Dauguma paauglių nemėgsta lankyti bažnyčios, tačiau sunkųjį roką pamėgusius Suomijos jaunuolius gali pritraukti naujas reiškinys - „metalo mišios“.

Penkiolikmetei Teea Pallaskari malonu, kad bažnyčioje rengiamos „šiek tiek neįprastos apeigos“. Paauglė praleido geografijos pamoką, kad suspėtų į pamaldas, surengtas miestelio, esančio maždaug už 60 km į šiaurę nuo Helsinkio, kuklioje raudonų plytų bažnyčioje. Joje meldžiasi liuteronai, jų bendruomenei priklauso dauguma Suomijos tikinčiųjų.

Paaugliai klausėsi giesmių, kurias pagrindinis metalo grupės vokalistas audringai traukė pritariant kurtinamai muzikai. Jai nutilus mokiniai audringai plojo ir švilpė, o visą šurmulį su pritariančia šypsena stebėjo pastorius.

Vargu, ar ką nustebins, kad pamaldos, per kurias bažnytiniai himnai giedami skambant metalo muzikai, atsirado būtent Suomijoje. Ši šalis 2006 metais pirmą kartą laimėjo Eurovizijos dainų konkursą, kai pabaisomis persirengę grupės „Lordi“ nariai pasirodė su sunkiojo metalo daina „Hard Rock Hallelujah“. Sunkusis metalas kitose šalyse turi palyginti nedaug gerbėjų, tačiau Suomijoje šis muzikos žanras tapo vyraujančiu. Helsinkyje klesti daugybė sunkiojo metalo karaokės barų ir metalistų klubų. Sostinėje dažnai rengiami sunkiojo roko koncertai, o kiekvieną vasarą Suomijoje įvyksta dešimtys sunkiojo metalo festivalių.

REKLAMA

Kai kas teigia, kad šalies jaunimo muzikinis skonis susijęs su tradiciniu suomių charakteriu. „Suomiai garsėja kaip santūrūs, rimti ir labai sąžiningi žmonės. Sunkusis metalas jiems tinka, nes tai rimta, sąžininga, atvira ir gana niūri muzika“, - sakė vienas iš „Metallimessu“ įkūrėjų Mikko Saari.

Pirmą kartą sunkiojo metalo mišios Suomijoje buvo surengtos per 2006 metais Helsinkyje vykusį festivalį „Tuska“ („Skausmas“). Nuo tada „Metallimessu“ gastrolių autobusas apvažiavo beveik visą šalį. Muzikantai sako, kad tai nėra Bažnyčios planas. Vyskupai to neplanavo. Judėjimą pradėjo 5 metalo muzikos gerbėjai, kurių 3 patarnavo bažnyčioje.

Trankios muzikos ir tikėjimo mišinys patinka ne visiems. Kai kuriems tikintiesiems atrodo, kad garsiai roko muzikai ne vieta Dievo namuose, o dalis prisiekusių metalo gerbėjų kaltina Liuteronų Bažnyčią, jog ji naudojasi jų mėgstama muzika, kad priviliotų daugiau jaunimo. Vienas iš Suomijos metalo muzikos pionierių Kimmo Kuusniemi, atšventęs 50 metų jubiliejų, iš pradžių taip pat buvo nusiteikęs skeptiškai. „Metalo mišios“ man buvo staigmena. Metalo muzika nelabai dera su bažnyčia“, - sakė roko veteranas, kuriantis dokumentinį filmą apie Suomijos metalo muzikos istoriją.

("Metallimessu" nuotr.)


Rašyti komentarą...
:
:)
2008-09-17 09:22:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
O cia tai jega!!!
Gal pabandom igyvendinti si praojekta LT baznyciose?
Jauciu apsishiktu is pasipiktinimo vyskupija..
Atsakyti
0

h
hmmm
2008-09-17 10:12:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
siaip tai galiu pasakyti kai buvau anglijos baznycioje bet ten labiau kaip tikejimo zodis ir grynai tas pats ten roko grupe groja dainas bet kaip maldas ar pns siaip tai gan idomiai ;] tokie dalykai
Atsakyti
0

R
2008-09-17 10:26:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Super! Buvau toj bažnyčioj.
Lb gera idėja.;}
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų