„Valstiečiai“ džiaugiasi: pagaliau Karbauskis prisiims visą atsakomybę

Ramūnas Karbauskis nebenori būti Kultūros komiteto pirmininkas. Dabar jis taiko į Seimo pirmininko postą. Valstiečių lyderis šiandien pareiškė paliekantis frakcijos seniūno postą tam, kad galėtų pakeisti ilgai verčiamą ir nenuverčiamą Seimo vadovą Viktorą Pranckietį. Politologai įžvelgia, kad taip valstiečių lyderis kelia psichologinę įtampą partijoje. Esą dabar kiekvienas balsuosiantis už V. Pranckietį, tuo pačiu balsuos ir prieš Karbauskį. Kaip nekeista – opozicija džiūgauja – R. Karbauskiui galų gale tektų išlįsti iš politikos užkulisių ir prisiimti visą atsakomybę už priimamus sprendimus.

Seimas ūžia – pasitraukti be balsavimo nesutinkantis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis galimai jau turi naują pamainą.

Likus kelioms dienoms iki balsavimo dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku mesta bene stipriausia politinės kovos korta. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis pranešė, kad ruošiasi trauktis iš valstiečių frakcijos seniūno pareigų ir siekti posto Seimo vadovybėje.  Ir esą taip elgiasi tik dėl to, kad atitaisytų savo paties dar 2016-aisiais padarytą klaidą.

„Turime Seimo pirmininką, kuris niekam nebeatstovauja. Aš esu dėl to kaltas, aš tą žmogų rekomendavau Seimui, kada už jį balsavo. Ir man reikia prisiimti atsakomybę už tą situaciją. Aš ją ir prisiimu“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Nors iš pradžių Ramūnas Karbauskis nedetalizavo į kurį postą – pirmininko ar pirmininko pavaduotojo taikosi, jo bendražygė Agnė Širinskienė neabejoja, kad kolegos  taikiklyje –  pats aukščiausias Seimo postas. Ir esą su R. Karbauskiu kaip vadovu reikalai Seime pakryps daug geresne linkme:

REKLAMA

„Tas sprendimas rodo, kad ponas Karbauskis ruošiasi pretenduoti į Seimo pirmininko postą. Aš tikėčiausi, kad pagaliau Seimo veikloje atsirastų konstruktyvumo, ir baigtųsi tas toks aklas Seimo pirmininko posto laikymasis pono Pranckiečio. Manau, kad mes seniai visi nuo to pavargome.“

Seimo opozicijos lyderis tikina, kad opozicija tokį R. Karbauskio žingsnį palaiko. Tik esą gaila, kad valdančiųjų partijos lyderis atsakomybės ryžtasi imtis gerokai pavėlavęs.

„Sveikiname pasiryžus ir išgirdus opozicijos raginimą imtis atsakomybės ir kandidatuot į Seimo pirmininkus. Gaila, kad tik tam prireikė 3 metų. Nes galėjo iš karto, kaip didžiausios partijos, kuri daugiausia balsų gavo Seime imtis tos atsakomybės“, – sako opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

„De jure Seimo pirmininkas vienas, o de facto – galima sakyti buvo kitas. Tai džiaugiuosi, kad praėjus beveik trims metams atėjo supratimas ir, kad reikia tapti Seimo pirmininku ir savaime suprantama bus visiškai kita atsakomybė“, – mano Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Tiesa dali opozicijos siūlo nepulti tikėti šiandieniniais R. Karbauskio pareiškimais ir planais. Esą, kartą R. Karbauskis jau buvo pasišovęs eiti į Seimo pirmininkus, bet paskui pareiškė, kad tai – juokai. Todėl kokie rimti Ramūno Karbauskio ketinimai tapti Seimo vadovu, bus matyti tik po ketvirtadienio balsavimo.

„Pirmiausia reikia taip sakant liaudiškai nudobt mešką, o po to dalint kailį. O dabar jau pradeda dalinti, meškai dar gyvai esant, visgi reikėtų pirmiausia nuimt poną Pranckietį, o tada galvot, kas bus sekantis Seimo pirmininkas“, – teigia Seimo narys Algirdas Sysas.

REKLAMA

Pasak politikos ekspertų – šiuo metu užnugaris Seimo vadovybėje valstiečių partijos lyderiui per mažas. Ten 100 procentinį atsidavimą Karbauskiui demonstruoja tik Seimo pirmininko pavaduotojas, valstietis Arvydas Nekrošius.

„Ponia Baškienė tikrai jau ir senokai nebe Karbauskio liūdytojų sektos atstovė, apie Pranckietį kaip ir seniai viskas aišku. Visai logiška, kad jis galvoja, kad galų gale imti jautį už ragų ir pradėti ją kažkaip valdyti asmeniškai ir eina pats“, – teigia politologas Vytautas Bruveris.

Be to, toks žingsnis R. Karbauskiui galimai reikalingas sukelti reikiamą psichologinį spaudimą partijoje prieš lemiamą balsavimą.

„Jeigu jau pats Karbauskis eina į tą postą, tai tu jau čia labai tiesiogiai nors ir slaptame balsavime, nebalsuodamas už Pranckiečio atstatydinimą, tu jau tokį labai tiesų su šlapiu skuduru per veidą gerbiamam Karbauskiui“, – mano V. Bruveris.

Norėdamas užimti Seimo pirmininko postą R.Karbauskiui V. Pranckiečio atstatydinimo neužteks. Politikui taip pat teks keisti sutartį su koalicija. Pagal dabartinius susitarimus, V. Pranckiečiui kritus, Seimo pirmininku turėtų tapti socialdarbiečių lyderis Gediminas Kirkilas. Jis R. Karbauskį palaiko ir tikina, kad postą jam mielai perleistų.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2019-10-14 20:51:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Karabasas vėl meluoje netikęs zajoba .........
Atsakyti
0

A
Aušra
2019-10-15 00:11:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Greičiau jų laikas baigtųsi tame seime,tu kosmonautų.....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų