Po prezidento rinkimų antrojo turo iš ryto spaudos koferencijoje Aušra Maldeikienė sukritikavo Gitaną Nausėdą. Šį išrinktąjį šalies prezidentą politikė pavadino visišku nuliu. Toks išsireiškimas sukėlė gana nemenką sąmyšį politinėje šalies padangėje. Apie tai, ką A. Maldeikienė norėjo iš tiesų pasakyti, pavadindama G. Nausėdą nuliu – pati politikė paaiškino „Dienos komentaro“ laidoje. 

– Viena iš pagrindinių šio pavasario aktualijų yra prezidento rinkimai. Jūs neseniai pavadinote išrinktąjį prezidentą Gitaną Nausėdą visišku nuliu. Aš norėčiau jūsų paklausti, o kiti, kaip dabartinė mūsų šalies prezidentė, jos pirmtakai, kiti kandidatai – jie kažkuo geresni?

– Dabartinė prezidentė buvo tikrai stipri biurokratė. Tokia ir liko. Tiesą pasakius, nieko neįvyko per tuos dešimt metų. Kaip sėdėjo, tvarką darė, taip ir darė. Tai buvo gero biurokrato statusas. Ponas Adamkus yra iš tų pačių nulių serijos. Ta prasme, kad jūs jam neturėsite pretenzijų, bet nieko ir nebus. Ir tą žmogų tampo jo kabinetas kaip nori. Kas iš tiesų buvo Adamkus? Tai žmogus, prie kurio ir „viljamsai“, ir CŽV kalėjimai, ir valstybininkų klanas. Ir jis visą laiką padaro akytes ir sako: „Tai ne, aš nieko negirdėjau“. Kur girdėsi, kai su draugais vakarais vis linksminies.

REKLAMA

– Dėl CŽV kalėjimų neįrodyta.

– Tiesą pasakius, Seime aš pati būdama, aiškindamasi.. Yra praktiškai aišku, kad jie ir buvo, ir buvo du.

– Kai jūs sakote, kad yra nulis, jūs norite pasakyti, kad jis neturi kažkokios savo nuomonės?

- Kad jis neturi idėjos, neturi kviečiančio dalyko. Žmogus tiesiog egzistuoja tam tikroje vietoje. Aš galvą galiu duot. Nu paskaitykime pono Adamkaus atsiminimus. Tai yra klasika: „Mes su Almute atsikėlėme, pasiėmėme gėlių ir nuėjome. Kitą dieną – mes su Almute atsikėlėme“. Tai kai aš sakau, kad ponas Nausėda yra nulis, tai aš būtent tai ir turiu galvoje.

– Kurie yra pliusai?

– Pono Nausėdos aš tikrai nežinau. Na gal kai kuriems žmonėms – kad jis žmoną turi, vaikų, jeigu čia kažkokia ypatinga privilegija.

– Kai sakau „pliusai“, aš turiu omenyje kitus kandidatus.

– Ingridos didžiausias pliusas, kad tai yra žmogus, kuris sunkią valandą priima sprendimus ir juos daro. Nes iš tiesų, kas yra politika? Tai yra interesų derinimas. Tai – ne vienijimas. Kai žmogus išeina ir sako „ aš suvienysiu“, tai jis pademonstruoja : „Aš nieko nesuprantu apie politiką“. Todėl, kad tu negali suvienyti, tarkime, lapės ir vilko. Ta prasme, avies ir vilko. Dar Šventame rašte taip pasakyta, kad tai bus tik rojuje. Bet tu turi mokėti spręsti problemas ir kad kažkaip vis dėlto gauti konsensusą. Jinai sėdėdavo mėnesiais Seime, kol pramušė visus tuos dalykus. Už tuos visus sprendimus, kuriuos tada darė ana Vyriausybė, tiesa, visi Ingridą kaltina dėl to, ką tuo metu darė Šemeta, kas jau netgi nekorektiška, bet jinai gaudavo, nes ji sugebėdavo.

REKLAMA

– O Ingrida Šimonytė: jūs ją gerai pažįstate, gerai sutariate.

– Taip.

– Galbūt jūs turite žinių arba gal nujaučiate, kokios jos perspektyvos Seimo rinkimuose. Kokiam sąrašui ji vadovaus?

– Aš tikrai nežinau. Aš, tiesą pasakius, širdyje norėčiau, kad ji eitų į kokias nors aukštas tarptautines pozicijas, biurokratines.

– O jeigu liks Lietuvoje? Kaip jūs manote, ji Tėvynės sąjungą turėtų vesti, būdama pirmu numeriu, ar kitą kažkokį sąrašą?

– Aš manau, Tėvynės sąjunga turi save gerbti ir nepartinio nestatyti savo lyderiu. Kaip gali tokios mintys į galvą ateiti? Tai yra už mano suvokimo ribos.

– Tai jai geriau į partiją įstoti ir būti partine?

– Čia jau yra jos sprendimas, bet jeigu jau eitų kalba, kad vestų sąrašą, kai ji yra nepartinė ir gana aiškiai deklaruoja, kad aš esu nepartinė labai ilgą laiką... Aš kai atėjau į Seimo mišrią grupę, pasakiau, kad mane iš tos grupės išneš. Ir aš tą sąžiningai darau. Ji pasakė: „Aš atėjau su konservatoriais ir būsiu iki galo“. Bet ji niekada nepasakė: „Aš stosiu į partiją“.

– Ir jeigu neįstos, ta idėja, kad ji gali vesti Aušrinės Armonaitės liberalus, tai yra tikėtina?

– Absurdas. Čia ir tokia egzistuoja?

– Taip.

– O ne. Čia jau...Čia jau viršūnė. Paprastai mano protas sugeba tuos rėmus... Ne, čia ne. Ne ne. Aš nežinau. Aš netikiu, kad ji stotų į konservatorius ir juos vestų. Bet čia dar yra kažkokios „racijos“. O visa kita... Visos kitos opcijos yra nesąmonė.

– Netikite, kad ji vestų konservatorius, vis dėl to?

– Aš čia dar galėčiau patikėti su tikimybe na 5-0, bet labai maža tikimybe. O visa kita jau yra ne.

– Pakalbėkime apie jus. Jūs – vienintelė rinkimų komiteto atstovė, laimėjusi vietą Europos Parlamente. Ir sakote, kad jus į rinkimus paskatino eiti prielaida apie tai, kad Lietuvoje stiprėja, vystosi partijos, kurios nori Europos Sąjungos dezintegracijos. Bet žiūrėkite, mes dabar nematome nė vieno išrinkto europarlamentaro, kuris norėtų Europos Sąjungos dezintegracijos. Tai klaidinga prielaida buvo?

REKLAMA

– Ne, prielaida neklaidinga. Kodėl? Pono Radžvilo judėjimas, jis buvo gana aktyvus.

– Bet jis – ne partija ir jis silpnai pasirodė.

– Bet aš galiu pasakyti, kodėl jis pasirodė silpnai. Aš turiu stiprų jausmą. Iš tikrųjų yra tiktai du realiai žmonių širdimis remti dariniai šituose Europos Parlamento rinkimuose: ponas Radžvilas ir aš. Jūs tą skaičių patikrinti galite labai paprastai. Kiek žmonių aukoja po12 eurų. Nes žmogus, kuris duoda daugiau pinigų, jis gali turėti interesų, jis gali būti paprašytas. O tie žmonės, kurie niekieno neprašomi nueina, atsidaro savo kompiuterį, suranda pultelius, prisijungia ir įmeta tau 10 eurų, yra atsidavę.

– Bet jūs manote, kad pono Radžvilo judėjimas yra užuomazga kažko stipresnio?

– Taip. Problema pono Juozaičio ir pono Radžvilo – čia yra tas pats darinys – Puidokas... Na Puteikis tai čia yra kitas darinys. Čia „Aš parsiduodu bet kam, kas mane ima“. Nei spalva, niekas nesvarbu, svarbu „Duokit man ba... Aš labai noriu pabūti kažkuo“. O štai ponas Puidokas, ponas Radžvilas, ponas Juozaitis – tai yra žmonės, kurie iš tikrųjų neša tam tikrą žinią. Ir ta žinia yra visuotina visoje Europoje ir ne tik Europoje.

– Ir jūs manote, kad Lietuvoje ji tik stiprės?

– Aš manau, kad ji ypač gali stiprėti, kadangi ponas Radžvilas negavo. Nes mes kai problemą nutildome, nereiškia, kad ji išnyksta. Aš nežinau, ar tai yra problema. Jie tiesiog kitaip mato pasaulį. Tai kada žmonės kitaip mato pasaulį, jie turi būti atstovaujami. Ir ponas Radžvilas galėtų juos atstovauti. Pasižiūrime, kaip jie komunikuoja. Jie iš visų tyčiojasi, akivaizdžiai. Ponas Radžvilas platina...

REKLAMA

– Na čia jau yra kita tema, bet esmė, kad jie...

– Ne, čia ta pati tema. Jie nekalba apie tai, ką jie neša. Jie aiškina, kokie kiti kvaili. Tai aš kai sakau...

– Bet jie yra jūsų pagrindiniai oponentai, idėjiškai. Iš tų, kurie dalyvavo Europos Parlamento rinkimuose.

– Aš ne labai mačiau.. Man ta idėja, kuri potencialiai yra jų idėja, man yra nepriimtina ir ta prasme jie yra oponentai. Bet su ponu Radžvilu arba ponu Juozaiočiu aš neturėčiau apie ką diskutuoti, nes čia vaikų darželis. Žmonės atsistoja ir nesupranta, kaip politika funkcionuoja. Jie sėdi pagal principą: „Aš taip noriu“. Na aš irgi daug ko noriu.

– Puiku, supratome, Ačiū.

Rėksnė
2019-05-30 18:08:42
Apsitriedė bobelė iš laimės,kad papuolė į europarlamentą, tai dabar kur gali drabstosi savo šudais.Nulis dar šis tas, o ji -NIEKAS
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Julius 2019-06-25 12:57:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažkada gerbiau šią ponią.Gaila, išpindėjo!   ATSAKYTI
Senatorius 2019-06-06 18:27:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žmogus pats apie save pasako kad nulis. Nenorėčiau kad tokie paiki žmonės būtų valdžioje.   ATSAKYTI
Visi 2019-06-01 12:02:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nuliai, tik ji - žmonijos gelbėtoja   ATSAKYTI
Ot 2019-06-01 07:11:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Maldeikienė teisi apibūdindama Adamkaus darbus prezidentūroj. Tik nieko neužsiminta apie džiovintas tapkes Šiauliuose ir Tapkių skulptoriaus baudimą...   ATSAKYTI
Julius 2019-05-31 20:37:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Adamkus tikrai nulis. Visi kaip norėjo taip jį ir vartė. Per pirmus prezidento rinkimus išdavė Stasį Lozoraitį. Didele dalim dėl jo išdavystės į valdžią atėjo komunistai su kyšininkų vadu Brazausku priešaky. Visos jo kolekcijos tai kyšiai. Nei vieno šautuvo nepirko, o turi kolekciją. Čia abaut AMB.   ATSAKYTI
Linara 2019-05-31 13:51:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Atleiskite, nes gal esu kvaila, tačiau Lietuvoje gyventi pilietė ir tkr savęs nesiejanti su šalies vald. Bet turiu laisvę savo nuomei išreikšti!
A. M. bent aš pastebėjau besireiškiančią tv diskusijų pokalb. Laidose. Ir ji vis dažniau jose dalyvaudavo, o vėliau tapo nepakeičiama diskusijų dalyve.
Gerbiau ją dėl jos drąsa, o jos pasisakymai visais atvejais būdavo neginčijami! Gerbiau ją ir maniu, kad mūsų valdžios ats.tokie kaip ji visi būtų!
O šiandiena išvystų šitą jos interv. Ir lieku šokiruota!
Patekusi į seimą ji geba tokias nesamones kalbėt? Niekuomet nemaniau jog ši LR pitiebeybę turinti ir už teisybę išsisakanti savo nuomonę ir išmananti visus politikos mokslus, galėtų taip staigiai pasikeisti ir kalbėtų žiniaklaidai tokias nesmones!gal rimtao lesbijiečių klanas politikių išsikerojo? :O
Be įrodymų ir faktų bei liudininkų A. Ž. Niekuomet nebūtų apkaltinusi nieko!
Tai pedofilu, dabar lesbijiečių, vagių tautos klanai vystosi mūsų valdžioje labai greitai, jeigu sugeba palaužti ir priversti pakeisti šitokį stiprų bei savo sryties asą!   ATSAKYTI
Doomsday 2019-05-31 12:46:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kiek girdejau adamkus gps parveze buriuotojam ,reikejo menta pasodint i prezidentu posa ,butu politine parodija    ATSAKYTI
kurtinys 2019-05-31 10:16:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Atrodo, kad sia "ciulbonele" Reikejo ne i Europos Parlamenta, o i narveli pasodinti, tegul sau ciulba, nors nenesiotu po pasauli savo skiedalu. O kam labai patinka tegul nusiperka narveli su ja ir gales istisa para klausytis jos skiedalu. Tinkamiausia jai profesija - turgui "semkas" pardavineti!   ATSAKYTI
Levute bil 2019-05-31 10:00:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jokios pagarbos senatvei   ATSAKYTI
WC 2019-05-31 09:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Si karta ponia visiskai teisi.Ne ti O,bet ir sukcius.   ATSAKYTI
kristė 2019-05-31 09:28:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
JI ta rėksnė maldeikienė yra niekas.
   ATSAKYTI
Šiaulietis 2019-05-31 09:11:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Dėl Adamkaus Aušra teisi .Kai Tėvynei iškyla pavojus tokie didvyriai bėga. kiek tik kojos neša ,ten kur saugiau .O kai pavojus praeina jie gryzta kaip didvyriai Gėda.Ir melagis dėl kalėjimo .Aš tai sakyčiau kad jį reikia teisti tą seni veidmaini už melą Būtų pamoka kitiems   ATSAKYTI
As 2019-05-31 08:39:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Visiškai teisi ponia Aušra, o debiliukams to nesuprasti.   ATSAKYTI
Algimantas 2019-05-31 08:38:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Baisus žmogus ir teisingai ,kad ją pasiuntė kuo toliau nuo Lietuvėlės -cirko klounė !   ATSAKYTI
Xxx 2019-05-31 08:31:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Geda uz tuos,kas balsavo ,kad i seima patektu si nevala...   ATSAKYTI
xxL 2019-05-31 07:44:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Sita moteriske man panasi i beprote neturincia jokiu morales ir pagarbos kitai nuomonei uzuomazgu manau ji ne viso proto. Sneka nesamones ir net nesusimasto. Sunku patiketi, kad uz ja balsavo, bet taip bus ir toliau kol rinkimuose turesime balsuoti ne uz asmenybe, bet uz partijas ir ju sarasus.    ATSAKYTI
R 2019-05-31 01:44:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Adamkus irgi neturejo vaiku,bet niekam neuzkliuvo tai ,kad adamkiene negimdo ,o jis nezino,kas yra vaikai savi.kad jis neturejo politines praktikos normalios neuzkliuvo.rad negalima pult zmoniu jei kitus toleravote be vaiku ir tt.   ATSAKYTI
Tomas 2019-05-30 21:28:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Šita nevalyva boba ir simonyte tai tikras pletku maišas tarška niekam nydomius pletku jes abi i europarlamenta kam nupeze Bobos Lietuvo jos kaip dvynės čiau baidykles !!!!!!!!!!!!!!!!!!   ATSAKYTI
kanada 2019-05-30 21:20:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
ne, ji ne niekas, ji - konkretus shudas:) dar vienas personazas salia tokiu kaip paksius, viktoras ar lenku vadas, kuirie - keista, juokinga, pikta , bet atstovauja Lt Europoj. Na, bet ka - demokratija:)   ATSAKYTI
tikra tiesa 2019-05-30 20:53:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Teisingai   ATSAKYTI

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Sergejus Jovaiša (nuotr. BFL)
Jau penktadienio vakare Kauno „Žalgiris" stos į kovą Eurolygoje. Tai bus bandymas nutraukti šešių pralaimėjimų paeiliui prakeiksmą. Krepšinio specialistai, gerbėjai, ...
Antanas Valionis. Ar gresia Putino antšliusas Baltarusijai? (nuotr. SCANPIX)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pastarosiomis dienomis intensyviai derisi su Rusija dėl abiejų šalių ekonominių ryšių gerinimo ir iki naujų metų nori galutinai ...
Aivaras Abromavičius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Visai neseniai įvyko svarbus Ukrainos ir Rusijos šalių vadovų susitikimas. Kaip Ukrainos politinis elitas vertina šios šalies prezidento Volodymyro Zelenskio ir Rusijos ...
Vytautas Bruveris (nuotr. stop kadras)
Antradienį parlamente vyko antrasis kitų metų valstybės biudžeto projekto svarstymas. Iki šiol nesutarimai dėl biudžeto gąsdino visuomenę ir kėlė daug įvairių diskusijų. Savo ...
Dainius Dundulis (nuotr. Danieliaus Masiulio)
Stambios prekybos, kitaip dar vadinamas prekybos centrų mokestis Lietuvoje vis realesnis. Jeigu jis bus įvestas pokyčius labiausiai pajus sunkiausiai besiverčiantys, mat tokiu ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Žiaurus nusikaltimas JAV
DABAR RODOMA
Žiaurus nusikaltimas JAV
DABAR RODOMA
Gyvūnai prie kalėdų eglutės
DABAR RODOMA
Nelaimė Klaipėdoje
DABAR RODOMA
Kauno policija sučiupo net dviejų nusikalstamų grupuočių narius
DABAR RODOMA
Pabradėje žemę drebino ir orą virpino tankai: JAV kariuomenė pademonstravo galybę
DABAR RODOMA
Tradicijos: iki švenčių 12 dienų apspręs, kaip atrodys visi 12 kitų metų mėnesių
DABAR RODOMA
Kelmės kebabinės savininkas apie išpuolį: paskambino darbuotoja su isterišku baimės balsu
DABAR RODOMA
Budbergytė: tai ne taršos mokestis, o bauda
DABAR RODOMA
Nesustabdomas „Brexit“: ką po išstojimo planuoja daryti emigravę lietuviai
DABAR RODOMA
Nufilmavo merginos smurtą prieš berniuką Radviliškio gimnazijoje
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų