Gruodžio 1 d. 16 val. kultūros centre „Ramybė“ (Vytauto d. 35, Palanga) svečiuosis kinematografinė režisierių šeima – Janina Lapinskaitė ir Algimantas Puipa.

Bus parodytas naujausias A.Puipos filmas „Nuodėmės užkalbėjimas“. Gruodžio 2 d. 16 val. bus rodomi du J. Lapinskaitės filmai – „Našlių pakrantė“ ir „Stiklo šalis“. „Ramybėje“ bus rodoma ir daugiau šių režisierių filmų, žadama pranešime spaudai.

Janina ir Algimantas kuria skirtingų žanrų filmus. A.Puipa – vaidybinius, o J.Lapinskaitė dokumentinius. Režisierė dirba ir Muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedros vedėja. Kartais režisieriai dirba kartu – Janina yra daugelio Algimanto filmų antroji režisierė.

Janinos Lapinskaitės dokumentiniai filmai „Iš Elfų gyvenimo“, „Venecijaus gyvenimas ir Cezario mirtis“, „Venera su katinu“, „Našlių pakrantė“ pamėgti žiūrovų ir yra sulaukę tarptautinių festivalių apdovanojimų.

J.Lapinskaitės vaidybinis filmas „Stiklo šalis“ sukurtas pagal populiarios lietuvių rašytojos Vandos Juknaitės apysaką Indijoje vykusiame tarptautiniame Tamil Nadu filmų festivalyje pelnė geriausios režisūros apdovanojimą. Dokumentinio filmo „Našlių pakrantė“ herojės – pamario miestelio našlės.

Algimantas Puipa – vienas žymiausių kino režisierių, dažniausiai kuriantis pagal šiuolaikinę lietuvių literatūrą. Daugelis jo sukurtų filmų yra pelnę prizus tarptautiniuose festivaliuose. Jis sukūrė ne vienam įsiminusį filmą: „Amžinoji šviesa“, „Elzė iš Gilijos“, „Bilietas iki Tadž Mahalo“, „Vilko dantų karoliai“, „Moteris ir keturi jos vyrai“, „Dievų miškas“, „Nuodėmės užkalbėjimas“ ir daug kitų. Kūrėjui artimiausi keli – „Amžinoji šviesa“, „Bilietas į Tadž Mahalą“, „Vilko dantų karoliai“.

Naujasis režisieriaus Algimanto Puipos filmas „Nuodėmės užkalbėjimas“, sukurtas Jurgos Ivanauskaitės romanų motyvais, skiriasi nuo ankstesnių režisieriaus darbų – tai kamerinis kinas, kur gilinamasi į žmogaus psichologiją, moters jausmų pasaulį. Filme vaidina aktoriai Rasa Samuolytė, Nelė Savičenko, Aleksas Kazanavičius, Kostas Smoriginas, Remigijus Sabulis ir kiti.


Rašyti komentarą...
p
pyst
2010-03-14 17:14:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu krc pyst :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų