Pranckiečio kelionės namo: kas mėnesį tai kainuoja apie 1 tūkst. eurų

Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui – kritika dėl kasdienių kelionių į Pakaunę nakvoti. Šalia Seimo jam yra skirtas didžiulis tarnybinis butas, tačiau jis renkasi su palyda kasdien važinėti šimtus kilometrų namo. Valdantieji valstiečiai tai vadina tiesiog nepagrįsta prabanga ir lėšų švaistymu.

Seimo narių bendrabutyje yra paslaptingas ir itin saugomas butas, mat jis yra skirtas gyventi Seimo pirmininkui. Už šarvuotų durų, kurios akylai stebimos apsaugos kamerų, ir yra Seimo vadovo butas. Jis dvigubai didesnis už tuos, kuriuose gyvena eiliniai parlamentarai.

„Seimo pirmininkui statuto nustatyta tvarka yra skirtas butas Seimo viešbutyje. Jis yra didesnis, nes Seimo pirmininkas – saugomas asmuo, todėl bute turi būti organizuojama jo apsauga. Seimo pirmininkui skirti 4 kambariai, taip pat 1 kambarys apsaugai. Plotas 4 kambarių yra 126 kvadratinių metrų, apsaugos – 20 su trupučiu kvadratinių metrų“, – kalba Seimo kanceliarijos atstovė Justė Laugalienė.

Šiame Seimo viešbutyje, dar vadinamame bendrabučiu, gyvena ir, pavyzdžiui, parlamentaras, valstietis Robertas Šarknickas. Tačiau jo keturių asmenų šeima turi glaustis perpus mažesniame bute.

„Yra Seimo narių, kurie turi vaikų. Girdėjau, kad yra mažesnės patalpos, kur reikia daugiau erdvės. Jei kalbant apie šeimą, lengvesnes sąlygas sudaryti vaikams miegoti, mokytis – būtų adekvatu pagelbėti šitam dalykui, suteikti galimybes šeimos nariams“, – sako Seimo narys, valstietis R. Šarknickas.

Seimo pirmininko buto kaimynai kadencijos pradžioje pasakoja dar pastebėję, kad jame kažkas lankydavosi. Tačiau pastaruoju metu čia esą tvyro visiška tyla.

„Aš gyvenu namuose, su šeima, vaikais ir anūkais. Ačiū Dievui, su ta pačia žmona“, – kalba Seimo pirmininkas V. Pranckietis.

Atkūrus nepriklausomybę, Seimas jau turėjo 10 pirmininkų, tačiau tik dabartinis Seimo vadovas – 61 metų V. Pranckietis, nakvoti važinėja į namus šalia Kauno, o rytais ir vėl atgal į Vilnių. Atstumas į vieną pusę – per 100 kilometrų. Pranckietį tokiose kelionėse lydi 4 pareigūnai ir važiuoja mažiausiai 2 automobiliai.

REKLAMA

„Jei Kaune gyveni, važinėji kiekvieną dieną vien tik kely. Dirbti mašinoje nepatogu. Čia patogiau. Viena mašina važiuoja Seimo pirmininkas, kita lydi. 4 žmonės lydi, visur važinėja, valstybės lėšas reikia taupyti“, – mano buvęs Seimo pirmininkas Vytas Gedvilas.

Pranckiečiui sukti galvos dėl kelionių išlaidų namo nereikia, mat jas apmoka Vadovybės apsaugos departamentas (VAD). Be to, Seimo vadovui nereikia mokėti nei už į orą paleidžiamus degalus, nei už gamtos taršą, jam neskauda galvos ir dėl prabangių automobilių dėvėjimosi bei dylančių padangų.

Kiek kainuoja tokios kelionės ir kur pareigūnai nakvoja, kol Pranckietis būna namuose, paslaptis.

„Aš neturiu kito pasirinkimo, negaliu naudotis savo automobiliu. Man tai privaloma, turiu laikytis taisyklių, kurios surašytos įstatyme. O visus klausimus dėl važinėjimo prašome užduoti VAD“, – priduria V. Pranckietis.

Tačiau kam tuomet yra laikomas tuščias butas Seimo viešbutyje? Buvęs Seimo vadovas Vydas Gedvilas turėjo butą Vilniuje, jam nebūtų reikėję per pusę Lietuvos važinėti namo, tačiau jis vis tiek gyveno tarnybiniame bute prie Seimo. Jame gyventi persikraustė ir Loreta Graužinienė. Butui įrengti prieš 7 metus Seimo kanceliarija išleido per 80 tūkst. eurų.

„Geresnės sąlygos Seimo pirmininkui, jis turi apsaugą, privilegijas. Iš 2 butų padarė 1, yra darbo kambarys, virtuvė, miegamasis, dušas, vonia, visos sąlygos normaliai gyventi.

Seimo pirmininkas turi būti šalia Seimo. Būna ekstra reikalų, klausimų, nereikia mašinos vaikyti po visą Lietuvą, ateini į darbą, vienas žmogus tave lydi. Patogu žmonėms, kurie saugo ir tau patogu“, – priduria V. Gedvilas.

REKLAMA

Kiek kainuoja nenaudojamo Seimo pirmininko buto išlaikymas, Seimo kanceliarija nurodyti negali. Seimo statutas įpareigoja išlaikyti tokį butą, tad jo šildymas ir priežiūra tiesiog įskaičiuojama į bendras viso Seimo viešbučio išlaidas.

Aš nesinaudoju rezidencija Turniškėse, kuri kainuotų daug brangiau negu tas važinėjimas“, – mano V. Pranckietis.

Tokia parlamento vadovo pozicija stebina valdančiuosius valstiečius.

Jis turi visas galimybes kaip bet kuris Seimo narys išvengti kelionių, naudotis tarnybiniu butu. Jo keliones galima traktuoti kaip prabangą, nepagrįstą lėšų naudojimą“, – įsitikinusi Seimo komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Paskaičiavus vidutines degalų sąnaudas, gaunasi, kad vien už degalus Seimo pirmininko kelionės į namus ir į darbą kiekvieną darbo dieną per metus atsieitų apie 12 tūkst. eurų, tai yra po tūkstantį eurų kas mėnesį.


Rašyti komentarą...
a
apta
2019-11-01 11:18:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
nuimti visas tokias nesamoningas privilegijas juk gauna gera atlyginima ir kai pats uz viska susimokes tada apsispres kur geriau gyventi.Juk pagal Lietuvos konstitucija visi pilieciai yra lygus tai kam jiem tos privilegijos.Juk seimo ir VAD automobiliams tarsos mokestis negaliotu o jei ir galiotu tai mokesciu moketojai sumoketu
Atsakyti
-1

T
Tiesa yra tokia
2019-11-01 11:22:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne apie o gerokai virš 1000€, nemulkinkit visuomenės: vien degalų neužtenka - automobiliai naudojami, ar apsauga grįžta (o tai yra dar dviguba kelionė) ar lieka nakvoti viešbutyje - niekas nesuskaičiuota. Dažno bukumo straipsnis.
Atsakyti
0

m
mokytojas Mykolas
2019-11-01 13:13:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuimti visas privilegijas,kanceliarinių lėšų pinigus -ir juos skirti ugnegesių ir mokytojų algoms didinti......ar tai normalu,tai tiesiog graudu,...kada ugnegesiai į rankas uždirba 500eurų,o mokytojai įvedus nenormalų etatinį apmokejimą negalintys tiek turėti pamokų ...kiek reikia etatui 24 pamokas+vadovavimas klasei+ vadovavimas būreliui/+pasiruošimas pamokoms+darbai mokyklos bendruomenei/ ir tada dar ,kai kuriose KAUNO mokyklose mokytojai neturi etatoetato ir turedami 37 metus pedagoginį darbo stažą ir vyr.mokytojo kategorijas ,ant popieriaus uždirba 800eurų ,o į rankas gauna 507 eurus.......NUIMTI APMOKEJIMĄ UŽ KANCELIARINES PREKES IR UŽ KELIONES SEIMO NARIAMS IR TUOS PINIGUS PRIDETI KELIANT ALGAS UGNEGESIAMS-GAISRININKAMS IR MŪSŲ VAIKŲ MOKYTOJAMS -LIETUVOS PEDAGOGAMS.........
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (43)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų