Nausėda gyrė savo komandą ir paaiškino, ko siekė formuodamas Vyriausybę

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad derindamas Vyriausybės sudėtį siekė užtikrinti darbų tęstinumą ir išvengti valdančiosios koalicijos žlugimo.

Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)

Šalies vadovo teigimu, jis didelį dėmesį teikė krašto apsaugos ir vidaus reikalų ministrų kandidatūroms, taip pat siekė, kad atnaujintame Ministrų kabinete būtų bent viena moteris.

„Nenorėjau būti tas prezidentas, kuris pradėtų savo veiklą nuo politinės suirutės arba chaoso“, – žurnalistams Nidoje pirmadienį sakė G. Nausėda.

„Tikiuosi, kad Vyriausybė bus darbinga. Ta kad ir nedidelė politinė dauguma, kurią ji užsitikrins, turėtų leisti vykdyti tuos darbus, kurie yra užsibrėžti, priimti 2020 metų biudžetą“, – sakė G. Nausėda.

Žurnalistės paklaustas apie kai kurių apžvalgininkų pastabas, kad jis galėjo pademonstruoti tvirtesnę ranką, prezidentas replikavo, kad kritikai buvo jam nepalankūs ir per prezidento rinkimus.

„O kas yra tvirta ranka? Ar sužlugdyti valdančiąją daugumą? Taip, buvo toks kelias, buvo galima taip padaryti. Apžvalgininkai, atleiskite, man atrodo iš tos stovyklos, kuri pralaimėjo rinkimus gegužės 26 dieną“, – teigė šalies vadovas.

Džiaugiasi, kad yra moteris

Prezidentas praeitą savaitę patvirtino Vyriausybę, kurioje pasikeitė trys ministrai.

Vietoje susisiekimo ministro Roko Masiulio buvo patvirtintas parlamentaras Jaroslavas Narkevičius, vidaus reikalų ministre vietoje Eimučio Misiūno tapo Seimo narė Rita Tamašunienė. Jie abu priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS). Žemės ūkio ministerijoje Giedrių Surplį pakeis „socialdarbietis“ Seimo narys Andrius Palionis.

REKLAMA

„Aš iš principo tuos tikslus, kuriuos kėliau, įgyvendinau. Ministerijos, kurios man atrodė reikalaujančios ypatingai atidaus žvilgsnio, susijusio su labai jautria veikla – tai Krašto apsaugos ministerija, Vidaus reikalų ministerija – joms vadovaus žmonės, kuriais aš pasitikiu be išlygų“, – sakė prezidentas.

LLRA-KŠS į vidaus reikalų ministrus iš pradžių siūlė J. Narkevičių, bet galiausiai jam patikėtas susisiekimo ministro postas.

G. Nausėda džiaugėsi, kad Vyriausybėje po aštuonių mėnesių pertraukos atsiras moteris.

„Tiesą sakant, būdavo šiek tiek nejauku ir nepatogu, kuomet stebėdavome šiek tiek kitokį, tokį patriarchalinį Lietuvos paveikslą. Ypatingai kuomet vertini jį tarptautiniame kontekste, atrodome šiek tiek keistokai“, – kalbėjo prezidentas.

Paskutinį pusmetį Lietuva buvo vienintelė Europos Sąjungos šalis, kur visus ministrų postus užėmė vyrai.

Gyrė savo komandą

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad jo patarėjų komanda yra stipriausia iš visų buvusių šalies vadovų.

„Šita komanda, kurią šiuo metu turiu, turbūt, yra stipriausia per visų prezidentų prezidentavimo laikotarpį“, – žurnalistams Nidoje pirmadienį sakė G. Nausėda.

Prezidento teigimu, vyriausiojo patarėjo Švietimo, mokslo ir kultūros grupėje kol kas nėra, nes vertinamas ne vienas kandidatas.


Rašyti komentarą...
r
rimas
2019-08-12 19:33:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
karbofosas taipogi gyresi turintis kruvas specialistu....panasu,ane?
Atsakyti
0

B
Berta
2019-09-07 04:36:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tik atrodo kaip po gero baliaus, bet ir mąsto kaip paxmielnas, ministrų vietas turėtų užimti kompetetingi specialistai, o ne vyras ar moteris, šeip simpatija....
Atsakyti
0

B
Berta
2019-09-07 04:41:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tik atrodo kaip po gero baliaus, bet ir mąsto kaip po vakarykščio dienos. Ministrų vietas turėtų užimti kompetetingi specialistai, o ne vyras ar moteris, ar šeip simpatija
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų