Rugsėjo 22 ir 23 dienomis Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ pasveikino gerbėjus su rudens lygiadieniu.

Du nepamirštami koncertai sausakimšoje Šv.Kotrynos bažnyčios salėje ir audringa žiūrovų reakcija tarytum būtume ne rudeniškoje Lietuvoje, o saulėtoje Ispanijoje. Emocijos liete liejosi!

Nuo pirmų akordų  užsimezgė ryšys tarp salėje esančių žmonių ir muzikantų scenoje. Aistės Smilgevičiūtės balsas po Šv.Kotrynos bažnyčios skliautais skambėjo švelniai ir jautriai. Sodrumo dainoms suteikė styginių kvartetas, kurį subūrė violončele grojantis Tomas Ramančiūnas. Kvartetui puikia antrino Mantvidas Kodis su akordeonu, Gedutis Žilys, grojantis kanklėmis ir bosine gitara, naujas grupės narys Salvijus Žeimys, sugebėjęs mušamaisiais ne užgožti, bet kaip tik atvirkščiai, subtiliai išryškinti dainas. Kaip visada publiką žavėjo fleita grojantis Kęstutis Drazdauskas. Rokas Radzevičius, grupės „Skylė“ siela ir dainų autorius, bei nepaprasto balso savininkė Aistė Smilgevičiūtė buvo tie žmonės scenoje, į kuriuos krypo žiūrovų akys. Kiekviena daina – tai dar vienas jausmas, dar viena neįprasta istorija.   Sceną ir kūrinius meniškai „nuspalvino“ Marius Selevičius, talentingai priderinęs apšvietimą neįprastoje bažnyčios skliautų erdvėje. Po koncerto publika negailėjo pagyrimų šiam „žmogui už kadro“.

REKLAMA

Programą grupė  pradėjo kūriniais iš „Povandeninių kronikų“, po keletos dainų Aistė ir Rokas pristatė naujausią rinktinį grupės albumą „Sapnų trofėjai“, kuris iš Lenkijos buvo atvežtas tiesiai į sceną – ten albumą pirmąkart pamatė ir grupės nariai. Dar per repeticiją visi žinojo, kad naujasis albumas kirto Lenkijos-Lietuvos sieną. Įsivaizduokite džiaugsmą salėje ir scenoje, kai „Sapnų trofėjai“ buvo įteikti muzikantams – kaip tik prieš pat ankstesnės Roko kūrybos dainos „Kazokai“ atlikimą!

Koncertą į dvi dalis tarytum padalino dviejų naujų dainų „Stelmužė“ ir „Klajūnė“ premjeros. Abu šie kūriniai įeis į naująjį Aistės Smilgevičiūtės ir Roko Radzevičiaus projektą „Broliai“, skirtą laisvės kovotojams, Lietuvos partizanams. Kaip tik koncerto metu Aistė paminėjo jau išleistą būsimo albumo demo versiją – išskirtinio leidimo ir riboto tiražo kompaktinę plokštelę, kurioje galima rasti dvi būsimo albumo dainas. Kiekvienas, įsigijęs tokią demo versiją, tampa projekto rėmėju ir garantuoja sau, kad būsimą albumą gaus pirmasis. Įsigyti tokį CD gali kiekvienas, panorėjęs paremti Aistės ir Roko projektą ne mažiau nei šimtu litu. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti grupės svetaineje skyle.lt.

Antroje koncerto dalyje skambėjo „Povandeninių kronikų“ kūriniai, tokie kaip „Jūržolių  šokis“, „Sesuo“, „Baltas brolis“ ir kt. Koncertą užbaigė romantiškas Aistės ir Roko duetas iš „Jūratės ir Kastyčio“.

Rolando Kuprio fotografijos:


Rašyti komentarą...
a
alex
2009-09-27 17:38:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
nuotraukos tai labai jau intriguojančios. Kodėl tokie koncertai nefilmuojami ir neparodomi per tv
Atsakyti
0

L
Linas
2009-10-04 17:32:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nes televizijoj rodomi Radži, Valinskienės ir kitų žvaigždžių koncertai.
Gerai, sarkazmą į šoną. „Skylės“ koncerto, vykusio pavasarį šioje pačioje bažnyčioje koncertas buvo filmuojamas ir galima įsigyti DVD.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų