Daugeliui įprasta, kad apsilankymas pas odontologą kaip reikiant patuština piniginę. Nieko gero nežada ir statistiniai duomenys – kasmet odontologinės paslaugos tik brangsta. Nuo pernai metų liepos iki dabar kainos pakilo beveik 4 procentais, o vien jau šiemet – 2,8 proc. Nuo euro įvedimo 2015 m. odontologinės paslaugos pabrango penktadaliu.

Privati odontologijos klinika (nuotr. Fotodiena.lt)

Privati odontologijos klinika (nuotr. Fotodiena.lt)

Ypač gydymo kainos „kandžiojasi“ didžiųjų miestų klinikose, tačiau nenorintys su tuo taikytis ieško, kur dantis susitaisyti pigiau. Pasirodo, kitąkart tam, užtenka nuvažiuoti vos 30 kilometrų. Naujienų portalas tv3.lt nusprendė pasidomėti, kaip skiriasi kainos didžiuosiuose ir kai kuriuose netoli jų esančiuose mažesniuose miestuose.

Akivaizdu, kad sostinėje odontologinių paslaugų kainos yra didžiausios. Atsitiktinai pasirinkus keletą Vilniaus klinikų aiškėja, kad vidutiniškai helio plomba čia kainuoja 40–60 eurų. Vieno kanalo gydymas gali atsieiti apie 80 eurų, o priklausomai nuo pasirinkimo implanto kainos svyruoja nuo 485 iki 700 eurų.

Profesionalią burnos higieną galima atlikti už 50–60 eurų, o dantų balinimas, priklausomai nuo pasirinkto būdo, gali atsieiti nuo 60 iki 290 eurų. Nuolatinio danties traukimas priklausomai nuo sudėtingumo kainuos nuo 22 iki 60 eurų.

REKLAMA

Nors Kaune ir Klaipėdoje galima rasti pigiau dantis gydančių kabinetų, nemaža dalis jų kainoraščiais nenusileidžia sostinės gydymo įstaigoms. Dalis klinikų Kaune dantis siūlo taisyti nuo 35 eurų, tačiau nemažai tokių, kur plombavimas kainuojantis 40-65 eurus.

Nesudėtingas danties rovimas gali atsieiti ir 30 eurų, o kanalo gydymas 44–80 eurų. Už balinimo procedūrą gali prireikti pakloti nuo 85 iki 175, o profilaktinę burnos higieną – 30–60 eurų. Danties implantas kainuoja panašiai 500–640 eurų.

Pasižvalgius po atsitiktines Klaipėdos odontologijos klinikų tinklalapius, kainos išlieka panašios. Plombų kaina svyruoja nuo 30 iki 80 eurų, profesionali burnos higiena atliekama už 39–69 eurų, o danties rovimas gali atsieiti nuo 35 iki 60 eurų.

Šiauliuose ir Panevėžyje kainos kiek mažesnės. Jei didesniuose odontologijos centruose jos dar „kandžiojasi“, Aukštaitijos sostinėje užsiplombuoti dantį galima už 20 eurų, nuo 20 iki 45 eurų kainuojanti ir profesionali burnos higienos procedūra.

Pigiau važiuoti į kitą miestą?

Tačiau nuvažiavus vos už 27 kilometrų už panašią, t. y. daug žemesnę kainą, dantis gydytis turi galimybę ir sostinės ar Kauno gyventojai. Štai nuvykus iki Trakų danties plombavimas gali kainuoti vos 15 eurų. Už 50 kilometrų esančiose Širvintose plombavimas atliekamas už 20–35 eurus, profesionalią burnos galima atlikti irgi už 35 eurus.

Viename Nemenčinės odontologiniame kabinete plombų kainos prasideda nuo 30 eurų, tiek pat kainuoja atlikti ir profesionalią burnos higieną, danties kanalo gydymas siekiantis nuo 30 iki 40 eurų.

REKLAMA

Nuvažiavę kiek daugiau nei 30 kilometrų kauniečiai Jonavoje užsiplombuoti dantį gali ir už 15–25 eurus, kanalo gydymas vienoje klinikoje kainuoja 50 eurų, o profesionali burnos higiena – 25–50 eurų. O vienoje Kazlų Rūdos šeimos klinikoje plomba kainuojanti nuo 17 eurų, danties kanalo gydymas siekia 40 eurų.

Klaipėdiečiai pigiau dantis galėtų taisytis tiek netoli esančioje Palangoje, tiek Kretingoje. Vienoje šio miesto klinikoje plombos kainuojančios 20–35 eurus, profilaktinę burnos higieną galima atlikti ir už 25 eurus, danties kanalo gydymas atsieisiantis 30 eurų. Dantų balinimo procedūra priklausomai nuo būdo kainuojanti nuo 70 iki 160 eurų.

Palangoje užsiplombuoti dantį galima už 26–46 eurus. Nesudėtingas nuolatinio danties pašalinimas kainuoja 14–19, sudėtingas – 25 eurus.

Pigesnė paslauga rizikingesnė?

Paklaustas, kodėl taip skiriasi paslaugų kainos tarp privačių klinikų skirtinguose ar net tuose pačiuose miestuose, Odontologų rūmų prezidentas Laurynas Šeikus įvardijo kelias priežastis.

„Kaina susideda iš kelių komponentų. Visų pirma skirtinguose miestuose skiriasi patalpų nuomos kaina. Kitas dalykas – medžiagų kaina: vienos klinikos dirba su prabangiausiomis medžiagomis, regionuose, kur žmonės neturi tiek pinigų, perka pigesnes. Taip pat paslaugų kaina priklauso nuo mokamų algų dydžio – juk odontologas turi turėti buhalterį, padėjėją“, – kalbėjo jis.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad, pavyzdžiui, Baltarusijoje yra tris kartus pigiau nei Lietuvoje. „Ten ir šildymo kainos mažesnės, ir europinės medžiagos perkamos vos ne perpus pigiau. Mes gi, kaip ES narė, perkame tokiomis pačiomis kainomis kaip vokiečiai, prancūzai“, – sakė A. Šeikus.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad jau dabar pastebima tinklų kūrimosi tendencija ir ateityje greičiausiai bus sukurtas monopolis: „Bus nustatytos vienodos kainos ir niekur nesidėsi.“

Alina Pūrienė (nuotr. Fotodiena.lt/Tomo Lukšio)

Alina Pūrienė (nuotr. Fotodiena.lt/Tomo Lukšio)

Žalgirio klinikos vadovė prof. dr. Alina Pūrienė sakė negalinti tvirtinti, kad ieškantieji pigesnių odontologijos paslaugų būtinai rizikuoja dėl jų kokybės, tačiau, akivaizdu, kad negali iš visai pigaus daikto norėti pačių geriausių lūkesčių išsipildymo.

„Tas pats galioja ir visose kitose srityse. Yra medžiagų, instrumentų, aparatūros skirtumas, vienos priemonės gaminamos išsivysčiusiose šalyse, kur kontrolė yra vienokia, tačiau kitos gaminamos neišsivysčiusiose šalyse. Būna, nuvažiuoja į NVS valstybes ir nusiperka pigesnių plombų arba iš parodos atsiveža, kur prekiauja kokie kinai, besivystančios šalys. Savo akimis matome komplikacijas, kai įdėtas implantas būna ne tik kad ne originalas, bet dar kažkas nelabai protingai padaryta ir pardavinėjama už labai pigią kainą“, – kalbėjo gydytoja odontologė.

Ji pridūrė, kad atitinkamai didesnę kainą nulemia ir specialisto kvalifikacija: „Yra skirtumas, kai kanalas gydomas gydytojo, kuris mokėsi 5 metus ir to, kuris dar papildomai mokėsi tris metus atlikti konkretų darbą, naudojasi mikroskopu, kurio kainos – nuo 50 iki 100 tūkstančių. Lygiai tokia pati situacija kalbant ir apie protezavimą – yra didžiuliai kainų skirtumai.“

Daina
2019-08-12 16:31:19
Suvienodis kainas su prancūzais.? Tai tegul bl ir pensijas suvienodina
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
paciente 2019-08-16 15:03:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Privati Odontologija senai tapusi biziniu kai kurie isigudrina net po 3 dantis vienu kartu sutaisyti
ir sugedusi ir du sveikus su pigmentinem demem (demes pavirsta kariesu) ir praso trigubai daugiau vietojj 50eur 150. Ot gudrumas.
Pinigu pritruko matyt. Ir ko ten eit pas tokius i snuki uz toki darba....    ATSAKYTI
Ingra 2019-08-12 23:42:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tuoj apsiverksiu.... Skaitau ir sąmonė temsta.... Tai aš net viską ką turiu pardavusi ir dar daugiau privogusi jei ką....A kur vogt? Sovietų laikai praėjo! Nespėjau... Blyn vistiek dantų nesusidesiu! Nu ir nafig! Rysiu košę kartu su savo šuniuku ir busim biedni bet laimingi! Tik teks nesišypsoti niekam.... O dar sako kodėl Lietuvoje gatvėse žmonės nesisypso.. .    ATSAKYTI
Tai va. 2019-08-12 23:41:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Viename Nemenčinės odontologijos kabinete padarė burnos higiena, tai net nesupratau ar pati daktarė žino kas yra profesionali burnos higiena. Nu matyt kaip kas supranta, kas yra "profesionali". Ir kas, kad ji kainavo 30 eur??? Ne visada vien kainoj esmė.   ATSAKYTI
Jo 2019-08-12 21:03:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Norejot laisvos ir nepriklausomos tai ko taip ardotes gyvenat laisvai kapitalistai ykres jiums proto ,vieni skurde kiti prabango ir ņera ką kaltinti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   ATSAKYTI
birute 2019-08-12 19:49:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gyvenu sirvintuose ir nezinau nei vieno odontolog kuris plombuos danti uz 35e,o burnos higiena be 50 nei svajok,nerasykit pasaku,nebent buvote poliklinikoj   ATSAKYTI
Nesvarbu tai 2019-08-12 18:48:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dantu gydimas atpigs ,kai vmi pakontroliuos privaciu ondontologu veikla,juk niekas provincijose neraso kasos orderiu, o pajamas rodo kokias nori,tai kaip cia yra? Tereikia pastoveti uz duru ir kiekvieno iseinancio paciento paprasyti dokumento.   ATSAKYTI
Roma 2019-08-12 18:34:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va pas mus Kazlų Rūdoi Valančiaus g. tvarko labai gerai atsakingai ir normali kaina esu labai patenkinta.   ATSAKYTI
Nukentejusioji 2019-08-12 17:47:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaip kretingoje gydo dantis tai ne tas zodis nuejau i kretingos oadontologijos ka ti atsidariuse klynika sudroze du tanti vienu smugiu ir sako kad vieno kanolo tvarkymas 50 euru o vienas dantis turi 2 kanalus vienu zodziu savo pelna jau paskaiciavo o reikejo tik vienam danciui pakwist plomba ka uzdejo ka ne liepe ateiti po menesio man dantis vienas eme skaudeti ir dvokti


Kai nuejau ir pateiskiau pretenzijas raito uzpakali sako gal eik pas seimos gyd dantista talona kaip ir nebenori duoti tai va sunaikino man 2 dantid   ATSAKYTI
Šiaulietė 2019-08-12 17:20:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai bent pasiaiškinimas...kadangi esame ES narė,tai perkame tokiomis kainomis kaip Prancūzija,Vokietija...Tai iš ko pareikalauti,kad atlyginimai,pensijos būtų kaip ES?Juk mes priklausome ES.O va,Baltarusijos odontologai perka pigiau.Tai kam tada ta ES,jei ji tik skurdina žmones.Baltarusija nepriklauso niekam..Ir še tau..Jie turi savo istatymus ir nuo nieko nepriklauso...Ir gyvena geriau negu mes...Nuvažiavo šiaulietė į Baltarusiją pas odontologus,,,Išsitraukė tris šaknis,isidėjo 12 implantų..Pabuvo savaitę laiko ir grįžo su visais dantimis..kaip ir nebūtų sugedę..Pilna burna gražių dantų.Sumokėjo 3200eurų. Išrašė"lapą"su visų procedūrų kainomis,,Ir implantai Šveicariški..Per savaitę laiko sutvarkyti visi dantys..Ir"ligonė"jaučiasi puikiai turėdama visus dantis..O pas mus tik taiso...tik gydo...Ir vis mokėk ir mokėk už kiekvieną"procedūrą"...   ATSAKYTI
barbora 2019-08-12 17:58:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-21
Tai ir varyk į tą Baltarusiją ko verki .Po 5 metų implantai iškris tada galės verkti.  
JURATE 2019-08-12 17:13:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
CIA JAU TIKRAS REKETAS TIK ISRINKTIEJI GALI RODYTI DANTIS OKAI KAS UZSICIAUPES VAIKSCIOTI STAI KAIP LIETUVOS ISRINKTIEJI MAZINA SOC. ATSKIRTI NET NUSISIPSOTI NEBEGALI
   ATSAKYTI
Bedantis 2019-08-12 17:11:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kosmonautai tie dantistai. Plomba vilniaus centre 70+ euru. Kalvarijose 45eur. Prabangus reikalas sakyciau tureti dantis.   ATSAKYTI
nusivylusi 2019-08-12 17:04:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kainos iš tiesų Lietuvoje per didelės palyginus su algomis...   ATSAKYTI
LT 2019-08-12 16:56:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Matyt galimai tarp visu stomotologu sudarytas nerasytas kartelinis susitarimas, kad kainos tokios aukstos. Burnos higiena buvo 25-30 litu, sudetingesne 50 litu, dabar 45 eurai :) o sako 2.5 % pabrango. Gal durni tie kurie tokius straipsnius raso???   ATSAKYTI
2019-08-12 20:52:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Eikite į savo polikliniką, mokesite tik už medžiagą.Nereikes dejuoti. Bet ir čia pabrango.  
LT 2019-08-12 16:52:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Baikite nesamones rasineti. stomotolugu kainos pakile 100 procentu, nes kas buvo litais dabar kainauoja tiek pat euru. ir baikis svaigti nesamones zurnaliugos :)))   ATSAKYTI
Lina 2019-08-12 16:38:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Manau daugumą dantistų reiktų bausti, nes čia jau reketas ir patyčios iš mažai uždirbančių žmonių. Į domu, kur valdžia žiūri???    ATSAKYTI
barbora 2019-08-12 17:54:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kai kainos medžiagų bus kaip ir mokesčiai kaip Baltarusijoje tada bus pigiau.  
Daina 2019-08-12 16:31:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Suvienodis kainas su prancūzais.? Tai tegul bl ir pensijas suvienodina   ATSAKYTI
Hm 2019-08-12 16:19:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Palangoje implantas 1000 eurų.   ATSAKYTI
LT 2019-08-12 16:53:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Marijampolėj ta pati 1000 eurui kaina implantas. Siaubas.  

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
REKLAMA
Aivaras Abromavičius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Visai neseniai įvyko svarbus Ukrainos ir Rusijos šalių vadovų susitikimas. Kaip Ukrainos politinis elitas vertina šios šalies prezidento Volodymyro Zelenskio ir Rusijos ...
Bananai  (nuotr. 123rf.com)
Viename Anglijos mieste esančioje „Tesco“ parduotuvėje tarp bananų aptikta egzotinė varlė, kuri su vaisių kroviniu atkeliavo kelis tūkstančius mylių. Neįprastas radinys ...
Vilniaus ir Rygos kalėdinės eglutės (nuotr. tv3.lt)
Gražiausių metų švenčių laukimas labiausiai pasijaučia tada, kai miestuose ir miesteliuose yra įžiebiamos Kalėdų eglutės. Kiekvienas šalies miestas stengiasi šioje ...
Klasė (nuotr. 123rf.com)
Prezidentas vėl žeria kritiką švietimo, mokslo ir sporto ministrui. Esą finansavimas švietimui auga, tačiau mokinių pasiekimai negerėja. Jam antrina ir Valstybės kontrolės bei ...
Kalėdinis Vilnius (nuotr. stop kadras)
Vilnius puošiasi – kai kurių Senamiesčio verslų savininkai kalėdiniams papuošimams negailėdami kloja tūkstančius, kiti išsisuka ir su keletu šimtų eurų. Nuo prabangios didybės, ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
Valstybinės institucijos patyliukais skirsto šimtus milijonų, o informaciją – slepia
DABAR RODOMA
Valstybinės institucijos patyliukais skirsto šimtus milijonų, o informaciją – slepia
DABAR RODOMA
Šios savivaldybės Lietuvoje gyvena geriausiai: pasitikrinkite, kur gyvenate jūs
DABAR RODOMA
Lietuviai švenčia ne tik prie stalo: populiarėja kelionės net į egzotines šalis
DABAR RODOMA
Žvyneline Lietuvoje serga vis daugiau: trūksta paramos ir supratimo
DABAR RODOMA
Henriko Daktaro žmona nusivylusi: kaip dar jis gali geriau elgtis?
DABAR RODOMA
Negailestinga kritika Lietuvos švietimo sistemai: ruošiam pašalpų ėmėjus
DABAR RODOMA
Aiškėja daugiau detalių apie Kaune siautėjusį nuogą vyrą
DABAR RODOMA
Skvernelis apie skirtas lėšas: asfaltas nesibaigia ties premjero namais
DABAR RODOMA
Pasižvalgykite: gražiausios Vilniaus vitrinos, prie kurių nesustoti – neįmanoma
DABAR RODOMA
Užfiksuota, kaip iš „Achemos“ kyla dūmai
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų