2009 metų lapkričio 14 d. sukanka lygiai metai kai įvyko Gintaro Varno spektaklio „Dekalogas“ premjera.

Tai pirmas savarankiškas teatro „Utopia“ spektaklis sukurtas remiantis Dešimties Dievo įsakymų tema. Žiūrovams iš karto gali kilti asociacija jog spektaklis yra didaktiškas arba paraidžiui teigia krikščionišką pasaulėjautą. Tačiau tai nėra teisinga. Tai spektaklis, kuriame kalbama apie Dekalogo nuostatų taikymą šiandieninėje mūsų Lietuvoje, etine prasme.

Po 2008 metais įvykusios premjeros Vilniuje meno kritikė R. Gečaitė rašė:

“Žinomo esteto ir scenos filosofo, režisieriaus Gintaro Varno premjera nustebino bene dekabristiniu užmoju, drįstu abejoti, ar jau paragavę gyvenimiškosios konjunktūros aktoriai galėtų teatro scenoje “atviru nervu” įtikinti žiūrovus dešimties įstatymų moralais. Tekstai, vaidyba ir sceninė aplinka buvo taikliai sulydyta į sidabrinę kulką”.

Spektaklis puikaus įvertinimo sulaukė, ne tik Lietuvoje ( jį pamatė maždaug 4000 žiūrovų), bet ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje. O scenografės Martos Vosyliūtės sukurtas vieno iš niūrių Vilniaus tarpuvarčių vaizdas puikaus įvertinimo sulaukė Estijoje Tartu mieste vykusiame Baltijos šalių festivalyje, kur Lietuvai atstovavo teatro „Utopija“ spektaklis „Dekalogas“.

REKLAMA

Lietuvoje 2008 metais spektaklis įvertintas net dviem Auksiniais Scenos kryžiais: Režisūros ir Nacionalinės dramaturgijos kategorijose. Visai neseniai spektaklis buvo priimtas i Elias.

Artėjant pirmajam spektaklio gimtadieniui aktorė Emilija Latėnaitė – Beliauskienė sako:

“Kas kartą labai įdomu užkulisiuose klausytis, kaip spektaklis pasikeitė nuo praeito karto, koks dialogas Dekalogo tema mezgasi šiandien su žiūrovais. Labai džiugina ir tai, kad kas kartą tas dialogas tampa brandesnis ir būtinesnis, rodos abiems pusėms.“

Teatras „ Utopia“ įkurtas 2007 metais, kuomet režisierius Gintaras Varnas pasitraukė iš valstybinio teatro. Šis žingsnis buvo žengtas dėl vienintelės priežasties – norėta nutraukti saitus su esama teatro realybe ir susikurti naują.

Utopia atspindi ne esamą teatro situaciją, bet jo viziją. Neturėdamas nuolatinės scenos režisierius, G. Varnas siekia turėti tikrą teatrą – su savo pasaulėžiūra, repertuaru ir aktorių trupe.

Lapkričio 14 d. 19val laukiame tiek ištikimiausių teatro "Utopia" žiūrovų, tiek ir tų, kurie per metus dar nespėjo susitikti su teatru. Po gimtadieninio spektaklio "Dekalogas" ne ką mažiau gimtadieninis susitikimas su aktoriais.


Rašyti komentarą...
J
Jurga
2009-11-12 11:42:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puikus spektaklis, talentingi aktoriai!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų