Kauno valdžia nesutinka su Krašto apsaugos ministerijos siūlymu už savo lėšas Šeštajame forte parengti patalpas Karo technikos muziejui.
Dar pernai lapkritį lankydamasis Kaune, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas paragino Kauno miesto valdžią, kad ši iki 2007 metų kovo 19 dienos apsispręstų, ar laikinojoje sostinėje bus kuriamas Karo technikos muziejus.
Tačiau Kauno valdžios atstovai nusprendė, kad Šeštojo forto pritaikymas muziejui bus per brangus miestui.
Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Rimgaudas Miliūkštis BNS sakė, jog miesto valdžia neturi teisės tvarkyti jiems nepriklausančio turto.
"Buvome gavę iš Krašto apsaugos ministerijos protokolą, kuriame buvo surašyta, ką turi padaryti savivaldybė - tvarkyti, projektuoti, kelius nutiesti, įrengti patalpas, o jie tik naudotųsi tomis patalpomis. Tai kainuotų keliasdešimt milijonų litų, savivaldybė tikrai neturi tokių milijonų, be to mes ir negalime investuoti pinigų į ne savo turtą, mat Šeštasis fortas priklauso Turto fondui", - sakė R.Miliūkštis.
Ministras J.Olekas, savo ruožtu, BNS sakė dar nesusipažinęs su Kauno miesto atstovų išvadomis, todėl tolesnių Karo technikos muziejaus steigimo galimybių nekomentavo.
Anksčiau ministras yra sakęs, kad jei Kauno valdžia neišgalės suteikti muziejui patalpų, jis bus dislokuojamas kitoje vietoje, mat įkurti muziejų savo teritorijose pretenduoja Vilniaus miesto, Marijampolės bei Kazlų Rūdos savivaldybės.
Krašto apsaugos ministerija naujajam muziejui pasiūlytų eksponatus, muziejines programas, darbuotojus su etatais ir jų išlaikymą. Iš Kauno miesto savivaldybės buvo prašoma tinkamai parengti patalpas ir muziejaus prieigas.
Apie Karo technikos ekspozicijos kūrimą diskutuojama jau keleri metai. 2005 metų rugsėjį Kaune per tuometinio krašto apsaugos ministro Gedimino Kirkilo ir miesto valdžios susitikimą buvo aptarta galimybė kurti ekspoziciją Kauno Šestajame forte.
Šestasis fortas - vienas iš devynių 19 a. pab.- 20 a. pradžioje statytų Kauno miesto įtvirtinimų - nebuvo sugriautas per praėjusio amžiaus pasaulinius karus, tačiau fortifikacijos ir statiniai apleisti, jiems sutvarkyti reikėtų nemažų investicijų.
Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, kariuomenė buvo kuriama "nuo nulio", todėl ginkluotės ir karinės technikos gauta iš įvairių šaltinių - įsigyta, gauta dovanų iš užsienio valstybių - NATO narių ir Aljansui nepriklausančių šalių.
Kariuomenės vadovybės įsakymu, nurašant pasenusią techniką ar ją keičiant nauja, būsimajam muziejui paliekama po du kiekvieno tipo technikos egzempliorius.
Nuo 2006 metų pradžios Krašto apsaugos ministerijos pavalduman buvo perduotas ir Vytauto Didžiojo karo muziejus.