Aiškėja, kiek Sinkevičius gautų už eurokomisaro darbą: tokios sumos pavydėtų kiekvienas lietuvis

Paslaptis, koks eurokomisaro postas atiteks Lietuvai – atskleista: Europos Komisijos vadovė jauną lietuvių ministrą Virginijų Sinkevičių mato kaip būsimą aplinkos ir vandenynų komisarą. Išgirdus siūlomą portfelį vienų viltys, kad Lietuvai atiteks reikšmingas postas kaip mat subliūško. Sinkevičiaus bendražygiai politikai tikina priešingai. Tai gi kiek Lietuvai verta džiūgauti ir kaip su postu pasisekė kaimynams, plačiau – siužete.

Varginančiose derybose pirmąja Europos Komisijos vadove išrinkta Ursula Von Der Leyen jau anksčiau pristatė savo būsimos komandos pavardes, tarp jų ir mūsų ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Šiandien Von Der Leyen pagaliau skelbia, kokias pareigas jis užims:

Virginijus Sinkevičius. Jam 28-eri. Ir jis rodo, kad Europa pasirengusi suteikti atsakomybę jaunajai kartai. Jis bus atsakingas už mūsų aplinką ir vandenynus.“

Panašu, kad 28-erių Sinkevičius paliko įspūdį Ursulai Von Der Leyen, su kuria maždaug prieš mėnesį jam padėjo susitikti valstiečiai.

„Klimato kaita ar aplinkosauga – ji svarbi visai ES, todėl svarbu, kad kiekviena šalis narė, sakykime, įgyvendintų tuos planuos, kuriuos apsibrėš naujoji Komisija. Kuriuos, žinoma, padės šalims narėms įgyvendinti. Na ir be jokios abejonės, sieksime to 2050 m. tikslo – visiškos dekarbonizacijos“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Aplinkos ir vandenynų klausimus Virginijus Sinkevičius spręstų ne vienas. Jam tektų tartis su Komisijos viceprezidentu siūlomu Franso Timmermansu. Tad dalis politologų, Sinkevičių dėl siūlomo posto pavadino būvimu pavaduotojo pavaduotoju.

REKLAMA

„Iš tikrųjų nėra nei didelio džiaugsmo, nei kažkokio nusivylimo, turbūt. Nes viena vertus tai nėra labai didelės politinės svarbos pozicija, kadangi ji patenka į tokią didesnę klimato kaitos grupę, kuriai realiai vadovaus vienas iš komisijos viceprezidentų“, – sako politologas Tomas Jakeliūnas.

„Jei kalbėtume apie tai kas paskirta Sinkevičiui, tai natūralu, kad tai bus komandos lyderis, kuris formuos pagrindinius politinius tikslus einančius jau nuo pačios komisijos vadovės. Bet tai nereiškia, kad komisaras bus labai apribotas“, – mano apžvalgininkas Linas Kojala.

Kad Lietuvai atiteks postas susijęs su aplinkosauga buvo kalbama jau kurį laiką. Tiesa praėjusią savaitę po susitikimo su išrinktąja Europos Komisijos pirmininke mūsų Prezidentas Gitanas Nausėda vylėsi, kad Lietuvai atiteks itin svarus, galbūt net ekonominis portfelis. Norai neišsipildė: finansų portfelis atiteko latviams, o estams – energetika. Politologai tokia kaimynų sėkme siūlo džiaugtis.

„Aš manau, kad reikia pasidžiaugti, kad buvęs Latvijos premjeras bus vienas iš aukščiausių pareigūnų komisijoje, vienas iš viceprezidentų. Tai ko gero atspindi ir tai, kad jis jau ne pirmą kadenciją bus komisijos narys ir turi didelį įdirbį. Taip pat Estijos komisarė, kuri tikėtina bus atsakinga už energetikos reikalus, ko gero, vėlgi atspindės ir Baltijos šalių prioritetus šioje srityje“, – kalbėjo L. Kojala.

Valstiečių lyderis taip pat, atrodo, džiaugiasi bendrapartiečio portfeliu:


Rašyti komentarą...
+
++++
2019-09-11 07:02:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vėl - ,,pavydėtų,,......kam čia tokia antraštė. Visi žinom, kokie ten pinigai - pavydėti gali nebent seimo nariai, kurie nepateko ten.
Atsakyti
0

R
Real
2019-09-10 19:45:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
antraštė vėl klaidina skaitytojus. VP grupė atskyrė nuo motininės firmos biznio padalinį, ten algų vidurkis 41 000/mėn. Aišku, tokiai didelei kompanijai, kuri moka, tur būt, mažiausius mokesčius Lietuvoje (3% nuo apyvartos), išsimokėti tokias algas savo chebrai ne problema
Atsakyti
0

A
Ale va
2019-09-11 09:10:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsėdėjo Andriukaitis, atsėdės ir Sinkevičius. Koks mužikėlis Lietuvoj pajuto ES komisarų darbą? Lietuva yra ŽŪ kraštas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų