Į pensiją susiruošusiems pareigūnams – smūgis iš „Sodros"

Pastaraisiais metais į pensiją susiruošę išeiti kai kurie pareigūnai gavo šoką sužinoję, kad „Sodra“ į darbo stažą neįtraukė daugybės metų. Štai vienam ugniagesiui, išdirbusiam 25-erius metus, „Sodra“ paskaičiavo tik pusę stažo. Dėl to gerokai mažėja ir žmogaus pensija. Ir tokių atvejų nemažai. Į teismą jau kreipėsi 14 pareigūnų ir trys bylas prieš valstybę laimėjo. Aiškėja, kad nemažai pareigūnų pakliuvo į kažkada vykdytą reformą. Dabar pripažįstama, kad ji nebuvo tinkamai vykdoma, nes trūko pinigų.

Vilkaviškietis Julius Langaitis turi išsaugojęs ne vieną kadaise vilkėtą aprangą. Ketvirtį amžiaus vyras dirbo ugniagesiu.

Pareigūno uniformą vilkaviškietis dabar apsivelka nebent pozavimui. Šį pavasarį vyras išėjo į pareigūno pensiją. Nepertraukiamai ugniagesiu dirbo 25-erius metus. Už nepriekaištingą tarnybą Julius tikėjosi ir atitinkamos pareigūno pensijos. Todėl negalėjo patikėti savo akimis, kai iš „Sodros“ gavo laišką, kuriame parašyta, kad jam nubraukta kone pusė darbo stažo:

„Man iš Sodros atsiuntė laišką, kad paskaičiavo 14 metų ir aštuonis mėnesius. Na, kiekvienam nemalonu tokią žinią sužinoti. Tiek metų išdirbus ir per pusę stažą skaičiuotų, tai kažkaip pikta irgi.“

Vilkaviškiečio pareigūno pensija – 142 eurai. Vyras skaičiuoja, kad valstybė nusuko mažiausiai po šimtą eurų per mėnesį.

Į tokią situaciją kaip Julius pateko ir daugiau šalies ugniagesių gelbėtojų. „Sodrą" į teismą padavė jau 14 pareigūnų. Trys bylos laimėtos, viena atmesta, kitos dar nagrinėjamos.

Į teismą kreipėsi ir vilkaviškietis Julius. Vyrui skaudu, kad su valstybe tenka bylinėtis teismuose dėl sąžiningai uždirbtų pinigų:

REKLAMA

„Jie man parašė paskui laišką, kad motyvuok, kodėl mes tau turime užskaičiuoti. Na, tai motyvai yra, kad mano popieriai rodo, kad aš išdirbęs esu visus metus.“

„Sodra" situaciją aiškina paprastai: pareigūnams pensijas paskaičiuoja tokias, kokius gauna duomenis.

„Kai pareigūnas išeina į pensiją, į pareigūno pensiją, jis kreipiasi, ir ta tarnyba, pagal tam tikras procedūras, „Sodrai" pateikia informaciją apie to žmogaus tarnybos laikotarpius“, – pasakoja Sodros atstovas Saulius Jarmalis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pripažįsta, kad kai kurie ugniagesiai tiesiog pakliuvo į vidaus reikalų sistemoje vykdytas reformas. Dalis jų iš pradžių buvo įdarbinti pagal darbo sutartį, o paskui tapo statutiniais. Tik tuomet priklauso pareigūno pensija. Daugelio ugniagesių pareigos, atsakomybė išliko tokia pati. Tai buvo tik formalumas.

„Buvo atliekama reforma. Reforma užtruko, nes valstybė neturėjo finansinių galimybių reformą atlikti anksčiau ir tam tikri periodai, kurie turėjo būti įskaičiuoti į stažą, bet nebuvo įskaičiuoti, nes nebuvo realiai baigta ta reforma, jie turėtų būti įskaičiuoti. Mes tam neprieštaraujame“, – teigia viceministrė Eglė Radišauskienė.

Vidaus reikalų ministerija svarsto kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją dėl įstatymo koregavimo. Pastaroji keisti įstatymo kol kas nežada. Neabejojama, kad valstybę į teismą paduos ir daugiau ugniagesių. Kiek pareigūnų pateko į kažkada vykdytas reformas ir dėl to neteko stažo bei pensijos – duomenų nėra.


Rašyti komentarą...
D
Dangutė
2019-09-24 14:32:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia Lietuva, čia žmogų mausto kiekviename žingsnyje. Tai absoliutus apgaudinėjimas. Kovokite žmonės už save! Sodra - tai sukčių kontora
Atsakyti
-1

R
Rimvydas
2019-09-24 15:16:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar negrąžintos Kubiliaus ,,naktinės reformos" valstybinių pensijų dalys, o jau vyriausybė naujas machinacijas daro. Pareigūnai jau prieš 10 metų dėl to bylinėjosi, o negerbiamas konstitucinis teismas tyčiojosi ir aiškino, kad valstybinė pensija yra ne pensija, o kažkokia tik išmoka....Bjauru. Ir taip tos pensijos gėdos vertos, o dar ir tas pačias mažina, nuima ir negrąžina. Soc. darbo , Krašto apsaugos, Vidaus reikalų ministrams turėtų būti gėda. Aišku, SODRAI taip pat. Bet LT politikai, atsiprašau, politikieriai, yra užsiauginę tokią skūrą, kad sąžinė net neprasišviečia.
Atsakyti
-3

A
Atėmė
2019-09-25 16:49:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Karių ir vrm pareigūnų pensininkų pensijos dalį.Atėmė ir tipo pamiršo,tokioj valstybėje gyvenam.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų