Penktadienį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Vilniuje minint Tarptautinę teatro dieną įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“, geriausiu 2008-ųjų režisieriumi paskelbtas Gintaras Varnas, tąvakar gavęs du apdovanojimus.

Boriso Dauguviečio vardo premija, skiriama už novatoriškus ir originalius teatro meno sprendimus, atiteko režisieriui Oskarui Koršunovui už originalų kūrybos braižą per pastaruosius dešimt metų.

Padėkos premija už indėlį į teatro kūrybos meną skirta - už vaidmenis, įrašytus teatro ir kino istorijos puslapiuose - Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktoriui Stasiui Petronaičiui.

Režisierių kategorijos laureatas G. Varnas apdovanotas už spektaklius „Tankredžio ir Klorindos dvikova“, „Nedėkingųjų šokis“ (Viešoji įstaiga „Banchetto musicale“) bei „Dekalogas“ (teatras „Utopija“), nacionalinės dramaturgijos kategorijoje apdovanojimas atiteko jo vadovaujamai spektaklio „Dekalogas“ kūrybinei grupei (Teatras „Utopija“).

Geriausia dramos aktore tapo Rasa Samuolytė už Ofelijos vaidmenį spektaklyje  „Hamletas“ (OKT / Vilniaus miesto teatras), dramos aktoriaus kategorijoje laureatu tapo Vytautas Paukštė už vaidmenį spektaklyje „Mano Hamletas“ (Klaipėdos dramos teatras).

Labiausiai nusipelniusiu choreografu tapo Vytis Jankauskas už spektaklį „Budėjimai“ (Vyčio Jankausko šokio trupė).

Scenografo-kostiumų dailininko kategorijoje laureatais paskelbti Marijus Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė už spektaklį „Visada tavo. Ana Frank“ (Juozo Miltinio dramos teatras).

REKLAMA

„Kryžiumi“ apdovanotas kompozitorius Algirdas Martinaitis už muziką spektakliams „Sirano de Beržerakas“ (Šiaulių dramos teatras) ir „Life Life“ (Lietuvos rusų dramos teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjos kategorijoje apdovanojimą gavo Aurelija Tamulytė už Fani vaidmenį spektaklyje „Bjaurusis“ (Kauno valstybinis dramos teatras), atlikėjo - Vaidotas Martinaitis už Polonijaus vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ (OKT / Vilniaus miesto teatras).

Operos kategorijos laureatas - Edgaras Montvidas už Verterio vaidmenį spektaklyje „Verteris“ (Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras). Operetės kategorijoje laureate paskelbta Raminta Vaicekauskaitė už Hanos Glavari vaidmenį spektaklyje „Linksmoji našlė“ ir Ninon Tisjė vaidmenį spektaklyje „Monmartro žibuoklė“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Baleto kategorijoje apdovanojimą gavo Nerijus Juška už Ugnies paukštės vaidmenį spektaklyje „Ugnies paukštė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Lėlių teatro kategorijos laureatė - Julija Skuratova už spektaklių „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“ lėles (Viešoji įstaiga „Banchetto musicale“).

Vaikų teatro kategorijoje apdovanotas Antanas Gluskinas už spektaklį „Bela, Bosas ir Bulis“ (Šiaulių dramos teatras).

„Kryžius“ debiuto kateogorijoje atiteko operos „Izadora“ kūrybinei grupei („Menų spaustuvė“).


Rašyti komentarą...
s
sveikinu
2009-03-29 20:17:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
sveikinu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų