės). Graikai ten gyveno apie 3000 (!) metų, buvo daug armėnų, totorių, net pirklių iš Italijos. Prekyba ir kultūra klestėjo nuo neatmetamų laikų. Po okupacijos prasidėjo genocidas ir trėmimai, vėl ir vėl, paskutiniai tebevyksta prieš totorius ir dabar. Tas pats buvo daroma visame Kaukaze, priedo dar tautos supriešinamos kad pačios kaimynus pjautų - kaip Čečėnijoj, Ingušijoj, Kabardino-Balkarijoj, Dagestane, Osetijoj ir tt.Po karo ištremta visa Kalmukų tauta. Iš Pavolgio ištremti visi vokiečiai, kurie nuo caro laikų buvo neregėtai pakėlę to regiono ekonomiką. Tarpukariu Baltarusijoj buvo sunaikintas šventikų (visiškai !) ir inteligentų sluoksnis. Todėl baltarusiai iki šiol jaučiasi nepilnaverčiais. Po okupacijos masiškai naikino Pabaltijo šviesuomenę, ekonomiškai veiklesnius žmones, ūkininkus. Rytų Prūsijoj buvo išnaikinti visi (!) vietiniai gyventojai, kurių dalį sudarė mūsų mažlietuviai. Paskaityk, mažarašti, kronikas, kaip kariavo Ivanas IV. Gal kada nors ką nors suprasi ?  
Janis 2020-02-09 11:30:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
O man patinka dergti Lietuvą komentaruose. Bet tą darau tik tam, kad pakelčiau žmonių sąmoningumą ir įžeisti bukus lansberginius padlaižiautojus.
Pačiai tautai ar šiai žemei jaučiu pagarbą, o politikų nekenčiu   ATSAKYTI
butinas 2020-02-10 13:12:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
eik tu nx suski vatinis  
Gerd 2020-02-10 16:16:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu, kad Lansbergis yra politinis aferistas, tai nesupranta tik megztos beretės. Jį patį prie Sąjūdžio vairo pastatė saugumo generolas Eismuntas, o jo tėvas už ką gavo "LTSR nusipelniusio architekto" vardą, nors po karo Lietuvoj nepastatė nieko...  
bbbb 2020-02-10 21:24:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Maladiec  
Linai 2020-02-09 11:10:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Is kur tie zurnaliugos zino kas Vyksta JAV? Jei nori zinotartimiausiai tikrovei tegu ziuri jutube ka paraso Rusijos zurnalistai. Tie tikrai viska zino geriausiai , nes Rusijos zvalgyba kieciausia pasaulyje, net Trampa Amerikai prezidentu pastate ir neleido nuverst. Ir pas mus visur Rusijos ranka, jei neiAmerikoj prezidentus pastato savo.   ATSAKYTI
GH 2020-02-10 21:34:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvių grėtinėlė bijo rusų mat, kad nenuverstų gero gyvenimo jų, tai amerikonam mūs visus parduos, kad tik saugotų nuo rusų, o mes tai tikrai nerūpim dzin jiem, tik mokesčius kelia ir mąsto ką dar uždėt ant to ubago pečiu kur galėtu dar nulupti skūra ...  
Lietuvis 2020-02-09 11:03:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Skaiciau kad teismai aiskina kad konstitucines nuorodos yra tik deklaracinio pobudzio, rekomenduojamo pobudzio. Vadinasi su balsavimu pagal partiju sarasus viskas tvarkoje. Balsuosim uz konservatoriu sarasa ir gerbiama V Lansbergi pirmuoju tame konservatoriu sarase!   ATSAKYTI
Gerd 2020-02-10 16:12:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
tik kad tam sąraše to "tėtušio" nėra. Yra tik anūkėlis, ant jo pečių į seimą atjojęs ir jo valdomas, kaip marionetė ant virvučių.
Va, žmogau, pasižūrėk. Kol buvo atominė elektrinė Lietuvoj, ji niekam nekėlė pavojaus, bet kai pastatė Lukošenka, tai viskas, tas kas pirks elektrą iš Astravo, tai jau tas stumia Lietuvą i Maskvos glėbį.... Kur logika?? Geriau perkam iš švedo už 14 centų, (nors švedo energetika irgi atominė ir eiliniam švedui kilovatvalandė kainuoj mūsų pinigais tik 3 centai...)
Būtų galima suprasti, jei mokėtumėm kokius 6 centus (kainavo kabaeliai, sujungimai), bet kai mokam tokią kainą, o anūkėlis rėkia, kad nepirktumėm, tai aiškiai matosi suinteresuotumas....  
Lietuvis patriotas 2020-02-08 23:46:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Kiekvienas kuris kritikuoja ka nors musu nugalejusios demokratijos valstybeje pila vandeni ant Rusijos maluno ir yra kremlinis vatinis. Koloradinis vatinis ir pufaikes garbintojas. Lukiskiu kalejimas atlaisvintas nuo kriminaliniu kazko delsiama sugaudyti visus kremlinius vatinius ir illgam laikui uzdaryti ten be teises susirasineti   ATSAKYTI
Megumin 2020-02-08 19:28:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nuexporošoninsiu aš tą NATO   ATSAKYTI
.... 2020-02-08 17:41:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Tokius reikia surinkti ir issiusti i Rusijos platybes. Ne i Maskva, bet kur kas toliau. Ir tesidziaugia turtingu nemaskvietisku gyvenimu:)   ATSAKYTI
... 2020-02-08 22:24:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
norėtum, bet per trumpas surinkiklis.  
Jolanta 2020-02-08 17:05:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ka jus cia vis skiedziat ir gasdinat su ta Rusija?. Mano dukra jau kelinta karta klausia, kada bus karas? Matau, kad vaika tai veikia emociskai, ir ji tai pergyvena.
Nei as buvau Rusijoj, nei man jinai rupi. Ir per kiekvienas zinias bla-bla-bla...Kad taip analizuotu, Lietuvoje vykstancius procesus. Pvz : masiulio aferas.   ATSAKYTI
Lina 2020-02-08 13:22:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Na jei žurnalistai sugebėtų nušviesti ir išversti tiksliai, kas vyksta JAV, tai būtų pažanga, nes nei patys supranta, nei kitiems kažką parodo. O būdami patys didžiausi propogandistai, derėtų prikąsti liežuvį. Laikas parodys, kas yra kas, ir chameleonų atsiras žurnalistų tarpe visas vandenynas.   ATSAKYTI
Gerd 2020-02-10 16:19:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Buvo toks protingas amerikiečių rašytojas Markas Tvenas.
Jis yra labai protingai pasakės: "jei rinkimai ką nors lemtų, jie senai būtų uždrausti"  
DEmokratija 2020-02-08 11:57:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Melagių kontoros - tai viešosios ir privačiosios biurokratų kontoros, asociacijos, kurios jokių gėrybių nekuria, tik iš biudžeto pinigus vartoja propagandai: skelbiančiai kaip gerai gyvename remiami Europos. Jei esi ne aklas ir matai, o dar bandai ir kalbėti, kad ne taip jau gerai visi gyvename, esi ''kremlinis'' ir ''vatnikas''. Vien mąstymo neužtenka, dar reikia matyti ir kalbėti kaip propaganda - reklama dosniai gerina biurokratijos materialinį, o ne dorovinį, gyvenimą. Korupcija, tai - sovietinis paveldas, bet su ja biurokratiniai patriotai nekovoja, bet priešingai, ją toleruoja ir plėtoja, nes jie iš jos turi naudos. Lietuvoje yra saugumo ir teisingumo viešąsias paslaugas teikiančios institucijos, bet jas visai nedomina kur prasideda korupcijos šaknys ir kaip jas sunaikinti. Jas domina tie, kurie viešai kalba apie tai, kaip tos viešosios institucijos korupcijos dėka lobsta. Todėl labai įdomu kas to propagandinio, Jūratės Važgauskaitės, straipsnio užsakovas ir koks jo tikslas, kam jis adresuotas? Jis adresuotas tiems, kurie per daug drąsiai kalba apie tai kur prasideda korupcija ir kaip ji laisvai po Lietuvą plinta. Įdomu, kiek už jį mokesčių mokėtojai užmokėjo???   ATSAKYTI
Papildau 2020-02-08 12:28:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
primindamas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 33 straipsnio nuostatą, kuri teigia, kad ''Piliečiai turi teisę dalyvauti valdant savo šalį tiek tiesiogiai, tiek per demokratiškai išrinktus atstovus Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, draudžiama persekioti už kritiką''. Todėl šį straipsnį skaitau noru įbauginti visus tuos, kurie gyvena pagal Konstitucijos nuostatas ir kritikuoja visokius biurokratinius darbuotojus, sėdinčius centrinėse ir savivaldybinėse biurokratų kontorose.  
Demokratas 2020-02-10 16:29:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vyrai, Europos Sąjunga, kai mums kišą penėti musulmonus ir negrus, o mūsų žmonės renka maistą iš konteinerių, kam ji mums tokia?? Dar priedo rūpinasi, kad visose organizacijose būtų bent po kelettą pidarų...
Ir kai matai, kad tai sąjungai vadomauja nepilnamėčiai invalidai, su išprotėjuse Merkel, tai nx tokia sąjunga??? Pagavo Sorošo visusą ir varo propogandą apie atšilimą ir CO2, o Lietuvoj pilna firmų, kurios TOTALIAI iškirdinėja miškus.. būtent tai, kas maitinasi tais CO2. Va, Karbauskis irgi save tituluoja "valstitečiu ir žaliuoju", tai kodėl neuždraudžia šitų vagių firmų?? Kur tie kiti žalieji, kad jie nemato, kad Lietuva verčiama dykuma???
Lietuvai BŪTINAS brexitas. ir kuo greičiau tuo geriau nes ta sąjunga neturi armijos, apsaugoti mus nuo ruso gali tikk NATO, tai tam kad žiūrėti pidarų paradų jau geriau tada BREXIT  
Mąstantis 2020-02-08 10:58:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
ir mąstantis savo galva. Rimai, pagal kokį Lietuvos valstybės moralės kodeksą reikia mąstyti, kad būti patriotu, ar būti aklu jų kolaborantu? Kaip reikia mąstyti, kad gauti europinę paramą?   ATSAKYTI
2020-02-08 10:37:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Duokit kvailiui kelią!   ATSAKYTI
DEmokratija 2020-02-08 10:29:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Tokiais propagandiniais straipsniais, pasinaudodami demokratine rinkimų sistema, Vokietijoje į valdžią atėjo nacionalsocialistų partija su konclageriais ir dujų kameromis, o Rusijoje komunistų partija su gulagais ir '' stalininės troikos'' teismais. Ar tokiais straipsniais nepradedama kitaip galvojančių, negu nacionalistiniai patriotai, politinė medžioklė? Kur dėsite politinius kalinius, neturėdami Sibiro platybių?   ATSAKYTI
Rimas 2020-02-08 10:40:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Tai "kremliškai" mastančius bus galima ten ir išsiųsti, o kremlinai nuspręs ar į jūsų minėtas platybes ar kitur išsiųsti. Tik atminkite, kad tokių kurie dergia savo šalį niekas nevertina, o tik trumpai pasinaudoja.   
Mąstantis 2020-02-08 10:47:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Lietuviškas paradoksas: iš Sibiro gulagų sugrįžę patriotai ruošia lietuvišką gulagą nebuvusiems gulaguose.   
Rimui 2020-02-08 16:41:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tu nesupranti, kas yra "biudzetinis" patriotas ir tikras patriotas. Tikram patriotui skauda sirdi, kai mato salyje vykstancias neteisybes ir salies naikinima. O pseudo patriotui, prisikaupusiam musu pinigu, norisi zmogu uztildyti, ibauginti, kad tyletu ir butu viskuo patenkintas ir uzliuliuoti "denmokratija", kurios, deja, nera.  
jonas 2020-02-10 16:33:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pravieniškėse vietos yra. visus tuos būsimus politinius kalinius ten sukišam ir recidyvai turės džiaugsmo iš jų gaidžius daryti...  
Mastantis 2020-02-08 10:25:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Nesamone tikra neatitinka tikroves istorijos    ATSAKYTI
Petras 2020-02-08 10:23:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Ką kalbėti prisitaikėliškumas ,padlaižiavimas LR valdininkų yra ryškus bruožas.Iš vienos sąjungos į kitą ,nuo vilko ant meškos .Buvo beždžioniaujama rusiškai ,dabar angliškai ,užmirštama sava kalba ir papročiai.   ATSAKYTI
Mažeikietis 2020-02-08 07:59:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Puikus, demaskuojantis Lietuvos atmatas, analitinis sraripsnis. Daugiau tokios informacijos.   ATSAKYTI
Mazeikieciui 2020-02-08 16:48:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ar tu bent zinai, kas yra analitikas?
Tu mazas bezdukas Lietuvos.  

Top Video

Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
REKLAMA
Lietuviai knygų mugėje: leidiniams nepagaili ir kelių šimtų eurų (nuotr. stop kadras)
Tūkstančiai lankytojų šiandien pradeda plūsti į 21-ąją knygų mugę. Organizatoriai džiaugiasi, kad lietuviai net ir nuolat brangstančias knygas skaito vis labiau ir toliau ...
Agnė Širinskienė (nuotr. stopkadras)
Seimo valdyba kitą savaitę spręs, ar inicijuoti parlamentinį tyrimą pagal parlamentaro Vytauto Bako pateiktą medžiagą dėl galimai neteisėto informacijos rinkimo vienoje iš ...
Vestuvės (nuotr. stop kadras)
Šiandien Lietuvos santuokų rūmuose ir bažnyčiose – besituokiančiųjų antplūdis. Poros, įtikėjusios magiška skaičių galia, kurti šeimą nusprendė būtent šiandien – vadinamą ...
Vytautas Bakas Fotodiena/Arnas Strumila
Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atsisako išsamiau komentuoti Seimo nariui Vytautui Bakui teiktus atsakymus dėl jo prašymo pradėti ikiteisminį tyrimą ...
Monika Kasnikovskytė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vartant didžiuosius Lietuvos portalus susidaro įspūdis, kad visa Lietuva sugniaužusi kvapą seka Zuokų skyrybų dramą. Na, jei ne Lietuva, tai bent žiniasklaida. Na, jei ne ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų