Nausėdos inauguracijos mįslė: ar bus vakarėlis elitui?

Liepos 12-ąją Lietuvos laukia istorinės iškilmės – naujai išrinkto prezidento Gitano Nausėdos inauguracija. Pirmą kartą po dešimties metų inauguracija vyks ne savaitgalį, o paprastą darbo dieną – penktadienį. Tačiau net dirbantieji ir atokiau nuo sostinės gyvenantys lietuviai sako nekantriai laukiantys šventės. Didžiausia intriga išlieka dėl to, ar naujasis prezidentas grąžins prašmatnų vakarėlį šalies elitui, kurio per abi kadencijas buvo atsisakiusi Dalia Grybauskaitė.

Kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė – paskutinioji priesaiką Lietuvai davusi šalies vadovė. Tiek pirmoji, tiek antroji jos inauguracijos išsiskyrė tuo, jog buvo atsisakyta pompastikos ir pokylių šalies elitui. Ji tvirtino, kad inauguracija – visos Lietuvos žmonių šventė.

Tačiau ši lyderė su postu jau atsisveikina ir liepos 12-ąją – penktadienį – sostinėje iškilmingai bus prisaikdintas naujasis prezidentas Gitanas Nausėda. Jo laukia privalomos, protokolinės – teisinės ceremonijos.

„Pirmiausia tai yra svarbiausias elementas – naujai išrinkto prezidento priesaika. Kitas ne mažiau svarbus renginys tai yra naujai išrinkto ir prisiekusio prezidento apdovanojimas aukščiausiu valstybės ordinu – Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine. Toliau kitas renginys tai yra Prezidento vėliavos iškėlimas virš jo darbo rezidencijos – Prezidentūros“, – sako protokolo ekspertas Arminas Lydeka

Sekmadienį pergalę rinkimuose nuskynęs G. Nausėda ir jo komanda kol kas nesidalija detalėmis apie planuojamas šventines iškilmes ir, tikėtina, dėl visko tarsis su specialia pasitraukiančios Prezidentės inicijuota Inauguracijos komisija.

„Yra laisvė kurti naują tradiciją ir tuo pačiu improvizuoti, bet kartu suderinti su tais būtinaisiais dalykais – duoti priesaiką Seime, perimti rūmus ir priimti įgaliojimus Vyriausybės“, – sako prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė. 

Kol kas neaišku, ar išrinktasis prezidentas į savo inauguraciją kvies užsienio delegacijų.

„Komisija, kai bus suformuota, susirinkusi į pirmuosius posėdžius, apsispręs iš principo ar kviečia, jeigu kviečia, ką kviečia. Dalios Grybauskaitės atveju tai, na, specialių užsienio delegacijų, didelių delegacijų tikrai nebūdavo kviečiama“, – tikino M. Lingė.

REKLAMA

G. Nausėdos komandai teks apsispręsti, kokiais šventiniais renginiais nudžiuginti tautą – miestų ir miestelių vėliavų ar kariniais paradais, masiniais koncertais, o gal jis, kaip buvęs Skandinaviško banko atstovas, įneš į oficialias iškilmes tikrų naujovių.

„Skandinavijos kraštuose – Švedijoje, Suomijoje – labai populiaru ta proga padaryti platesnėms visuomenės masėms renginius kaip barbekiu kepimus, kaip aikštėse ar parkuose koncertus, šokių vakarėlius“, – vardijo A. Lydeka.

Ronaldo Reigano inauguracijos komitete 1985-siais dirbęs verslo konsultantas Arūnas Pemkus padėjo organizuoti pirmąją inauguraciją Valdui Adamkui, kurią pagal amerikietišką tradiciją vainikavo net keturi prabangūs pokyliai su 5000-iais kviestinių svečių Prezidentūroje, Rotušėje, Chodkevičių rūmuose ir Sporto rūmuose.

Pasak A. Pemkaus, politinės patirties neturinčiam G. Nausėdai gali į naudą išeiti sprendimas grąžinti inauguracijos iškilmes vainikuojantį pokylį šalies elitui.

„Tai yra tas paskutinis desertas, sakykim, visos dienos pietų metu. Tai yra galimybė susipažinti, pabendrauti ir diplomatams, ir Seimo nariams, ir visuomenės atstovams vienoje vietoje“, – sako A. Pemkus.


Rašyti komentarą...
A
Ale va
2019-05-30 09:25:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kas čia elitas,ar prichvatizatoriui tarnaujantys partiniai klanai?
Atsakyti
0

A
Aiva
2019-05-30 10:18:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Noriu barbekiu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų