REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Legendinis smuikininkas ir dirigentas V. Spivakovas  dovanojo vilniečiams koncertą. Sekmadienį Vingio parke skambės rusų dainos.

REKLAMA
REKLAMA

„Rusijos dienos“ Lietuvoje švenčiamos jau ne vienerius metus. Tą progą Rusijos ambasada dovanoja įvairius renginius. Pernai vilniečiai turėjo galimybę paklausyti Eugenijaus Svetlanovo orkestro, vadovaujamo garsaus dirigento Marko Gorenšteino, atliekamų kūrinių.

REKLAMA

Šiemet Rusijos ambasada įteikė unikalią dovaną – pakvietė legendinį muzikantą  V. Spivakovą , jo vadovaujamą Rusijos nacionalinės filharmonijos orkestrą.

Garsiojo kolektyvo susirinko paklausyti ne tik muzikos mėgėjai, bet ir Lietuvos politikai, meno žmonės.

Prieš prasidedant koncertui į sceną išėjęs Rusijos ambasadorius Lietuvoje V. Čhikvadzė pažymėjo, jog Rusija viena pirmųjų pripažino Lietuvos nepriklausomybę ir visada siekia bendradarbiauti  ne tik ekonomikos, bet ir kultūros srityse: „Malonu, jog galime bendrauti ir spausti rankas vieni kitiems".

REKLAMA
REKLAMA

Po to, kai nuskambėjo sveikinimo kalbos, darbą pradėjo orkestras. Nuskambėjus abiejų šalių - Lietuvos ir Rusijos himnams - dirigentas V.Spivakovas prabilo lietuviškai: „Labas vakaras. Blogai kalbu lietuviškai, bet myliu Lietuvą“.

Jaunasis muzikos genijus sužavėjo publiką

Po šių žodžių organizatoriai pakvietė prie rojalio jaunąjį talentą, pianistą Aleksandrą Romanovskį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Italijoje dabar gyvenantis, daugelio pasaulio konkursų nugalėtojas, 26 metų A. Romanovskis atliko vieną sudėtingiausių Sergejaus Rachamaninovo garsųjį Trečiąjį koncertą.

Jaunasis muzikantas atliko kūrinį vienu įkvėpimu lengvai liesdamas rankomis rojalio klavišus, išgaudamas nuostabius garsus.

Salė plojimais sveikino A.Romanovskį, kuriam negailėjo komplimentų  jo mokytojas V. Spivakovas,  pastebėjęs berniuko talentą, kai jam tebuvo vos  10 metų.

REKLAMA

„Groti pradėjau nuo penkerių metų. Kai atvyko V. Spivakovas, jis padėjo išspręsti problema su koja, pakvietė  kartu groti. Padėjo mano šeimai persikelti į Italiją, kur dabar gyvenu ir groju. Esu dėkingas likimui, kuris suvedė mane su maestro“, - sakė  jaunasis pianistas.

Privalėjo groti „bisui“ du kartus

Po pertraukėlės prie pulto stojo genialus maestro, kuriam diriguojant Rusijos nacionalinės filharmonijos orkestras atliko dar vieną S. Rachmaninovo kūrinį „Simfoniniai šokiai“.

REKLAMA

V. Spivakovo gerbėjai, net ir nuskambėjus paskutiniam akordui, nenorėjo paleisti nuo scenos. Žiūrovams pavyko du kartus kviesti orkestrą atlikti dar du kūrinius - suomių kompozitoriaus Jeano Sibelius'o „Liūdnas valsas“ ir ištrauką iš Piotro Čaikovskio baleto „Spragtukas“.

Salė stovėdama atsisveikino su orkestru ir V.Spivakovu, kuris pažadėjo sugrįžti ir pagroti smuiku: „Su Lietuva sieja romantiniai laikai, kuriems jaučiu nuostabius nostalgijos jausmus. Prisimenu jaudinančią  atmosferą, kaip mus jaunus priimdavo tenykštė publika. Tai buvo nuostabu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaikystėje V. Spivakovui teko pabuvoti Birštono miestelyje, kur sutiko pirmąją meilę: „Naktį, kad nesusektų tėvai, plaukdavau į kitą Nemuno krantą trokšdamas susitikti su mergaite. Man tebuvo 14. Tačiau likimas mus išskyrė, atsidūrėme skirtingose galaktikose. Vis dėlto, Lietuvą prisimenu visada su šiluma, atvažiuosiu čia smuikuoti, pažadu“.

REKLAMA

Po dvi valandas trukusio koncerto Rusijos nacionalinės filharmonijos orkestro vadovas užsuko į jo garbei surengtą priėmimą, kur dalyvavo ir Lietuvos dirigentas Saulius Sondeckis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų