jonas jučas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jonas jučas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jonas jučas“.

Vienturtę dukrą palaidojęs „Kauno Jazz“ įkūrėjas atvėrė širdį: „Dabar viskas kitaip“

Sausio 6-osios kaunietis, legendinio festivalio „Kauno Jazz“ sumanytojas ir rengėjas Jonas Jučas, nepamirš visą gyvenimą. Būtent tą dieną užgeso jo dukters Indrės Jučaitės gyvybė. 42-ejų metu moteris kovojo su smegenų augliu. Ir nors kaktinės srities navikas buvo itin agresyvus, vis tik iki paskutinės akimirkos Indrė nenuleido rankų ir kovojo su pražūtinga diagnoze.
2023-04-07

J. Starinskaitė atskleidė savo netikėtus vasaros planus: šią vasarą elgsis kitaip

„Jūra. Ežeras. Joninės kaime. Nelankytos gražiausios Lietuvos vietos“, – vienas per kitą šios vasaros planus vardino „Kristi Andress“ dizaineriai Kristina Kalinauskaitė ir Andrius Sergejenko. Jiems, kaip ir daugeliui lietuvių, ši vasara yra tobula, todėl dėl įdegiui ir maudynėms palankaus oro jie ją ketina praleisti ne užsienyje, o gimtinėje.
2018-06-18

Konservatorius N.Puteikis neklauso ministro R.Vilkaičio

Gydyklas ir SPA centrą Palangoje statyti ketinantys verslininkai pateko į kuriozinę situaciją - Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjo Naglio Puteikio pasipriešinimo nenumaldo netgi kultūros ministro raštas, leidžiantis verslininkų planams pajudėti iš mirties taško. Kompleksą, kuriame gydymo bei pramogų tikslams būtų naudojamas mineralinis vanduo, bendrovė "Baltijos aktima" planuoja jau ne vienerius metus.

Ar iškas elektroninė erdvė kapo duobę mūsų kalbai?

Naujausios technologijos keičia mūsų gyvenimą, šiek tiek keičia ir pačią kalbą. Tiesa, kartais iškyla klausimas. Ar mūsų kalba elektroninėje erdvėje savaip evoliucionuoja, ar išsigimsta?   Nemaža dalis Lietuvos kalbininkų jau skambina pavojaus varpais- tokia išvada kalbos puoselėtojams peršasi panagrinėjus įvairių interneto svetainių komentarų ar atsiliepimų skilčių, taip pat – elektroninių laiškų ar trumpųjų SMS žinučių turinį.
2009-09-27

Dar viena VEKS vagių šventė

Šiandien sukanka metai, kai į prokurorus dėl projekto “Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009” (VEKS) aferų kreipėsi pati Kultūros ministerija, tačiau tyrimas, kaip ir aibė kitų šios detektyvinės istorijos tyrimų, dingo it kokiame mistiniame Bermudų trikampyje.

Lietuvos chorų choras paaiškės šeštadienį

Keturis mėnesius Lietuvos televizijos žiūrovų dėmesį prie TV ekranų  šeštadieniais kaustęs pirmasis ir vienintelis Nacionalinis chorų konkursas „Lietuvos balsai“ – finišo tiesiojoje.    TV metrų duomenimis, chorų konkursą kiekvieną šeštadienį prie Lietuvos televizijos ekranų stebėjo apie 140 tūkst. žiūrovų. Tiek netilptų jokioje Lietuvos  koncertų salėje.
2009-06-01

Kauno liberalcentristams toliau vadovaus Robertas Stanionis

Liberalų ir centro sąjungos Kauno skyriui ir toliau vadovaus buvęs miesto savivaldybės administracijos direktorius, dabar - projektų rengėjas Robertas Stanionis. Ketvirtadienį prieš pat vidurnaktį paaiškėjo, kad už jį balsavo maždaug 170 iš beveik 270 ataskaitos ir rinkimų susirinkime dalyvavusių partijos narių. Iš viso Kauno skyrius jungia daugiau nei 500 liberalcentristų. R. Stanionis partijos skyriaus vedliu iki tol jau buvo porą metų.

Privilegija gyventi šalia išrinktųjų

Abiejų Seimo viešbučių gyventojų sąrašas, kurį gavo "Lietuvos žinios", rodo, kad parlamentarams jau dabar visiškai pakaktų Gedimino prospekte įrengtų butų. Septintadalis čia įsikūrusių asmenų - ne tautos išrinktieji. Fabijoniškėse esančiame viešbutyje glaudžiasi tik 2 Seimo nariai, kiti yra nuomininkai. Kvadratinio metro nuoma jame - vos 1,26 lito.
titulinis 2009-04-20

Liberalcentristus į EP rinkimus ves Artūras Zuokas

Valdančiąją Liberalų ir centro sąjungą (LiCS) į Europos Parlamento (EP) ves šios partijos lyderis Seimo narys Artūras Zuokas. LiCS valdyba pirmadienį bendru sutarimu patvirtino partijos kandidatų į EP sąrašą. Pirmuoju jame įrašytas A.Zuokas, antruoju - Seimo narys Arminas Lydeka, trečiuoju - buvęs vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila, ketvirtuoju - partijos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benas Baltušis, penktuoju - LiCS atsakingasis sekretorius Klemensas Rimšelis.

A. Zuokui prireikė rezervato

Artūras Zuokas ima Gedimino kalno papėdę. Ne visą, bet tą dalį, kurią jam su verslo partneriais neteisėtai nuomojo Vilniaus savivaldybė. Nuomos neteisėtumą konstatavo įvairios valstybės įstaigos. Tačiau Vilniaus savivaldybė vis vien suformavo sklypą, o buvęs Vilniaus apskrities viršininkas Alfonsas Macaitis paskutinę darbo dieną leido registruoti tą sklypą nekilnojamojo turto registre. Dabar beliko menkas niekas.
REKLAMA
REKLAMA

Tarp XIX ir XXI amžių

Kad ir kokia nepalanki kūrėjams būtų kultūros situacija, jie vis dar kuria, nepaisydami nei dabarties mokesčių, nei dar didesnių žadamų. Kaip mėgdavo girtis buvęs kultūros ministras Jonas Jučas, šiandien menininkai skina užsieniuose laurus, ir taip mūsų kultūra klesti kaip niekada – tai jis vis kartodavo, tarsi pats būtų bent kiek prie tų laurų skynimo prisidėjęs. Tiesa, vienu metu jis (ar gal žurnalistė) pasiuntė menininkus verčiau skinti pomidorų.
2009-01-26

Seime neliko benamių

Praėjusios kadencijos parlamentarai kaip niekad pavyzdingai užleido Seimo viešbučiuose lovas naujiems išrinktiems kolegoms. Vos vienas senbuvis vėlavo išsikraustyti. Daliai naujų tautos išrinktųjų būsimuose butuose net remontas buvo atliktas, - skelbia „Vakaro žinios“. Iškraustė visus Anksčiau Seimo kanceliarijai nuolat kildavo problemų, norint iš Seimo viešbučių iškrapštyti žmones, kuriems čia gyventi nebepriklausė. Šiemet tokių problemų beveik nekilo.
titulinis 2009-01-08

Buvęs kultūros ministras tapo Seimo vicepirmininko patarėju

Po Seimo rinkimų kultūros ministro portfelį praradęs Jonas Jučas pradėjo dirbti Seime. Jį įdarbino parlamento pirmininko pavaduotojas Raimondas Šukys, paskirdamas savo patarėju. J.Jučas ir R.Šukys yra Liberalų ir centro sąjungos nariai. J.Jučas yra įgijęs kultūros švietimo darbuotojo kvalifikaciją, choro dirigento specialybę Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar Lietuvos muzikos akademija) Klaipėdos fakultete.

Valdiškų milijonų skalbykla

„Balsas.lt savaitė“ aiškinasi: ar gali gali būti, kad prokuratūra neatskleis viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) lėšų panaudojimo paslapčių. Negi VEKS byla, kaip ir daugelis panašių, bus užmiršta? „Turime laiko: senatis sukaks tik po aštuonerių metų”, −  Vilniaus apygardos prokurorė Vilma Gružaitė optimizmu netryško. VEKS kritikuojančios interneto svetainės „Ekspertai.eu“ iniciatoriai šį projektą pavadino skalbykla, o jo autorius – aferistais.

Ar jums nereikia bilieto į Varšuvą?

Šią savaitę išleistame naujausiame savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ numeryje – specialiai parengtas žinomos žurnalistės Rūtos Grinevičiūtės tyrimas apie dar nežinomus prieštaringai vertinamo projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ faktus. Kompozitorių sąjungos pirmininkas pabėga nuo žurnalistų per langą. Dvi damos, atsakingos už biudžetą, sprunka į liftą. Viceministras užsitrenkia kabinete, o ministras, laimei, jau buvęs, meluoja arba tyli.

Seimo viešbučiuose – šurmulys

Norą gyventi dviejuose Seimo viešbučiuose pareiškė 65 parlamentarai. Tačiau kai kurie jų vis dar glaudžiasi privačiuose viešbučiuose ir laukia, kol bus suremontuotas tarnybinis būstas. Vakar baigėsi terminas, kai iš Seimo viešbučio sostinės Gedimino prospekte turėjo išsikraustyti visi prieš mėnesį pasibaigusios kadencijos parlamentarai. Iki šiol tarnybiniame bute Seimo viešbutyje gyvena buvęs kultūros ministras kaunietis Jonas Jučas.

Seimo viešbutyje keičiasi gyventojai

Seimo viešbutyje sostinės centre keičiasi gyventojai. Iki trečiadienio darbo dienos pabaigos Seimo viešbutį turėjo palikti jame gyvenę buvusios kadencijos Seimo nariai, nekandidatavę ar neišrinkti šiuose parlamento rinkimuose. Pasak Seimo kanclerio Gintauto Vilkelio, visi butus atlaisvinti turėję eksparlamentarai tą padarė laiku. Šią kadenciją Seimo viešbutyje butai suteikti 60-čiai Seimo narių, 23 jų - parlamento naujokai ar grįžę po pertraukos.

Blokados fondo vertybės bus perduotos Nacionaliniam muziejui

Blokados fonde nuo 1990 metų saugoti gyventojų ir organizacijų paaukoti juvelyriniai dirbiniai penktadienį bus perduoti Nacionaliniam muziejui. Renginyje Vilniuje dalyvaus laikinasis finansų ministras Rimantas Šadžius ir laikinasis kultūros ministras Jonas Jučas, pranešė Finansų ministerija. Liepos 1-ąją Seimas priėmė įstatymą likviduoti Blokados fondą.
2008-11-28

Blokados fondo vertybės bus perduotos Nacionaliniam muziejui

Blokados fonde nuo 1990 metų saugoti gyventojų ir organizacijų paaukoti juvelyriniai dirbiniai penktadienį bus perduoti Nacionaliniam muziejui. Renginyje Vilniuje dalyvaus laikinasis finansų ministras Rimantas Šadžius ir laikinasis kultūros ministras Jonas Jučas, pranešė Finansų ministerija. Liepos 1-ąją Seimas priėmė įstatymą likviduoti Blokados fondą.

Klerkų Kalėdos: taupyti ar švęsti?

Pastaruoju metu deklaruojama mada susiveržti diržus nepasiekė didžiųjų miestų savivaldybių. Jų tarnautojams laukiant šventinių premijų, daugumos biudžetinių įstaigų ir valstybės įmonių darbuotojai Kalėdas sutiks kukliau. Priedų mokėti nėra iš ko. Šiemet dėl taupymo vajaus dauguma valstybės tarnautojų turės apsieiti be kalėdinių premijų ir vadinamųjų tryliktųjų atlyginimų.

Ministrų finišas - skirtingas

Po ketverių metų valdžioje vieni politikai praturtėjo, bet neteko darbo, o kiti išsaugojo šiltas kėdes, bet prarado solidžias kompensacijas. Pasak dienraščio „Vilniaus diena“, kai kuriems laikinai pareigas einantiems ministrams priklauso daugiatūkstantinės dvigubos išeitinės kompensacijos. Ir iš Seimo, ir iš Vyriausybės kanceliarijos išeitines kompensacijas gaus penki dabartinės laikinosios Vyriausybės ministrai, buvę ankstesnio Seimo nariai, bet neišrinkti į naująjį.

Menininkių grupė „Baltos kandys“ pristatys naują kūrybos katalogą

Lapkričio 21 d. 18 val. Vilniaus galerijoje „Kairė-dešinė“ menininkių grupė „Baltos kandys“: Austė Jurgelionytė, Karolina Kunčinaitė, Miglė Lebednykaitė, Rasa Leonavičiūtė, Laura Pavilonytė, Julija Vosyliūtė pristatys naują kūrybos katalogą bei keturis svarbiausius meninius projektus „Mandala“ (2003), „Spiros“(2005), „Šventė“ (2006), „Miškan.
2008-11-19

Vyriausybė atidėjo rentų menininkams didinimo klausimą

Kadenciją baigianti Vyriausybė trečiadienį nepritarė Kultūros ministerijos siūlymams didinti rentas kai kuriems menininkams ir įpareigojo ją parengti penktąjį įstatymo pataisų variantą. Vyriausybės teigimu, Teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas turės būti parengtas iki birželio 1-osios. Jame bus įtvirtintas kai kurių menininkų rentų didinimas 260 litų.
2008-11-12

Piktinamasi galimais naujaisiais Aplinkos ir Kultūros ministerijų vadovais

Visuomeninės organizacijos piktinasi ketinimais Aplinkos ir Kultūros ministerijas patikėti vadovauti „abonentinės“ partijos nariams. „Prašome atsižvelgti į mūsų, kaip rinkėjų, nuomonę dalijantis valdžią ministerijose. Kategoriškai nesutinkame, kad Aplinkos ir Kultūros ministerijos butu atiduotos Liberalų ir centro sąjungai“, - teigia 20 visuomeninių organizacijų.

Valdovų rūmai renka rekrūtus. Alga gera ir dirbti nereikia

Valdovų rūmuose jau įdarbinta keliasdešimt freilinų, liokajų, durininkų ir prievaizdų. Dvaras skubiai priima ir naujus tarnus, nes žūtbūt reikia panaudoti šiemet algoms skirtus milijonus. Neišleis - kitąmet tiek negaus. Tačiau tuo pat metu Vyriausybė universitetams liepia imti paskolas, kad galėtų sumokėti dėstytojams algas, - skelbia "Vakaro žinios". Valdovų rūmai jau dirba Klysta žmonės, manantys, kad Valdovų rūmai dar nedirba, nes nėra baigti statyti. Jie dirba visu pajėgumu.

Vilniuje – jubiliejinė P. Normanto fotografijos paroda

Vilniaus Dailės akademijos galerijoje „Akademija“ vyko fotografo Pauliaus Normanto jubiliejinės parodos „Laisvas Vėjas Rytuose“ atidarymas. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Vilniaus meras Juozas Imbrasas, Lietuvos Respublikos Kultūros ministras Jonas Jučas, Vengrijos Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje J. E. Peter Noszko-Horvath, VDA profesorius Arvydas Šaltenis, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai, kultūros ir meno darbuotojai.
2008-10-21

Į politikos užribį trauksis ne tuščiomis

Rinkimus pralaimėjusių Seimo narių ir ministrų širdgėlą greičiausiai kiek sumažins pinigai. Pasibaigus Seimo kadencijai parlamentarams ir jų padėjėjams bus padalyti 8 mln. litų. Ministrai tenkinsis kiek kuklesnėmis, bet vis dėlto solidžiomis išmokomis. Į naujos kadencijos Seimą nepatekę parlamentarai, jų padėjėjai bei referentai vargti neturėtų. Jų kompensacijoms išmokėti šių metų biudžete buvo rezervuota apvali suma.

G. Kirkilas: specialus statusas „Jūros vartams“ – ne dėl simpatijų

Vyriausybė trečiadienį valstybinės ekonominės svarbos statusą suteikė trims projektams, iš kurių du netiesiogiai priklauso žinomiems Lietuvos verslo magnatams Vladimirui Romanovui bei Bronislovui Lubiui. Premjeras Gediminas Kirkilas neigia, kad suteikiant valstybinės svarbos statusą „Jūros vartų“ projektui, įtakos galėjo turėti visuomeninis jo konsultantas, vienos iš projektą įgyvendinančių bendrovių vadovas Robertas Dargis.

Nacionalinė galerija bus atidaryta laiku

Nacionalinė galerija planuojama atidaryti laiku - 2009 metų birželio 19 dieną. „Jokių kliūčių atidaryti ją laiku nėra“, - pirmadienį žurnalistams teigė kultūros ministras Jonas Jučas. Pasak „Vilniaus dienos“, J.Jučas pirmadienį aplankė kultūros įstaigas, besiruošiančias kitų metų projekto „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ renginiams.
2008-10-07

Kandidatai į Seimą agitacinei kampanijai negaili asmeninių lėšų

Vienmandatėse apygardose į Seimą kandidatuojantys politikai agitacinės kampanijos finansavimui negaili ir savo asmeninių santaupų. „Darbiečių“ sąskaitos, palyginti su kitų partijų kandidatais, kuklesnės, tačiau čia yra kandidatų, kurie agitacinės kampanijos sąskaitoje nurodo tik savo pačių įnašus. Parlamentarė Virginija Baltraitienė agitacinei kampanijai nurodo turinti 39 tūkst. litų - visą šią sumą ji skyrė iš savo asmeninių lėšų. 20 tūkst.

„Microsoft“ programinė įranga bibliotekoms – nemokamai

Informacinių technologijų kompanija „Microsoft“ Lietuvos viešosioms bibliotekoms padovanojo naujausios programinės įrangos, kurios vertė siekia 31 milijoną litų. Ši įranga perduota Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai, kuri ją įdiegs visuose projekto „Bibliotekos pažangai“ bibliotekoms teikiamuose kompiuteriuose.
2008-10-02

Politikai maudosi milijonuose

Vakar paskelbtos praėjusių metų turto deklaracijos rodo, kad aukščiausius postus valstybėje užimantiems politikams, Seimo ir Vyriausybės nariams bei valdininkams pinigų netrūksta, rašo „Lietuvos žinios“. Pirmieji valstybės asmenys - prezidentas Valdas Adamkus ir premjeras Gediminas Kirkilas neturi nekilnojamojo turto, nors sąskaitose sukaupę nemenkas pinigų sumas. Tačiau net ir 100 tūkst. litų siekiančios santaupos neprilygsta jų sutuoktinių valdomoms lėšoms.

Ministrų kabinete – du oficialūs milijonieriai (papildyta)

Keturioliktajame ministrų kabinete – du oficialūs milijonieriai. Maždaug pusės ministrų šeimų deklaruotas turtas ir pajamos nesiekia pusės milijono litų, nors Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) skelbiamose politikų interesų deklaracijose visi ministrai nurodė turį nekilnojamojo turto. Antradienį paskelbtos politikų, valstybės tarnautojų ir pareigūnų turto bei pajamų deklaracijos už 2007 metus. Šias deklaracijas jie teikė Valstybinei mokesčių inspekcijai.

M. Jovaiša ruošiasi Frankfurto knygų mugei

Trys šimtai – tiek Lietuvos bibliotekų verslininkas ir fotografas Marius Jovaiša pradžiugino savo nuotraukų iš paukščio skrydžio fotoalbumu „Neregėta Lietuva“, rašo „Respublika“. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje surengtame susitikime su M.Jovaiša dalyvavo apie 60 bibliotekininkų iš visos Lietuvos.
2008-09-30

Kaunas nenusprendžia, ką veikti su dovana

Profesoriaus urbanisto Algimanto Miškinio kolekcijos likimas vakar Kauno savivaldybėje svarstytas dalyvaujant kultūros ministrui Jonui Jučui, ministerijos sekretoriui Rolandui Kvietkauskui, tačiau pamiršus pasikviesti patį dovanotoją, rašo „Respublika“. J.Jučas ir R.Kvietkauskas buvo Kauno valdžios informuoti, kad A.Miškinis prašė jo kolekcijos problemų svarstymą atidėti. Tačiau pats A.Miškinis, vakar kalbintas telefonu, teigė apie jokį susitikimą net negirdėjęs. „Manęs niekas nekvietė.

Menininkai reikalauja grąžinti jiems Vilniaus rotušę

Lietuvos kultūros kongreso taryba reikalauja Kultūros ministeriją grąžinti Vilniaus rotušę menininkams, kuri, anot Tarybos, jiems teisėtai priklauso. Pirmadienį šios tarybos atstovai surengė piketą prie Kultūros ministerijos. Tuo metu, kalbintas kultūros ministras Jonas Jučas stebėjosi, kad tokios iniciatyvos yra vykdomos dabar: „Matyt, kadangi šiuo momentu prieš rinkimus, tai visokių tokių prašymų bus, bet nei mes atėmėm (Menininkų rūmus - aut.

Valstybinės svarbos statusas – ir „Litexpo“, ir Koncertų ir sporto rūmams

Vyriausybės strateginio planavimo komitetas trečiadienį nutarė valstybei svarbaus ekonominio ir kultūrinio projekto statusą siūlyti suteikti ir „Litexpo“ parodų centrui, ir Ūkio banko investicinės grupės (ŪBIG) valdomiems Koncertų ir sporto rūmams. Galutinai dėl statuso suteikimo turi apsispręsti ministrų kabinetas.
Aktualijos 2008-09-24

Tuskulėnų rimties parką kultūros ministras siūlo atverti visuomenei

Kitąmet planuojama baigti tvarkyti Tuskulėnų rimties parką, o rūpintis juos ketinama pavesti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC). Pasak šiuo metu parką tvarkančios bendrovės „Lietuvos paminklai“ direktoriaus Vydmanto Drumstos, Tuskulėnų rimties parko kompleksą ketinama baigti 2009 rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais.

A. Zuokas keps „laimingus žmones“

Liberalų ir cento sąjungos tarybos šeštadienį patvirtintas Seimo rinkimų sąrašas - vienaip ar kitaip spėjusių išgarsėti politikų ir visuomenei gerai žinomų žvaigždžių kokteilis.

I. Rinau - liberalcentristų rinkimų sąraše (papildyta)

Bylą dėl dukters pralaimėjusi klaipėdietė Inga Rinau įrašyta tarp kandidatų į Seimą Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) rinkimų sąraše, ji įrašyta 30-uoju numeriu.

Lietuva boikotuos „Euroviziją“?

Kultūros ministras Jonas Jučas teigia, kad dar per anksti kalbėti apie galimybę boikotuoti „Eurovizijos“ dainų konkursą Maskvoje, taip išreiškiant protestą dėl Rusijos agresijos prieš Gruziją. Anot J. Jučo, spontaniški sprendimai dabar yra nepriimtini. “Nereikėtų skubėti boikotuoti „Eurovizijos“ dainų konkurso. Dar turime pakankamai laiko stebėti Rusijos veiksmus ir daryti teisingas išvadas“, - penktadienį sakė J. Jučas.
2008-08-23

Kultūros ministras: apie „Eurovizijos“ boikotą kalbėti dar ne laikas

Kultūros ministras Jonas Jučas teigia, kad dar per anksti kalbėti apie galimybę boikotuoti „Eurovizijos“ dainų konkursą Maskvoje, taip išreiškiant protestą dėl Rusijos agresijos prieš Gruziją. Anot J. Jučo, spontaniški sprendimai dabar yra nepriimtini. „Nereikėtų skubėti boikotuoti „Eurovizijos“ dainų konkurso. Dar turime pakankamai laiko stebėti Rusijos veiksmus ir daryti teisingas išvadas“, - Eltai penktadienį sakė J. Jučas.

Lietuva ir Argentina toliau stiprina draugiškus santykius

Ketindamos stiprinti abiejų valstybių tautų draugiškus santykius, abipusį supratimą ir pasitikėjimą, penktadienį Lietuva ir Argentina pasirašė bendradarbiavimo sutartį. „Sričių, kuriose numatyta bendradarbiauti, spektras labai platus – tai ir menas, ir intelektinės nuosavybės bei kultūros paveldo apsauga, ir kalbų mokymosi skatinimas bei specialistų mainai, taip pat sportas bei turizmas.

Liberalcentristai aptarė pasirengimą rinkimams (papildyta)

Klaipėdoje šeštadienį posėdžiavusi Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) taryba aptarė pasirengimą Seimo rinkimams ir partijos kandidatų sąrašą. Kaip BNS sakė liberalcentristų atsakingasis sekretorius Klemensas Rimšelis, partijos sąraše daugiamandatėje apygardoje yra beveik 170 pavardžių, tačiau galutinis sąrašas paaiškės suskaičiavus reitingavimo rezultatus, tikriausiai kitą savaitę. Taryba taip pat dar nepatvirtino sąrašo asmenų, kurie bus keliami vienmandatėse apygardose.

Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečio pagrindiniai renginiai - kitų metų liepos 6-ąją

Pagrindiniai kitais metais minimo Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio renginiai vyks liepos 6-ąją. „Šiandien sutarta, kad Lietuvos tūkstantmetis pagrindinę dieną turės, tai bus kitų metų liepos 6-oji. Šią datą įtvirtinti parlamento sprendimu pasiūlė Seimo pirmininkas“, - sakė prezidento patarėja Irena Vaišvilaitė po trečiadienį Prezidentūroje vykusio pasitarimo dėl Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio programos ir 2009 metais numatomų renginių.

Menininkams ir mokslininkams įteikiami apdovanojimai

Vilniuje penktadienį įteikiami Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) apdovanojimai, skiriami už kūrybinę veiklą. Kultūros ministerijoje (KM) rengiamoje ceremonijoje aukso medaliai ir sertifikatai bus įteikti kompozitoriui Anatolijui Šenderovui, džiazo muzikos atlikėjui Petrui Vyšniauskui bei dviem Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto mokslininkams išradėjams - profesoriams Vytautui Getaučiui ir Juozui Vidui Gražulevičiui.

Valstybės dienos proga – apdovanojimai už kūrybinę veiklą

Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dienos proga Kultūros ministerijoje penktadienį, liepos 4 d., bus įteikti Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) apdovanojimai už kūrybinę veiklą. Šiemet PINO apdovanojimai (aukso medaliai ir sertifikatai) bus įteikti kompozitoriui Anatolijui Šenderovui, džiazo muzikos atlikėjui Petrui Vyšniauskas ir mokslininkams išradėjams prof. Juozui Vidui Gražulevičiui ir prof. Vytautui Getaučiui.
2008-07-03

Menininkai galės nuomotis valstybei priklausančias patalpas

Birželio 26 d. LR kultūros ministras Jonas Jučas pristatė Seime LR Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 14 straipsnio papildymo įstatymo projektą.
Aktualijos 2008-06-27

Europos Parlamento atstovai domėjosi kultūros sostinės programos įgyvendinimu

Birželio 25 d. Kultūros ministras Jonas Jučas susitiko su Europos Parlamento Kultūros ir švietimo komiteto delegacijos atstovais. Susitikime buvo kalbėta apie nacionalinę programą „Vilnius – Europos kultūros sostinė“, taip pat apie Europos kultūros dialogo metų žymėjimą Lietuvoje bei bendrą Lietuvos kultūrinę bei ekonominę situaciją. Delegacijos atstovai domėjosi projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ įgyvendinimu.
2008-06-26

UNESCO būstinėje Paryžiuje demonstruojama Lietuvos kryždirbystė

Birželio 9 d. UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta paroda „Gyvybės medis. Lietuvos kryždirbystė ir simbolika“. Inauguracijos ceremonijoje dalyvavo UNESCO vadovai, užsienio šalių ambasadoriai prie UNESCO, LR kultūros ministerijos atstovai, UNESCO sekretoriato darbuotojai. Sveikinimo žodžius tarė UNESCO Generalinio direktoriaus pavaduotoja kultūrai Françoise Riviere ir LR kultūros ministras Jonas Jučas.
2008-06-10
Į viršų