Atliktos apklausos duomenys parodė, kad kas ketvirtas vairuotojas žiemą kely yra linkęs rizikuoti – 8 proc. vairuotojų nelėtina tempo ir važiuoja taip, kaip vasarą, o beveik kas penktas, 17 proc. – „driftina“. Tai yra žiemą gatvėse tyčia paslidinėja, užtraukdamas rankinį stabdį.
Vyrai rankinį stabdį važiuodami užtraukia dvigubai dažniau nei moterys. Mėgstančiųjų paslidinėti amžius – dažniausia 18–34 metai.
Apklausa taip pat parodė, kad tik 16 proc. vairuotojų visiškai pasiruošė žiemai. „Tiek jų turi žiemą reikalingą inventorių ir atliko žiemai reikalingų paruošti automobilių dalių apžiūrą. Tai yra pasikeitė padangas, langų skystį, turi ledo gremžtuką, šluotelę sniegui, virvę automobiliui tempti, laidus – užvesti, taip pat pasitikrino stabdžių sistemą, akumuliatorių ir automobilio pečiuką“, – sako „Autoplius.lt" vystymo vadovas Viktoras Daukšas.
69 proc. vairuotojų atliko tik būtiniausius veiksmus, žiemą pasitinkant – pasikeitė padangas, langų skystį, turi ledo gremžtuką ir šluotelę sniegui valyti. Tačiau beveik pusė vairuotojų neturi laidų automobiliui nuo kito automobilio užvesti, o tempimo virvės – kas trečias. Automobilių stabdžių sistemą pasitikrino pusė apklaustųjų, o akumuliatorių – du trečdaliai.
Automobilius su žiemai pritaikytomis padangomis vairuoja jau bene visi respondentai – 97 proc. 11 proc. iš jų yra pasirinkę universalias, tiek žiemai, tiek vasarai tinkamas padangas. „Tačiau kas dešimtas apklaustasis (13 proc.) greičiausiai važinėja purvinais langais, nes turėtų būti užšalęs jų automobilių langų skystis“, – juokauja V. Daukšas. Tiek vairuotojų dar nespėjo skysčio pakeisti į žieminį. Automobilio gumas ir sieneles nuo šalčio apsaugančiu skysčiu išpurškė trečdalis vairuotojų.
Net 65 proc. apklaustųjų mano, kad Lietuvos keliai nėra saugūs žiemą, o kad kelininkai jau spėjo tinkamai pasiruošti šiai žiemai – tik 13 proc.
Tokie rezultatai gauti remiantis 347 respondentų atsakymais, kurie apklausti „Autoplius.lt" per pirmąsias dvi žiemos dienas. Dauguma jų yra 25–34 m. daugiau nei 8 metų vairavimo stažą turintys vyrai, gaunantys nuo 1500 iki 2300 litų mėnesinių pajamų.