REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 6 dieną, minėdama karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną ir Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų, Tokijo galerijoje „Hillside Forum“ Lietuvos ambasada Japonijoje surengė priėmimą, skirtą Mariaus Jovaišos fotografijų parodos „Neregėta Lietuva“ atidarymui.

REKLAMA
REKLAMA

Priėmime dalyvavo per du šimtus svečių: Japonijos Aukštųjų rūmų prezidentas Sacukis Eda (Satsuki Eda), viceprezidentė Akiko Santo, Užsienio reikalų ministras, Japonijos ir Lietuvos parlamentinės draugystės grupės pirmininkas Hirofumis Nakasonė (Hirofumi Nakasone), parlamento ir kitų vyriausybės institucijų nariai, verslo ir kultūros sluoksnių, žiniasklaidos atstovai, Japonijos lietuviai.

REKLAMA

Renginio pradžioje Lietuvos ir Japonijos valstybių himnus giedojo Kunitačio muzikos akademijos gimnazijos choras, kovo mėnesį viešėjęs Lietuvoje.

Tardamas sveikinimo žodį, Lietuvos Ambasadorius Dainius Kamaitis pabrėžė, kad Lietuvą ir Japoniją sieja artima draugystė, o 2012 metais bus minima devyniasdešimties metų diplomatinių santykių sukaktis. Užsienio reikalų ministras Hirofumis Nakasonė apžvelgė svarbiausias šalių bendradarbiavimo sritis, išskirdamas japonų civilių dalyvavimą Lietuvos vadovaujamoje provincijos atkūrimo grupėje Čagčarane, koordinuojant paramos Afganistanui projektus. Ministras pasveikino Lietuvą, švenčiančią tūkstantmetį ir Vilnių – Europos kultūros sostinę, ir išreiškė įsitikinimą, kad Japonija ir Lietuva turi puikias perspektyvas plėtoti dvišalius santykius.

REKLAMA
REKLAMA



Projekto autorius Marius Jovaiša sakė: „Paroda Tokijuje – jau dvyliktasis didelis „Neregėtos Lietuvos“ pristatymas pasaulyje. Didžiuojuosi, kad pavyko organizuoti renginį tokioje įspūdingoje, prestižinėje galerijoje. Akivaizdu, kad mažutė Lietuva gali būti įdomi pasaulio žmonėms savo unikalia gamta, istorija, kultūra. Pristatydami kultūros ir meno projektus, turime puikias galimybes atkreipti ir verslininkų susidomėjimą, skatinti naudingus ryšius, atverti duris į Lietuvą.“ Kultūros atašė Gabija Žukauskienė džiaugėsi, kad „Neregėta Lietuva“ sukėlė didelį susidomėjimą tiek tarp Lietuvą jau pažįstančių M.K. Čiurlionio ir J. Meko gerbėjų, tiek tarp tų, kurie apie mūsų šalį iki šiol beveik nebuvo girdėję.

„Neregėtos Lietuvos“ paroda Tokijuje veiks tris savaites. Vėliau ji persikels į Mijadzakį ir tęs kelionę po kitus Japonijos miestus. Šią savaitę dar vyks keli albumo pristatymai menininkų bendruomenei, žiniasklaidai, seminaras ir paskaita Tokijo Universitete.





REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų