„Šonkauliukai garuoja ant stalo – gurgiantys pilvai laukiami pas mane. Jei laimės Obama, nusiskusiu plaukus.  Su įkūrimo diena Omega Psi Phi Fraternity Incorporated! Puk Puk. Šiandien švenčiam! Darbas iš manęs padaro ožį.“ Tai tik kelios citatos iš niekad nesibaigiančių įrašų socialiniame tinkle Facebook. Šis nuolat atsinaujinantis naujienų srautas padeda ne tik sužinoti, kas kokius blynus namie kepa ar kuriame pasaulio gale randasi, bet ir virsta tam tikra kultūrų pažinimo prizme, atskleidžiančia kiek pusiau realų, pusiau siurrealų žmonijos vaizdinį.

2004-aisiais metais sukūręs Facebook platformą Markas Zuckerbergas  turbūt sunkiai įsivaizdavo, kokia galinga jėga ji taps visuomenės gyvenime. Šiuo metu populiariuoju tinklu naudojasi daugiau kaip 963 mln. žmonių. Tai pralenkia visą Europą gyventojų skaičiumi. Nenuostabu, kad tinklo vartotojai kas 20 minučių sugeba pasidalinti daugiau kaip 1 mln. nuorodų, priima 2 mln. kontakto užmezgimo pasiūlymų, išsiunčia daugiau kaip 3 mln. žinučių bei palieka daugiau kaip 10 mln. komentarų (2011 m. duomenimis). Kiekiai milžiniški, tačiau nauda abejotina. Mažai kam faktas apie tolimo pažįstamo nupirktų kojinių kiekį padėjo patobulėti dvasiškai, protiškai ar kitaip atsipirkti už skaitymui sugaištą laiką.

REKLAMA

Vis dėlto tokie įrašai skaitomi, komentuojami, „laikinami“, jais dalinamasi ir stebimasi. Šiuo informacijos skleidimu daugiausiai užsiima moterys, praleidžiančios vidutiniškai daugiau kaip šešias su puse valandos per mėnesį ir sugerdamos bei kartu didindamos įrašų kiekius savo postringavimais apie sunkią darbo dieną, nenusisekusius santykius, prisvilusį pyragą ar visiems pavydą sukelsiantį vakarą prabangiame restorane. Ir vyrai mažai nusileidžia be galo svarbių naujienų apie save skleidimu ir keisčiausių pasaulio sampratų deklaravimu (kaip kitaip sužinosiu, kad Džeimsui patinka pandos, o vakar suvokė, jog visi žmonės yra trapios būtybės).


Rašyti komentarą...
S
Studentė
2012-11-19 14:37:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nemanau, kad reikia tik iš neigiamos pusės žiūrėti į FB. Juk nemažai tame ir gero yra: pvz, seni grupės, klasės draugai taip ir prarastų ryšį, jei ne socialiniai tinklai. Be to, kai kuriems žmonėms reikia tos saviraiškos erdvės, kur būtų galima parašyt į galvą šovusią mintį, kad ir kvailą ar bereikšmę. Juk FB ir yra realaus bendravimo pakaitalas, o ne vieta ieškoti dvasinio tobulėjimo. Reikia kartais ir ne apie dvasiškus dalykus pakalbėti :)
Atsakyti
0

P
Petras
2012-11-26 12:29:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rakauskaitė naudoja svetimą žodį iš karto, kažkur išgirdo angliškai ... Tai su kokiu dažiniu tą Facebooką valgo,ar su snukine knyga?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų