Aktualu visiems: ši naujovė pas gydytojus patekti leis daug greičiau

Keiksmažodžio sinonimu sveikatos sistemoje tapusios eilės dažnam ne tik pateikia kantrybės egzaminą, bet ir atitolina galimybę laiku gauti reikiamas gydymo paslaugas. Štai Sveikatos apsaugos ministerija žada, kad naujai startavusi išankstinė pacientų registravimo sistema padės spręsti eilių problemą ir padės patekti pas gydytojus specialistus daug greičiau.

Eilės gydymo įstaigose (nuotr. Sauliaus Žiūros)

„Naujoji pacientų registracijos sistema sujungs daug skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų informacinių sistemų, tad vieninga tvarka, informacinę visuomenę tenkinantys IT ištekliai ir aiškus reglamentavimas, kaip bus užtikrinamas šiose sistemose kaupiamų ir tvarkomų duomenų saugumas, yra būtini“, – yra sakiusi sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Nuo šiol pacientas, norėdamas užsiregistruoti pas šeimos gydytoją, tą turės daryti įprastai – registruotis į tą asmens sveikatos priežiūros įstaigą, prie kurios yra prisirašęs (pagal nuo šių metų pradžios įsigaliojusią tvarką asmuo pas šeimos gydytoją turėtų patekti per 7 dienas).

„Tačiau registruodamasis per išankstinę pacientų registravimo sistemą pas gydytoją specialistą, pacientas galės pasirinkti anksčiausią ir jam patogiausią laiką ne tik savo, bet ir bet kurioje kitoje gydymo įstaigoje“, – paaiškino SAM Gabrielė Banaitytė.

Pacientas ir gydytojas
Ministerijos atstovė pabrėžė, kad medikas, išduodamas siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai, privalo informuoti pacientą, kuriose gydymo įstaigose jis tą paslaugą gali gauti – nurodyti bent tris jas.

REKLAMA

Sukurta sistema gydymo įstaigos jau gali naudotis – jungtis prie sistemos ir registruoti pacientus elektroniniu būdu.

„Norinčios naudoti sistemą įstaigos turi pasirašyti sutartis su VĮ Registrų centru. Antrąją spalio savaitę sutartis buvo pasirašiusios ir mokymus darbuotojams planavo 45 gydymo įstaigų. Ir šis skaičius nuolat auga.

Jei įstaigos turi savo išankstinės pacientų registracijos sistemą, jos jau netrukus – planuojama lapkritį – galės įsidiegti sąsają su bendra sistema”, – sakė G. Banaitytė.

Registrų centro sukurta naujoji išankstinė pacientų registracijos sistema pakeis portalą sergu.lt ir bus sujungta su e. sveikatos sistema. Kaip informavo Registrų centras, kol visos sveikatos priežiūros įstaigos bus prijungtos prie naujosios sistemos, veiks ir portalas sergu.lt.

„Šiuo metu veikiančios skirtingos pacientų registracijos sistemos neleidžia vienoje vietoje matyti visų sveikatos priežiūros įstaigų specialistų užimtumo, todėl sujungus e. sveikatą ir pacientų registravimo sistemą bus galima efektyviau planuoti gydytojų darbo laiką, o pacientai laiku gaus sveikatos priežiūros paslaugas”, – patikslino Registrų centras.

Naujoje sistemoje bus apie 900 sveikatos priežiūros įstaigų.


Rašyti komentarą...
R
R
2019-10-09 07:46:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks skirtumas kaip registruotis? Eiles pas gydytojus nesumažeja, pas kai kuriuos taip ir išlieka kosminio ilgumo....
Atsakyti
-3

a
a
2019-10-09 09:20:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durnai aprasyta.Viskas vyksta jau senai. apima mazdaug 4 poliklinikas.Kada iesko kur greiciau ,pasirodo visur ta pati sparta.Pas specialista papulti ,ziurint kokia liga,eiles nuo 1 menesio iki 3..per ta laika gali ir numirti,arba liga pereis i chroniska ir pagydyti beveik neimanoma.Cia kieno toks ismislas,zmones varyti i kapus????!Mes peikiam sovietine sistema,bet pas specialista galejai papulti ta pacia diena,ar sekancia.Nebuvo problemu ,ir buvo tikrai pigiu,efektyviu vaistu.Man teko susidurti su gydymu anksciau ir dabar.Siuolaikinis gydymas varo i nevilti.
Atsakyti
-5

K
Kelkit algas
2019-10-09 11:38:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip visada pas mus daroma nuo antro galo. Eiles mazinamos pas specialistus tikrai nesumazes idiegus sistema. Reikia didinti medikam algas,kad pasiliktu dirbti Lietuvoje. Tada eiles ir taip sumazetu, nes butu daugiau talonu. Bet geriau "imituoti " darba, kad kazkas daroma , nei bandyti daryti. Dirbu pati slaugytoja. Visur eskaluojama, kad padidejo tiek medikam, tiek slaugytojam algos. Taip- padidejo man valandinis atlygis pakilo 10 euro cento. Per menesi apie 20 euru neatskaicius mokesciu. Nors visur eskaluota- kad kilo labai nemazai. Kodel nekontroliuojamos ligonines, kur nueina pinigai. Jie nueina i remontus, vadovams, bet ne darbuotojams. Ir nori, kad pasiliktu paprasti zmones dirbti. Ir toliau begs is Lietuvos jaunimas, nes jau neimanoma. Tyciojasi is paprastu zmoniu nuo seimunu iki darbdaviu.....
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų