Trumpa vizitinė kortelė: Blaze Bayley – buvęs grupių „Wolfsbane“ ir „Iron Maiden“ vokalistas, savo vardu pavadintos grupės „Blaze Bayley“ lyderis.

O kas dar slypi už šios trumpos informacijos?

Vokalistas Blaze Bayley tapo plačiau žinomas 1988 metais, kai sunkiosios muzikos žurnalo “Kerrang” puslapiuose atsirado žinutė apie jauną grupę „Wolfsbane“ iš Birmingemo priemiesčio. Pagrindinio grupės vokalisto atvaizdas nepaliko muzikinės spaudos puslapių. “Angliškojo rokenrolo ateitis”, “Juodasis roko lordas”- spauda negailėjo tokių epitetų ir vertinimų vokalistui bei grupei, kuri niekada nebuvo vertinama žemiau „keturių žvaigždučių“ penkiabalėje vertinimo sistemoje. Grupė „Wolfsbane“ aktyviau gyvavo devynis metus nuo 1985 iki 1994 metų, išleido 5 studijinius labai įdomius albumus, tačiau jiems taip ir nepasisekė gauti kontrakto solidžioje leidybinėje firmoje, o tai reiškia ir pasiekti didesnės komercinės sėkmės. Tai 1994 metais tik priartino grupę prie iširimo.

1993 metų vasarą britų grupę „Iron Maiden“ paliko vienas geriausių visų laikų roko dainininkų Bruce Dickinson’as. Būtent tada Blaze‘ui buvo pasiūlytas „geležinės ledi“ vokalisto mikrofonas. 1994 metų pradžioje iki tol mažai kam žinomo vokalisto Blaze Bayley vardas tapo žinomas visam pasauliui.

REKLAMA

Su viena garsiausių heavy metal grupe „Iron Maiden“ Blaze Bayley išleido 2 studijinius albumus „The X Factor“ ir „Virtual XI“, patekusius į D.Britanijos albumų Top 10. Vietoje nedidelių Anglijos klubų, kuriuose tilpdavo vos pora šimtų žmonių, dabar jis koncertavo daugiatūkstantinėms auditorijoms stadionuose. Pirmame savo devynis mėnesius trukusiame koncertiniame ture su grupe „Iron Maiden“ Blaze Bayley atidainavo daugiau nei 100 koncertų. Dėl tokio didelio krūvio atsirado problemų su sveikata ir balsu. Nežinia, kaip viskas būtų pakrypę vėliau, tačiau 1999 metų gale dėl didelio ištikimųjų grupės „Iron Maiden“ gerbėjų spaudimo į ją sugrįžo buvęs vokalistas ir grupės simbolis Bruce Dickinson’as.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų