• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ryt Lietuvos ir pasaulio kino teatruose pradedamas rodyti filmas „Persijos princas: laiko smiltys“, nufilmuotas populiaraus kompiuterinio žaidimo motyvais. Filmą režisavo Mike Newell, ne taip senai žiūrovams padovanojęs filmą „Haris Poteris ir ugnies taurė“, o prodiusavo Holivude vadinamas „žmogus Nr. 1“ – Jerry Bruckheimer, filmų „Kodas: lobiai“, „Blogi vyrukai“ ir žinoma „Karibų Jūros piratų“ trilogijos prodiuseris.

REKLAMA
REKLAMA

Pasakiškos Persijos praeito tūkstantmečio dvasia ir realizmas buvo kuriamas Maroke, filmuojant 50 laipsnių karštyje. Sunkiausia filmavimų dalis – pagrindinių herojų keliones dykuma, scenos iš stručių lenktynių ir galutinių kautynių scena.

REKLAMA

Techniškai įdomiausia buvo filmuoti vėsiuose „Pinewood Studios“ paviljonuose Didžiojoje Britanijoje ir vaizdo efektų studijoje „Double Negative“.

Paviljonuose dailininkai-dekoratoriai pastatė rytinius Alamuto vartus, užėmusius beveik visą paviljoną ir 16 metrų dydžio miesto sienas bei miesto pastatus, kur gaudynių scenoje princas Dastanas demonstruoja parkūro sugebėjimus, kai peršokamos, perlipamos ar kitaip įveikiamos visos kliūtys per kuo trumpesnį laiką.

REKLAMA
REKLAMA

Šį kompleksą statė bene tris mėnesius ir sunaudojo 25 tūkstančius lentų ir 40 tonų gipso. Visos dekoracijos stilistiškai buvo identiškos Maroke nufilmuotiems realiems kadrams ir buvo kuriamos iki smulkiausių detalių.

Maroko miesto stogų scenos paviljonuose buvo filmuotos dėl ypatingo sumanymo. Viena priežastis – itin pavojingų parkūro scenų filmavimai studijoje yra saugesni. Tačiau svarbiausia priežastis, kodėl stogus pasirinkta filmuoti studijoje, buvo tai, kad dauguma parkūro scenų – naktinės ir beveik visada nufilmuotos naudojant natūralius šviesos šaltinius. Visą šitą grožį tikra magija užpildė vizualinių efektų specialistai iš kino studijos „Double Negative“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Filme „Persijos princas: laiko smiltys“ sukurta daugiau nei 1000 specialiųjų efektų. Visam šiam kruopščiam darbui kūrėjams prireikė visos armijos prodiuserių, vadybininkų, koordinatorių, technikų, inžinierių ir kompiuterių specialistų.

REKLAMA

„Suprantame, kad žiūrovus sunku nustebinti. Tačiau mes vis dar stengiamės pakeisti ir pagilinti žmonių žinias apie specialiųjų efektų galimybes, - tvirtina prodiuseris Jerry Bruckheimer. Bene sėkmingiausiai dirbantis Holivudo prodiuseris tikina norintis „padaryti tai, ko iki mūsų niekas nėra daręs“.

„Persijos princas: laiko smiltys“ kino teatruose nuo gegužės 28 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų