Knygų mylėtojus nudžiugins pirmasis Vilniaus knygų festivalis

Šių metų rudenį margas Vilniaus kultūrinių renginių žemėlapis pasipuoš dar vienu renginiu: rugsėjo 14-16 dienomis Vilniaus dailės akademijos dizaino ir technologijų centre „Titanikas“ bus surengtas pirmasis Vilniaus knygų festivalis.Vilniaus knygų festivalis – tai pirmasis tokio formato renginys mūsų šalyje. Jo tikslas – populiarinti knygų kultūrą ir įvairovę, tapti rašytojų ir skaitytojų, intelektualų ir kultūros žmonių forumu bei knygų mėgėjų susitikimo ir diskusijų vieta.

Pasak organizatorių, knygų festivalio formatas egzistuoja daugelyje Europos šalių. Jis yra mažesnis ir demokratiškesnis nei gigantiškos komercializuotos knygų mugės ir leidžia suburti knygų mėgėjus jaukioje kameriškesnėje erdvėje, labiau susitelkiant į intelektualiąją literatūrą ir kultūrinės programos renginių kokybę. Dvi “Titaniko„ salės bus skirtos Lietuvos ir užsienio leidykloms – lankytojai galės susipažinti su jų naujausia produkcija ir įsigyti sudominusius leidinius.

Pagrindinės festivalio leidinių tematikos gairės: šiuolaikinė literatūra, klasika ir eseistika, menai, kritika ir filosofija, socialiniai ir humanitariniai mokslai, ekonomika ir filosofija, mokslo populiarinimo ir kelionių literatūra, poezija, eksperimentinė literatūra ir tarpdisciplininis menas, naujos idėjos leidyboje ir elektroninė knyga.

REKLAMA

Numatoma labai įvairi ir įdomi festivalio kultūrinė programa: atskirose salėse vyks naujausių knygų pristatymai, probleminės diskusijos, susitikimai, koncertai, filmai, spektakliai. Festivalio dalyviai ir svečiai – Lietuvos bei užsienio rašytojai, menininkai, leidėjai ir intelektualai. Tarp jų – Leonidas Donskis, Rolandas Rastauskas, Kęstutis Navakas, Gintautas Mažeikis ir kiti, kurie ne tik dalyvaus diskusijose ar jas moderuos, bet ir pasirodys netikėtuose amplua naktinėje festivalio programoje.

Rengėjai žada, kad šiame renginyje bus galima ne tik įsigyti knygų, bet ir gerai praleisti laiką – „Titaniko“ kiemelyje veiks kavinė, gros muzika, o du vakarus bus surengti gyvos muzikos koncertai. Pagal geriausias užsienio knygų renginių tradicijas, pasibaigus oficialiam festivalio darbo laikui „Titanike“, veiksmas tęsis senamiesčio kavinėse, klubuose ir knygynuose. Ten vyks diskusijos, pokalbiai, bendravimas, muzika, buvimas kartu ir intelektualinis džiazas. Tikslesnė festivalio kultūrinių renginių programa bus paskelbta rugpjūčio mėn. pabaigoje.

Pasak rengėjų, Vilniaus knygų festivalis sieks tapti tradiciniu ir prestižiniu tarptautiniu Vilniaus renginiu, integruotis į intensyvų Vilniaus kultūrinį gyvenimą, ir prasmingai papildyti Vilniaus – būsimos pasaulio knygų sostinės – projektą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų