Didžiūnaitytės artimųjų advokatas – apie naujus įrodymus: tai pakeis tyrimo eigą

Dar birželio mėnesį Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovai pranešė apie baigtą modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties įrodymų tyrimą. Buvo skirtas laikas susipažinti su surinkta bylos medžiaga.

D. Didžiūnaitytės žūties tyrimas (nuotr. tv3.lt)
57

Per šį laiką žuvusios manekenės artimuosius atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas pasinaudojo suteikta galimybe pateikti naujų prašymų. Anot paties advokato, prokurorams pateikti nauji įrodymai turės labai didelės įtakos tolesnei tyrimo eigai.

„Galiu pasakyti, kad ikiteisminis tyrimas skinasi į priekį. Prokurorams davėme naujų užduočių, ką jie turėtų patikrinti ir išsiaiškinti. Mūsų prašymai buvo priimti, tai jau yra geras ženklas.

Apie pateiktus naujus įrodymus negaliu pasakyti net menkiausios užuominos, nes tai gali stipriai pakenkti tyrimui. Palaukime. Jei įrodymai pasitvirtins, tuomet bus galima kažką plačiau pasakyti“, – teigė G. Černiauskas.

Advokatas pridūrė, kad nauji įrodymai yra labai jautrūs, o jiems pasitvirtinus turėtų būti pareikšta daugiau įtarimų pramogų pasaulio atstovui Ričardui Pinikui ir medikui Aivarui Milteniui.

(57 nuotr.)
FOTOGALERIJA. D. Didžiūnaitytės dėdė apie galimus prievartautojus: galbūt tai buvo žinomi žmonės?

„Mūsų nuomonė nesikeitė viso ikiteisiminio tyrimo metu. Laikomės savo anksčiau išsakytos pozicijos, kad abiem asmenims turėtų būti pareikšti įtarimai tiek dėl nužudymo, tiek dėl prekybos žmonėmis.

Taip pat įtarimai dėl išžaginimo turėtų būti pareikšti ne vienam, o abiem įtariamiesiems. Visos bylos kontekste tie įtarimai turėtų būti reiškiami dviem asmenims“, – sakė G. Černiauskas.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė patvirtino, kad prašymai iš advokato buvo gauti: „Galiu patvirtinti, kad prašymai yra gauti ir jie bus nagrinėjami.“

REKLAMA

Tyrimo išvados

Naujienų portalas tv3.lt birželio 17-ąją rašė, kad tuomet prieš mėnesį gautos pomirtinės žuvusio modelio Dovilės Didžiūnaitytės psichologinės psichiatrinės ekspertizės išvados padėjo daugiau kaip 1,5 metų atliekamam ikiteisminiam tyrimui įgauti antrąjį kvėpavimą.

Nuo kruvino 2017 metų lapkričio 20-sios vakaro Klaipėdoje, kai iš viešbučio 14 aukšto iškrito ir žuvo garsi 22 metų lietuvių manekenė D. Didžiūnaitytė, prabėgo pusantrų metų, tačiau bylos niekaip nepavyko perduoti į teismą.

Daugiau detalių apie šį tyrimą tuomet atskleidė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Tyrimas jau atliekamas 20 mėnesių. Jo metu surinkti duomenys, kuriais siekta atkurti, kas nutiko tą lemtingą vakarą. Iš viso surinkta 18 tomų dokumentų. Per tyrimą apklausta daugiau kaip 60 liudininkų.

Buvo gauti 24 specialių žinių reikalaujantys dokumentai. Daugiau kaip pusmetį užtruko žuvusiosios pomirtinė psichiatrinė ekspertizė“, – pasakojo prokuroras A. Stanislovaitis.

Prokuroras patvirtino, kad byloje įtarimai dėl išžaginimo šiame tyrime pareikšti medikui Aivarui Milteniui.

Pramogų pasaulyje gerai žinomam Ričardui Pinikui pareikšti kaltinimai dėl merginos mušimo, dėl narkotinių bei psichotropinių medžiagų platinimo perduodant juos žuvusiajai bei dėl poveikio liudininkui.

„Buvo nutrauktas tyrimas dėl prekybos žmonėmis, dėl merginos nužudymo bei dėl privedimo prie savižudybės. Tai reiškia, kad tiesiogiai prie D. Didžiūnaitytės žūties neprisidėjo nė vienas iš įtariamųjų“, – teigė A. Stanislovaitis.

REKLAMA

Abiem įtariamiesiems paskirtos su laisvės atėmimu nesusijusios kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Prokuroras patvirtino, kad R. Pinikas savo kaltės nepripažįsta. Šiuo metu reikia sulaukti, kaip šį tyrimą paveiks nauji advokato pateikti įrodymai.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dovilės Didžiūnaitytės mirtį gaubia paslapties šydas

Paneigė kaltinimus

Primename, kad įtariamuoju tapęs gydytojas A. Miltenis šių metų vasario pradžioje buvo atsidūręs dėmesio centre dėl skandalingų kaltinimų. Anonimas apkaltino jį darbo vietoje dirbus apsvaigus nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų.

Dėl šių kaltinimų vidinį tyrimą atlikto Kretingos ligoninės vadovų sudaryta speciali komisija. Pateikiame oficialias komisijos išvadas:

„Kretingos ligoninė (toliau – Ligoninė) 2019 vasario 4 d. elektroniniu paštu gavo anoniminį laišką „Skalpelis nuo narkotikų apsvaigusio gydytojo rankose: realybė galinti virsti tragedija“, kuriame gydytojas chirurgas Aivaras Miltenis kaltinimas šiurkščiais darbo pareigų pažeidimais ir nusikalstamų veikų padarymais darbo vietose.

Išanalizavus anoniminiame laiške pateiktus kaltinimus ir nurodytas aplinkybes, siekiant patvirtinti arba paneigti pateiktus gydytojui A. Milteniui kaltinimus darbo pareigų pažeidimų padarymu, Ligoninės vyriausioji gydytoja 2019 vasario 5 d. įsakymu sudarė komisiją (toliau – Komisija), kuriai pavedė atlikti tyrimą dėl A.Miltenio galimai padarytų darbo pareigų pažeidimų, nurodytų gautame anoniminiame laiške.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2019-07-18 12:04:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuosirdziai linkiu piniko dukrai tokios pat lemties, kaip, kad Dovilei nutiko. Slyksciai jauciuosi taip sakydamas, bet kai zinai, jog teisesauga visiskai nieko jam nepadarys, tai belieka tiketis, kad gyvenimas padarys..
Atsakyti
-3

B
Busima Piniko dukters drauge
2019-07-21 16:49:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiskai pritariu Jonui ir jau ilga laika linkiu to paties.
Atsakyti
0

v
violeta
2019-07-22 13:04:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Karma pasivys!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų