Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant didinti lietuviškos muzikos eksportą, muzikos verslas pirmiausia turi būti pripažintas lygiaverte ūkio dalimi, teigia Lietuvos muzikos leidėjai.

REKLAMA

Kultūros ministras Jonas Jučas per spaudos konferenciją antradienį teigė, kad kultūros industrija Europos Sąjungos šalyse sukuria daugiau bendrojo vidaus produkto nei žemės ūkis, ir ši sritis ateityje turi didelį potencialą augti.

"Valstybės požiūris į muzikos verslą kaip į verslą dar nėra galutinai susiformavęs. Mes vis tiek tai vadiname menu", - per spaudos konferenciją Kultūros ministerijoje antradienį teigė muzikos leidybos bendrovės "Monaco production" direktorius Lauras Lučiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot L.Lučiūno, muzikos reikalais turėtų rūpintis ne tik Kultūros, bet ir Ūkio, Finansų, Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijos.

"Muzika sukuria tam tikrą pridėtinę vertę, muzikos leidėjai moka mokesčius - muzikos industrija yra tam tikra verslo dalis", - kalbėjo "Monaco production" vadovas.

Lietuvos autorių teisių asociacijos agentūros (LATGA-A) duomenimis, iš asociacijos surenkamo 10 mln. litų autorinio atlyginimo tik apie 3 proc. visų pinigų skiriama autoriams už jų kūrinių skambėjimą užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų