Nausėda: Lietuva ir toliau dalyvaus iniciatyvose dėl pabėglių paskirstymo

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva neatsisakys dalyvauti naujose Europos Sąjungos (ES) iniciatyvose dėl pabėgėlių paskirstymo po valstybes nares, siekiant sumažinti pietinėms šalims tenkančią naštą.

Prezidentas (nuotr. Fotodiena/Matas Baranauskas)

Šalies vadovas trečiadienį po susitikimo su Vokietijos kanclere Angela Merkel sakė, kad Lietuva, sutikdama priimti pabėgėlius, rodo solidarumą.

„Būsimosiose iniciatyvose Lietuva tikrai neatsisakys dalyvauti, kadangi puikiai suprantame, kad būdami Europos Sąjungos nariais turime ir teises, ir pareigas bei atsakomybes“, – spaudos konferencijoje Berlyne sakė G. Nausėda, atsakydamas į BNS klausimą.

Prezidentas kartu pabrėžė, kad pabėgėlių paskirstymas „turi būti suderintas su galimybėmis“.

Lietuva prieš kelerius metus sutiko dalyvauti ES programoje paskirstyti dalį pabėgėlių, užplūdusių Italiją ir Graikiją per Viduržemio jūrą.

Pagal ją Lietuva priėmė 490 žmonių iš tokių šalių kaip Irakas ir Sirija, bet dauguma iš jų vėliau išvyko iš šalies į turtingesnes Europos valstybes. Lenkija ir Vengrija pabėgėlius priimti atsisakė.

REKLAMA

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas praeitą mėnesį paskelbė, kad 14 Europos šalių sutiko sukurti naują solidarumo mechanizmą pasidalyti pabėgėlius, tačiau daugiau detalių apie šią iniciatyvą kol kas nėra.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel po susitikimo su G. Nausėda sakė, kad remia būsimosios Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen iniciatyvą spręsti migracijos problemas, tačiau pabrėžė, kad pirmiausia būtina pasiekti susitarimus su Afrikos šalimis ir užtikrinti taiką Libijoje ir Sirijoje, siekiant apriboti migrantų srautus.

„Jeigu būtų taip, kad migrantai, pabėgėliai atvyktų į Vokietiją, esu įsitikinusi, kad mums reikėtų naujo mechanizmo ir kad visų įsipareigojimai būtų aiškūs. Dėl to pritarsiu naujosioms Komisijos pirmininkės U. von der Leyen pastangoms spręsti šį klausimą“, – kalbėjo A. Merkel.


Rašyti komentarą...
D
Daiva
2019-08-14 20:37:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
i savo prabangu namu lai leidzia gyvent.
Atsakyti
0

G
Grigorij
2019-08-15 07:45:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valio! 1941 Skirpa, LAF-as pradejo, o Liakinoji Vyriausybe, Vetra, baige 95% procentais "laisvinti" Lietuva nuo zydu. Hitleris buvo patenkintas, jam cia net koncentracijos stovyklu ir duju kameru neprireike. Taip sielvartavot, kad TSRS laikais cia privaziavo visokiu kitatauciu, nors cia siunte savanorius, specialistus atstatyti ir isvystyti Lietuva po karo. Dabar patys vešit kitataucius. Jus gi pasisaket uz Libijos ir Sirijos subombardavima - tai priimkit pabegelius ir pasirasykit. LIETUVA - LIETUVIAMS! :))) 1941 pelnytai nieko nepeset, JOKIO suvereniteto is Hitlerio ranku negavot. Ir dabar spyga gausit. Prisiminsit LTSR laikus, auklesit pabegelius: "Kalbek lietuviskai!". :)))
Atsakyti
0

G
Grigorij
2019-08-15 15:30:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kadaise, kol arsaus nacionalizmo slapimas netrenke jums i galva, kol gerbet ir vertinot kitataucius - tai turejot klestincia galingiausia LDK! Tada ir slavai, ir zydai stiprino jusu galybe. O kai panorot kurti "Lietuva - lietuviams!", tai gavot bejege, bet pikta nykstukine valstybe. Pirma, praradot Vilniu. Per stebukla TSRS ji jums grazino, net nereikalaujant prie jos prisijungti. Veliau ir atiduota Hitleriui Klaipeda padovanojo. Uztai LR atsirado TIKRU patriotu, paprasiusiu prisijungimo prie TSRS. Nepaisant LAF, miskiniu maisto, ju milzinisku auku, nacionalizacijos ir kolektivizacijos klaidu, gyvenot socialiai ir nacionaliai teisingoje broliskoje TSRS tautu seimoje, naudojotes tos salies galybe, buvot apsaugoti nuo priesu, galejot vystytis, puoseleti lietuvybe, nesirupinant del Rytojaus, gydymo, vaiku aukstojo issilavinimo. Tapot TSRS Vitrina Vakarams. Bet, kaip tai piktai senei is Puskino pasakos "Apie zveji ir zuveli", 1991 panorejot is auksines zuveles gauti VISKA, megautis Vakaru Vartotojisku Rojumi. Tada jums vel, dar daugiau, del pragariskos pagundos trenke i galva arsaus nacionalizmo slapimas. Savo tikslui ir "Rusa" nieksiskiausiai isdavete, ir savo "laisve", suverenitetu pradejot begediskai priekiauti, kaip paskutine prostitute. Savo veiksmams pagristi sukuret amzinos aukos, "okupacijos" mitus, "okupacija" itvirtinot BK (tegul Don Kichotai su juo gincyjasi, kariauja - as vietoj jusu i barikadas nestosiu). Norejot kurti "Lietuva - lietuviams!", bet, pelnytai vis daugiau gaunat Lietuva be lietuviu. Pradejot Lietuva laisvinti nuo zydu - baigiat ja laisvinti nuo lietuviu. LDK laikais galejot pasididziuojant dainuoti "Ant kakno murai", o dabar... Dabar iskovojot laisve JAV ir ES jus pilnai valdyti ir spardyti. LIE-TU-VA, BUK LAIS-VA! Tepadeda jums NATO! :)))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų