Landsbergis Šimonytę mato premjere

Jei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga paliks valdančiąją koaliciją, konservatoriai neatmeta galimybės formuoti mažumos vyriausybę iki kitų Seimo rinkimų. Jei konservatoriams per rinkimus nusišypsos sėkmė, Gabrielius Landsbergis Ingridą Šimonytę mato būsima premjere.

Europos Parlamento (EP) rinkimuose geriausiai pasirodė opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), surinkusi 18,6 proc. balsų ir gavusi tris mandatus Europos Parlamente.

„Rezultatus vertiname kaip kukliai neblogus, kas tampa įprasta. Lūkesčiai galbūt buvo kiek didesni, bet nusivilti nematome priežasties“, – BNS organizuotoje spaudos konferencijoje kalbėjo TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Žada pokyčius

G. Landsbergis rinkimų dieną žurnalistams iškart po rinkimų prognozavo rimtas permainas, vyksiančias ir valdančiojoje koalicijoje, ir Seimo frakcijose. Anot G. Landsbergio, jei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga vis dėlto paliktų valdančiąją daugumą, TS-LKD neatmestų galimybės iki rinkimų formuoti mažumos vyriausybę.

REKLAMA

„Ieškotume galimybių formuoti mažumos vyriausybę, kuri išliktų iki rinkimų kitą pavasarį. Galbūt ieškotume galimybės formuoti koaliciją iš įvairių partijų. Lietuvos krizinėje situacijoje nepaliksime, jei į ją įstumtų valdančioji dauguma“, – sakė G. Landsbergis.

Taip pat konservatorių lyderis teigia kitąmet siūlysiantis I. Šimonytei tapti TS-LKD sąrašo lydere Seimo rinkimuose.

„Kitąmet numatomi eiliniai partijos pirmininko rinkimai ir partijos bendruomenė nuspręs, ką jie mato, kaip būsimą lyderį. Mano kvietimas bus I. Šimonytei vesti sąrašą ir pergalės atveju formuoti vyriausybę“, – žadėjo G. Landsbergis.

Trys mandatai

Anot pirminių Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenų, už konservatorius iš viso balsavo 245,9 tūkst. rinkėjų.

Atsižvelgiant į pirmumo balsus, ši partija į EP siunčia Vytauto Didžiojo universiteto profesorių Liudą Mažylį, ekspremjerą Andrių Kubilių ir Seimo narė Rasą Juknevičienę.

 


Rašyti komentarą...
P
PP
2019-05-27 12:00:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gabriukas yra Vytuko prastumtas anūkėlis konservatorių partijos valdymui . Taigi , konservatoriai ateity turi pagalvoti ar vadovavimą būtų naudinga perduoti Šimonytei? Rinkėjai ne visi-runkeliai,bral....
Atsakyti
-1

t
tikrai
2019-05-27 12:14:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
blogai tam vaikiui Simonyte visur matosi , o gal tai meile?kituose rinkimuose vel teks nusivilti ,beveik visa lietuva nusisuko jau vakar parode taip kad tik vaizdiniuose valdysit tauta su Simonyte ,be sansu iseiti i prieki
Atsakyti
0

H
Hobi
2019-05-27 15:37:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei toks gudrus ir visus moko, tai kodėl nenorėtų į premjerus. Landsbergių hobys-žarijas žarstyti svetimomis rankomis, o iškeptas bulves pasiimti sau. Na, o jei bulvės sudegė, tai tie gudruėiai bus ne prie ko.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų