Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rytoj, rugpjūčio 20 dieną, vyksiantį suomių roko grupės „Apocalyptica“ koncertą galima vadinti išskirtiniu - tokio renginio Trakų pilyje dar nebuvo. Anot žinovų, Trakų pilis - ta erdvė, kurioje violončelininkų kvarteto kūriniai skambės taip, kaip iš tikrųjų turi skambėti.

REKLAMA

Pasaulyje negausu roko grupių, kurios nenorėtų būti vadinamos unikaliomis. Be abejo, pastaruoju laiku vos keletas nusipelno šio apibūdinimo ir Suomijos grupė „Apocalyptica“ yra viena jų. Keturi klasikinės muzikos virtuozai sugebėjo padaryti tai, ko iki šiol nepavyko nė vienai grupei per muzikos istoriją - tyrą, trapų ir grakštų klasikinių styginių skambesį meistriškai supynė su galinga, didinga ir lyriška sunkiojo metalo dvasia.

REKLAMA
REKLAMA

Grupės idėja kilo devyniasdešimtųjų pradžioje, kai Helsinkio Sibelijaus akademijos studentai susibūrė į violončelininkų kvartetą, atliekantį pačią įvairiausią muziką - nuo J.S.Bacho iki J.Hendrixo. Tačiau Eiccas Toppinenas ir trys jo bičiuliai - ištikimi sunkiojo roko gerbėjai - nusprendė pasirinkti tokį repertuarą, kuris būtų artimas jų sieloms. E.Toppinenas sukūrė keletą metalo legendų grupių „Metallica“, „Slayer“ ir kitų aranžuočių ir šį repertuarą „Apocalyptica“ pristatinėjo per studentų vakarėlius.

“1995 metais mes grojome Helsinkyje kalėdiniame metalistų renginyje sunkiojo metalo klube „Teatro“, - prisiminė E.Toppinenas. - Buvo išties labai baisu išeiti į sceną ir atlikti violončelėmis legendinės „Metallica“ kūrinius, juk mes nežinojome, kaip mus priims publika. Tačiau ją mūsų pasirodymas sujaudino.“

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus šauniajam ketvertui buvo pasiūlyta sutartis su leidybos kompanija „Zen Garden Records“ ir 1996 metais buvo išleistas debiutinis grupės albumas „Plays Metallica by Four Cellos“. „Niekada nemanėme, kad mes galėsime išleisti albumą, kuriame būtų įrašyta tai, ką mes darome. Tai buvo nuostabus laikas, tam tikra terapija nuo begalinio gamų kartojimo akademijoje!“ - neslėpė džiaugsmo E.Toppinenas. Albumas buvo parduotas daugiau kaip milijono tiražu visame pasaulyje, tai išties netikėta sėkmė.

Pasipylus geroms recenzijoms ir pasiūlymams koncertuoti, „Apocalyptica“ sulaukė tarptautinio pripažinimo ir subūrė didelę savo gerbėjų auditoriją, kurią sudaro sunkiojo metalo mėgėjai drauge su akademinės muzikos garbintojais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų